Piezo Rinoplasti Olanlar süreciniz zor ve ağır mı geçti?

gece cicegi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2023
16
1
22
Piezo ultrasonik rinoplasti ile burun ameliyatı olan arkadaşlara sorum. Narkoz etkisi dışında ameliyat sonrası uyandıktan sonra çok kötü müydünüz? Ağrısı, şişliği, morluğu çok muydu? Sonraki süreciniz nasıl geçti ağır mıydı? Morluk ve şişlikleriniz ne zaman geçti? Ve ameliyat sonrası hastaneden çıkarken burnunuza koskocaman beyaz bir bez bağlandı mı yoksa piezo olduğu için ince bir sargı bezi ve yara bandı mı kullanıldı sadece? Kısacası süreciniz nasıldı?

Burnunuz kalın derili mi yoksa ince derili miydi onu da belirtin lütfen cevaplarinizi bekliyorum yakında ameliyat olmayı planlıyorum ben septorinoplasti olacagim

Ben de septorinoplasti oldum, piezo tekniği ile. Kalın derili sayılabilirmişim, yağlı bir cildim var. Ameliyat sonrası benim ağrım çok oldu, hareket ederken burnum çok sızladı ilk birkaç gün, 1.5. aya geldiğimde hala hareket ederken sızlamalarım vardı. morluklar ve büyük şişlikler bir haftaya geçti. yüzümde burnum dışında kalan yerlerin tamamen ödemi atması 1-2 ay aldı. burnum 2. haftanın sonunda bantlar çıkarılırken çok şişti. yaklaşık 8 ayda şişler fark edilir derecede indi. ancak şişip inmeye devam etti aralıkları açılarak ve şiş zamankar azalarak. 16. aydayım hala beslenmeme göre ara ara şişebiliyor tabii eskisi kadar değil. ama ek olarak ben hep çok ödem tutardım ve alerjik bir bünyem var. Vücudumda iltihap yükü var. O yüzden de bu kadar zor geçti sanırım. Ancak gerçekten değdi, birçok anlamda. aynı doktora aynı yöntem ile sadece rinoplasti ameliyatı olan arkadaşımın süreci çok daha kolaydı. Benim kadar canı yanmadı ve 6. ayda burnu ve yüzü tam olarak oturmuştu. Derisi kalın değil. Yani kişiden kişiye değişiyor. Herkesin cilt tipine, vücudunun işleyişine, yapılacak işlemlere, ameliyat sonrası bakımına gibi birçok parametreye göre değişiyor tecrübe. yani piezo diye çok daha rahat olacak dendi bana da, belki bu benim için olabilecek en rahat haldi, bilemiyorum..

Piezo ultrasonik rinoplasti ile burun ameliyatı olan arkadaşlara sorum. Narkoz etkisi dışında ameliyat sonrası uyandıktan sonra çok kötü müydünüz? Ağrısı, şişliği, morluğu çok muydu? Sonraki süreciniz nasıl geçti ağır mıydı? Morluk ve şişlikleriniz ne zaman geçti? Ve ameliyat sonrası hastaneden çıkarken burnunuza koskocaman beyaz bir bez bağlandı mı yoksa piezo olduğu için ince bir sargı bezi ve yara bandı mı kullanıldı sadece? Kısacası süreciniz nasıldı?

Burnunuz kalın derili mi yoksa ince derili miydi onu da belirtin lütfen cevaplarinizi bekliyorum yakında ameliyat olmayı planlıyorum ben septorinoplasti olacagim
Herkesin süreci farklı geçiyor benim kemerli ve düşük bir burnum bardı bu teknikle rinoplasti oldum hastanede 1 gece kaldım o süreçte zaten ağrı kesici yapıyorlar ama sonrasındada ağrı kesici ilaç yazıyor dr zaten sürekli buz koydum dayanılmayacak bir agrım olmadı rahat ve güzel geçti benimki agrı hissettigim zamanda ağrılesici aldım ama öyle aman aman bi agrı degil.burnunuzun önündeki sargı kanamayı kontrol etmek için takıyorlar hastaneden çıkarken onuda çıkardılar.ikinci gün şişlik be morarma başladı 3.dün en fazla oldu sonra inmeye başladı 5. Gün yüksek oranda indi 7. Gün hafif çizgi gibi gözümün önünde kaldı açık renk bie morluk,atel çıktı o günde be tampon, ten rengi bant takıldı ince deriliyim bu arada atelden 5 gün sonrada bantlar çıktı burundaki ödem vardı sadece 27 nisanda ameliyat oldum şimdi epey geçti ödemim memnunum genel olarak ilk 3 günden sonrası daha rahat ama egilmek iş yapmak zorluyor yapmamalısın bi süre gece yüksek yatıyorsun 10 gün kadar sen zaten artık normal yatabileceginde farkediyorsun bunu süreciniz güzel ilerler umarım sizinde korkacak hiç bir şey yok sizin nasıl bir moralle ve beklemtiyle girmeniz psikolojiniz sürecinizi etkiliyor en azından 1 ay geçmeden karar vermeyin burnunuzun şekli konusunda iyi yada kötü olarak çok degişiyor gerçekten küçülüp dahada güzelleşiyor bunu söyleyebilirim size:) ben sadece kalkık olmamasından biraz yakınıyorum buda dr la ilgili degil ben öyşe istedim ve pişmanım daha kalkık olabilirdi ye ama dedigim gibi genel olarak ameliyat oldum diye hiç pişman olmadım:)

