Polikistik overle hamile kald─▒m ­čÖĆtedavi s├╝recim ­čŹÇ

Mimariye

L├ó tahzen, innallahe me├ón├ó. ­čîł
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Kas─▒m 2019
3.992
8.742

Eklentiler

• D37B0887-68D1-40A5-9F38-6345C108B668.jpeg
    D37B0887-68D1-40A5-9F38-6345C108B668.jpeg
    160,6 KB · G├Âr├╝nt├╝leme: 32

Minicikpandam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2019
2.165
3.792
25

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 20-06-2021

Hamileli─čimin 31. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 63 g├╝n kald─▒.

Hamileli─činizin son 12 haftas─▒nda bebe─činizin kalsiyum ihtiyac─▒ en ├╝st d├╝zeye ├ž─▒kar. Bunun sebebi, bebe─činizin iskeletinin h─▒zl─▒ kemikle┼čmesi, sertle┼čmesi ve kemik geli┼čiminde kalsiyuma olan ihtiya├žt─▒r. S├╝t ve s├╝t ├╝r├╝nlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullan─▒lmas─▒, hap ┼čeklinde olan kalsiyum katk─▒lar─▒na g├Âre daha kolay ve h─▒zl─▒d─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1650 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 41.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Minicikpandam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2019
2.165
3.792
25

Hamileli─činizin son 12 haftas─▒nda bebe─činizin kalsiyum ihtiyac─▒ en ├╝st d├╝zeye ├ž─▒kar. Bunun sebebi, bebe─činizin iskeletinin h─▒zl─▒ kemikle┼čmesi, sertle┼čmesi ve kemik geli┼čiminde kalsiyuma olan ihtiya├žt─▒r. S├╝t ve s├╝t ├╝r├╝nlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullan─▒lmas─▒, hap ┼čeklinde olan kalsiyum katk─▒lar─▒na g├Âre daha kolay ve h─▒zl─▒d─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1650 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 41.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

arsenere

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 ┼×ubat 2021
10
2
28
─░nsilun direnci i├žin ┼čekeri kesin ├Âncelikle. Ek olarak glifor hap verebilirdi doktor yaz─▒m─▒ detayl─▒ okursan─▒z orada yaziyor. Fazla ilgili bir doktor de─čilmi┼č anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla ba┼čka bir doktora muayene olun tekrardan. Allah g├Ânl├╝n├╝ze g├Âre versin in┼čallah
Te┼čekk├╝r ederim okucag─▒m amin in┼čallah

beyhude58

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 ┼×ubat 2015
1.062
1.008
34
Merhabalar benim ins├╝lin direncim 3.8 ├ž─▒kt─▒ 67 Kiloyum 1.61 boyum var .polikistik ├Âver de─čilim.Glif ila├ž verdi doktor.Ama bu testi a├ž karn─▒na vermedim acaba ondanmi y├╝ksek ├ž─▒kt─▒ .ila├ž i├žmek istemiyorum

gebelikhikayesi

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ocak 2021
16
6
28
Merhaba bende ila├žs─▒z hi├ž adet g├Âremiyorum. ├çocuk istiyorum ama bir a┼č─▒lama tedavisi oldum malesef tutmad─▒:KK43: siz nas─▒l bir tedavi izlediniz ?

Minicikpandam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2019
2.165
3.792
25
Merhabalar benim ins├╝lin direncim 3.8 ├ž─▒kt─▒ 67 Kiloyum 1.61 boyum var .polikistik ├Âver de─čilim.Glif ila├ž verdi doktor.Ama bu testi a├ž karn─▒na vermedim acaba ondanmi y├╝ksek ├ž─▒kt─▒ .ila├ž i├žmek istemiyorum

Doktorunuz verdiyse kullan─▒n ilac─▒ gerekli g├Ârmese vermezdi , i├žiniz rahat etcekse ba┼čka bir doktora daha dan─▒┼č─▒n ge├žmi┼č olsun ÔŁĄ´ŞĆ

Minicikpandam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2019
2.165
3.792
25
Merhaba bende ila├žs─▒z hi├ž adet g├Âremiyorum. ├çocuk istiyorum ama bir a┼č─▒lama tedavisi oldum malesef tutmad─▒:KK43: siz nas─▒l bir tedavi izlediniz ?
Merhaba can─▒m detayl─▒ olarak yazd─▒m konunun ba┼č─▒nda. Yumurta b├╝y├╝tme ve ├žatlatma tedavisi g├Ârd├╝m i─čne ile . E┼činizin de─čerlerine bak─▒ld─▒ mi ? Rahim filmi ├žekildiniz mi ? ─░nsilun direnci var m─▒ ? D vitamini ve B12 ne durumda bunlarda ├Ânemli in┼čallah Rabbim en k─▒sa zamanda hay─▒rl─▒ sa─čl─▒kl─▒ evlatlar nasip etsin ­čĄ▓

