Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Yazacaktım unuttum. Kızlar bu pıhtılaşma testi bana yapılmadı. Ne için yapılıyor? Doktora söylesem mi istiyorum diye?

Dün eşim bizi ifşa etti Ben muayene için hazırlanırken doktora demez mi siz kadınlar kulübünü biliyor musunuz diye Hatta eşim de sizi oradan buldu dedi

Haklısın. Beni Nur Hanım muayene etmişti ve çok memnun kaldım hatta bir akşam telefon ettim bir ay sonra kadar hatırladı her şeyimi akşamdı hem de. Ama ben riskli gebe kategorisindeyim gebelik oluşursa ayda 2 kez en az Arda Beye gitmeme lazım o da Ataşehir Memorialde o yüzden mecbur orada yaptıracağım...

Evet Memorial Ben her kontrolumu oldum adelte baslamayi bekliyorum Canim

Hayırlı olsun kızlar...

Kizlar Ben kam testini bürden ogrendim Ben trde yasamiyorum Memorial de Jan pihtilasmasinla ilgili Bisey demediler bize Ama Ben yinede yaptircam ya arastirdikca detaylar buluxorum Neyes Bakalim Jan pihtilasmasi var mi

Bence de yaptır pıhtılaşma bence herkese yapılmalı...

Ah canım ya... Nasıl yaptım böyle hata... Affet affet..

Benim hem homozigot hem de heterozigot iki değerim var. Şimdiden coraspin ve destekleyici olarak apikobal b vitamini içiyorum, ayrıca folbiol içiyorum.

Bir de gerçekten iğneyi kesmeden kanama başlamıyor tecrübe ettim. Benim 7 haftalık kese gelişmemişti dr bir hafta bekleyelim gelişmezse kürtaj dedi. Ben baştan beri iğne kullanıyordum. İğneye devam ettim. Dr kes dedi bir gün vurulmadım o gece lekem başladı. Zaten düştü43:

Canım duayı şöyle yapalım bence. Adetliler okuyabildiğince tefriciye okusun. Adet olmayanlar ya da bitenler yasin okusun. Ben 3 yasin okudum toplamda. 3 gün sonra adet olurum. Tamamlarım 10 kadar. 5 TANE KEDERSİZ OKURUM DEDİ BİR hİTUCİ OKUDU. pAYLAŞIRIZ BÖYLE...

Yazacaktım unuttum. Kızlar bu pıhtılaşma testi bana yapılmadı. Ne için yapılıyor? Doktora söylesem mi istiyorum diye?

cANIM NORMALDE YAPILMIYOR BU TESTİ 2 TANE Düşük yaparsan yap diyorlar normalde. Çünkü bebeğe kan pıhtılaşması nedeniyle yeterli kan gitmiyor ya erken dönem düşüğüne ya da daha ileri haftalarda bebeğin kalbinin durmasına neden oluyor. Bana kalsa bunu evlilik testleri arasına koymalılar. Ben de varmış. Ama ben bilmiyordum. İlk düşüğüm olduğunda istemedi hiçbir şey dr. Erken doğumdan sonra çıktı ortaya... Ama testler biraz pahalı...

Dün eşim bizi ifşa etti Ben muayene için hazırlanırken doktora demez mi siz kadınlar kulübünü biliyor musunuz diye Hatta eşim de sizi oradan buldu dedi

Biliyorum dedi mi? Çünkü biz de dedik oradan tavsiye ettiler diye. Hatta şöyle oldu: Yeni evlenmişsiniz hayırlı olsun dedim. Şaşırdı kk dan dedim:))

Tamam öyle yapalım. Ne kadar çok okursak o kadar iyi.

Böyle bir tehlikesi varsa evet yapılmalı gerçekten. Ben bir sorayım doktora.
Unutmuş herhalde :) Eşim biliyor musunuz deyince hayır nedir o dedi Çok komikti ama Eşim, bayanlar toplanmış sitede hastaneye ve size dair herşeye oradan bakıyorlar dedi. Güldü Nur Hanım

Yok canım unutmamıştır dediğim gibi dr ler düşük yapmadan bu testi istemiyorlar. Hatta devlet 2 düşük yapmadan yapmıyor bu testi. Gerek yok diyorlar...

günaydın herkese hayırlı sabahlar....
inci tanesi ben tedavilerimin hiçbirinde progesteron iğne kullanmadım.hep jel kullandımkan testine kadar.hamile haldıktan sonrada 3 ay hapını kullandım.

