Aşılama Pcos um gonalf de 20. Günüm

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Birkucukkalp

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
84
39
37
35 yaşındayım 1 buçuk yıldır evliyim pcoyum ve hiç çocuğum yok. Rahim filmi çekildim temiz çıktı.Esimin sperm testi de temiz.3 ay Klomen ve letu kullandim fayda etmeyince devlet hastanesinde profesör muayenesi eşliğinde aşılama serüvenine başladım.10 aralıkta adetin 2.gunu gonalf 300 den 50 doz kullandim 6 gün kullandıktan sonra muayene oldum sonra fayda vermeyince devam ettik devlet ilacın bir kısmını karşılıyordu sonra sürekli gonalf e devam ettim yumurtalar gelişmedi gelismeyince tekrar aldim bu kez aylık doz kullanım hakkım bitince bu kez devlet karşılamadı ve ben 3 güne bir 700 tl ucret verdim.bugun 20. Günüm gonalf de bugün de doktor muayene etti ancak çok hafif kıpırdama var dedi 10 .mm ydi hâlâ öyle ama bugün tedaviyi sonlandiracakti yine de cuma günü tekrar gel o zmn kesin tedaviyi soylicem dedi. Şimdi ben yine gonal f alicam 1 gunluk vurulacagim igneye 700 tl vericem.Arkadaslarla oturduk konuştuk bi çıkar yol bulamıyorum bi kac kişi pco olan kişiler de var bu kişiler bana pco da gonal f fayda etmiyor dedi.bosu boşuna hem maddi hem manevi yıprandım. Çok zor biseymis diyerek tüp bebek için bugün bi klinikle görüştüm subat ayında başlayabiliriz hastaneyle anlatmalıyız suan 10 500 dedi ocaktan sonra zam olucak dedi.Allah yardımcımız olsun vallahi benim gibi bu zorlu süreçte olup pco olupta 20 gun yada fazlasını kullananlar varmi acaba sizce vazmigecmeliyim ne yapmalıyım bilemiyorum

Bende özel bi hastanede yumurta büyütme denemiştim gonal f hiç devlet karşılamadı hepsini kendim ödedim kontrole gittiğimde bidaha aldırdı bidaha kullandım hergün aynı saatte karından en son muayenede doktor yok büyümemiş 12 mm de kalmış diyip birkaç tüp bebek merkezi adı karalayıp sepetledi beni tabiri caizse. Sonra bir tüp bebek doktoruna gittim tüp bebek için acele etme gel biraz yumurta büyütme deneyelim dedi yok yok direk tüp bebek olsun diye tutturdum şimdiki aklım olsa önce yumurta büyütme denerdim. O doktorumun verdiği tüm iğne ve ilaçlar çok işe yaradı çok güzel ve olgun yumurtalar oluştu. Biz polikistikoverlilerde her doktor cesaret edip dozu yüklü giremiyor doz ayarlamasını beceremiyor çünkü yumurta sayısı çok hepsi birden büyükse ohss riski yüksek en iyisi işinin ehli tüp bebek doktorunun takip etmesi.

İncir yemiştim bende çok yumurta büyüyor ohss riski var 18mm olması lazım aşılamadansa direk tüp bebeğe karar vermiştim bende umudunu kırma kuru inciri sütle kaynat iç inşallah ikiz çocukların olur her zaman umut olmalı

