Pire gibi zıplayan böcek

herkese merhaba, ben de bu böceklerden muzdaribim, ama sanırım çözümünü buldum, sanırım diyorum çünkü evde ilaçlama yaptıktan sonra yeni eve taşındım ama daha tam yerleşip evde kalamadım henüz. çok uzatmayayım, ispirto öldürüyor bunları, 1litre ispirto, 1 litre su ve 30-40 damla lavanta yağını sprey şeklindeki ilaçlama kabında karıştırıp eve tamamen sıktım ☺️ ve ölümüne kaçtıklarını gördüm, üstlerine spreyi sıkınca da hemencecik öldüler 😄 yeni evimde yaşamaya başlayınca kesin çözüm mü göreceğim. Bu yöntem aslında maytlar için yapılan bi ilaçlama, yün halılarım mayt yapıyor diye kullanıyordum aslında ve tesadüfen bu böceklere denk geldi bu ilaç, işe yaradığını görünce çok mutlu oldum. deneyin, umarım kesin çözümdür.

Ne olur bitterse yada çıkarsa yazın buraya yalvarırım çok zor durumdayım her dakkika ağlıyorum sinirlerim çok bozuldu o yüzden 2 evladım var onlara sürekli bağırıyorum😭😭😭😭😭😭

Herkese merhaba. Cuma gunu oglen 3.ilaclamayi yaptirdim ve o aksam kontrol etmek icin terasa ciktim ve ne goreyim rahat rahat dolaniyorlar...bunun uzerine dun gidip ilac aldim. Hava karardiktan sonra ortaya çıktıkları icin aksam 6-7 den sonra uygulayın demişlerdi. Ben de öğlen uyguladım aksam tekrar uyguladim ve bir saat kadar önce çıkıp baktim. Bu sefer canli olan gormedim. Bugun de aksam tekrar yapicam. Yarin tekrar yazarim canlısını görüp görmediğimi. Tabii ben terasa yaptigim icin istediğim zaman yapabiliyorum. Evin icinde olanlar bu kadar sık yapamayacaktir çünkü kokulu ve güçlü bir ilaç daha dogrusu ilaclar. Cunku 2 tane verdiler. Pompanin icine 2 kapak birinden 2 kapak diğerinden koyup suyla doldurduktan sonra uyguluyorum. Adamin dediğine gore tahta kurusu,pire ve bir de bu böcek en belali olanlarmis. Yani zor kurtulabildigimiz. Otellere falan uyguladığını soyledi. Hatta bir eve de uygulamış. Tek seferde çözdüğünü söyledi. Yalnız benim teras acik oldugu icin sanirim tek seferde cozme konusunda kesin birsey soyleyemedi.Neyse iste uzattim sanirim. Durumu yazarim. Ise yararsa ilaclarin isimlerini de yazarim.
İlaçların isminide keşke yazsaydınız bizim kullandığımız belkide bizde yazardık kullandık işe yaramadı vs diye

İlaçların isminide keşke yazsaydınız bizim kullandığımız belkide bizde yazardık kullandık işe yaramadı vs diye
Buraya yazdim saniyordum. Isimleri Descartes ve Ancora 5 EC . Bu ilaclari sadece terasta kullandim. Tamamen kurtuldum mu malesef hayir. Sebebi de acik alan olmasi diye düşünüyorum. Ama evdekilerden kurtuldum cok şükür. Belediyeyi cagirmistim ilaclama icin ve yanlış hatirlamiyorsam 3 ilaclamadan sonra kurtuldum. Yalniz kullandiklari ilaclar terastakilere hic fayda etmemisti. Onlari ancak yazdigim o ilaçlar sayesinde azalttim.

Buraya yazdim saniyordum. Isimleri Descartes ve Ancora 5 EC . Bu ilaclari sadece terasta kullandim. Tamamen kurtuldum mu malesef hayir. Sebebi de acik alan olmasi diye düşünüyorum. Ama evdekilerden kurtuldum cok şükür. Belediyeyi cagirmistim ilaclama icin ve yanlış hatirlamiyorsam 3 ilaclamadan sonra kurtuldum. Yalniz kullandiklari ilaclar terastakilere hic fayda etmemisti. Onlari ancak yazdigim o ilaçlar sayesinde azalttim.
Sizın böceklerde minik hızlı yürüyen ve zıplayanmıydı

Sizinki ne acaba bu ısırmıyor 😥
Isırmadıgını bilemeyzki beni hiç bi böcek sinek ısırmaz kanla alakalı galiba ama oğlumun yüzü gözü hep ısırık o emekliyo hep yerde ondan galiba.
Birde ısırmasa bile giderlerde parke diplerinde süpürrgeliklerde geziyorlar. Hep mikrop yuvası

bu bocegin flash ike yakindan yandan bi fotosunu cekebilseniz pire ya da degil diyecegim

sey ben bsy gormustum elde yikama bilasik deterjanini bi düze yakin tabaga sıkıyorsunuz uzerine dogru bi ısik kaynagi koyuyorsunuz el feneri falan gece yapiyorsunuz sabaha kadar duruyor odalarda her odaya yapin yada balkona girislere nasil olursa iste sabaha yapisip kaliyorlarmis o deterjana

