Gebeliğe Hazırlık Pko,femara,çatlatma iğnesi ve sonuç pozitif :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bir tane hap mi için yoksa çift hap mı? Bir tanesi genelde 50 mg. Çift içince daha hızlı büyür ondan sordum canım. Tamam cuma haber ver merak ettim nasıl gelişecek bakalım. Benim de cuma kontrolüm sanırım seninle 1 gün var aramızda. Hangi gün regli olmuştun?
12sinde hasta oldum 16 sında klomene başladım bi tane akşam bi tane sabah içtim pazartesi gittim bugun gittim cuma gidicem

12sinde hasta oldum 16 sında klomene başladım bi tane akşam bi tane sabah içtim pazartesi gittim bugun gittim cuma gidicem
Anladım canım. Ben 14 ünde oldum. 2 gün var o zaman aramızda. O zaman 100mg içiyorsun çift doz yani. O yüzden cuma belki hazır olabilir. Tek olsa haftaya kesin kalırdı. Bugün nekadar olmuşlar?

Arkadaşlar merhaba 18 martta regli oldum. 3.gün de klomen içmeye başladım. 5 günlük klomen sonrası 6.gün doktora gittim. Reglim biteli henüz 2 gün olmuşken yumurtalıklarımın 16,5 mm olduğunu öğrendim. Ve yarın çatlatma iğnesi vuracağını söyledi doktorum. Bı kadar erken büyümesi ve iğne olmam doğru mu ? Normal mi ? Böyle bir şey yaşayan var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim 😍🙏🏻

Arkadaşlar merhaba 18 martta regli oldum. 3.gün de klomen içmeye başladım. 5 günlük klomen sonrası 6.gün doktora gittim. Reglim biteli henüz 2 gün olmuşken yumurtalıklarımın 16,5 mm olduğunu öğrendim. Ve yarın çatlatma iğnesi vuracağını söyledi doktorum. Bı kadar erken büyümesi ve iğne olmam doğru mu ? Normal mi ? Böyle bir şey yaşayan var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim 😍🙏🏻
Naptın bi gelişme varmı

Naptın bi gelişme varmı
Ertesi gün 18 mm bulmaz muhtemelen çok erken diye gittim 20 mm olmuştu yumurtam ve iğne vurdum. Bakalım canım bundan sonrası nasip artık 🤗
Ne zaman test yapıcaksın bide belin ağrıyor mu benim arada agriyo
ben çok test yapmıyorum aslında hep negatif görmekten sıkıldığım iÇin. Adetim geçerse yaparım diye düşünüyorum. Sol kasığımda hafif batma olup geçiyor ama öyle belirgin bi ağrım yok henüz canım

Ertesi gün 18 mm bulmaz muhtemelen çok erken diye gittim 20 mm olmuştu yumurtam ve iğne vurdum. Bakalım canım bundan sonrası nasip artık 🤗

ben çok test yapmıyorum aslında hep negatif görmekten sıkıldığım iÇin. Adetim geçerse yaparım diye düşünüyorum. Sol kasığımda hafif batma olup geçiyor ama öyle belirgin bi ağrım yok henüz canım
Merak ettim haber et benimde 20mm olmuştu iğne vuruldum 7. Günum

Bir gün hamile kalırsam geçirdiğim süreci buraya yazıcam diyodum çünkü burda kimin hamilelik haberini okusam banada umut oluyodu. Belki benim hikayemde birilerine umut olur :)

