Lazer Epilasyon Philips Lumea IPL Lazer Epilasyon Deneyimlerim

Aylnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2011
160
67
Arkadaslar uzun süredir evde lazer aleti arastirmasi icindeydim. Surekli internette yorumlara baktim gidip satis danismanlarina sordum. Sonunda Philips Lumea alabildim. Konuyu acmamin sebebi benim gibi merak edip arastirmak isteyenlere ufakda olsa bi katkim olabilir. Resimli bir sekilde deneyimlerimi seanslarimi gostermek ve bu sekilde de takip etmek istiyorum.
Oncelikle sunu belirtiyim lumea secmemim 1. Nedeni genellikle guzel yorumlar almasi. Rowenta ve lumea arasinda kalmistim. Rowenta da kartus degistirme varmis diye duymustum bende ama gittigim yerde boyle bir seyin olmadigini daha dogrusu servislerin bu kartuslari barindirmadigini bu nedenle aletin isik atimi bittiginde cope gidecegini soylediler. 150000 lik atimi verdim. Fakat lumea da 250 000 lik atis var. 2. Olarak da rowenta yuz bolgesinde kullanilmiyormus. Fakat lumeanin iki ayri basligi var ve yuzde kullanimi da var.
Biraz da tuy yapimdan bahsediyim. Beyaz tenliyim. Daha dogrusu yuzum ve kollarim haric beyaz tenliyim. Kollarim ve yuzum daha koyu duruyor.
Tuylerimi cok jiletledigim icin cok koyu ve kalinlar. Uzun suredir agda uyguluyorum fakat kendilerini bir turlu toparlayamadilar. Bu nedenle lazer epilasyon almayi tercih ettim diyebilirim. Yarin ilk seansimi yapmayi dusunuyorum. Deneyimlerimi sizinle paylasirim :)

Arkadaslar uzun süredir evde lazer aleti arastirmasi icindeydim. Surekli internette yorumlara baktim gidip satis danismanlarina sordum. Sonunda Philips Lumea alabildim. Konuyu acmamin sebebi benim gibi merak edip arastirmak isteyenlere ufakda olsa bi katkim olabilir. Resimli bir sekilde deneyimlerimi seanslarimi gostermek ve bu sekilde de takip etmek istiyorum.
Oncelikle sunu belirtiyim lumea secmemim 1. Nedeni genellikle guzel yorumlar almasi. Rowenta ve lumea arasinda kalmistim. Rowenta da kartus degistirme varmis diye duymustum bende ama gittigim yerde boyle bir seyin olmadigini daha dogrusu servislerin bu kartuslari barindirmadigini bu nedenle aletin isik atimi bittiginde cope gidecegini soylediler. 150000 lik atimi verdim. Fakat lumea da 250 000 lik atis var. 2. Olarak da rowenta yuz bolgesinde kullanilmiyormus. Fakat lumeanin iki ayri basligi var ve yuzde kullanimi da var.
Biraz da tuy yapimdan bahsediyim. Beyaz tenliyim. Daha dogrusu yuzum ve kollarim haric beyaz tenliyim. Kollarim ve yuzum daha koyu duruyor.
Tuylerimi cok jiletledigim icin cok koyu ve kalinlar. Uzun suredir agda uyguluyorum fakat kendilerini bir turlu toparlayamadilar. Bu nedenle lazer epilasyon almayi tercih ettim diyebilirim. Yarin ilk seansimi yapmayi dusunuyorum. Deneyimlerimi sizinle paylasirim :)

Deneyimlerinizi paylaşmamışsınız, cihazın etkisini gördünüz mü?

Deneyimlerinizi paylaşmamışsınız, cihazın etkisini gördünüz mü?

Bir süre sinavlarimdan dllayi giremedim malesef. Su an icin resim cekip yollayamiyorum cunku 4. Seansi bugun yaptim killarda biraz uzamasi olsun oyle yollayim belli olur. Kesinlikle cok memnunum gozle gorulur bir etkisi var. 2. Seansin ardindan tuylerimin cikisinda baya bir azalma oldu. Ozellikle koltuk altim bikini bolgem kollarim ve ust bacaklarimda cok belli oluyor. Cildime hic bir sekilde zarari olmadi. Butun bolgemi 4 te yaptim. Lazer epilasyonlar batik yapar diye duymustum.kullanali 8 hafta oldu ama boyle bir sorunla karsilasmadim. Umarim karsilasmam.
4-5 gune resim cekip atarim. :)

