Pco, histeroskopi, rahim filmi ve hamilelik

Bilmem o konuda bilgim yok progestan yarın gece bitecek ve bir hafta sonra test yap dedi. Ben erken yaptım yani şu durumda zaten döngüm 35 gün. 27 sinde test yapmam lazım.

Bilmem o konuda bilgim yok progestan yarın gece bitecek ve bir hafta sonra test yap dedi. Ben erken yaptım yani şu durumda zaten döngüm 35 gün. 27 sinde test yapmam lazım.

E tamam bak işte. Az önce dediğime geliyor yine. Sen gününü bekle, yine yap. Bu kez kan testi ile yap direk. Diyorum ya bende söylenenden erken yaptım, çıkmamıştı.

E tamam bak işte. Az önce dediğime geliyor yine. Sen gününü bekle, yine yap. Bu kez kan testi ile yap direk. Diyorum ya bende söylenenden erken yaptım, çıkmamıştı.
Bekleyeyim diyorum sol kasığım ağrıyor. Acaba diyorum kist mi oldu. Doktorumu arasam mı bilemedim.

Bekleyeyim diyorum sol kasığım ağrıyor. Acaba diyorum kist mi oldu. Doktorumu arasam mı bilemedim.

Kötüye yorma hemen. Olumlu düşün. Kasık ağrısı hamilelikte de regl olacakken de baş belirtilerden neticede. Diğer yandan, hislerine de güveniyorsan Allah korusun bi sorun var gibi hissediyorsan da ara ya da git doktoruna. Bi görünmekten zarar gelmez.

Kötüye yorma hemen. Olumlu düşün. Kasık ağrısı hamilelikte de regl olacakken de baş belirtilerden neticede. Diğer yandan, hislerine de güveniyorsan Allah korusun bi sorun var gibi hissediyorsan da ara ya da git doktoruna. Bi görünmekten zarar gelmez.
Aradım doktoru progestanı kes parol içebilirsin bekle bir hafta sonrayı test için dedi. Tabi ben yaptım demedim. Bakalım hayırlısı inşallah. Çok teşekkür ederim ilgin için

Rahim filminden sonra çok duydum hamile kalan. Rahim filminde sorun olsa da/olmasa da. Şu an şükür ben de onlardan oldum ☺️ O yüzden ihtimal yüksek diye düşünüyorum sende de. Benim ilk belirtim göğüs ucu acısı oldu hem de baya erken başladı, sonra da kasık ağrısı eşlik etti. Göğüs dolgunluğu daha yeni yeni oluyor. Ama benim regl zamanlarımda da bu belirtiler olurdu. O yüzden ilk başta hemen hamileliğe yormadım, başta bende öyle hissetmedim yani. İlk başlarda yüzümde bi değişiklik olmadı, sonradan sivilcelenme başladı. Senin hem klomen hem rahim filmi etkisiyle senin için pozitif düşüncedeyim. Hadi inşallah 🤲🏻☺️
Merhaba hayirli olsun oncelikle:)film sonrasi kanamaniz oldumu? Filmden sonra kacinci gün iliski basladi sizin acaba

Merhaba tebrik ederim sizi :) inşallah bize de hayırlısıyla nasip olur. Bide eşinizin kullandığı vitamin neydi acaba?

Merhaba hayirli olsun oncelikle:)film sonrasi kanamaniz oldumu? Filmden sonra kacinci gün iliski basladi sizin acaba

merhaba. Sağolasın çok teşekkür ederim ☺️ Hayır bir damla bile kanama olmadı. Acı ağrı sızı hiç bir şey olmadı. Film çekildiğinin ertesi günü boş geçip 1 gün sonra başladım denemeye.

Merhaba tebrik ederim sizi :) inşallah bize de hayırlısıyla nasip olur. Bide eşinizin kullandığı vitamin neydi acaba?

Çok teşekkürler..
Nasip olur inşallah size de isteyen herkese de 🥰 Eşime verilen şuydu..

CFFCC385-F831-4417-B720-70C79E895EAD.jpeg

Kendi hikayemi yazmak istedim, araştıran veya ihtiyacı olan kadınlara umut olsun diye ☺️

34 yaşındayım..
İstanbul’da yaşıyorum..
2014 haziran doğumlu bir oğlum var..
Oğlumdan önce de boş gebelik sebebiyle geçirdiğim 2 tane düşüğüm var..
Nur topu gibi de pco 😅

Her iki düşüğüm de 7.hafta sonuna doğru kendiliğinden fena bir ağrı ve kanama ile başladı.. İkisi de boş gebelik sebebiyleydi.. Yani kese oluşması gereken yerde oluşuyor, gelişiyor ama bebek yok.. İçi boş 🙁 Düşük ağrısını tarif edemem size.. Çok kötüydü.. Allah düşmanıma yaşatmasın.. Tek tesellim, her ikisinde de kürtaja gerek kalmadan kanamayla ve doktorumun verdiği ilaçla düşük sonlandı..

