Polis köpeklerinin ısırdığı genci Erhan Çelik böyle kurtarmaya çalıştı

Sizde kusura bakmayın ama sadece sizin gibi düşünenler için değil diğer düşüncede olan üyeler içinde naçizane eleştirim var.

Hepiniz birbirinizin düşüncesini dışladığınız gibi bu düşüncelerin sandığa gömüleceğini, biteceğini yok olacağını söylüyor, bunu temenni ediyorsunuz.

Oysa ülkelerde çoklu siyasi görüş hakimdir, sağlıklı olanı da budur, siz ben olamazsınız olmanız beklenmemeli, bende siz olamam, hepimiz rengarengiz, hiçbiri bitmemeli, yok olmamalıdır.
Ne sizin bireyler ve ülke için iyi faydalı talepleriniz yok sayılmalı ne de karşıt görüştekilerin.

Şahsen burada okuyorum çoğunuzun yazdıklarını, sürekli bir yok etme, üstün olma, çoğunluk olup azınlık kalanları ezme hırsı hakim, aslında yapmamız gereken her birimizin birbirinin haklarına sahip çıkıp birlikte yaşamayı öğrenmek.

Ne bitmeli biliyor musunuz? Terör bitmeli, onun dışında varsın herkes farklı görüşü savunuyor olsun, saygı duyup birbirimizin görüş ayrılıklarını benimsedikten sonra problem yok, hepimiz eşit haklara sahibiz, öyle de olmalıyız, yan yana el ele olmak o kadar da zor değil, sonuçta hepimizin amacı daha iyi yaşamak ve haklarımızın gasp edilmemesi, x partili olunca vatanperver y partili olunca hain olmuyoruz, çok güzel bir söz var ya hani söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diye, hepimizin derdi vatandır, bayraktır eminim, sadece birbirimizi anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Ben de şunu ekleyeyim.
Sandığa gömülmesini istediğim tek düşünce karşıt görüşleri aşağılayan insanların bu düşünceleridir. Kendini üstün görme çabası içinde olanlar, en doğru benim diyenler..
Hayırlısı olsun, ülkem refah içinde var olsun, gerisi teferruattır.

:KK9: demekki amaç tartışmak yada kendine birşey katmak olmayınca aynı şeyleri konuşup birde komik emojiler koyup birbirini habire desteklemek

bravo güzel tespit
:KK52:
Kesinlikle, burda amaç tartışmak, görüş beyan etmek, uslupla eleştirmek, fikir alışverişi yapmak değil.
Sayfalarca aynı şeylerle destek destek destek.
.
Neyse..
Teşekkürler :KK54:

Ben de şunu ekleyeyim.
Sandığa gömülmesini istediğim tek düşünce karşıt görüşleri aşağılayan insanların bu düşünceleridir. Kendini üstün görme çabası içinde olanlar, en doğru benim diyenler..
Hayırlısı olsun, ülkem refah içinde var olsun, gerisi teferruattır.

:KK52:
Kesinlikle, burda amaç tartışmak, görüş beyan etmek, uslupla eleştirmek, fikir alışverişi yapmak değil.
Sayfalarca aynı şeylerle destek destek destek.
.
Neyse..
Teşekkürler :KK54:

Ülkece siyasi ya da hayat görüşlerimiz konusunda yeterince olgunlaşmadığımızı düşünüyorum, genel olarak ayrıştırmayı benimsedik maalesef, giyim, hayata bakış açılarımız, siyasi görüş farklılıklarımıza tahammül edemez hale geldik, aslında uzun yıllardır çok badireler atlatmış bir milletiz, hala aynı şeyler üzerinde dönüp durmak yerine ileri görüşlü olup birbirimizi benimsememiz gerekirdi.

Neden bu kadar uçurumlar oldu aramızda bunu sorguladığım zaman siyasileri kabahatli buluyorum, zamanında insanlar sırf görüşleri yüzünden ayrıştırıldığında birçok genç yitip gitti, hangi görüşten oldukları önemli değildi bence, dinlemek yerine yok saymayı seçtikleri için işler çığrından çıktı ve bir sürü anne baba evladı öldü, görüşleri tasvip edilir edilmez orası ayrı mevzu ama sırf farklı düşünüyor diye de ölmemeliydi gençler, bugün maalesef yine aynı şey söz konusu, geçmişten ders çıkarmadı siyasiler, gençleri kucaklamıyorlar, siyasiler, gazeteciler, iş adamları kandırıldık diyebiliyorken çocuklar, gençler direkt yaftalanıyor ve hepsinin birer ana baba evladı olduğu unutuluyor.
Neden devlet adamlarının, gazetecilerin, iş adamlarının kandırıldıklarına ikna olurken sıradan gençleri sorgusuz sualsiz suçlu bulup yargısız infaz yapıyoruz? Onlarda kandırılmış olamaz mı? Üstelik hepsinin yaşı ufak, aldanmış olabilirler, herkes bir şansı hak eder.

