PKO,8.5CM ÇİKOLATA KİSTİ VE SAĞ TÜP TIKANIKLIĞI AMELİYAT/TÜP BEBEK

Nosking

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
3.865
5.854
size o kadar o kadar teşekkür ederim ki. İçimi öyle rahatlattınız ki.
Hayır tüp bebek yapmamışlardı ama süreci biliyorlarmış. Yani inanın onun stresiyle geceleri uyuyamıyordum. Eşim de neden hemen tüp bebek? ameliyattan sonra normal deneyelim diyor ama ben uğraşmak istemiyorum tüp bebek yapıp kurtulmak istiyorum herkes böyle düşündüğüm için garip karşılıyor ama bu süreçte neler çektiğimi kimse bilmiyor.
Siz de ameliyat oldunuz mu merak ettim?
Yani süreci yasayan biri o şekilde anlatmaz zaten. Nasil bilebilir ki yaşanmadan o da ayrı bir mesele.
Ben ameliyat olmadım ama bahsettiğiniz ameliyat öyle basit bir şeye benzemiyor. Tüp bebekte bi yumurta toplama işlemi oluyor bi transfer işlemi. Onun dışındakiler hep muayene. Yumurta toplama anestezili yapılıyor ayıl bayıl işlem toplam 1 saatte hastaneden çıkıyorsunuz. Transfer de anestezisiz alttan muayene gibi. Işlem 5 dakika bile sürmüyor yalnız sizi yarım saat kaldırmıyorlar. Iki işlemde de hastaneden yürüyerek çıktım ve hiç yatmadım. Hatta yumurta toplama sonrası eşimle deniz kenarında gezmiştik, akşamı da misafirliğe gitmiştik düşünün.
Doktor da size rezerv konusu yüzünden tüp bebek önermiş. Ben olsam ameliyattan önce tüp bebek yaparım, embriyoları dondurup iyileşince bir süre normal denerim. Olmazsa strese girmeden dondurulmuş embriyo transfer ettiririm.
Doğal denemek, olmaması gerçekten büyük stres aman Allah bi daha yaşatmasın o günleri.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nenvarkuzumm

Kendini küçük görmeyi bırak. Sen yürüyen evrensin.
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
483
486
26
Yani süreci yasayan biri o şekilde anlatmaz zaten. Nasil bilebilir ki yaşanmadan o da ayrı bir mesele.
Ben ameliyat olmadım ama bahsettiğiniz ameliyat öyle basit bir şeye benzemiyor. Tüp bebekte bi yumurta toplama işlemi oluyor bi transfer işlemi. Onun dışındakiler hep muayene. Yumurta toplama anestezili yapılıyor ayıl bayıl işlem toplam 1 saatte hastaneden çıkıyorsunuz. Transfer de anestezisiz alttan muayene gibi. Işlem 5 dakika bile sürmüyor yalnız sizi yarım saat kaldırmıyorlar. Iki işlemde de hastaneden yürüyerek çıktım ve hiç yatmadım. Hatta yumurta toplama sonrası eşimle deniz kenarında gezmiştik, akşamı da misafirliğe gitmiştik düşünün.
Doktor da size rezerv konusu yüzünden tüp bebek önermiş. Ben olsam ameliyattan önce tüp bebek yaparım, embriyoları dondurup iyileşince bir süre normal denerim. Olmazsa strese girmeden dondurulmuş embriyo transfer ettiririm.
Doğal denemek, olmaması gerçekten büyük stres aman Allah bi daha yaşatmasın o günleri.
Detaylı yazmışsınız her şeyi çok teşekkür ederimmm.. İnşallah sağlıklı sıhhatli kavuşursunuz ikizlerinize. Doktor da dedi ki normal de direkt tüpe yönlendirirdim ama tüplerin tıkalı yumurtalığa yapışmış ve rahime de yapışmış büyük bir kist. Kist ameliyatlarını yumurta rezervini azalttığı için sevmem ve önermem ama sana direkt tüp yaparsam tutmayacak boşuna umutlandırmak istemem dedi.
Ama süreç ilk tüp bebek için yumurta toplamayla başlayacak sonra ameliyat ameliyattan bir kaç ay sonra da toplanan yumurtalar için transfer süreci başlayacak. Yani ameliyat etmeden sağlam olan yumurtaları alalım ki işimiz garanti olsun dedi.

