PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Kızlar ben bu ay diyet ve spora başlamıştım.
Açlık sürelerim minimum 12 saat oldu.
Hatta bazı günler 16 17 saati buldu.
Birde spora başlamıştım.
Evde yapılacak her türlü hareketi sırayla yapıyordum.
Birde

Ocean Mummy (1 tane)
Ocean D3k2 (7 damla)
Ocean Omega3 (1 tane)

Rahmimde en ufak bir ağrı sızı batma hiç yoktu. Sanli donmuş gibi.
Ben adet olmayı bekliyordum ya.
Sat 24 aralık.

Çok seneler önce bi doktorun kasık masajını duymuştum.
Sonra nette onunla adet olanları gördüm dedim yapayım.

'sırt üstü uzanın.
Ayakları popoya doğru çekin (bacaklar ters V şeklinde olacak dizler yukarı bakacak yani)
Orta 3 parmağı yumurtalıklara bastırın iyice, ve birden hızlıca çekin.
Bu şekilde artık kaç defa yaparsanız size kalmış.

Ben aklıma geldikçe yatıp yatıp yaptım sayısız.

Sonra kasıklarım hareketlenmeye başladı benim.
Dedim heralde işe yarıyor.
2 3 gün geçti bende lekelenme başladı.
Evet dedim adet oluyorum.
Ertesi gün 1.5 gün süren ne adet ne lekelenme arası bişey oldu.
Hem adet gibi ama değil gibi tuhaf.

Arkası kesildi.
Ben yine devam ettim.
Ağrılar devam ediyor tabi.
Kanama kesildikten 2 3 gün sonra bulaşık yıkarken birden akıntı geldi çok miktarda.
Ben adet oldum sandım koştum.
Bide baktım yumurta akı gibi olan akıntı hemde bol miktarda.

Ertesi güne kadar devam etti.
Eşime bi deneyelim belki yumurtadır demiştim.
Birde pko olanlarda yüz üstü ilişki önerilen bi sayfa görmüştüm.
Yüz üstü pozisyon da değerlendirdik.

Sabah uyanırken sol kasığıma bir şiş girdi sanki.
Ben o zaman bu yerleşme acısı galiba dedim.
Ve çok şükür ki öyle oldu.
Bide sağlıkla değerim artsa da içim rahat etse.

Bunun öncesinde de Zerdeçal, karabiber karışımına devam ediyordum.
Ona ilk başladığımda size de yazmıştım resmen iltihap akıyor benden diye.

Ben şöyle düşünüyorum.

Zerdeçal ordaki iltihabı attı.
Kullandığım takviyeler yumurtalıklara destek olmaya başladı.
Rahim masajı da yumurtalığın uyarılıp büyümesini sağladı.

Aklınıza takılan bişey olursa yazın. Detaylı açıklamaya çalıştım.
Merhaba deneyimlerinizi bu kadar güzel anlattıgınız için teşekkür ederim. Zendeçal karışımını yumurtlama döneminde mi sonra mı tükettiniz