35 yaşındayım 1 buçuk yıldır evliyim pcoyum ve hiç çocuğum yok. Rahim filmi çekildim temiz çıktı.Esimin sperm testi de temiz.3 ay Klomen ve letu kullandim fayda etmeyince devlet hastanesinde profesör muayenesi eşliğinde aşılama serüvenine başladım.10 aralıkta adetin 2.gunu gonalf 300 den 50 doz kullandim 6 gün kullandıktan sonra muayene oldum sonra fayda vermeyince devam ettik devlet ilacın bir kısmını karşılıyordu sonra sürekli gonalf e devam ettim yumurtalar gelişmedi gelismeyince tekrar aldim bu kez aylık doz kullanım hakkım bitince bu kez devlet karşılamadı ve ben 3 güne bir 700 tl ucret verdim.bugun 20. Günüm gonalf de bugün de doktor muayene etti ancak çok hafif kıpırdama var dedi 10 .mm ydi hâlâ öyle ama bugün tedaviyi sonlandiracakti yine de cuma günü tekrar gel o zmn kesin tedaviyi soylicem dedi. Şimdi ben yine gonal f alicam 1 gunluk vurulacagim igneye 700 tl vericem.Arkadaslarla oturduk konuştuk bi çıkar yol bulamıyorum bi kac kişi pco olan kişiler de var bu kişiler bana pco da gonal f fayda etmiyor dedi.bosu boşuna hem maddi hem manevi yıprandım. Çok zor biseymis diyerek tüp bebek için bugün bi klinikle görüştüm subat ayında başlayabiliriz hastaneyle anlatmalıyız suan 10 500 dedi ocaktan sonra zam olucak dedi.Allah yardımcımız olsun vallahi benim gibi bu zorlu süreçte olup pco olupta 20 gun yada fazlasını kullananlar varmi acaba sizce vazmigecmeliyim ne yapmalıyım bilemiyorum
Vazgeçme bol bol incir tüket yumurtalar a ne sağlıklı geliyorsa araştır tüket sağlıklı yemeye çalış inşallah sağlıkla bebişleriniz olsun

35 yaşındayım 1 buçuk yıldır evliyim pcoyum ve hiç çocuğum yok. Rahim filmi çekildim temiz çıktı.Esimin sperm testi de temiz.3 ay Klomen ve letu kullandim fayda etmeyince devlet hastanesinde profesör muayenesi eşliğinde aşılama serüvenine başladım.10 aralıkta adetin 2.gunu gonalf 300 den 50 doz kullandim 6 gün kullandıktan sonra muayene oldum sonra fayda vermeyince devam ettik devlet ilacın bir kısmını karşılıyordu sonra sürekli gonalf e devam ettim yumurtalar gelişmedi gelismeyince tekrar aldim bu kez aylık doz kullanım hakkım bitince bu kez devlet karşılamadı ve ben 3 güne bir 700 tl ucret verdim.bugun 20. Günüm gonalf de bugün de doktor muayene etti ancak çok hafif kıpırdama var dedi 10 .mm ydi hâlâ öyle ama bugün tedaviyi sonlandiracakti yine de cuma günü tekrar gel o zmn kesin tedaviyi soylicem dedi. Şimdi ben yine gonal f alicam 1 gunluk vurulacagim igneye 700 tl vericem.Arkadaslarla oturduk konuştuk bi çıkar yol bulamıyorum bi kac kişi pco olan kişiler de var bu kişiler bana pco da gonal f fayda etmiyor dedi.bosu boşuna hem maddi hem manevi yıprandım. Çok zor biseymis diyerek tüp bebek için bugün bi klinikle görüştüm subat ayında başlayabiliriz hastaneyle anlatmalıyız suan 10 500 dedi ocaktan sonra zam olucak dedi.Allah yardımcımız olsun vallahi benim gibi bu zorlu süreçte olup pco olupta 20 gun yada fazlasını kullananlar varmi acaba sizce vazmigecmeliyim ne yapmalıyım bilemiyoru
Mfk yı araştır birde inşallah

Merhabalar bende pcosluyum evlendiği gibi hamile kalmıştım bu rahatsızlığını bilmiyordum. Şimdi ikinicisini istiyorum ama bir yıldır olmuyor hepsi stresten galiba. Banada sorun yok olur diyorlar ama olmuyor. Bu ay klomen kullandım. Günde üç kez beş gün kullandım ama 13 mm kalmış yeterli değil dedi şimdi gonalf 900 yazmış bu ay onu kullanacaz kutusu 1500 fiyatı. Ama canım çok sıkkın artık ne düşüncem bilmiyorum keşke olsada para umrumda değil ama her ay umutlanıp hayal kırıklığı yaşamak çok zor

