Pimpirikli

havali-

Ömür sanıldığı kadar uzun değil...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
1.026
5.990
29
çocuklarım olduktan sonra bu şekilde etiketlendim kızlar.
Aslında ben de kabullendim artık evet pimpirikliyim diyorum.
Ama çevrem bu konuda bana sanki uzayliymisim gibi bakıyor.

Çocuktan önce çok sosyal ve insanları mıknatıs gibi kendime çeken biriydim.
Benden önce onlar benimle görüşmek ister her ortama cagirilirdim.

Kuzenlerimin de olduğu bir apartmanda yaşıyorum .
Bensiz yapamazlardi sensiz bir günüm geçsin istemeyiz enerji kaynagimizsin derlerdi. Diğer komşularım da öyle.

Balon gibi sisip kendimi puf diye sönmüş hissediyorum.💅🧚‍♀️🧘‍♀️ sonra 👩‍👦‍👦🧐

Neyse uzatmadan kisaca bazı olayları anlatim.

Çocuklarımın belli bir düzeni var uyku saati oyun saati vs. Çocukları uyuttuğum saatlerde kapıyı çalmayın kızlar bende o sırada yapamadığım işlerimi yapıyorum, bir de çocuklarımız hasta olduğu zaman birbirlerine bulastirmasinlar o zaman da görüşmeyelim diye konuştum. Bunu soylememdeki amaç onlar yüzünden benim çocuklarım çok hasta oldu.

(grip olmuş çocukla bana geliyorlardi ağzı açık büyük küçük öksürük hapşırık hepsi vardi.
ertesi gün benimkiler atesleniyordu .
Kac gece ağladım ateslerini düşüremedik sabaha kadar hastanede serum iğne ...)

ben böyle konuştukça ne kadar pimpiriklisin dediler.

Acaba buna mi alındılar?

Baska zaman hep görüşelim dedim. Her gün kapım çalınırdı
O günden sonra ayda bir daha sonra daha da seyrek...
Bir kuzenim benden büyük onun çocuğu yok. Çok gezmeyi sever.
Çocuk olduktan sonra kendini geri çekti.
Bir şey demedim.
Önceden gel bir bahçeye inelim nefes alalım derdi şimdi ben teklif ediyorum ya sen şimdi çocuklarla inmen zor olacak 1 saat hazırlık yapıyorsun zaten bahçede oturamiyoruz ki sen çocukların peşindesin hep dedi.
Tamam dedim.
Bu anlattıklarım koranadan önce.
Diğer kuzenlerim geliyor onlara Önceden hep bende vardım aralarında. Şimdi teklif bile etmiyorlar.

Korana olunca bir taraftan sevindim oh iyi ki görüşmüyoruz bir de hastalık dinlemezlerdi diyorum.
Çünkü hala çok görüşüyorlar.

Ama hala bir tarafım incinmiş kırık kendimi dışlanmış hissediyorum.
Siz benim yerimde olsanız ne düşünürdunuz ?
Daha mi rahat olurdunuz?

Ben problerimlerimi arkadan değil yuzyuze konuşmayı seviyorum. Başka türlü çözülmüyor yoksa.

Ama bu durum Başka dislanmislik sendromuna girdim.
Kendimi zorla aralarına tekrar aldırmak da istemiyorum. Ama üzülüyorum da işte. Alışkanlıklar mutluluklar kahkahalar...
Hepsi sahte miydi ?
Önceliğim çocuklarım oldu diye mi geldi yoksa tüm bunlar başıma.

Etrafımda hiç anlayışlı insan yokmuymus en çok buna üzülüyorum.

Kucuk Çocuğu olanlar sizlerinde çevreniz azaldı mi çocuktan sonra eğer öyle olduysa kendimi daha iyi hissedicem.

Oh be içime at at kangren olacaktım yazdim rahatladım 🤗🤗🤗

Son düzenleme:
Yani aslına bakarsanız bunu siz tercih etmişsiniz. Evli kuzenim çocuklarının benim yüzümden hasta olduğunu veya daha seyrek görüşmek istediğini söylese ben de bu şekilde geri çekerdim kendimi. Daha seyrek görüşürdüm. Etrafınızdakiler anlayışsız değil siz yaratmışsınız bu durumu.