Özel hastaneye gidiyorum ben ve doktorum 2.düşükten sonra bir dolu genetik test, hormon testleri birsürü taramam istedi detaylı.. Oysa normalde devlette en az 3 düşükten sonra genetik testlere bakılıp araştırmaya başlanıyormuş.. Daha çok acı çekelim, umutsuzluk yaşayalım, korkalım diye heralde 😡

Neyse.. İstenen testler o dönemin fiyatıyla (2012) yanlış hatırlamıyorsam 3000-4000 tl gibi bir şey tutuyordu.. O yüzden testleri özelde değil, devlette yaptırmaya karar verdim.. Yaklaşık 1 ay sürdü hepsini tamamlamam.. Çünkü devlet hastanesi testleri yazmak bile istemiyor, gerekli görmüyor.. Kaç doktor kaç randevu değiştire değiştire güç bela tamamladık ve çok şükür ki hiç bir sorun çıkmadı.. Gerçi insan o psikolojiyle diyor ki “Eeee o zaman bir kez daha aynı şeyleri yaşayabilirim yani?” 😟 Evet.. Kader kısmet çünkü.. En azından sorun yoktu..

Testlerden sonra oluşan hamileliğimi 2013 ekim ayında öğrendik.. Heyecandan çok korkular, tedirginlikler, endişeler, acabalar.. “Hamileliğin tadını çıkarmak” sözü hiç benlik olmadı kayıplarım sebebiyle.. Hep korkuyla geçti kalbim ağzımda.. Her randevuma elim ayağım titreyerek gittim.. Allah’ım nasip etti de oğluma kavuştum 2014 haziranda.. Sağlıklı, sorunsuz da bir hamilelik geçirdim çok şükür..

Sonra dedik ki, oğlum en az 3 yaşına gelsin ikinciyi deneyelim.. Eeeee ne demişler? Kul plan yapar kader bozarmış ☺️ 2017’den bu yana her ay alınan negatif sonuçlara, pco’nun reglimi her ay engelleyip her ay söktürücü ile hastalanmama rağmen sadece bir defa beta hcg 25 göründü ama o da kimyasal gebelik olarak geçti kayıtlarıma, 2 gün sonra değer 0’lanmıştı çünkü.. 2021 marta kadar da bir daha o değeri 0.1’den başka hiç farklı görmedim..

Bu arada 2020 şubatta doktorum dedi ki “madem ikinciyi istiyorsun, o zaman bu polipleri almamız lazım” 😕 Canım o kadar tatlıdır ki benim, acı eşiğim de bir o kadar düşüktür.. Korktum tabi.. Ama el mahkum, doktor ne diyorsa onu yapacaktık mecbur.. Basit bir operasyonmuş meğer.. Genel anestezi ile hoooop oldu da bitti.. Sonrasında da hiçbir zorluğunu yaşamadım ağrım sızım da olmadı.. Ki benim olmadıysa inanın bana kimsenin olmaz 😂

Her ay denemeler..
Her ay negatif sonuçlar..
O “kafadan atın” lafları da hikaye! Yok öyle bir şey.. Bu kadar istediğin bir şeyi nasıl hooop diye kafadan atacaksın ki? 3 sene nerdeyse her ay negatif sonuç almama rağmen, her test yapışımda aynı heyecanla bekliyordum sonucu..

Pco’dan da sebep bir yandan yumurtam çatlamıyordu.. Klomen’le tedaviye başlayalım diye karar verdik 2021 şubatta.. Öncesinde de doktorum sperm testi ile rahim filmi istedi.. Neeeeee?! Rahim filmi mi?Aldı beni yine bir korku.. Hakkında hiç iyi şeyler duymamıştım rahim filminin çünkü 🥴 Kaç gün araştırdım, kaç site yorum gezdim bilmiyorum..

