Polikistik over sendromu ve YAZZ ilacı

Elfgrn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2020
8
1
22
Merhaba arkadaslar ilk adet olduğumdan beri adet düzensizliğim var şimdi 1.5 yıldır evliyim ve ilk günden beri çocuğum olsun istiyorum. Gittiğim doktor ilk gebelik testi yaptırdı birşey çıkmayınca hormon testi yaptı LH hormonum biraz yüksek çıkmış öyle dedi doktor onun dışında herşey yolunda dedi asıl konuya gelirsek doktor muayenede ilk yumurtalıklarıma sağ taraf normal iken sol tarafta karıncalanma gördüğünü söyledi. Yüksek ihtimalle polikistik over olduğunu söyledi. 3 ay ile 6 ay boyunca Yazz ilacını kullanmam söyledi.
Eğerki sonra tekrar çocuk olmaz ise infertilitesi için başka hastaneye gitmem gerektiğini söyledi. Yani net bişey söylemedi. Bu ilaç polikistik overi gideriyor mu amacı ne tam bilmiyorum. Birde kilomda evlendiğimde beri fazla artış oldu normalde olmazdı böyle sebebi bu olmuş olabilir mi çoğu belirti var ama doktor net konuşmadı ilacı verdi. Kilomda 87 haftaya dahiliye randevu aldım ilaçta kilo aldırır diye siz neler yaşadınız bu konu ile ilgili ne tepki verdi ilaç ve tedavı nasıl oldu

Mutlaka kilo vermelisin. Dengeli beslenmeli, paketli gidalardan, hamur isinden, sekerden, sigara ve alkolden uzak durmalisin. Hayatina sporu mutlaka dahil etmelisin. Bir de bitkisel kurler var, arastir. Sogan kürü, hayıt suyu, testere disli aslanpençesi cayi vs. Bunlar bende cok ise yaradi. Stres yapmamalisin. Kafana takmamalisin. Pco gebelige engel degildir. Benim 2 oglum var, cok sukur. Darisi basina

Merhaba arkadaslar ilk adet olduğumdan beri adet düzensizliğim var şimdi 1.5 yıldır evliyim ve ilk günden beri çocuğum olsun istiyorum. Gittiğim doktor ilk gebelik testi yaptırdı birşey çıkmayınca hormon testi yaptı LH hormonum biraz yüksek çıkmış öyle dedi doktor onun dışında herşey yolunda dedi asıl konuya gelirsek doktor muayenede ilk yumurtalıklarıma sağ taraf normal iken sol tarafta karıncalanma gördüğünü söyledi. Yüksek ihtimalle polikistik over olduğunu söyledi. 3 ay ile 6 ay boyunca Yazz ilacını kullanmam söyledi.
Eğerki sonra tekrar çocuk olmaz ise infertilitesi için başka hastaneye gitmem gerektiğini söyledi. Yani net bişey söylemedi. Bu ilaç polikistik overi gideriyor mu amacı ne tam bilmiyorum. Birde kilomda evlendiğimde beri fazla artış oldu normalde olmazdı böyle sebebi bu olmuş olabilir mi çoğu belirti var ama doktor net konuşmadı ilacı verdi. Kilomda 87 haftaya dahiliye randevu aldım ilaçta kilo aldırır diye siz neler yaşadınız bu konu ile ilgili ne tepki verdi ilaç ve tedavı nasıl oldu
ilacı kullanma bir işe yaramıyor demek istiyorum öncelikle.. soğan kürü yap muhakkak kilo ver bu rahatsızlığın ilacı kilo vermek şekeri kesmek