Gelbebegimm

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 ┼×ubat 2021
290
168
22
Merhaba hepinize Ôś║´ŞĆ bir g├╝n ben de hamile kal─▒rsam ba┼čkalar─▒ ad─▒na umut olsun diye bende hikayemi payla┼čaca─č─▒m demi┼čtim. 14 ya┼č─▒nda ilk adetimi oldum daha sonras─▒nda birka├ž ay d├╝zensiz adet oldum ve sonra 7 ay hi├ž adet olmad─▒m hastane doktor tahlil test vs 18 ya┼č─▒na kadar normal dediler hi├ž bir┼čey yapamad─▒ doktorlar . 18 olunca ├Âzel bir hastaneye gittim durumu anlatt─▒m muayne oldum Yasmin do─čum kontrol hapina ba┼člad─▒m tam 6 sene hap─▒ kulland─▒m hi├ž b─▒rakmadan ara vermeden .. daha sonra 24 ya┼č─▒nda evlenmeye karar verdim son kez hap─▒ i├žtim adet oldum o ay bir daha baslamadim evlenmi┼čtim bebek olursa olsun modundaydim 56 kilo ile evlendim 1.73 boyundayim. Neyse evlendim hap─▒ da b─▒rakt─▒m adet olmuyorum 40-45 g├╝n ge├žiyor gelen giden yok tarlusal al─▒p i├žiyorum o ┼čekilde geliyor .. Eyl├╝l ay─▒nda evlendim .. ┼×ubat ay─▒nda e┼čime tahlil vermesini s├Âyledim bende polikistik over var ama onda da herhangi bir sorun var m─▒ onu g├Ârmek i├žin k─▒rmad─▒ beni gidip tahlil verdi sonu├žlar gayet iyiydi .. ben bir doktora gittim doktor smear testi ald─▒ tahlil muayne vs dedi olur erken deneyin 1 y─▒l kendi kendinize .. ovulasyon testi ald─▒m iki ay denedim yumurtlama oluyor ├žatlama oluyor sonu├ž negatif adet olmuyorum .. May─▒s ay─▒nda bir klini─če gittim doktora durumu anlatt─▒k sonu├žlar─▒ g├Ârd├╝ muayne etti klomen g├╝nde 3 kez kullanmam─▒ s├Âyledi kulland─▒m gittim en b├╝y├╝k yumurtam 11 mm .. bir s├╝r├╝ yumurtam var fakat boyutlar─▒ k├╝├ž├╝k yeterli de─čil , bu kez gonal f 450 ml i─čne verdi g├╝nl├╝k 50 ml vuruldum 9 g├╝n boyunca hi├ž kontrole ├ža─č─▒rmadi 9 g├╝n sonra kontrole gittim en b├╝y├╝k yumurtam yine 11 mm , burada konular a├žt─▒m b├╝y├╝meyen yumurta vs diye hatta. Neyse inositol toz ┼čase kullan─▒yorum bu arada bu s├╝re├žte ve glifora ba┼člad─▒m g├╝nl├╝k 1000 mg i├žiyorum ama en b├╝y├╝k yumurta 11 mm. Neyse doktoru de─či┼čtirme karar─▒ ald─▒m bu ├╝├ž├╝nc├╝ doktorum olcakti art─▒k t├╝p bebek klini─čine ba┼člamaya karar verdim art─▒k orda kal─▒r─▒m dedim son a┼čama t├╝p bebek ya . Tahlilleri g├Ât├╝rd├╝k durumu anlatt─▒m e┼čimden kendi laboratuvarlarinda tahlil istediler verdi .. her┼čey yolunda muayne oldum toplam 10 yumurtam vard─▒ o g├╝n doktor kesin konusmadi ama birden ├žok yumurta b├╝y├╝yebilir diye t├╝p bebek gibi diye kesin konu┼čtu ama bakicaz gorcez dedi rahim filmi istedi benden t├╝plerin a├ž─▒k oldu─čundan emin olal─▒m dedi ├žekildim sorun yok ┼č├╝k├╝r . O ay zaten bekliyorum adet olcam ila├ž kullan─▒p bu arada bize B12 ve D vitamini takviyesi verdi ben inositol ve Glifor devam ediyorum o ay tarlusal i├žip adet oldum ve doktora gittim muayne oldum femera hap ba┼člad─▒m g├╝nde bir tane etkili ilacmis vs klomene cevap vermiyorum diyorum doktor femera veriyor g├╝nde bir tane ­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ neyse i├žtim bu hap─▒ gittim kontrole kendi doktorum yokmu┼č hasta olmu┼č yerine ba┼čka bir doktor kontrole girdi en b├╝y├╝k yumurtam 11 mm geli┼čme olmam─▒┼č dedi rahim incelmeye baslamis haplardan estrofem verdi rahim kalinlastirici .. tutunma olsa bile d├╝┼čer yoksa dedi adet soktorucu verdi duphaston neyse ben duphaston iciyorum adet olmay─▒ bekliyorum arad─▒m merkezi randevu alcam doktor bey ayr─▒lm─▒┼č ordan art─▒k yokmu┼č kendine yeni yer acicakmis istersek orada devam edebilirmisim doktoru arad─▒m bir bu├žuk ay─▒ ge├žer dedi muayne yeri a├žmam ├Âteki adetinde g├Âruselim dedi kapatt─▒k telefonu moralim bozuk ­čśö ertesi g├╝n merkezi arad─▒m o yokken yerine kontrol├╝mu yapan doktorla devam etmek istedigimi s├Âyledim iyi ki de b├Âyle olmu┼č her┼čey .. adet oldum kontrole gittim asla t├╝p bebek yanl─▒s─▒ bir doktor de─čil , size t├╝p bebek yaparsak ├╝z├╝l├╝r├╝m dedi gerek yok ├ž├╝nk├╝ diye .. muayne mi oldum ve bana klomen + merional i─čne 150 ml g├╝nl├╝k verdi 4 adet i─čne g├Âbekten vurulcak hergun ­čĺë klomeni i├žtim takviyelerime devam ediyorum ayn─▒ zamanda ignelere ge├žtim 3 tanesini vurdum kontrole gittim ve ilk kez o ay 15--17-18 ┼čeklinde 4 yumurtam vard─▒ toplam ­čÉú­čž┐ elimde kalan bir i─čneyi bir g├╝n ara verdim ertesi g├╝n vuruldum ve di─čer g├╝n kontrole gittim ┼č├╝k├╝r ki istenen boyuta ula┼čm─▒┼čt─▒ yumurtalarim ­čÖĆ o g├╝n ├žatlatma i─čnesi oldum orada ve daha sonras─▒ hayat─▒m─▒n ek g├╝zel haberini ald─▒m ­čŹÇ­čĹ­čž┐­čĄŚ asla umutsuz olmay─▒n elinizden geleni yap─▒n dua edin . Benimde dualarimdasiniz ­čą░ benim gibi polikistik olanlara kilonuzu koruyun ideal kilonuz neyse o kiloya ulasin ­čĄŚ sigara kullan─▒yorsan─▒z b─▒rakmaya ├žal─▒┼č─▒n , veya azalt─▒n , ┼čekeri b─▒rak─▒n takviyelerinin duzenli kullan─▒n ­čŹÇ biraz uzun oldu kusura bakmay─▒n ­čÖĆ in┼čallah en k─▒sa s├╝rede dileyen isteyen kim varsa hay─▒rl─▒ sa─čl─▒kl─▒ evlatlar nasip etsin Rabbim. Hi├ž kimseyi evlat ac─▒s─▒yla evlat hasretiyle sinamasin ­čĄ▓­čą░
Canim i─čnenin ka├ž─▒nc─▒ g├╝n├╝ ├Â─črendin ben 13. G├╝n testlerde baya ├ž─▒kt─▒ birde kanda 58 beta korkuyorum i─čnenin etkisidir die