Öncelikle 3 yıldır evliyim. 2 yıldır çocuk istiyoduk. Pko olduğumu evlendikten sonra öğrendim. Öncesinde adet düzensizliğim felan hiç birşey yoktu ama evlenince ilaçsız adet olmamaya başladım. Çocuk düşününcede tedaviye başladık. Eşimin testlerinde hiçbir sorun yoktu. Rahim filmi çektirdim sorun çıkmadı. İnofolic kullanmaya başladım. 4 kez klomen tedavisi ve son ikisindede pregnyl çatlatma iğnesi vuruldum. Ama son ikisinde sadece 1 yumurta 21. günde oluştu. Ve haliyle sonuçlar hep olumsuz oldu. Beni aşılama için tüp bebeğe yönlendirdi doktorum. Hemen gitmedim. İnsülin direncim için glukofen kullanmaya başladım bu sürede. Adetim düzelmeye başladı ama sadece 2 ay sürdü. Yine düzensizlik başlayınca aşılama için bilgi almaya gittik. Doktor başka bir ilaç daha var klomenden çok daha etkili onu deneyelimmi deyince kabul ettim.Bana ve eşimin kullanması için iki ilaç verdi mantar içinmiş. Öyle bir şikayetim yoktu ama alttan muayene yapınca gerekli gördü. Birde iki tane fitil verdi. Adetinin ikinci günü gel tahlil yapıcaz dedi. Tahlillerde prolaktin yüksek çıktı onun için dostinek Pazartesi ve Perşembe günleri yarım içmemi söyledi.2 hafta kullandım. Femarayada 4. Günümde başladım 5 gün içtim. 12. Günü görelim dedi. Daha öncesinde 21. Günde zar zor oluşan tek yumurta bu kez 12.günümde sağda 4,solda 2 tane oluşmuştu. Cok güzel dedi gonal f 100cc yazdı. İki gün kullandım. Tekrar gittiğimde çapları gayet yeterli ama riske atmayalım çatlama iğnesi vuralım dedi. Rahim kalınlığı gayet iyiymiş o yüzden duphaston vermedi. 14. Gün test yap yada adetini bekle dedi. Birde Climara forte diye estradiol hormonu içeren flaster şeklinde bişey yazdı. Onuda kullanmaya başladım. Ovitrelle iğnesi vurdum o akşam 7:30 da göbekten. 36 saat sonra sabah ilişkisi daha sağlıklı ona göre ayarladı saatini. O ilişkiden sonrada 1 hafta boyunca gün aşırı ilişki olsun dedi. Önceki olumsuzluklardan dolayı test yapamadım yine aynı şeyler olacak diye. Kasık ağrım sürekli oldu ve hala devam ediyo.Diğer çatlama ignesinden sonra akıntım 1 haftadan sonra yoğun sarı akıntıya dönüyodu ama bu kez akışkan beyaz akıntım olmaya başladı. Sık idrara çıkmaya başladım 9.günden sonra. Başkada belirti yoktu. 14.gün evde test yaptım silik çıkınca şok oldum. Akşamında tekrar yaptım yine aynı. 15.günümde kan verince değerim 66.5 çıktı. Bugünde testi tekrarladım 221 çıktı. Çarşamba günü doktor kontrolümüz var :)

Çok uzun oldu biliyorum ama belki başkasıda faydalanır diye ince ayrıntısıyla anlattım. Ben artık umutsuzluğa kapıldığım zamanda aldım güzel haberi :) Rabbim isteyen herkese en kısa zamanda bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin inşallah
Gercekten sıkıntı lı sürecler yaşıyoruz psikolojik olarak beden olarak ama sonunda istediğimizi alıyoruz sağlıklı hayırlı evlat olsun inş benımde ve isteyen herkesin dileği gerceklesir 😍

Ertesi gün 18 mm bulmaz muhtemelen çok erken diye gittim 20 mm olmuştu yumurtam ve iğne vurdum. Bakalım canım bundan sonrası nasip artık 🤗🙏🏻
Merhabalar bende aranıza yeni katıldım. 2 senedir bebiş istiyorum ama olmuyor. Çok düzeli adet görüyorum. 2 yıl önede 2 kere çatlatma iğnesi oldum fakat yine kısmet olmadı. 2 senenin sonunda tekrar doktora gittim 20,50 mm yumurtam vardı ve bende pazartesi günü iğne oldum. Aynı gün iğneyi vurulmuş olmamız dikkatimi çekti o yüzden yazmak istedim :) salı günü bel agrım oldu ve sürekli uykum geldi salı çarşamba perşembe değerlendirin dedi doktor.. İnsallah saglıklla bizimde bebişlerimizi kucağımıza almak nasip olur :)

Merhabalar bende aranıza yeni katıldım. 2 senedir bebiş istiyorum ama olmuyor. Çok düzeli adet görüyorum. 2 yıl önede 2 kere çatlatma iğnesi oldum fakat yine kısmet olmadı. 2 senenin sonunda tekrar doktora gittim 20,50 mm yumurtam vardı ve bende pazartesi günü iğne oldum. Aynı gün iğneyi vurulmuş olmamız dikkatimi çekti o yüzden yazmak istedim :) salı günü bel agrım oldu ve sürekli uykum geldi salı çarşamba perşembe değerlendirin dedi doktor.. İnsallah saglıklla bizimde bebişlerimizi kucağımıza almak nasip olur :)
İnşallah canım rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim hiçbir çatlama belirtim olmadı normalde kasım ağrım olurdu ama iğneden sonra hiç yaşamadım ara ara anlık batma şeklindeydi o kadar. Artık herkes için hayırlısı. 🤗🙏🏻

İnşallah canım rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim hiçbir çatlama belirtim olmadı normalde kasım ağrım olurdu ama iğneden sonra hiç yaşamadım ara ara anlık batma şeklindeydi o kadar. Artık herkes için hayırlısı. 🤗🙏🏻
daha önce bende iki kere iğne olduğumda hiç boyle bir belirti yaşamamıştım. O zamanda otrivelle vurulmuştum. Hayırlısı olsun hepimiz için insallah :)

X