Bu hastalık tedavi olacak bir şey değil doğuştan geliyor maalesef ki . Pco kiloyu tetikliyor kilo aldıkça pco tetikleniyor. Kısır bir döngü yani. Kiloya dikkat etmek gerekiyor, insülin direnciniz var mı baktırın mutlaka. Ben de de aynı şekilde pco var, Allah yardımcınız olsun 🤲🤲

bende de pco varmıs adetlerım duzenlıdır hep ve hormon degerlerımde normal ama bende cok ugrastım cocuk ıcın olmadı o degıl yumurtlamada göruyordum ovulasyon testlerıdne bazı aylar progesteron olctururdum hep 10cıvarı cıkardı 20.gunu..ama nasıl bır belaysa bende de kilo sorun var ama onceden gayet fıttım o donemlerde olmuyordu cocugum stresten kafayı takmaktan kılo almıstım ama pco zaten kılo almaya yatkınlık yapıyo hemen bel cevresınden alıyorum ama dıkkat edınce verıyorum ama ultrasonda o ıncı dızılıs vardı bende zaten ondan pco oldugumu kabul ettım bisüre kabul etmemıstım bıle🙊tüp bebekle oldu benım bız şanslı oluyoruz cok yumurta olunca umarım sen fazla ugrasmadan kalırsın ama mutlaka kilo ver saglıklı gebelık ıcın..ben şuan normalden bıraz fazlayım cok dıkkat edıyorum kilo almamak ıcın🥱

bende de pco varmıs adetlerım duzenlıdır hep ve hormon degerlerımde normal ama bende cok ugrastım cocuk ıcın olmadı o degıl yumurtlamada göruyordum ovulasyon testlerıdne bazı aylar progesteron olctururdum hep 10cıvarı cıkardı 20.gunu..ama nasıl bır belaysa bende de kilo sorun var ama onceden gayet fıttım o donemlerde olmuyordu cocugum stresten kafayı takmaktan kılo almıstım ama pco zaten kılo almaya yatkınlık yapıyo hemen bel cevresınden alıyorum ama dıkkat edınce verıyorum ama ultrasonda o ıncı dızılıs vardı bende zaten ondan pco oldugumu kabul ettım bisüre kabul etmemıstım bıle🙊tüp bebekle oldu benım bız şanslı oluyoruz cok yumurta olunca umarım sen fazla ugrasmadan kalırsın ama mutlaka kilo ver saglıklı gebelık ıcın..ben şuan normalden bıraz fazlayım cok dıkkat edıyorum kilo almamak ıcın🥱
Benim hep düzensizdi öyle kafama takmıyordum ama çocuğum olsun çok istiyordum ki 1.5 yıldır korunmadığımız halde olmadı ovülasyon testi de kullandım yumurtlama ve çatlama gördüm ama bişey çıkmadı. Ben de bu kadar kilolu değildim hep ortalama 65 70 arasındaydı 1.65 boyum var ama bir anda 87 kiloya çıktım önleyemiyorum da önceden kontrol altına alabilirsen şimdi 1 2 kilo gidiyor sonra fazla fazla alıyorum ki dikkat ettiğim halde saç dökülmesi de var şuanda ilk hedefim bir uzman eşliğinde kilo vermek inşallah herşwy yolunda olur. Allah bağışlasın yavrunu

Mutlaka kilo vermelisin. Dengeli beslenmeli, paketli gidalardan, hamur isinden, sekerden, sigara ve alkolden uzak durmalisin. Hayatina sporu mutlaka dahil etmelisin. Bir de bitkisel kurler var, arastir. Sogan kürü, hayıt suyu, testere disli aslanpençesi cayi vs. Bunlar bende cok ise yaradi. Stres yapmamalisin. Kafana takmamalisin. Pco gebelige engel degildir. Benim 2 oglum var, cok sukur. Darisi basina
Sağol bilgin için sigaram var bir o kötü dediğin gibi kirleri deneyeceğim

Bu hastalık tedavi olacak bir şey değil doğuştan geliyor maalesef ki . Pco kiloyu tetikliyor kilo aldıkça pco tetikleniyor. Kısır bir döngü yani. Kiloya dikkat etmek gerekiyor, insülin direnciniz var mı baktırın mutlaka. Ben de de aynı şekilde pco var, Allah yardımcınız olsun 🤲🤲
Doktor en az 3 ay kullan dedi ilacı öyle gel dedi aklım çok doldu sürekli araştırma yapıyorum ama ne çare kilom sürekli artıyor ilk onu kontrol altına alıcam çünkü bu ilaç kilo da aldırıyormuş öyle yazıyor