Merhaba herkese bende hikayemi paylaşmak istiyorum.26 yaşındayım 16 ay önce evlendim evlenmeden önce regl düzensizliklerim hep olurdu yani üniversite lise dönemlerini tam hatırlamıyorum ama regl dönemim aşırı ağrılı oluyordu.20 yaşıma kadar hep 45 kiloydum tüylenme saç dökülmesi vs şikayetlerimin hiç biri yoktu hatta yiyip yiyip kilo almayanlardandım.20 yaşında bir kadın doğum uzmanına gitmiştim pcosum olduğunu doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi bende doğum kontrol haplarına karşı bir ön yargı var vücudun dengesini bozuyor aşırı kilo alımı yapıyor diye düşünüyorum ve BM’yle düşünüp kullanmadım ama döngülerim düzensiz ve reglimde ağrılarım artarak devam etti daha sonra 23 yaşında işe başladığım zamanlarda farklı bir kadın doğum uzmanına gittim bana direk sende pcos var ilerde çocuk istediğin zaman tedavisiz olmaz demişti zaten bir daha o doktora gitmedim ve o dönemlerde haşimatom olduğunu öğrendim ilaç kullanmaya başladım.şu an anladım ki pcosdaki ilerlemem haşimatoya neden olmuştu.23 yaşından sonra 45-46dan yukarı çıkmayan kilom 48-0 bandında gezmeye başladı şu an 53 kiloyum bel bölgem kiloma göre yağlı duruyor.Son 4-5 yılda resmen saç dökülme arttı ön taraflarımda erkek tipi kellik oluşmaya başladı.Hepsi pcos etkisi😕Evlendiğimiz zaman eşim hemen çocuk istiyordu benim döngülerim uzun olduğu için ilerde zorlanırız en azında hiç korunmayalım diyordu onu dinlemedim küçüğüm ya en az 1-2 yıl korunalım dedim eşim beni ikna etti ve biz 8 ay önce nisan ayında korunmayı bıraktık ama gittiğim kadın doğum uzmanı yine pcos olduğunu ayrıca östrojenimin biraz düşük olduğunu ama bebek istediğim için şu an herhangi bit tedaviye gerek olmadığını 1 yıl doğal yolla olmazsa tedavi başlayabileceğini söyledi.Tabi bütün umutsuzluklarla eve döndüm başlarda takmamaya çalıştım nasılsa 48-50 günde bir adet oluyorum yumurtam var illaki birinde olur diye düşünüyordum öyle de oldu 4 ay önce Ağustos ayında bir kimyasal gebelik yaşadım sonrasında inofolic kombi kullanmaya başladım ilk ay 35.günde regl oldum dedim heralde düzene girdi ama sonrasında eski düzene döndüm tabi bu dönemde beslenmem alt üst oldu bende bu platformda hep araştırdım okudum bu formu gördüm geçen haftadan beri karbonhidratı kesmeye başladım.Bir kaç gündür aralıklı oruç yapıp şeker ve gluten tüketmiyorum.Hayatımda spor yok ancak düzenli yürüyüş yapıyorum her gün 10-12 bin adım atıyorum.Takviye olarak inofolic combi d ve b12 vitamini kullanıyorum omega takviyesine de başlayacağım.Ayrıca akşamları yatmadan 1 kase yoğurt içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal arı poleni çörek otu ham bal ve 1 çay kaşığı karabiber koyup yiyorum.İnşallah etkisi olur hala regl olmadım bir umut belki olmuştur diye bekliyorum😇Umarım her şey hepimizin istediği gibi olur ama burda yazılan her şey gibi PCOS HASTALIK DEĞİL BİR SENDROM onu iyileştiremeyeceğiz belki ama onun semptomlarını en az seviyeye getirip vücudumuza etkilerini azaltacağız.Bu yolda bende artık beslenme ve spor için hiç bir şeyden taviz vermeyeceğim👊🏻

Yumurtlama tedavisinde "klomifen sitrat" en sık kullanılan ilaç olup vakaların %80'inde yumurtlamayı ve bunlarında %60-70'inde gebelik elde etmeyi sağlayabilmektedir. Klomifen sitrat kullanımının yarar sağlamadığı kadınlarda; "gonadotropin" olarak adlandırılan ilaçlar kullanılmaktadır.10 May 2020 böyle bir yazı gördüm kilo kontrolü ve spor dışında ilaç olarak

Yumurtlama tedavisinde "klomifen sitrat" en sık kullanılan ilaç olup vakaların %80'inde yumurtlamayı ve bunlarında %60-70'inde gebelik elde etmeyi sağlayabilmektedir. Klomifen sitrat kullanımının yarar sağlamadığı kadınlarda; "gonadotropin" olarak adlandırılan ilaçlar kullanılmaktadır.10 May 2020 böyle bir yazı gördüm kilo kontrolü ve spor dışında ilaç olarak
Bunlar ciddi ilaçlar. Ben de pkoyum ve Klomeni hamilelik gerçekleşsin diye max 3 ay zor durumlarda uygulanabiliyor. Ama ilk ayımda faydasını görüyor gibiyim. Kan testine az kaldı🥹

