Perde Boyu Hakkında Acil Yardım

TersAlfabe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2010
1.117
215
Merhaba, bir perdeciden hazır dikilmiş perde aldım ama evimin tavan boyunu bilmediğim için hangi boyda almam gerektiğine karar veremedim. Evden uzaktayım şu an ve ölçü alma imkanım yok.

Ben yere kadar uzanan değil, kalorifer peteği hizasında biten yarım perdelerden istiyorum ve hazır aldıklarımın boyuna adam 2.5 metre dedi. Evimin tavanları bana basık geldiği için ben "daha kısa olsun yerde sürünmesin" diyince en son 2.05 metrede karar kıldık.

Ancak sonra gelip evin fotoğraflarına baktığımdaysa tavanların gayet de yüksek olduğunu gördüm:KK43: Yükleyebilirsem fotoğraf yükleyeceğim. 2.05 metrelik perdeler bu camlara yoksa kısa mı gelir?? Acil yardımınıza ihtiyacım var çünkü perdeler iki gün sonra kısaltılmış olarak bana teslim edilecek.

Eklentiler

• $DSCF5833.jpg
    $DSCF5833.jpg
    9,6 KB · Görüntüleme: 2.609
Ay baktıkça üzülüyorum sanırım çok kısa olacak:KK43: Yarım perde istiyorum ama tabii ki pencereden kısa kalsın istemiyorum:KK43:

canım falla anlayamadım ölçüsünü ama sen perdeyi kısaltırmadan alsan olmaz mı ?
evine yakın bir yerde kısaltırabilirsin, uzun haliyle al bence nasılsa fiyat değişmez..

ölçülebiliosa ölçsünlar
olmadı şuanlık kısaltılmamış al sonrasında götür kısalt
böyle bakmakla anlaşılmazki
her evin tavan uzunluğu farklı oluyor

canım ölçmeden fikir vermek hata olur.sen perdni kestirme uzun al,sonra pencerene göre kestirirsin.en mantıklısı bu.yoksa kısa kalırsa hiç bir işe yaramaz o perde..

Teşekkür ederim arkadaşlar. Yalnız uzun hali gözüme çok çok uzun gözüktü, yerlerde sürünecekmiş gibi. Aldığımız perdelerin boyu 3 metre imiş. Şu an ölçülme imkanı yok, ev İstanbul'da ama ben malesef başka bir şehirdeyim. Orada hiç bildik perdeci yok, bir de kesme işini bilmediğimiz yerde daha pahalıya yaparlar diye perdeyi aldığımız yere kestirelim, sonra uğraşmayalım dedik.

Aslında haklısınız,kısalttırmadan almak en iyisi ama orada adamın gösterdiğine göre çok uzundu perdeler. Yani bir tavana asmış bairkaç örnek perdeyi, o tavan da mübarek saray tavanı gibi yüksek; o haliyle bile perdeler yere değmiş. Benim tavan da o kadar yüksek olmadığı için kesin yerde fazlalıklar birikecek.

Hiç olmazsa en azından 2.25 kestireyim bari. Adam 2.05 olsun diyince bir anda olur dedik ama gaflet anımıza denk geldi. Çok kısa olacak kesin.

Sen bilirsin canım,
perdeyi sadece perdeciler değil terziler de kısaltıyor İstanbul'da da birçok yer var emin ol..Umarım istediğin gibi olur ölçüsü..

Peki teşekkür ederim. Öğrenci evi olacağı için boy pos çok önemli değil ama benim kaygım pencerenin alttan bir kısmının açık kalabileceği üzerineydi. Umarım bir sorun yaşamam, sonucu haber veririm.

Bir de bişey sormak istiyorum, aldığım perdeler hazır dikilmiş durumda ve 20-30 tl, enleri 2.5 metre civarında. Ben Fransız tülünün nasıl olduğunu tam bilemiyorum ama aldıklarım sanki Fransız tülü cinsinden. İnce tül üzerine zarif nakışlar, delikler ve pullar var. Hatta sanırım (kardeşim dikkat etmiş) perdelerin bazılarında Brillant yazıyormuş. Buna göre bu fiyat uygun mu? Brillant'ın artık kumaşlarından dikilmiş olabilir mi?

canım benim evin tavanı 2.55 perde yapılacak ordan biliyorum. ve genelde standart oluyor tavan boyları. lojmanda oturdum oranın tavanı 2.90 dı çok yüksekti. . 2.05 çok kısa kalır ama cama kadar mı yere kadar mı istedin o na bağlı

X