Minicikpandam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2019
2.165
3.792
25
Canim i─čnenin ka├ž─▒nc─▒ g├╝n├╝ ├Â─črendin ben 13. G├╝n testlerde baya ├ž─▒kt─▒ birde kanda 58 beta korkuyorum i─čnenin etkisidir die
Hay─▒rl─▒s─▒ olsun in┼čallah can─▒m ­čĄ▓ ­čą░ ben adetime 6 g├╝n vard─▒ san─▒r─▒m i─čnenin 13. G├╝n├╝ kan verdim beta 17 :) iki g├╝n sonra ayn─▒ yerde tekrar kan verdim 65 :) seninde var sa─čl─▒kla gelsin in┼čallah g├Âz├╝n ayd─▒n ­čą░

Gelbebegimm

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 ┼×ubat 2021
290
168
22
Hay─▒rl─▒s─▒ olsun in┼čallah can─▒m ­čĄ▓ ­čą░ ben adetime 6 g├╝n vard─▒ san─▒r─▒m i─čnenin 13. G├╝n├╝ kan verdim beta 17 :) iki g├╝n sonra ayn─▒ yerde tekrar kan verdim 65 :) seninde var sa─čl─▒kla gelsin in┼čallah g├Âz├╝n ayd─▒n ­čą░
He iyi yapm─▒┼čs─▒n cnm bende ayni i─čne dahil 13 g├╝n test yapt─▒m kan verdim bug├╝n 58 ├ž─▒kt─▒ yar─▒n tekrar vermeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum yar─▒n da y├╝kselir die dusunuyorum kuzum ins y├╝kselir ya Allah'─▒min izniyle

Eklentiler

• Screenshot_2021-02-28-14-53-20-477_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-28-14-53-20-477_com.android.chrome.jpg
    48,3 KB · G├Âr├╝nt├╝leme: 16

Minicikpandam

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2019
2.165
3.792
25
He iyi yapm─▒┼čs─▒n cnm bende ayni i─čne dahil 13 g├╝n test yapt─▒m kan verdim bug├╝n 58 ├ž─▒kt─▒ yar─▒n tekrar vermeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum yar─▒n da y├╝kselir die dusunuyorum kuzum ins y├╝kselir ya Allah'─▒min izniyle
Hay─▒rl─▒s─▒ olsun in┼čallah can─▒m ­čą░ y├╝kselir ma┼čallah g├╝zel de─čerin bana da haber ver mutlaka:)