Randevum 3 marttaydı..
Deli gibi bir korku içimde ama aynı zamanda da anlam veremediğim bir rahatlık vardı.. Böyle şeylerde asla rahat olamayan ben, bir gariptim.. Anestezili yaptırma seçeneğim olmasına rağmen “gerek yoktur belki yaaa” düşüncesiyle randevu günüme dek kafamı bulandırdım durdum.. Rahim filmimi İstanbul Şişli Echomar’da çektirdim doktorumun önerisiyle.. Oradaki hemşire ve doktorlar da öyle rahatlattı ki beni en son şöyle karar verdik : “Anestezisiz başlayalım, eğer dayanamıyorum derseniz o an hemen anesteziye döneriz” 👍🏻 Kabul ettim.. “Sadece bir anlık regl sancısı gibi hafif bir sızı olacak o kadar, vajinal muayene olabiliyorsanız bunu kolaylıkla yaparsınız” dediler.. Cidden tam olarak öyle oldu.. İşlemi yapan doktor o esnada her şeyi tek tek anlatarak benim onayımı alarak ilerledi zaten, en rahatlatıcısı buydu.. Rahime verilen sıvı esnasında da aynı dedikleri gibi hafif bir sızı oldu o kadar.. Girmesi çıkması 10 dk. bir işlem.. Bu işlemin kolaylığının doktorla ve özellikle kullanılan cihazlarla da çok ilgili olduğunu söylemeden geçemeyeceğim tabi 😉

Benim sağ tüp tıkalı çıktı.. İşlem esnasında açtılar.. “Başka bir sorun yok, hemen halloldu” dendi.. Eşim de sperm testi verdi.. Sperm sayısında sorun yoktu çok güzeldi ama hareketli sperm sayısı %40’tı.. Vitamin takviyesi olarak geçen bir ilaçta eşime verildi.. Ve rahim filminden sonra 1 gün ara vererek 5 mart itibariyle biz denemelere tekrar başladık..

Rahim filmi sonrası hamile kalan çok duymuştum.. Üstelik bende farkı çok net hissediyordum.. 2 günde bir (bazen 3 günde bir) olarak 1 ay boyunca denedik.. Ve 30 martta yaptırdığım kan testiyle beta hcg’nin 588 çıkmasıyla havalara uçtuk resmen.. Uzun zamandır 0.1 görmekten kaç kez baktım doğru mu diye hatırlamıyorum bile 😍

Klomen’i bile almıştım hazırdı.. Regl olup başlayacaktım.. Rahim filmi, eşimin kullandığı ilaç, polip ameliyatım hepsi bir vesile doğru zamanı bu zamanmış.. Çok şükür Allah’ıma 🤲🏻

Boş gebeliklerim olduğundan kırmızı noktam kalp atışını duymaktı, bebeğin var olduğunu bilmekti.. Çok şükür onu da duyduk 🥰 Şimdi süreci sağlıkla tamamlayabilmek ve hayırlısıyla yeni üyemizin ailemize katılması en büyük dileğimiz 😇

Hikayem belki öyle büyük sınavlardan geçme bir kadının hikayesi değil.. Ne kötü durumda çaresiz hissedenler var biliyorum elbet.. Ama benim gibi durumda olanların da var morale desteğe ihtiyacı.. Umuda ihtiyacı.. Birinin kalbine dokunur belki.. Sormak istediğiniz bir şey olursa da seve seve cevaplarım 😙

Vazgeçmeyin..
İsteyin..
Çabalayın..
Duayı dilinizden eksik etmeyin..
İsyan etmeyin..
İnanın..
Allah’a güvenin..
Siz elinizden geleni yapın, gerisini O’na bırakın..

En doğru zamanda en hayırlısıyla isteyen herkesin bir gün bu eşsiz duyguyu tatması dileğiyle 💛💛💛💛💛
Bana umut oldunuz bende 9 gün önce rahim filmi çekindim sol tüpte enfeksiyon vardı ilaçla açıldı pco var insülin direnci var glifor kullanıyorum 3 yıldır evliyim 1 yıldır korunmasız ilişki yaşamama rağmen gebelik gerçekleşmedi önce ki yıllarda düzensiz bir korunma yaşadık. Umarım bende bu ay hayırlı haber alırım rabbim evlat isteyenin kucağını boş bırakma 🌼

Bana umut oldunuz bende 9 gün önce rahim filmi çekindim sol tüpte enfeksiyon vardı ilaçla açıldı pco var insülin direnci var glifor kullanıyorum 3 yıldır evliyim 1 yıldır korunmasız ilişki yaşamama rağmen gebelik gerçekleşmedi önce ki yıllarda düzensiz bir korunma yaşadık. Umarım bende bu ay hayırlı haber alırım rabbim evlat isteyenin kucağını boş bırakma 🌼