Bunlar ciddi ilaçlar. Ben de pkoyum ve Klomeni hamilelik gerçekleşsin diye max 3 ay zor durumlarda uygulanabiliyor. Ama ilk ayımda faydasını görüyor gibiyim. Kan testine az kaldı🥹
Allah gönlüne göre versin inşallah bende hamile kalmak istiyorum inşallah bu ilaçları bilmiyorum klomen i bana vermediler bir sonraki görüşmemde sormak istiyorum

Allah gönlüne göre versin inşallah bende hamile kalmak istiyorum inşallah bu ilaçları bilmiyorum klomen i bana vermediler bir sonraki görüşmemde sormak istiyorum
Sorun bence de. Umarım dileğimiz gerçekleşir. 🙏🏼 Ben de yazarım sonucu görmüş oluruz neler oluyor kullanınca ☺️

Ben de ilk gebeliğimde “ bir ay klomen kullandım o ay gebe kaldım hamd olsun.
İkinci bir evlat duasındayız nasipse, doktorum 1 yıl deneyip olmazsa yeniden gel dedi, özellikle klomen i sordum yeniden kullanayım mı diye hayır şimdilik ihtiyaç yok dedi. Beklemedeyim.

İkinci bir evlat duasındayız nasipse, doktorum 1 yıl deneyip olmazsa yeniden gel dedi, özellikle klomen i sordum yeniden kullanayım mı diye hayır şimdilik ihtiyaç yok dedi. Beklemedeyim.
Evet canım etkisi bir kaç ay sürüyormuş ben de öğrendim. Benim de ilk ayım şuan gecikmedeyim ve regl olcakmışım gibiye döndü kasıklarımın sancısı. Adetime 11 gün kala başladı bende kasık, bel, aşırı terleme, hafif acıktığımda bulantılar, hasizlik. Sonra belirtiler azaldı belim ve ara ara kasıklarımda seyirme gibi ağrılar oldu ve göğüslerim çok şişti, hassaslaştı şuan hala da öyle.Adetim 2 gün geçti. Bugün daha şiddetli ve mide bulantısıyla regl olcakmışım gibi kasıklarım ağrıo ama gelen giden yok. Böyle oluyor mu bilmiyorum size oldu mu? Yarın artık kan tahliline gitcem.

Bu arada ben klomeni 5 gün kullandım.

Çatlama iğnesi oldunuzmu
Hayır beni ultrasonla muayene etti detaylı hormon testi istedi ve fazla yumurtladığım için pkodan dolayı klomenle desteklememiz gerek dedi hamilelik olsun diye. Ancak bugün adet işareti gelene kadar ölüyorum sandım ve vazgeçtim bir dahaki ay kullanmicam. Zaten günlerdir ağrı içindeyim bugün de tuzu biberi oldu. Henüz zaten 6 aylık evliyim ve doğal yollarla, sağlıklı beslenerek belli bir süre denemeyi düşünüyorum. Bana ağır geldi 13 gün sancılarla yaşamak daha hamile bile kalmadan.

Hayır beni ultrasonla muayene etti detaylı hormon testi istedi ve fazla yumurtladığım için pkodan dolayı klomenle desteklememiz gerek dedi hamilelik olsun diye. Ancak bugün adet işareti gelene kadar ölüyorum sandım ve vazgeçtim bir dahaki ay kullanmicam. Zaten günlerdir ağrı içindeyim bugün de tuzu biberi oldu. Henüz zaten 6 aylık evliyim ve doğal yollarla, sağlıklı beslenerek belli bir süre denemeyi düşünüyorum. Bana ağır geldi 13 gün sancılarla yaşamak daha hamile bile kalmadan.
Kızlar pcos olduğunuz için sakın umudunuzu kaybetmeyin. Klomen değil femara kullandım. Çatlatma iğneleri vs tam 3 kere aşılama oldum sırf doktor yüzdeyi arttıralım dediği için. Hatta aşılama sonrası kullandığım ilaçtan dolayı midemi kasık mı hangisiydi bilemedim çok ağrıdı. Ama bir sonuç alınamadı. Tüp bebek dedi. Yazın iş yoğunluğundan mümkün değil bir şeyle ilgilenmek. 4-5 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım. Yani diyeceğim o kafanızı rahatlatın stres etkiliyor.