asdfgh12

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2020
268
117
25
Ilaç aldım ama kilo da almadım killanma da olmadı. 2 yıllık evliyim 2 yıl istedik kasım ayında transfer oldum ve ilk seferinde ikiz tuttu. Hiç öyle günlerce kalkmadan yattığım da olmadı valla. Transfer oldum günlük işlerime döndüm hemen. Zaten hafta sonu transfer olmustum pazartesi de çalışmaya başladım. Ikiz gebelik riskli oldugu halde şu an bile yatmıyorum. Merak ettim bunu söyleyen arkadaşlarınız tüp bebek yöntemiyle mi çocuk sahibi olmuşlar?
Üstünüze alınmayın da kızdım vallahi bunları söyleyenlere farkında olmadan sizin geleceğinizi etkilemişler aslında. Belki tüp bebek korkusundan bi çocuk sahibi olamayacaksınız Allah korusun. Dediğim gibi kesinlikle ameliyattan zor değil. Iğne olayına da açıklık getireyim, kendiniz yapabilirsiniz ama mecbur değilsiniz. Küçücük enjektör ucu var zaten onu bir kez yapınca ben bi daha sağlık ocağına gitmem diyorsunuz. Ben şimdi Rabbim ikizleri kucağıma almayı nasip ederse üçüncü çocuk düşündüğüm anda tüp bebek merkezine giderim doğal denemem bile.
Tüp bebek konusunda merak ettiğiniz her soruya cevap veririm asla korkulacak bir sey değil.
Merhabalar berde yaptırdınız tüp bebeği ve kaça mal oldu ilk denemede mi ikiz rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşaallah bende pko var bu ay klomen deniyorum Bahçeciden randevu aldım Mart’ın sonuna olmazsa başlamayı düşünüyorum

Nosking

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
3.865
5.854
Merhabalar berde yaptırdınız tüp bebeği ve kaça mal oldu ilk denemede mi ikiz rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşaallah bende pko var bu ay klomen deniyorum Bahçeciden randevu aldım Mart’ın sonuna olmazsa başlamayı düşünüyorum
Ben Acıbadem Maslak'ta yaptırdım ilk denemede ikiz tuttu çok şükür. 10 bin artı ilaçlar tuttu benim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

malefiz9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2016
49
14
Ameliyattan sonra yumurtalik rezervinin azalmasi kistin yerine ve biraz da doktorun yetenegine bagli. Kisti alirken yumurtaliga zarar gelebiliyor evet ama iyi bir doktorun operasyonuyla minimum zararla da cikilabiliyor.
Ben de 13 cm basit kist aldirdim, ameliyat karari vermeden once Amh degerime baktilar, dusuk ciksaydi ameliayt etmek istememisti doktor. Oldukca iyi ciktigi icin ameliyata yoneldik fakat baska bir doktor arastirip buldum ve sagolsun hicbir zarar vermeden halletti.
Bana ameliyattan sonra 1 ay dinlen, sonra hemen bebek calismalarina basla demisti, cunku hem hsg cekilmiati ameliyattan once, hem de rahim tertemizken sansimiz yuksekti.
Ben genetik tasiyiciliktan oturu sadece genetik tani ile tup bebek yaptirmayi dusundugum icin o donemi o sekilde degerlendirmedim 🙃

Eger tum degerleriniz dediginiz gibi cok iyiyse, illaki tup bebek olacak demesine anlam veremedim... Dedigim gibi ancak kistiniz cok cok riskli bir konumda olacak da onu temizlerken yumurtaliga cok buyuk zarar verecek, ancak boyle bir senaryoda mumkun.

Bu arada kistiniz o kadar buyuk degilmis, dogum kontrol hapiyla kucultmeyi denediniz mi?
merhaba bende ameliyat olmayı düşünüyorum doktorunuz kimdi acaba. rezervimin düşmesinden korkuyorum doktor araştırmasındayım.

minnie

artık gelsen diyorum!
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
8.143
7.423
merhaba bende ameliyat olmayı düşünüyorum doktorunuz kimdi acaba. rezervimin düşmesinden korkuyorum doktor araştırmasındayım.
Evliyseniz ve çocuk düşünüyorsanız ameliyatı ılk tercih olarak görmeyin benim tüp bebek dr um aspirasyin işlemi yapıyor mesela iyi bir dr araştırın

malefiz9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2016
49
14
Evliyseniz ve çocuk düşünüyorsanız ameliyatı ılk tercih olarak görmeyin benim tüp bebek dr um aspirasyin işlemi yapıyor mesela iyi bir dr araştırın
evliyim çocuk istiyorum kistlerim baya büyük doktor araştırmasındayım kafam da çok karıştı. ameliyatsız tüp bebek bile olmaz dedi son gittiğim doktor. ne yapıcam bilmiyorum. Doktorunuz kimdi