Benim çocuğum yok o yüzden genelde çocuklu insanlar yerine çocuksuz insanlarla görüşmeyi tercih ediyorum. Ortamda çocuk olunca gerçekten oturup iki dakika sohbet edilmiyor genelde. Ya da evimde çocuklu insan ağırlayamıyorum çünkü evim küçük çocuğa uygun değil, bir zarar görecekler diye aklım çıkıyor. Ha çocuklarını da çok sevdiğim görüştüğüm arkadaşlarım da var tabi ki ama daha disiplinli, çocuğu söz dinleyen, daha uysal olan anneler genelde bunlar.

Diğer konularda bir şey diyemem. Herkesin ebeveynlik anlayışı farklı. Ebeveynlik anlayışlarınızın uymadığı insanlarla görüşmemek ya da daha az görüşmek de çok tuhaf gelmedi bana.

Yani aslına bakarsanız bunu siz tercih etmişsiniz. Evli kuzenim çocuklarının benim yüzümden hasta olduğunu veya daha seyrek görüşmek istediğini söylese ben de bu şekilde geri çekerdim kendimi. Daha seyrek görüşürdüm. Etrafınızdakiler anlayışsız değil siz yaratmışsınız bu durumu.
Yok orası yanlış anlaşıldı. Hastalık donemlerimizde benim cocuklarim da hasta olduğunda yani gorusmeyelim dedim.
Sizin yüzünüzden çocuğum hasta oldu demedim.
Bu onlar yüzünden olsa da bu denmez zaten

çocuklarım olduktan sonra bu şekilde etiketlendim kızlar.
Aslında ben de kabullendim artık evet pimpirikliyim diyorum.
Ama çevrem bu konuda bana sanki uzayliymisim gibi bakıyor.

Çocuktan önce çok sosyal ve insanları mıknatıs gibi kendime çeken biriydim.
Benden önce onlar benimle görüşmek ister her ortama cagirilirdim.

Kuzenlerimin de olduğu bir apartmanda yaşıyorum .
Bensiz yapamazlardi sensiz bir günüm geçsin istemeyiz enerji kaynagimizsin derlerdi. Diğer komşularım da öyle.

Balon gibi sisip kendimi puf diye sönmüş hissediyorum.💅🧚‍♀️🧘‍♀️ sonra 👩‍👦‍👦🧐

Neyse uzatmadan kisaca bazı olayları anlatim.

Çocuklarımın belli bir düzeni var uyku saati oyun saati vs. Çocukları uyuttuğum saatlerde kapıyı çalmayın kızlar bende o sırada yapamadığım işlerimi yapıyorum, bir de çocuklarımız hasta olduğu zaman birbirlerine bulastirmasinlar o zaman da görüşmeyelim diye konuştum. Bunu soylememdeki amaç onlar yüzünden benim çocuklarım çok hasta oldu.
grip olmuş çocukla bana geliyorlardi ağzı açık büyük küçük öksürük hapşırık hepsi vardi.
ertesi gün benimkiler atesleniyordu .
Kac gece ağladım ateslerini düşüremedik sabaha kadar hastanede serum iğne ...

ben böyle konuştukça ne kadar pimpiriklisin dediler.

Acaba buna mi alındılar?

Baska zaman hep görüşelim dedim. Her gün kapım çalınırdı
O günden sonra ayda bir daha sonra daha da seyrek...
Bir kuzenim benden büyük onun çocuğu yok. Çok gezmeyi sever.
Çocuk olduktan sonra kendini geri çekti.
Bir şey demedim.
Önceden gel bir bahçeye inelim nefes alalım derdi şimdi ben teklif ediyorum ya sen şimdi çocuklarla inmen zor olacak 1 saat hazırlık yapıyorsun zaten bahçede oturamiyoruz ki sen çocukların peşindesin hep dedi.
Tamam dedim.
Bu anlattıklarım koranadan önce.
Diğer kuzenlerim geliyor onlara Önceden hep bende vardım aralarında. Şimdi teklif bile etmiyorlar.