Merhabalar. Ben de pcos hastasıyım. ilk etapta gonal F 450 kullandım yeteri kadar büyümedi ve f300 daha aldım. Hepsini de ücretli aldım devlet karşılamıyor dediler. Büyüme klomen e göre daha yavaş oldu ama şükür olumlu sonuçlandı. Umudunuzu yitirmeyin pes etmeyin. Doktorunuza bir de klomen i danışın

Bende özel bi hastanede yumurta büyütme denemiştim gonal f hiç devlet karşılamadı hepsini kendim ödedim kontrole gittiğimde bidaha aldırdı bidaha kullandım hergün aynı saatte karından en son muayenede doktor yok büyümemiş 12 mm de kalmış diyip birkaç tüp bebek merkezi adı karalayıp sepetledi beni tabiri caizse. Sonra bir tüp bebek doktoruna gittim tüp bebek için acele etme gel biraz yumurta büyütme deneyelim dedi yok yok direk tüp bebek olsun diye tutturdum şimdiki aklım olsa önce yumurta büyütme denerdim. O doktorumun verdiği tüm iğne ve ilaçlar çok işe yaradı çok güzel ve olgun yumurtalar oluştu. Biz polikistikoverlilerde her doktor cesaret edip dozu yüklü giremiyor doz ayarlamasını beceremiyor çünkü yumurta sayısı çok hepsi birden büyükse ohss riski yüksek en iyisi işinin ehli tüp bebek doktorunun takip etmesi.
Evet aynen öyle çok yumurtan var dedi doktor dozu yukseltemiyorum hayati tehlike yaşarsın dedi 22 gün boyunca maalesef 10 mm de kaldı 22 gün sonunda aşılamayı sonlandırdı Dr. 31 aralıktan sonra artık ugrasmamaya başladım kilo vermeye basladim belki zayiflarsam düzelir birseyler diye yaz bitince sanırım imkanlar el verirse ben de tüp bebek yaptıracağım inşallah Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder 🙏

İncir yemiştim bende çok yumurta büyüyor ohss riski var 18mm olması lazım aşılamadansa direk tüp bebeğe karar vermiştim bende umudunu kırma kuru inciri sütle kaynat iç inşallah ikiz çocukların olur her zaman umut olmalı
Evet zeytinyağında inciri bekletip yemiştim ben de ama önceden bi tekrar denerim yine.. çok teşekkür ederim inşallah hepimizin sağlıklı güzel bebekleri olur 🙏

Sütle kaynatmayi denicem inşallah ikizlerim olur çok istiyorum teşekkür ederim 🙏🥰

Birkucukkalp Birkucukkalp selam canım nasıl gidiyor tedavin iyi Bi doktor bulabildin mi
Selam canım fena değil umutsuz ilerliyorum artık tedavi görmüyorum 4 aydır bıraktım resmen hacılara hocalara gidiyorum 😂 şuan 2 yer var birisi adana da Turan çetin tüp merkezi birde profesör Bülent haydar dedeoglu bunlarda gidip geliyorum bakalım halimiz nolucak sabır diyorum sadece 🙏

Selam canım fena değil umutsuz ilerliyorum artık tedavi görmüyorum 4 aydır bıraktım resmen hacılara hocalara gidiyorum 😂 şuan 2 yer var birisi adana da Turan çetin tüp merkezi birde profesör Bülent haydar dedeoglu bunlarda gidip geliyorum bakalım halimiz nolucak sabır diyorum sadece 🙏
Kuzum bendede pco var ama tabi bi çok çeşidi var pconunda bendede herşeye aşırı tepki veriyor yumurtalar inanılmaz büyüyü ortası yok heralde 😄
Canını sıkma yumurta tetikleyici masaj ve yoga var Youtube da bir gebenin günlüğü sayfasında
ben çok faydasını gördüm
Birde bizim hastalığımızda yediklerimiz çok sıkıntı
Herşey yasak bize 😓
Hareket ettikçe faydasını görürsün
hacılar medet umma hiç kuranı oku Allah yardımcın olur inş
Rabbim gönlüne göre versin inş sağlıklı gebelikler nasip etsin ✨

X