Merhaba bende pkoluyum ve insülin direncimde var 15 kilo verdim gebe kaldım ama macun falanda kullandım ama 3 aylikti kürtaj oldum melesef mol gebelikti ama inşallah olur kilo verirsen bitkisel şeylerle en yakın zamanda olursun kuzum 🙃

Aynısını bende de varmış bende dün öğrendim ☹️ ben evlendikten sonra 4 ay için 12 kg aldım suan 70 kiloyum bende de polikistik over var bizim kilo artışı bu yüzden diyete başladım seninde başlamanın öneririm bende bebek istiyorum hastaneye gidicem tekrar doktor görmek istedi tıp artık o kadar ilerledi ki hiç canını sıkma sadece normal adet gören kadınlarda yumurtlama günü 12 14 16 bu günlerden biri olurken polikistik over sendromlu hanımların günü biraz daha geç oluyo Yumurtalama geç oluyo e bizde bunu bilmediğimiz için o gün ilişki olmuyo maalesef

Oncelikle Allah gonlune gore evlatlar versin ve eviniz dolu olsun sonrada bence ikinci bi doktora gitmekte fayda var bazi doktorlar fazlasiyla ilgisiz bazen iyisine denk geliniyo bendede pco var yillarca ugrastim kendimle kurler ilaclar tup bebek sonradan esimin sperminde sayi ve hareketlilik sorunu oldugunu ogrendik bak en onemlisi eslerin ikisininde doktora gitmesi sen kadin doguma git elbet ama esinde urologa gitsin zamaninizi heba derim ben .

Gebelik istiyorsanız doğum kontrol yöntemleriyle polikistik over tedavisi yapılmaz. Zaten normalde de doğum kontrol hapı bir tedavi yöntemi değil, sadece olmayan adetlerin yalancı hormonlarla olmasını sağlamak diyelim.
Ben uzun yıllar yazz tablet kullandım bekarken, yılda 2 kere adet gördüğüm için mecbur kullandım daha doğrusu.
Gebelik istemeye başladıktan sonra bırakılır bu ilaçlar.
Pko olup gebe kalan birsürü insan var.
Öncelikle detaylı hormon ve kan tahlillerinizi yaptırın, fazla kilodan mutlaka kurtulmalısınız, pko fazla kiloyu sever ve kilo bu sendromun ilerlemesine sebep olur.
Düzenli beslenme, düzenli spor, uyku, bunlara dikkat etmelisiniz. D vitamini, B12, Demir gibi değerleriniz düşükse mutlaka takviyeler isteyin doktorunuzdan.
Şeker,gluten,paketli yiyeceklerden uzak durun kesinlikle. 1 kilo bile verseniz pko da çok etkili.

Kızlar ben de Klomen kullandım bugün kontrole gittim 11. gün yumurtaların biri 11 milim biri 12
Perşembe günü 14. gün oluyor ozamana 18 olur mu

Merhaba ben bir şey soracağım. Hormon testinin illa adetin 3 günü verilmesi gerekiliyor. Adetimin 6 günü randevumu denk getiremedim :KK43: doğru sonuçlar çıkmaz mı

Doğum kontrol hapı kesinlikle tavsiye ETMİYORUM... ben yıllarca kullandım adet düzensizliği olduğu için her yıl farklı farklı kaç doktora göründüm hepsi sorun yok diyip yazz verdiler bilgim olmadığı için kullandım da kullandım. Çocuk istedim bıraktım. baktım olmuyor doktora gittim polikistik var dedi. Daha önce var mıydı nasıl söylemediler bana bilmiyorum ama kesinlikle çözüm değil onu biliyorum. Kilo çok önemli kesinlikle kilo vermelisiniz. yumurta destekleyici tedaviler görmelisiniz haplar yumurtaları köreltiyor resmen

X