Plesentadan bebeğe giden damarda akım düşüklüğü

Micolata

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
3
1
30
Merhaba arkadaşlar 24 haftalık hamileyim bebeği besleyen damarlardn birinde vede plesentadan bebeğe giden damarda akım düşüklüğü var yeteri kadar beslenmediği için gelişim geriliği oluyor boy kilo olarak 2 hafta geride bu durumu yaşayan varmı aranızda gebelikleriniz kaçıncı haftaya kadar ilerleyebildi.? İlk gebeliğimdede 33 hftalık doğum yapmıştm aynı problemden ama daha geç haftada başlamıştı bu sorun ama ne yazıkki 40 gün küvez sonrası bebeğimi kaybettim bakteriyel enfeksiyon sebebiyle..lütfen başına gelen varsa deneyimlerini paylaşabilirmi çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan ve çok üzülüyorum çok stresliyim.. 😔

Aslında siz de yaşamışsınız aynı şeyi muhtemelen sizin damar yapınızdan kaynaklı bir şey. Benim detaylı ultrasonda doktorumuz görmüştü oksapar iğneye başlamıştım. 32. Hafta gözüküyordu bebeğim doğmadan. 37. Hafta doğdu. İyi bir süreydi tabi benimki ama doktor ikinci de yaşın ilerleyeceği için damar yapın daha çok bozulacak ve bu süreç daha erken başlayabilir demişti. Ben de 33 yaşımda doğum yaptım ona bağladım biraz.

Aslında siz de yaşamışsınız aynı şeyi muhtemelen sizin damar yapınızdan kaynaklı bir şey. Benim detaylı ultrasonda doktorumuz görmüştü oksapar iğneye başlamıştım. 32. Hafta gözüküyordu bebeğim doğmadan. 37. Hafta doğdu. İyi bir süreydi tabi benimki ama doktor ikinci de yaşın ilerleyeceği için damar yapın daha çok bozulacak ve bu süreç daha erken başlayabilir demişti. Ben de 33 yaşımda doğum yaptım ona bağladım biraz.
Banada her gebelikte ayrı olabilir dedi ne kadar gittiğine bağlı dedi yani bnm şanssızlığım çok erken hafta olması hiçbi ümidim yok ne yazıkki 😔bende oksapar iğne vede ecoprin hap kullanıyorum. Böyle birşeyin nasıl tedavisi olmaz şaşkınım doğrusu.. peki bebeğin gelişim gerilik haftası kısa bir süredemi açıldı yoksa bikaç hafta sürdümü geride kalma süreci

Sanırım bahsettiğin şu an benim yaşadığım sıkıntı plesenta perfuzyon bozuklugu ilk kızım 40. Haftada 2.850 dogdu 2. 32 haftada kaybettim kimi doktor dedi bu her gebeliginde devam edecek kimi öyle şey mi olur kim dedi onu sana dedi şu an bu durumdan çok muzdaribim

X