İnsülin direncim uzun süre benimleydi. İlk kez bu hamileliğimi öğrenmeden önce çıkmadı. Çok şaşırmıştım. Hamilelikten önceki 5 ay diyet+yürüyüşe başlamıştım ben ve 5 ayda 22 kilo verdim. Doktorum “kilo vermek ve spor yapmak etkili oldu” diyor. Hem insülin derinci çıkmamasında, hem de hamilelik oluşmasında ☺️

Bir de rahim filmi sonrası hamile kalan çok duymuştum. Rahim filmi çekileli daha 9 gün olmuş, regl zamanına dek denemeye devam et. 2 günde bir, maksimum 3 günde bir. Ben öyle yapmıştım ☺️

Senin de, isteyen herkesin de kısa sürede hayırlı ve sağlıklı şekilde olur inşallah 🤲🏻

çok teşekkür ederim :) ben de eşim için takviye almak istiyodum

Benim eşimin hareketli sperm sayısı %40 çıkmıştı. Sperm testinde tek düşük değer oydu. Hareketliliği arttırmak için verildi bu ilaç bize. Ama doktora sormadan almayın isterseniz. Bir yerden düzelteceğiniz bir şeyi, başka yerden bozarsınız falan. Test yaptırın, bakılsın illa ki.

Merhaba ben dün gebelik testi yaptım silik bir çizgi gözüküyor gogus hassasiyetim başladı belim ağrıyor ve lekelenme ile beraber batma var kasıklarım da sizce gebelik varmı yüzümde sivilce doldu

Eklentiler

• IMG_20210507_001352.jpg
    IMG_20210507_001352.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 126
Canım hayırlı olsun heyecanla okudum yazdıklarını. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini. Bende de pcos var ama iki gün önce öğrendim gebeliğimi 5 haftalık sadece kesmeyi gördük aklıma türlü şeyler geliyor. Boş gebelik olacak mı, düşük olur mu... Düşünmemeye, olumsuz yorumları ve yazıları okumamaya çalışıyorum. Yasaktan sonra gidecem doktora inşallah bebisi görür ve kalp atışlarını duyarım.

Bence herkesin bünyesi farklı ben geçen ay rahim filmi çekildim klomen kullandım çatlatma iğnesi oldum çok yumurtam vardı ama olmadı. Çatlamayan yumurtaların biri kist e dönüşmüş sancım ondan mış tahmin de etmiştim. Bu ay tek yumurtaya iğne yaptık yine ama hem kist hem yumurta zor. Rahim filminden önceki ay da böyledi olmadı. Önümüz de ki ay da ara vericez dedi doktor. Kısmet artık ya nabalım hayırlısı. Demekki zamanı değil.

Merhaba ben dün gebelik testi yaptım silik bir çizgi gözüküyor gogus hassasiyetim başladı belim ağrıyor ve lekelenme ile beraber batma var kasıklarım da sizce gebelik varmı yüzümde sivilce doldu

Buradan hiç anlaşılmıyor. Hem çok karanlık hem de ikinci çizgi göremedim ben. Son durumunuz nedir peki?

Canım hayırlı olsun heyecanla okudum yazdıklarını. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini. Bende de pcos var ama iki gün önce öğrendim gebeliğimi 5 haftalık sadece kesmeyi gördük aklıma türlü şeyler geliyor. Boş gebelik olacak mı, düşük olur mu... Düşünmemeye, olumsuz yorumları ve yazıları okumamaya çalışıyorum. Yasaktan sonra gidecem doktora inşallah bebisi görür ve kalp atışlarını duyarım.

Malesef süreç başlasa bile benzer düşünceler, tedirginlikler hiç geçmiyor. Allah sağlıklısını versin inşallah tez zamanda.

Bence herkesin bünyesi farklı ben geçen ay rahim filmi çekildim klomen kullandım çatlatma iğnesi oldum çok yumurtam vardı ama olmadı. Çatlamayan yumurtaların biri kist e dönüşmüş sancım ondan mış tahmin de etmiştim. Bu ay tek yumurtaya iğne yaptık yine ama hem kist hem yumurta zor. Rahim filminden önceki ay da böyledi olmadı. Önümüz de ki ay da ara vericez dedi doktor. Kısmet artık ya nabalım hayırlısı. Demekki zamanı değil.

Evet tabiki bünyeyle çooook ilgisi var bence de. Ama genellersek büyük çoğunluk rahim filmi sonrası gebe kalabilmiş ☺️ Olmuyorsa da vardır bi hayır diye düşünmek lazım, zor olsa da. Umarım isteyen, hakeden herkes çok uğraşmadan bu mutluluğa kavuşur.

X