Korana olunca bir taraftan sevindim oh iyi ki görüşmüyoruz bir de hastalık dinlemezlerdi diyorum.
Çünkü hala çok görüşüyorlar.

Ama hala bir tarafım incinmiş kırık kendimi dışlanmış hissediyorum.
Siz benim yerimde olsanız ne düşünürdunuz ?
Daha mi rahat olurdunuz?

Ben problerimlerimi arkadan değil yuzyuze konuşmayı seviyorum. Başka türlü çözülmüyor yoksa.

Ama bu durum Başka dislanmislik sendromuna girdim.
Kendimi zorla aralarına tekrar aldırmak da istemiyorum. Ama üzülüyorum da işte. Alışkanlıklar mutluluklar kahkahalar...
Hepsi sahte miydi ?
Önceliğim çocuklarım oldu diye mi geldi yoksa tüm bunlar başıma.

Etrafımda hiç anlayışlı insan yokmuymus en çok buna üzülüyorum.

Kucuk Çocuğu olanlar sizlerinde çevreniz azaldı mi çocuktan sonra eğer öyle olduysa kendimi daha iyi hissedicem.

Oh be içime at at kangren olacaktım yazdim rahatladım 🤗🤗🤗

Küçük kardeşimi gördüm sanki, geçtiğimiz yaz açıkça söyledim kendisine, doğuralı 9 yıl oldu, 9 yıldır iki kelam etmişliğimiz yok. Yemek saatleri, uyku saatleri, ses yapmayın saatleri, çocuklar çocuklar çocuklar yıldım bu muhabbetten dedim, maalesef ki bu bir yaşam şekli, kendi tercihiniz. Ama dışarıdaki insanlar için çok yorucu olabiliyor bu durum. Bir araya geldiğimizde oturup konuşamıyoruz, ortak bir plan yapamıyoruz, çocuğun birine utsa diğerine uymuyor plan. Yeğenlerimi çok severim ama kardeşimi daha çok severim, özlüyorum ama her seferinde sinir olup döndüğüm için artık vazgeçtim, telefonla ne kadar olursa. Aslında etrafınızdaki insanlar anlayışsız değil, bu mesele uzun vadeli bir durum bir süre sonra yoruluyor insan bu şekilde görüşmeye çalışmaktan

İki çocuk annesi olarak çocuklarım küçükken bende buna yakın şeyler yaşadım.
Çocuklu anne sürekli çocuklarla ilgileniyor, onlarla ilgili konuşuyor, genelde muhabbetler tamamlanmadan yarım kalıyor.
Karşı taraf içinde sıkıcı olabiliyor o yüzden.
Tamamen hak vermiyor değilim yani.

ben sızı haklı buldum
cocuk olunca eve bırey katılmıs oluyor nasıl kendı duzenımız varsa cocugunda duzenı var ve oncelık aılemızdır oncelıklerınızın degısmesı gayet normal

cocuklar hasta oldugu zaman gorusmek ıstememekte haklısınız ne onlardan sıze ne sızden onlara bulasmasın dıye akıl mantık sahıbı ınsan zaten buna onay verır

sen cocuklarla ınemezsın 1 saat surere demelerı ayıp kapasıtenız var ınebıleceksınız kı soyluyorsunuz sızın yerınıze sızın kapasıtenız hakkında konusuyor
cocuklarını saldım cayıra mevlam kayıra seklınde ortaya salanlara kızarım sız hep peslerındeyım dıyorsunuz olması gereken bu kazayla kendıne zarar verebılır cocuk kontrol etmezsek cunku buyudugunde tabıkı pesınde dolasmayacaksınız sonucta suan kucuk

onlar bırbırlerının dılınden daha ıyı anlıyorlar dıslanmak degıl aslında
sızınle olmak ıcın varsa mesguluyetınız sızı de dusunerek plan yapılmamıs
mesela dıyelım kı cocugunuz hareketlı pesınde durmak zorundasınız sohbetden keyıf alınmıyor o zaman ona gore bır ortam secılmelı
senın 1 saat surer ınemezsın demek yerıne yardımcı olabılecegım bırseey var mı derdı gorusmek ısteyen

aslında kırılacak bırsey yok dıslanmanıza da gerek yok boyle hıssetmenıze de gerek yok arada bır gorusursunuz hayat kosusturmacası zaten herkes kendı yoluna gıder