Evet. Oldurmek istedigimde zipliyordu. Cok minikti. Dikkatli bakmadıkça görünmüyordu. Telefonun flashini açıp didik didik heryeri ariyordum
ya o kadar kafa yoran bi olay ki bende de kizim ugur bocegi diye yazin evde oynadigi bi bocek vardi benekli ama ugur bocegi degil kendi siyah beyaz benekli neyse o öldü gitti uc gun once banyonun isik dugmesinin orada bsy killi kucuk guve diye bildigimiz megerse kizimin oynadigi bocek hali bocegiymis o killi seyde larvasi iki uc senedir goruyor tum kisliklari cikarirken yikar her yeri de silerim bu larva o bocegin larvasiymis larvalar yün kiyafet hali severmis o bocek yumurtlarmis bocek formu dogada da dolasirmis polen molen yermis eve girince de hali tozu falan mutfakta kirintilari yer larva yaparmis her yeri supurdum istemeye istemeye naftalin attim yatak odasina kanserojen cunku aklima geldi o boceklere eve naftalin atsaniz suda eritip balkon yikasaniz falan naftalinli yerlerde bocek olmazmis

ya o kadar kafa yoran bi olay ki bende de kizim ugur bocegi diye yazin evde oynadigi bi bocek vardi benekli ama ugur bocegi degil kendi siyah beyaz benekli neyse o öldü gitti uc gun once banyonun isik dugmesinin orada bsy killi kucuk guve diye bildigimiz megerse kizimin oynadigi bocek hali bocegiymis o killi seyde larvasi iki uc senedir goruyor tum kisliklari cikarirken yikar her yeri de silerim bu larva o bocegin larvasiymis larvalar yün kiyafet hali severmis o bocek yumurtlarmis bocek formu dogada da dolasirmis polen molen yermis eve girince de hali tozu falan mutfakta kirintilari yer larva yaparmis her yeri supurdum istemeye istemeye naftalin attim yatak odasina kanserojen cunku aklima geldi o boceklere eve naftalin atsaniz suda eritip balkon yikasaniz falan naftalinli yerlerde bocek olma
Evet güzel fikir

Malesef. Pes ettim. Uzun zamandır var mi yok mu diye bile bakmiyorum.
Duvarlarda yüruyor yaa. Parke diplernde.
Oğlum emekliyor ondan tedirginim. Okdr takıntı yaptım ki. Bit gibi bişey bu zıkkım. Yine bite çözum bulunuyor. Çocugumun vucudnda ısırık izleri görunce deliriyorum.
Gerçekten temizim. Sık ev temizlerim
Geçen hafta daha duvar sildik. Ama bi ilaç varmş. Onu suya katıp silicez duvarları. Çocuga zararı yokmş ama biz yine yiksektn sileriz. Eli değmeyecek şekilde.
Ve benim gözum bozuk oldugu halde göruyorum. Eşim göremıyor onun gözleri tam 0 oysa😂
Ya kafayı sıyırdm artk. Naftalin çok tehlikeli ama. Öyle kafaya göre kullanmak doğru değil ben lavabolara bile koymuyorm artık. Bebek oldugundan beri

ya o kadar kafa yoran bi olay ki bende de kizim ugur bocegi diye yazin evde oynadigi bi bocek vardi benekli ama ugur bocegi degil kendi siyah beyaz benekli neyse o öldü gitti uc gun once banyonun isik dugmesinin orada bsy killi kucuk guve diye bildigimiz megerse kizimin oynadigi bocek hali bocegiymis o killi seyde larvasi iki uc senedir goruyor tum kisliklari cikarirken yikar her yeri de silerim bu larva o bocegin larvasiymis larvalar yün kiyafet hali severmis o bocek yumurtlarmis bocek formu dogada da dolasirmis polen molen yermis eve girince de hali tozu falan mutfakta kirintilari yer larva yaparmis her yeri supurdum istemeye istemeye naftalin attim yatak odasina kanserojen cunku aklima geldi o boceklere eve naftalin atsaniz suda eritip balkon yikasaniz falan naftalinli yerlerde bocek olmazmis
O dedignz blcekten bende gördum. Hamileyim cana kıymayım diye öldürmedm balkona attım. Baktım yine evde. Yine attım. Balkondadır hala heralde. Sizin mesajı öncr görseydim öldürürdum ya

O dedignz blcekten bende gördum. Hamileyim cana kıymayım diye öldürmedm balkona attım. Baktım yine evde. Yine attım. Balkondadır hala heralde. Sizin mesajı öncr görseydim öldürürdum ya
kizim severken öldurmustu kizim niye oldurdun falan dedim o kadar asagi da larvasi killi olan böcek de hali böcegi gorurseniz öldurun ve malesef tek care naftallin

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    33,2 KB · Görüntüleme: 256
X