Lumea Sc2007/00 modeli mi? Bende yeni aldım. Salı gunu gelecek elime. Sarj suresı ne kadar? Bı sarjda hangi bölgeler tamamlanabiliyor? Bide özel bölge acıyor mu? Bide jiletten hemen sonra mı alınıyor? Son sorum ne kadar süre sarjda tutuyorsunuz?

alıpta kullananlar deneyimlrini yazsın lütfen
bende almayı düşünüyorum güzel yorumların çokluğuna bağlı tabi

Lumea Sc2007/00 modeli mi? Bende yeni aldım. Salı gunu gelecek elime. Sarj suresı ne kadar? Bı sarjda hangi bölgeler tamamlanabiliyor? Bide özel bölge acıyor mu? Bide jiletten hemen sonra mı alınıyor? Son sorum ne kadar süre sarjda tutuyorsunuz?

Evet bu model. Sarj suresi malesef cok kisa ben tum bolgelerimi bitirmek icin 2-3 kere sarj ediyorum. Bacaklarda ozellikle cok cabuk bitiyor sarji. Fakat ben her bolgemi yapiyorum sirt gobek de dahil. 1 bucuk saate sarj oluyor. Ozel bolgede acisi oluyor diger bolgelere gore daha fazla. Ama tabiki agda yapmak gibi de acitmiyor. Ben tuy dokucu kopuk uyguluyorum bir gun oncesinden zaten kil koklerim siyah oldugundan jilete vurmaya gerek duymadim. Jilette sanirim kesik yapilmadigi surece aksaminda uygulansa sorun olmaz. Yinede bir gun sonra yapilmasi daha iyi olur. Bide kesinlikle koyu renkli bir kalemle cizmemek lazim vucudu. Ben bu hatayi yaptim. Kucuk bir yanik var su anda bacagimda.

4.seansi bu cumartesi yaptim. Ve su an icin kolumda cikan tuyler sadece bunlar

Eklentiler

• 20160128_224950.jpg
    20160128_224950.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 5.613
hiç yok gibi duruyor süper valla. beyaz göz kalemi ile işaretleme yapıyorlarmış yorumlardan okumuştum. ben de bugün ilk seansımı yaptım. hiç ama hiç acı yok. şaşırdım hatta. bakalım dökülecek mi? eğer dökülürse bu benim için mucize bir ürün demek. acısız zahmetsiz :-) sadece kafam karıştıran bacaklarıma çok sayıda ben var.elimden geldiğince onlara atış yapmadım ama arada kaçan olmuştur mutlaka. inşalah sorun yaşamam

alıpta kullananlar deneyimlrini yazsın lütfen
bende almayı düşünüyorum güzel yorumların çokluğuna bağlı tabi
valla ben aldım. kampanya vardı çok da uyguna aldım. ilk seansı bugün yaptım. tüm bölgelerde 5. seviyede atış yaptım ama inan hiç acı yoktu. şaşırdım. 2 hafta içinde dökülecekmiş kıllar. benim için mucize bir alet dökülmeyi de görürsem. ilk seans acemiliğime geldi. bazı yerlere çift atış yaptım bazı yerleri atladım galiba. ama cildimde sorun yok şimdilik..bi dahaki seansı daha bilinçli yapacağım.

hııı şarjı koltuk altı bıyık bölgesi, özel bölge ve tüm bacaklara yetti bu arada

hııı şarjı koltuk altı bıyık bölgesi, özel bölge ve tüm bacaklara yetti bu arada

Sarji cok iyi gitmis o zaman. Ben basenden dolayi mi cok oyalaniyorum nedir :KK70: bu arada ilk seansimda bende bir suru yer kacirmistim. Sonradan isaretleyerek gittim. Ama gercekten etkisi cok fazla oldu. Insallah ayni etkiyi gorebilirsiniz

Philips Lumea'yı aldım
Yarın ilk seansı uygulacağım, tüylerimi bugünden mi jilet ile almalıyım sizce?

Yok öyle yapma. Jiletle al sonra hemen cihazı uygula. Ben öyle yaptım

Burdan isim veremiyoruz galiba. Özelden yazıyım ıstersen. Internetten aldım.

Esra mesaj olarak attım. Modeli sc2007/00 250 bin atış var. En son model

X