Hiç ağrı sızı olmadı ilk gün bir şey yoktu ikinci gün ödem gözlerde oldu 3. Gün ödem çok fazlaydı 4. Gün yanaklara inince rahatlamıştım ameliyat sorun değil de ameliyat sonrası bakım süreci sıkıntı ama çok sıkıntı değil tabi ağrı sızı morarma sıfırdı

Ameliyattan sonra düsündügumden daha kolay uyandim ben piezzo yontemiyle oldum . Fakat refakatcim yoktu yuzumu yıkamışlar saçım önlüğüm ıslaktı odamda dondum ıslak ıslak yatmışim. Yarim saat sonra baya bi kusma geldi kanli su kustum mide boş çünkü.Sonra pek bisey yiyemedim tansiyonum düşüktü , ayağa kalkip yürüdüm bikac saat sonra daha dinç oldum .Agrı sızı sıfır fakat gece tam uykuya dalamadim hep yari uyaniktim. Burnumun ucundaki sargiyi hafif aralamış doktor taburcu olurken hep çıkarttı. İkinci gün gözumun üstü hafif şişi morardi simdi beşinci günüm az bi morluk kaldi şişlikler buyuk oranda indi ben pek buz tutmamıştım epey rahatsiz olmustum buzdan. Bi de boğaz acıyor bu arada bisey takiyolar ondan dolayi acı yapiyor o kötüydü. Sağ burnum üç gündur hafif sızınti şeklinde kaniyor gecer umarim

Herkesin süreci farklı geçiyor benim kemerli ve düşük bir burnum bardı bu teknikle rinoplasti oldum hastanede 1 gece kaldım o süreçte zaten ağrı kesici yapıyorlar ama sonrasındada ağrı kesici ilaç yazıyor dr zaten sürekli buz koydum dayanılmayacak bir agrım olmadı rahat ve güzel geçti benimki agrı hissettigim zamanda ağrılesici aldım ama öyle aman aman bi agrı degil.burnunuzun önündeki sargı kanamayı kontrol etmek için takıyorlar hastaneden çıkarken onuda çıkardılar.ikinci gün şişlik be morarma başladı 3.dün en fazla oldu sonra inmeye başladı 5. Gün yüksek oranda indi 7. Gün hafif çizgi gibi gözümün önünde kaldı açık renk bie morluk,atel çıktı o günde be tampon, ten rengi bant takıldı ince deriliyim bu arada atelden 5 gün sonrada bantlar çıktı burundaki ödem vardı sadece 27 nisanda ameliyat oldum şimdi epey geçti ödemim memnunum genel olarak ilk 3 günden sonrası daha rahat ama egilmek iş yapmak zorluyor yapmamalısın bi süre gece yüksek yatıyorsun 10 gün kadar sen zaten artık normal yatabileceginde farkediyorsun bunu süreciniz güzel ilerler umarım sizinde korkacak hiç bir şey yok sizin nasıl bir moralle ve beklemtiyle girmeniz psikolojiniz sürecinizi etkiliyor en azından 1 ay geçmeden karar vermeyin burnunuzun şekli konusunda iyi yada kötü olarak çok degişiyor gerçekten küçülüp dahada güzelleşiyor bunu söyleyebilirim size:) ben sadece kalkık olmamasından biraz yakınıyorum buda dr la ilgili degil ben öyşe istedim ve pişmanım daha kalkık olabilirdi ye ama dedigim gibi genel olarak ameliyat oldum diye hiç pişman olmadım:)
Burununda ilk günler kanama oldumu hic

X