Gebeliğe Hazırlık PCO ,VARİKOSEL,ÇATLATMA İĞNELERİ, NEGATİF AŞILAMA ,TÜP BEBEĞE HAZIRLIK VE MUTLU SON

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

mltm_48

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
196
185
Arkadaşlar Merhabalar;
Umut olsun istedim çünkü ben yıllardır gün gün buradaki sayfaları okur takip ederim.2015 yılında evlendik ve hiç korunmadık.Eşime 2016 yılında varikosel teşhisi kondu.Ameliyat olma konusunda kararsızken 2017 şubatta ameliyat oldu.Gelişme düzelme yaşamadık.Umudu Kaybetmedik hiç bir zaman. Bir sürü kür ve ilaç kullandık.2018 Mayıs ayında yumurta takibi başladı 2 ay takip yapıldı.Temmuz ve ağustos aylarında çatlatma iğnesi oldu.Eylül ayında aylardır kullandığım klomen ilacını değiştirip letü ilacına geçtik ve çatlatma iğnesi sonuç başarısız. Ekim ayında Letü ye devam ettik ama bu ay hiç bir tane yumurtam oluşmadı.Ayrıca Pco hastasıyım bende .Kasım ayında Ganol-F kullanarak aşılama yaptık 30 kasım test tarihimdi ve negatifi gördük.Maddi ve manevi yorgunluğumuz ağır bastı ve dinlenmeye karar verdik.Doktorumuzla görüştük ve şubatta tüp bebeğe geçmek üzere 2 ay dinlenme süresi bıraktık.Bu arada 1 haftalık tatile gittik.Bu ay tek derdim o tatil oldu. 10 saat uçak yolculuğu gözümde büyüdü ne giyeceğim,o ülke de ne yeriz derdine düşünce ben bebeği tamamen unuttum.Pazar günü tatilden döndük.PAzartesi okula başladım ( öğretmenim). okul çıkışı evde sürekli var olan testlerden yaptım ve ben şok.Kocaman iki çizgi.Hemen hastane değerim 145 çıktı.Hiç bir ilaç kullanmadık bu ay sadece oluruna bıraktık.Umut olsun istedim.Ben çok üzüldüm çünkü 2015 yılından beri bebek hasretim var çünkü

Morfoloji kaçtı canim ..hikâyemiz aynı benimde eşim varikosel ameliyatı oldu bizi uzen morfoloji kruger yüzde 2

Morfoloji kaçtı canim ..hikâyemiz aynı benimde eşim varikosel ameliyatı oldu bizi uzen morfoloji kruger yüzde 2
3.derecede varikoseldi eşim.Fakat ameliyat çözüm değil bunda kararlıyım.Bir şey olacaksa o günü bekliyor.Gebeliğim sonlandı ama hamile kalabilmek bile beni çok mutlu etti.

X