Grip, nezle benzeri bir hastalık yaşarken yetişkinlerden bile uzak durmaya çalışırım ben.
Hele çocuklar söz konusu ise gitmemeye çalışırım.
Başkasının çocuğuna bulaştırmamak için kaç defa plan iptal ettiğim bile olmuştur.
Bence konu sahibine gerek kalmadan kuzenlerin düşünceli olması gerekir.
Hastayken görüşmeyelim diyen birine de kırılmak yerine mahcubiyet duyarım. Benim gönlüm olsun diye neden bir çocuk günlerce hasta olup ateşlensin ki...

Görümcem de sizin gibi çocukla yatıp, çocukla kalkıyor.
Her şey ona göre kurulu ama karşınızdaki insanı bıktırıyorsunuz.
Özellikle de çocuklu olmayan çiftler görüşmek istemiyorlar.
Çünkü çocuktan başka konuştuğunuz bir şey olmuyor.
Buda karşınızdakileri bir süre sonra bayıyor.
Korona da görüşmemeyi anlarım ama fazlası bana normal gelmiyor.
Bu kadar çocuk takıntısı olan insanlarla bende görüşmüyorum.

İki çocuk annesi olarak çocuklarım küçükken bende buna yakın şeyler yaşadım.
Çocuklu anne sürekli çocuklarla ilgileniyor, onlarla ilgili konuşuyor, genelde muhabbetler tamamlanmadan yarım kalıyor.
Karşı taraf içinde sıkıcı olabiliyor o yüzden.
Tamamen hak vermiyor değilim yani.
Böyle olduğunu yazmışım ama arkadaşımında gönlü olsun diye yinede iletişimi kesmediğimi, ara ara görüştüğümü söylemeyi atlamışım.
Değer veriyorsam sırf çocuğu yaramaz diye evime gelmemesi falan benim tarzım değil.
Ha huyunu biliyorsam kırılabilecek şeyleri kaldırırım, sehpa vs. bir köşeye çeker çocuğa oyun alanı açmaya çalışırım mesela.

o bahsettiginiz iki sebepten pimpirikli diyeceklerini sanmiyorum. yani uyku saati ve hastalik durumu.. ki hastalik durumunda gorusmek istememeniz anlasilabilir bence.

bu konuda ben de cocugu olmayan tarafim. uzun bir sure sabrettikten sonra cocugu olan bir kac arkadasla gorusmeyi kesmeye karar verdim. sebeplerimi sayayim belki size fikir verir. oturduklari zaman surekli ama surekli cocuk, kaka, bez, dis cikarma muhabbeti yapiyorlar. yedi saat oturmusuz bir gun piknikte.. ne konustuk diye bakiyorum sadece cocuk. ortamda ben de varim. dahasi sizin hayatta hicbir seyiniz yok mu? cocuktan once ne yapiyordunuz, bir hic miydiniz?

diger bir sebep pratik olmamalari hazirlanip cikamamalari. zamaninda gelmemekle kalsalar yine iyi cogu zaman sudan sebeplerle iptal ediyorlar. oyleki bu gecikmeler bir bucuk saat.. ne evime cagirdigimda ne disarida plan yaptigimda zamaninda gelmezler. oyle 15 dk vs degil. davet ettigin saate gore cay yapsan kararir, ikramliklarin sogur, tadi kacar.. ayni sebepten evlerine cagirmak veya disariya cagirmak da buyuk problem bu tip insanlar icin. cunku pratik degil. plan yapmayi anne de istemiyor cunku hazirlanip cikamayacak on saat.. ve bu tip insanlari devasa bebek cantalarindan taniyabilirsiniz. ne olur ne olmaz diye yanlarinda ucer beser gerekli olmayan seyler bile tasirlar. bu da onlara kulfet.