minnie

artık gelsen diyorum!
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
8.143
7.423
evliyim çocuk istiyorum kistlerim baya büyük doktor araştırmasındayım kafam da çok karıştı. ameliyatsız tüp bebek bile olmaz dedi son gittiğim doktor. ne yapıcam bilmiyorum. Doktorunuz kimdi
Ben iki kez ameliyat olmak zorunda kaldım kistlerim büyüktü hep tekrar etti asla geçmiyor bu hastalik.su an tüp bebek tedavisi görüyorum dr um ben olsam 2.ameliyatı yapmazdım dedi. Tup bebek tedavisinden önce kistlerim aspire edildi yani iğneyle içindeki sıvı çekildi biraz küçüldü bu yöntemle sonrada geçici menapoz uygulandı baskiladilar bu şekilde halen kistler duruyor ama benim 3. Ameliyatı olma luksum yok bu şekilde bi yol izledik ve dr çoğu hastaya bu şekilde uygulama yapıyor rezervler azalmasın diye.kistlerunuz kaç cm hangi sehirdesiniz?dr um hulusi bülent zeyneloglu çikolata kisti konusunda baya tecrübeli gelme imkanımız varsa görünün başka sehirdeyseniz online randevu alın ben kendisiyle geç karşılaştığım için çok sansizim

malefiz9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2016
49
14
Ben iki kez ameliyat olmak zorunda kaldım kistlerim büyüktü hep tekrar etti asla geçmiyor bu hastalik.su an tüp bebek tedavisi görüyorum dr um ben olsam 2.ameliyatı yapmazdım dedi. Tup bebek tedavisinden önce kistlerim aspire edildi yani iğneyle içindeki sıvı çekildi biraz küçüldü bu yöntemle sonrada geçici menapoz uygulandı baskiladilar bu şekilde halen kistler duruyor ama benim 3. Ameliyatı olma luksum yok bu şekilde bi yol izledik ve dr çoğu hastaya bu şekilde uygulama yapıyor rezervler azalmasın diye.kistlerunuz kaç cm hangi sehirdesiniz?dr um hulusi bülent zeyneloglu çikolata kisti konusunda baya tecrübeli gelme imkanımız varsa görünün başka sehirdeyseniz online randevu alın ben kendisiyle geç karşılaştığım için çok sansizim
Geçen yıl bende Hulusi Bülent Zeyneloğlu na gittim başta bana da aspire edelim dedi sonra enfeksiyon var biraz bekleyelim dedi. sonra vazgeçti ameliyat dedi. ameliyat için gidecektim pandemi girdi sonra köprücük kemiğim kırıldı ameliyat iyileşme süreci derken gidemedim yeni kendime geldim. kontrol için kendi şehrimde dr. a gidiyim dedim kistler büyümüş ameliyat dedi sağlı sollu biri 8cm iç içe geçmiş dedi diğeri 9cm . Ameliyat için dr araştırmasındayım ama bulamadım. Sanırım tekrar hulusi hocaya gidicem ne derse artık yapacak pek bir şeyim kalmadı. Çorum dayım.

eluard

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2009
662
371
Geçen yıl bende Hulusi Bülent Zeyneloğlu na gittim başta bana da aspire edelim dedi sonra enfeksiyon var biraz bekleyelim dedi. sonra vazgeçti ameliyat dedi. ameliyat için gidecektim pandemi girdi sonra köprücük kemiğim kırıldı ameliyat iyileşme süreci derken gidemedim yeni kendime geldim. kontrol için kendi şehrimde dr. a gidiyim dedim kistler büyümüş ameliyat dedi sağlı sollu biri 8cm iç içe geçmiş dedi diğeri 9cm . Ameliyat için dr araştırmasındayım ama bulamadım. Sanırım tekrar hulusi hocaya gidicem ne derse artık yapacak pek bir şeyim kalmadı. Çorum dayım.
Off neler yasamissiniz, gecmisler olsun. Bir daha olmasin insallah. Ben İstanbuldayim, doktorum Melih Aygün'dü.

minnie

artık gelsen diyorum!
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
8.143
7.423
Geçmiş olsun. Bence ihmal etmeyin bi an önce harekete geçin Hulusi hocadan da şaşmayın bana kalirsa

Nevermindjustsmile

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
767
579
Canim senin transferin noldu?