PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Paylastigim dediginiz kitap ozetini goremedim. Meletonin takviyesi satiliyir mudur

Paylastigim dediginiz kitap ozetini goremedim. Meletonin takviyesi satiliyir mudur
Kitap özeti bu topiğin ilk mesajında. Ama hepsi ilk mesaja sığmadığı için tekrar 46. sayfada topluca paylaşmak zorunda kaldım oraya da direkt bakabilirsiniz. Link vereyim hatta daha kolay olur:

Melatonin de 3 mg lık sadece satılıyordu Türkiye'de en son baktığımda. Hepsi burada sitesinde vardı. 2 mg bulamazsanız 3 de olur zaten kitabın yazarı 3'e kadar doktor tavsiyesi almadan kendiniz kullanabiliyorsunuz diyor.

İyi günler doktor doğum kontrol hapı verdi ama söktürücü vermedi bu ay adet olamadim illaki her ay olurdum sokturucu olmadan nasıl adet olabilirim ?

Yaşınızı paylaşabilir misiniz sakıncası yoksa? Yumurta kalitesinde yaşın da etkisi çok o yüzden merak ettim

İyi günler doktor doğum kontrol hapı verdi ama söktürücü vermedi bu ay adet olamadim illaki her ay olurdum sokturucu olmadan nasıl adet olabilirim ?
Doğum kontrol hapı bittikten birkaç gün sonra zaten söktürücü kullanmış gibi adet gelir. Ne zaman bitti ki doğum kontrol hapı? Maalesef kısa vadede bir çözüm yok ilaç dışında. Burdaki tavsiyeler adet düzenini kalıcı olarak uzun vadede düzene sokmak için. O da 3 ay kadar vakit alıyor.

Merhaba, aranızda yeniyim adetin 3.gunu hormon testi yaptırdım henüz sonuç göstermedim ama amh değeri 5,53 çıkmış sizce pkos var mıdır

Merhaba, aranızda yeniyim adetin 3.gunu hormon testi yaptırdım henüz sonuç göstermedim ama amh değeri 5,53 çıkmış sizce pkos var mıdır
Bildigime gore pcos ta amh degeri dusuk cikmiyor genelde cunku yumurta sayisi fazla oluyor pcos ta.

Lh, fsh'in 2 veya 3 katı oluyor genelde, ama buna biz karar veremeyiz. Doktorunuza danışın mutlaka. Geçmiş olsun.

Ben daha bu güne kadar bu kadar güzel bir yazı açıklamalar görmedim.ben almanyadayım organik sebze bulmak zor Türkiyedeyken pazardan herşeyi buluyordum köylünün kendi mahsülünü alıyordum burada bio yazanlara bile güvenemiyorum ama yinede onların üzerinden deneyeceğim herşeyi tam yapabileceğimden emin değilim ama bir çoğunu yaşamıma koyacağım bu çok hoşuma gitti belkide bir çok şey düzelecek teşekkür ederim uzun bir yazı büyük bir emek

Beğenmenize sevindim. İnş uyguladıkça faydasını da görürsünüz. Ben de yurt dışındayım. Aldıklarımın ne kadarı gerçekten organikti bilmiyorum ama benim vücudumda işe yaradı ve hayatım değişti. İnş sizde de işe yarar. Bir de ben mümkün olduğunca markette bio yazanlardan ziyade organik sertifikalı yerli tarla ve çiftliklerden almaya çalıştım. Ama tabi ki onlarda da her zaman her ürünü bulmak mümkün olmuyor. Yine de vücudun düzelmesi için her şeyi yüzde yüz yapmaya gerek yok o yüzden içinizi ferah tutun. Bir süre sonra vücudunuzu tanıyorsunuz ve neyi ne kadar yapınca size yeteceğini anlıyorsunuz.

Bu çok güzel bir yerden başlamak istedim bakalım acele etmeden kendi yapabileceklerimi yazıyorum sanırım böylece başlangıç noktam belli olacak hafi bakalım sağlıklı günler dilerim

Arkadaşlar Merhaba. Polikistikoverliyim. 32 yaşındayım. 11 haftalik hamileyim. Sizlere nasil dogal yoldan hamile kaldığımı anlatmak için bu siteye üye oldum. Umarım birilerine faydam dokunur. Hamile kalmaya karar vermeden once cok araştırma yaptım. Sadece doğum kontrol haplarıyla duzenli adet görüyordum. 20 li yaslarimda cok cektim bu hastaliktan, doğum kontrol haplarının yapay hormon verdiğini pkos u tedavi etmediğini, sadece bazı şeyleri baskiladigini öğrendim. Bu yuzden gebelik dusunmeden 2 yıl önce bu ilaçları bırakıp yaşam şeklimi ve beslenme düzenimi degistirdim. Gluteni çok çok azalttım beyaz ekmeği tamamen bıraktım, şekerli şeyleri biraktim, bazen az tükettim. Spor hayatımın bir parçası oldu, pilates ve yoganın cok faydasını gördüm. Çok katı bir beslenme şeklim olmadi arada kacamaklarim oldu ama bol sebze yeşillik ağırlıklı beslendim her gün çiğ kuruyemişler sabahları 2 yumurta bol ceviz zeytinyağı tükettim. Takviye olarak yıllardır omega3 kullanıyorum, b12 seviyem 700-800 arasında, d vitamini seviyem 60-70 lerde. Geceleri yatmadan magnezyum takviyesi düzenli olmasa da kullanamaya çalıştım. Paketli market ürünleri tüketmiyorum. Gebe kalmaya karar verince yumurta kalitesini artıran omega3 , koenzim q10 ve alfa lipoik asit ve doktorun tavsiyesiyle inositol kullandım. Doğal ve yerli bir markanın ürünlerini tercih ettim. Çok sukur 5. denememizde hamile kaldim. 6 ay olmasaydi doktorum çatlama hapı verecekti ama gerek kalmadı. Sizlere tavsiyem pcos yaşam şekli ve beslenmeyle ve en önemlisi sabırla düzelebiliyor. Acele etmeyin, sağlıklı beslenerek fazla kilolarinizi atin, aile hekimizinde kan tahlillerinizi yaptırıp vücudunuzdaki eksik vitamin mineralleri tamamlayın, youtube dan stresle başa çıkmak için yoga videoları acIp yapın . Umarım en kısa zamanda hayırlısıyla sağlığınıza kavuşursunuz. Yıllarca doğum kontrol hapı kullanmış biri olarak söylüyorum, çok fazla yan etkileri var ve o haplar olmadan adetlerimizi düzene sokmanız gerçekten mümkün. Kendinize güvenin pozitif dusunun. Herkese acil şifalar

Aşırı derecede bı adet düzensizliğim yok 35 40 günde bir oluyorum tüylenme gibi bı problemim yok insülin direncim var evet ama ultrason ile bakip pcos denildi
Merhaba birşey sorabilir miyim. İnsülin direncine kanda hangi adla bakılıyor insülin mi yoksa homa-ır adıyla mı bakılıyor

Pko yu yenmenin en garanti yolunu söylim size kiloluysanız kesinlikle kilo vermek . Senelerce hormon tedavileri ve doğum kontrol haplarıyla regl olabilen ben 10’fan fazla kilo verince pko kendiliğinden gitti .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…