cocuk bakim meselesini cok buyutmeleri de bunaltti beni.. tekrar tekrar bez degistirmeleri, kiyafet degistirmeleri, cocuk rahat rahat oturup oynarken derdi varmis gibi surekli ilgilenmeleri.. kucaktan indirmemeleri, cocugu ozgur birakmamalari karsidan beni bunaltti.. cocugu kendi haline birakmiyorlar. inanirmisiniz hasta olmasin diye saglikli cocuga surup icireni bile gordum pimpiriklilikten..

bir diger sebebi anne olmadigim icin anlamiyor olabilirim. cocugumun uyku saati, cocugun mama saati, aman dis cikariyor gelmeyelim cikmayalim.. turk insani cok fazla cocuk odakli yasiyor. cocuk dogunca annenin hayati bitiyor. anne olmamama ragmen suradan kiyaslayabilirim; yurt disinda yasiyorum. baska bir konuda daha yazmistim. luks restaurantlarda hep bebekli aileler. cocugun onune parcalayip koymus pizzayi. o kendi yiyor. anne baba muhabbette.. sarap esliginde sakin sakin.. nerede bagiran kendini yere atan bir cocuk gorsek, markette, havaalaninda yuzde doksan bes turk.. yuzde bes de arap yada latin kokenli.. bu tezim hic sasmadi..

her bahanelerinin cocuk olmasi da bayiyor beni. bulusmayacaksak cocuk sebep.. kitap okuyamiyorum cocuk var.. esimle ozel zamanimiz yok cocuk var..

basta ben de baya sakaya sardim onlarin cocuklu olmasini kuzeniniz gibi. yuzlerine dedim yakinda sizinle gorusmeyecegim, bekar veya cocuksuzlarla gorusecegim diye..
en sonunda gorusmeyi kestim ohh bir rahatladim.. ayda yilda bir eserse gorusuyorum kus gibi kesmedim tamamen.

bir sebep daha geldi aklıma. Bir tanesi yanımızdayken çocuğunu çok fazla seviyor. O kadar seviyor ki sanki ayrılmışlar da hafta sonu almış özlemiş çocuğunu seviyor dersin. Öper öper öper.. doyamaz.. fotoğrafını çeker videosunu çeker. Bunları muhabbetin ortasında yapar. Sana bir şey sorar cevabını almadan döner çocuğuyla konuşur bebek sesi yaparak sever onu.. o kadar abarttılar ki artık incinmeye başladım. Ben istememe rağmen henüz anne olamadım. Bu derece düşüncesizlik, buldumcuk olmak beni sıktı.

Son düzenleme:
Görümcem de sizin gibi çocukla yatıp, çocukla kalkıyor.
Her şey ona göre kurulu ama karşınızdaki insanı bıktırıyorsunuz.
Özellikle de çocuklu olmayan çiftler görüşmek istemiyorlar.
Çünkü çocuktan başka konuştuğunuz bir şey olmuyor.
Buda karşınızdakileri bir süre sonra bayıyor.
Korona da görüşmemeyi anlarım ama fazlası bana normal gelmiyor.
Bu kadar çocuk takıntısı olan insanlarla bende görüşmüyorum.
Ya sohbet konusunda da haklısın önceden saatlerce susmadan konussak doymazdik birbirimize. şimdi dediğiniz gibi çoğu muhabbet çocuk üzerine.
Önceden ne konuşuyorduk acaba diye dusunmuslugum bile var 🤪
Bu konuda kendimi susturup daha çok karşımdakini dinleme yoluna geçtiğim oldu. Ama çocuklardan dinleyemeyisim 🥺

o bahsettiginiz iki sebepten pimpirikli diyeceklerini sanmiyorum. yani uyku saati ve hastalik durumu.. ki hastalik durumunda gorusmek istememeniz anlasilabilir bence.

bu konuda ben de cocugu olmayan tarafim. uzun bir sure sabrettikten sonra cocugu olan bir kac arkadasla gorusmeyi kesmeye karar verdim. sebeplerimi sayayim belki size fikir verir. oturduklari zaman surekli ama surekli cocuk, kaka, bez, dis cikarma muhabbeti yapiyorlar. yedi saat oturmusuz bir gun piknikte.. ne konustuk diye bakiyorum sadece cocuk. ortamda ben de varim. dahasi sizin hayatta hicbir seyiniz yok mu? cocuktan once ne yapiyordunuz, bir hic miydiniz?

