Anket platin saç? okulum sorun çıkarır mı?

sizce ne zaman yapmalıyım?


  • Ankete Katılan
    30

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
31
Merhaba, ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim, bu sene sınava gireceğim son sınıfa geçiyorum.

Benim saçlarım 8. sınıfın yazında neredeyse platin denebilecek bir sarıya boyandı (farkındayım küçük bir yaşta ama ailem vs izin vermişti ve güvendiğim bir yere yaptırmıştım), o zamandan beri de birçok farklı renk denedim açık kahve, kumral, bakır, yeşil, mavi, tekrar sarı, sol tarafı sarı sağ tarafı kahve ve en son tamamen açık kahve gibi.

Saçım yarım yarımken çok mutluydum ve memnundum, yıllardır boyalı saçlara (mor, pembe, mavi falan bile olsa) laf etmeyen okulum bir anda laf etti ve kasım gibi saçlarımı açık kahveye boyadım, o zamandan beri ellemiyorum hiç, sadece düzenli kırıkları aldırıyorum. Sizce artık platine dönsem yine saçım kaldırabilir mi bunu?

İkinci sorum ise sizce ne zaman yapayım?
Eğer okul başlamadan hemen yaparsam yıla böyle başladı diyip laf etmeme ihtimalleri var (hem de son sınıf olduğum için) ama eğer yine koyuya boyatırlarsa kaldırmaz kalbim bunu.
Diğer seçenek ise bir iki ay içinde gelen tepkilere göre boyamaya karar vermek, eğer laf etmiyorlarsa diğerlerine ben de boyayabilirim derim.
Üçüncü seçenek nisan sonu-mayıs gibi 12. sınıflar okula gelmeyi kesince (yani sadece denemeler için geleceğiz, derse girmeyeceğiz) boyamak.
Son seçenek ise okul bittikten sonra boyamak.

Açıkçası uzun süre boyamadan dayanabileceğimi sanmıyorum ama fikirlerinizi almak istedim
 
Bu yaşta saçlarını boyatmaya başlarsan birkaç yıl sonra orta yaşlı teyzeler gibi saçların bembeyaz olur ve bu sefer de mecburen boyatmak zorunda kalırsın. Bir sürü para dökersin. Saçlarının yanması, kuruması da cabası. Örnek arıyorsan ben. Mis gibi de doğal sarı saçlarım vardı, çok özlüyorum şimdi. Keşke hiç bulaşmasaymışım.
 
Platin yaşlı kadın saçı değil mi yav? Bu yeni nesil niye yaşlı görünmek için çabalıyor anlamıyorum.

Okul idarelerinin de ortası yok ailelerin de. Bizim zamanımızda her şeye kızarlardı, şimdi de sınır diye bir şey yok çocuklarda.

Platin saç sınav kazandırıyormuş diyolla, zekaya zeka katıyormuş.
 
Görev yaptığım okulda da var öyle tipler. Siz platine dönmek istiyorsunuz ama bakalım platin bunu istiyor mu? Dışarıdan bakınca komik görünüyor bir öğrencide. Bence çok hafif bir ombre daha iyi durur. Umarım sınavı da bu kadar dert edinirsiniz kendinize.
 
Hayır saç neden bu kadar önemli anlamıyorum, sınav bittikten sonra boyat, kafanı bunlarla meşgul etme.

Benim zamanımda ne saçım ne de üzerime giydiğim bu kadar önemliydi, sınav hepsinden önemliydi. Şimdi işler daha zor...
 
bir de gerçekten bu yaşta platin ne ya.yaşlı kadın saçı gibi.bir de hadi tamam aşırı sarışın olan bembeyaz tenli olan biri yapsa bir derece tolere edilir oluyor ama sarıdan daha koyu bir saçtan açtırınca yaptıran çok güzel olduğunu sanıyor da dışarıdan aşırı komik ve çirkin duruyor.Bir de dipler çıktı mı tam kazandibi.
 
8.sınıfta saçı platine yakın sarıya boyamak çok iddalı olmuş.

Son cümlen dikkatimi çekti. Takıntılı mısın? Niye saçını boyamadan duramıyorsun?
 
18 yaşında olsaydım,saçlarimdan yag damlasa bile yemez icmez,iyi bir üniversite kazanmak için çabalardim. O zamanlar banada,18 yaşında olsaydimlarla başlayan cümle kuranlar çok oldu,babam mesela. Ben dinlemedim,28 yaşında eşek gibi pisman olan ablan olarak yazıyorum. Sınava odaklan,sonra istediğin gibi giyer,gezer,boyatirsin.
 
bir de gerçekten bu yaşta platin ne ya.yaşlı kadın saçı gibi.bir de hadi tamam aşırı sarışın olan bembeyaz tenli olan biri yapsa bir derece tolere edilir oluyor ama sarıdan daha koyu bir saçtan açtırınca yaptıran çok güzel olduğunu sanıyor da dışarıdan aşırı komik ve çirkin duruyor.Bir de dipler çıktı mı tam kazandibi.

Hele bir de yazın bronzlaşıyorlar ya muhteşem oluyor. Saç platin olunca kendini norveçli sanan kadınlar, kadınlarımız... Saçınızı sarı tonları yapınca sarışın olmuyorsunuz, saçını sarıya boyamış esmer, kumral kadınlar oluyorsunuz haberiniz olsun. Linç is coming.
 
17 yaşında sac boyama belasına bulaştım 24 yaşında ak saçlı nineye dondum. Ek olarak ogretmenim. Saçını platine boyayan bi öğrenci görsem sadece üzülürüm. Doğal tonlara geri don. Belli bi yaştan sonra zaten mecburen boyatacaksin. O zaman her rengi denersin
 
Saçlarınla çok oynama sonra ilerleyen yaşlarında pişman olursun. Tecrübeli ablalarının önerilerine kulak ver.
 
18 yaşında platin sarısı nedir yahu..
İlla ki boyamak istiyorsanız ışıltı falan attırıp fresh bir görünümüne sahip olmak varken platin neden neden???
 
X