Yok canım unutmamıştır dediğim gibi dr ler düşük yapmadan bu testi istemiyorlar. Hatta devlet 2 düşük yapmadan yapmıyor bu testi. Gerek yok diyorlar...

valla tatlım drlar kromozom testını dusuk yapmadan yaptırmıyor, pıhtılasmayı aynı sekılde.
bu mantıgı cozemedım ben. bır de cevap olarak bunlar pahalı testler dıyorlar.
bunu hıc anlamıyorum.
bır pıhtılasma bır de kromozom karı kocada toplam tutsa tutsa 500-600 tl tutar.
verdıgımız IVF paralarının yanında gozden cıkarılamayacak bır para mı ?
yerı gelıyor parayı hıcbırımız dusunmuyoruz, yanı dusunuyoruz ama onemını baska seylerın karsısında yıtırıyor.
ben hangı testı yaptıysam elımde patladı vesselam

canım 2 negatif denememden sonra bende yaptırdım hastane hala istememişti başka bir merkeze gittiğimde doktor istemişti.. üniversite hastanesinde yaptırdım normalde pahalı testler ama ben hiç para ödemedim... zorla yapmışlardı üniversiteden yönlendirmeyince kolay kolay yapmıyorlar benim şansıma insaflı bir doktora denk geldim yaptı yoksa mecburen özelde yaptıracaktım. bende kan pıhtılaşması çıktı çok yüksek değil heterezigot her ihtimale karşı son tedavim de kan sulandırıcı kullandım...

dün doktorumuz aradı ben evde yoktum eşimle konuşmuş
sonuç normal demiş çocuğu olan birinede yapsak aynı sonuç çıkar demiş
tutunmama sebebi olarak görmüyoruz bu sonucu .
pgt işlemine gerek duymuyorum yinede siz bilirsiniz içinizde şüphe olacaksa yapabilirsiniz demiş
uygulama harici 1750 dolarmış maliyeti
eşimde doktora güveniyor, gerek yok dediyse yoktur diyo
bilmiyorum bu seferki tedavime okadar karmakarışık başlıyorum okadar stresli başlıyorumki Allah hayır etsin
asıl sorun tsh hormonum demiş doktor
baya yüksek çıkmış sonucum
bugün yine hastanedeydim.endokrine gittim sonucu gösterdim hiç beğenmedi
madem tedaviye başlıycaksın bunu düzeltecez inşallah dedi bu yükseliş bebekte zeka geriliğine yol açabiliyormuşş
tekrar tahlil verdim ..sonuca göre ilacımın tozunu ayarlıycakmış doktor

Leaveciğim bence de hele tüp bebekten önce mutlaka yapılmalı. Dediğin kadar ucuz değil canım. Düşün eşimin preferik kanda kromozomu tekrarladı Memorial ve 380 tl. Pıhtılaşmada da pahalı. llah günah yazmasın tek düşük yapan arkadaşlara fakülteye gidin 2 deyin diyorum yapıyorlar. Çünkü belge istemiyorlar. Yapıyorlar. Arkadaş pıhtılaşma bir iki test daha 2.bin tl demiş bir laboratuar...

Kedersiz hayırlısı olsun canım...

Günaydın lavegue o zaman tekrar tedaviye başlamayı düşünüyormusun canım...

merhaba Gelincik,

evet dusunuyorum tatlım.

günaydın herkese hayırlı sabahlar....
inci tanesi ben tedavilerimin hiçbirinde progesteron iğne kullanmadım.hep jel kullandımkan testine kadar.hamile haldıktan sonrada 3 ay hapını kullandım.

Doktordan doktora değişiyor demekki. Bakalım bizim doktor ne diyecek...

gunaydın Incı Tanesı ve butun kızlar,

canım bır sonrakı adet tarıhım 4 subat gıbı olur. dun oldum regl .

sen o tarıhte sonucunu coktan almıs olursun:):)

Evet canım almış olurum. Sonucu aldığımızda eşimin ailesi de burada olacak :26:

Adetliyken tefrıcıye mı okunabılıyor?

Bunu bilen biri varsa cevaplayabilir mi arkadaşlar? Ben tam emin değilim.

Özel hastaneler gerçekten ateş pahası.

Allah yardımcınız olsun canım. Hangi hastane? Pgt'de embriyo başına fiyat alınıyor bildiğim. Merkezden merkeze farklılık gösteriyor demekki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…