diger bir sebep pratik olmamalari hazirlanip cikamamalari. zamaninda gelmemekle kalsalar yine iyi cogu zaman sudan sebeplerle iptal ediyorlar. oyleki bu gecikmeler bir bucuk saat.. ne evime cagirdigimda ne disarida plan yaptigimda zamaninda gelmezler. oyle 15 dk vs degil. davet ettigin saate gore cay yapsan kararir, ikramliklarin sogur, tadi kacar.. ayni sebepten evlerine cagirmak veya disariya cagirmak da buyuk problem bu tip insanlar icin. cunku pratik degil. plan yapmayi anne de istemiyor cunku hazirlanip cikamayacak on saat.. ve bu tip insanlari devasa bebek cantalarindan taniyabilirsiniz. ne olur ne olmaz diye yanlarinda ucer beser gerekli olmayan seyler bile tasirlar. bu da onlara kulfet.

cocuk bakim meselesini cok buyutmeleri de bunaltti beni.. tekrar tekrar bez degistirmeleri, kiyafet degistirmeleri, cocuk rahat rahat oturup oynarken derdi varmis gibi surekli ilgilenmeleri.. kucaktan indirmemeleri, cocugu ozgur birakmamalari karsidan beni bunaltti.. cocugu kendi haline birakmiyorlar. inanirmisiniz hasta olmasin diye saglikli cocuga surup icireni bile gordum pimpiriklilikten..

bir diger sebebi anne olmadigim icin anlamiyor olabilirim. cocugumun uyku saati, cocugun mama saati, aman dis cikariyor gelmeyelim cikmayalim.. turk insani cok fazla cocuk odakli yasiyor. cocuk dogunca annenin hayati bitiyor. anne olmamama ragmen suradan kiyaslayabilirim; yurt disinda yasiyorum. baska bir konuda daha yazmistim. luks restaurantlarda hep bebekli aileler. cocugun onune parcalayip koymus pizzayi. o kendi yiyor. anne baba muhabbette.. sarap esliginde sakin sakin.. nerede bagiran kendini yere atan bir cocuk gorsek, markette, havaalaninda yuzde doksan bes turk.. yuzde bes de arap yada latin kokenli.. bu tezim hic sasmadi..

her bahanelerinin cocuk olmasi da bayiyor beni. bulusmayacaksak cocuk sebep.. kitap okuyamiyorum cocuk var.. esimle ozel zamanimiz yok cocuk var..

basta ben de baya sakaya sardim onlarin cocuklu olmasini kuzeniniz gibi. yuzlerine dedim yakinda sizinle gorusmeyecegim, bekar veya cocuksuzlarla gorusecegim diye..
en sonunda gorusmeyi kestim ohh bir rahatladim.. ayda yilda bir eserse gorusuyorum kus gibi kesmedim tamamen.

Ayakta alkışlıyorum çok doğru yazmışsın.
Onları görünce çocuk yapası gelmiyor insanın.
İnan benim görümcem de böyle ayda yılda bir araya geliriz onda bile görüşmek istemiyorum.
Sürekli uyudu uyandı, yedi içti, kaka yaptı falan.
İlk doğduğu zamanlar 2 saat avm ye gitmiştik 30 kez bebek bakım odasına gittik geldik.
Kabus gibiydi.

Ya sohbet konusunda da haklısın önceden saatlerce susmadan konussak doymazdik birbirimize. şimdi dediğiniz gibi çoğu muhabbet çocuk üzerine.
Önceden ne konuşuyorduk acaba diye dusunmuslugum bile var 🤪
Bu konuda kendimi susturup daha çok karşımdakini dinleme yoluna geçtiğim oldu. Ama çocuklardan dinleyemeyisim 🥺

Kendi elinizde bu.
Çocuktan önce ne yapıyordunuz ?
Yani çocukla dışarı da çıkılır, gezmeye de gidilir.
O evde yatarken süpürge de açılır ne bileyim ama anneler bunu ekstra olarak bakıyorlar.
Dişi çıkarken parti verenler, 6 ay kınası yakanlar falanlar filanlar..
Daha çocuğum olmadan boğuldum ben :KK70:

Bende sizin gibi davranirdim haklisiniz bence ama neden nazlaniyorsunuz? Bunu secen zaten sizsiniz. Simdi hayiflanmanizin bir mantigi yok.
Bende bu tarz mesafe koyarim ama aranmıyorum gelinmiyorum demem. Kimse bizim nazimizi cekmek zorunda degil. Çocukça bir kırılma yasiyorsunuz.

yani cocuksuz gorusme sansiniz yok mu? ne bileyim cocuklara babalari bakarken gorusmek istediginiz kuzenlerinize bir kahve icmeye gidebilirsiniz veya bahcede hava almaya cikabilirsiniz. siz de zaten cocuklar olunca onlardan baska bir sey konusamiyorum veya konusulani dinleyemiyorum diyorsunuz. bu sekilde psikolojiniz bozulur yani hayatin merkezi tamam cocuklar olsun da arada bir soluklanin.

bir sebep daha geldi aklıma. Bir tanesi yanımızdayken çocuğunu çok fazla seviyor. O kadar seviyor ki sanki ayrılmışlar da hafta sonu almış özlemiş çocuğunu seviyor dersin. Öper öper öper.. doyamaz.. fotoğrafını çeker videosunu çeker. Bunları muhabbetin ortasında yapar. Sana bir şey sorar cevabını almadan döner çocuğuyla konuşur bebek sesi yaparak sever onu.. o kadar abarttılar ki artık incinmeye başladım. Ben istememe rağmen henüz anne olamadım. Bu derece düşüncesizlik, buldumcuk olmak beni sıktı.
Yazdığınıza hem güldüm hem üzüldüm.
İnşallah siz de en yakın zamanda çocuk sahibi olur bu dediklerinizi unutursunuz 😅😅😅

Sizin anlattıklarınız bayağı fazla geldi bana bile.
Çocuğu olmayanın yanında çocuklarımla daha az ilgilenirim empati duygum var çok şükür.
Ama çocuklu kişilerin anlayışsız olmasına ne diceksiniz peki 🤷‍♀️

Yazdığınıza hem güldüm hem üzüldüm.
İnşallah siz de en yakın zamanda çocuk sahibi olur bu dediklerinizi unutursunuz 😅😅😅

Sizin anlattıklarınız bayağı fazla geldi bana bile.
Çocuğu olmayanın yanında çocuklarımla daha az ilgilenirim empati duygum var çok şükür.
Ama çocuklu kişilerin anlayışsız olmasına ne diceksiniz peki 🤷‍♀️
insallah sagolun.. saglikla hayirla yeterki tek buyuk konustugumu gormek bu olsun.. senin de ikizlerin olsun bizi anla diye dua ettikleri bile oldu bu arkadaslarimin.

Bir anne adayı olarak sizin dediklerinize katılmakla beraber inşallah tükürdüğümü yalamam diyorum.

Ben daha çok bizlere has bulduğum bu konunun elalem ne der ve kendini başkalarına beğendirme düşüncesini genetik kodlara dayandırıyorum.

Çünkü mahalle baskısı + bu düşüncelere sarılmış bir toplumumuz var.

Çocuğunu canı gibi seven bir annenin sırf istediği oyuncak alınmadı diye ağlayan çocuğunu eve gelince sen beni orada nasıl rezil edersin diye dövdüğünü duydum.

Çocuğun genel yapısı ebeveyni kullanmaktır. İstediğini yaptırmak için her yöntemi dener ve başarılı olduğu konuda ısrar eder. Ağlaması da bu yüzden.

Bunu kontrol edebilmek ise çocuktan çocuğa, ebeveynden ebeveyne değişen şeyler.

Ama çoğu annenin yaptığı en büyük hata beceremeyecek ya da etrafı batıracak diye çocuğunun yapabileceği her şeyi kendi yapması.

Çocuk hem hazıra alışıyor, motor gelişimi pasifleşiyor hem de özgür hissetmiyor. Hep aile muhtaç bir birey haline geliyor.

X