Kızlar pcos olduğunuz için sakın umudunuzu kaybetmeyin. Klomen değil femara kullandım. Çatlatma iğneleri vs tam 3 kere aşılama oldum sırf doktor yüzdeyi arttıralım dediği için. Hatta aşılama sonrası kullandığım ilaçtan dolayı midemi kasık mı hangisiydi bilemedim çok ağrıdı. Ama bir sonuç alınamadı. Tüp bebek dedi. Yazın iş yoğunluğundan mümkün değil bir şeyle ilgilenmek. 4-5 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım. Yani diyeceğim o kafanızı rahatlatın stres etkiliyor.
Aynen olay bu tamamen bence de. Akışına bırakcam. İlaçsız olacak inş 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Zaten reglimi de düzenli beslenmeyle rayına soktum çok şükür beslenmemi karbonhidrat yerine tam buğdaya çevirdiğimden beri sıkıntı yaşamıorum pkoyla alakalı çok etkiliodu beni beyaz ekmek vs gecikme yapıodu. Bu tarz şeyler etkiliyor şeker vs. Şimdi geçti çok şükür

Aynen olay bu tamamen bence de. Akışına bırakcam. İlaçsız olacak inş 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Zaten reglimi de düzenli beslenmeyle rayına soktum çok şükür beslenmemi karbonhidrat yerine tam buğdaya çevirdiğimden beri sıkıntı yaşamıorum pkoyla alakalı çok etkiliodu beni beyaz ekmek vs gecikme yapıodu. Bu tarz şeyler etkiliyor şeker vs. Şimdi geçti çok şükür
Çoktan çözmüşsün olayı aynı şekilde stresini de azaltırsan en uygun zamanda hamilelik haberi alırsın inşallah 🙏

Şu stresi hepimiz biliyoruz ama ah bir boşversek bende 4. Aylık evliyim yaş olunca 6 ay kadar deneyip sonra tüp bebeğe geçin denildi spermlere de baktırcaz inş rabbim isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

Hayır beni ultrasonla muayene etti detaylı hormon testi istedi ve fazla yumurtladığım için pkodan dolayı klomenle desteklememiz gerek dedi hamilelik olsun diye. Ancak bugün adet işareti gelene kadar ölüyorum sandım ve vazgeçtim bir dahaki ay kullanmicam. Zaten günlerdir ağrı içindeyim bugün de tuzu biberi oldu. Henüz zaten 6 aylık evliyim ve doğal yollarla, sağlıklı beslenerek belli bir süre denemeyi düşünüyorum. Bana ağır geldi 13 gün sancılarla yaşamak daha hamile bile kalmadan
Canm
Çatlama iğnesi olmadıgı için yumurta çatlamayıp kiste dönüşmüş olabilr o yüzden şiddetli ağrı olur bıcak giriyor gibi ani ağrılar olabilr geçikmeden doktora git mutlaka . Seni takip etmesi lazımdı yumurta kendi çatlamışmı diye

Canm

Çatlama iğnesi olmadıgı için yumurta çatlamayıp kiste dönüşmüş olabilr o yüzden şiddetli ağrı olur bıcak giriyor gibi ani ağrılar olabilr geçikmeden doktora git mutlaka . Seni takip etmesi lazımdı yumurta kendi çatlamışmı diye
Kist olduğunda da söktürücü ilaç veriyorlar yolluyorlar. Zaten adet oldum bugün sökmesini bekliyorum.

Şu stresi hepimiz biliyoruz ama ah bir boşversek bende 4. Aylık evliyim yaş olunca 6 ay kadar deneyip sonra tüp bebeğe geçin denildi spermlere de baktırcaz inş rabbim isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin
Evet stresi atmak zor. Bende zor attım kolay süreçler değildi. Hem maddi hem manevi anlamda..

X