Ayrıştırma siyasetine aslında hepimiz dur diyebilmeliyiz, biz eskiden daha farklıydık bence, burada anlatmıştım geçmişte böyle değildik diye, gerçekten de öyle, ben komşumun veremi nüksedene kadar siyasi görüşünü bilmezdim, hastalığı tekrarlayınca hayırdır abi nereden geldi bu hastalık diye sormam sonrası öğrendim sol görüşten biri olduğunu.
Herkes kendince bir diyet ödedi, artık daha fazlası ödetilmemeli, halkı saflara şucu bucu diye ayırmak yerine bir araya getirmeli siyasiler, onların vazifesi bu.
Bunlardı sorgulamamız gerekir bence, bırakalım görüşlerimizi bir kenara, insana insan olduğu için değer verme maneviyatımız vardı bizim, komşumuzun yavrusu öldüğünde onla gözyaşı döker teselli ederdik, şimdi komşumuzun görüşüne göre gidiyoruz desteğe, onaylıyorsak evladına üzülüyor, onaylamıyorsak aman ölsün diyoruz.

Bunlar beni yaralayan konular, ben tüm komşularımla yine aynı masa etrafında sıcak çayımı yudumlayıp x abi hastalığın nasıl oldu, x abla senin şu kekin tarifini bana versene diyebilmek istiyorum.
Farkında mıyız bilmem ama sırf siyasi görüş yüzünden değerlerimizi bile toprağa gömer olduk.

Ülkece siyasi ya da hayat görüşlerimiz konusunda yeterince olgunlaşmadığımızı düşünüyorum, genel olarak ayrıştırmayı benimsedik maalesef, giyim, hayata bakış açılarımız, siyasi görüş farklılıklarımıza tahammül edemez hale geldik, aslında uzun yıllardır çok badireler atlatmış bir milletiz, hala aynı şeyler üzerinde dönüp durmak yerine ileri görüşlü olup birbirimizi benimsememiz gerekirdi.

Neden bu kadar uçurumlar oldu aramızda bunu sorguladığım zaman siyasileri kabahatli buluyorum, zamanında insanlar sırf görüşleri yüzünden ayrıştırıldığında birçok genç yitip gitti, hangi görüşten oldukları önemli değildi bence, dinlemek yerine yok saymayı seçtikleri için işler çığrından çıktı ve bir sürü anne baba evladı öldü, görüşleri tasvip edilir edilmez orası ayrı mevzu ama sırf farklı düşünüyor diye de ölmemeliydi gençler, bugün maalesef yine aynı şey söz konusu, geçmişten ders çıkarmadı siyasiler, gençleri kucaklamıyorlar, siyasiler, gazeteciler, iş adamları kandırıldık diyebiliyorken çocuklar, gençler direkt yaftalanıyor ve hepsinin birer ana baba evladı olduğu unutuluyor.
Neden devlet adamlarının, gazetecilerin, iş adamlarının kandırıldıklarına ikna olurken sıradan gençleri sorgusuz sualsiz suçlu bulup yargısız infaz yapıyoruz? Onlarda kandırılmış olamaz mı? Üstelik hepsinin yaşı ufak, aldanmış olabilirler, herkes bir şansı hak eder.

Ayrıştırma siyasetine aslında hepimiz dur diyebilmeliyiz, biz eskiden daha farklıydık bence, burada anlatmıştım geçmişte böyle değildik diye, gerçekten de öyle, ben komşumun veremi nüksedene kadar siyasi görüşünü bilmezdim, hastalığı tekrarlayınca hayırdır abi nereden geldi bu hastalık diye sormam sonrası öğrendim sol görüşten biri olduğunu.
Herkes kendince bir diyet ödedi, artık daha fazlası ödetilmemeli, halkı saflara şucu bucu diye ayırmak yerine bir araya getirmeli siyasiler, onların vazifesi bu.
Bunlardı sorgulamamız gerekir bence, bırakalım görüşlerimizi bir kenara, insana insan olduğu için değer verme maneviyatımız vardı bizim, komşumuzun yavrusu öldüğünde onla gözyaşı döker teselli ederdik, şimdi komşumuzun görüşüne göre gidiyoruz desteğe, onaylıyorsak evladına üzülüyor, onaylamıyorsak aman ölsün diyoruz.

Bunlar beni yaralayan konular, ben tüm komşularımla yine aynı masa etrafında sıcak çayımı yudumlayıp x abi hastalığın nasıl oldu, x abla senin şu kekin tarifini bana versene diyebilmek istiyorum.
Farkında mıyız bilmem ama sırf siyasi görüş yüzünden değerlerimizi bile toprağa gömer olduk.
bu konunun sayfalarını okumamıştım
biraz önce okudum böyle birşey olamaz tüylerim diken diken oldu ve gözümden yaş süzüldü yemin ederim Allah sonumuzu hayretsin artık dayanamayacagım sanırım bu siyaset topigini terk edecegim ...hiç kimse hele çocuklar asla düşüncelerinden dolayı ölmeyi hak etmezler!!!

bu konunun sayfalarını okumamıştım
biraz önce okudum böyle birşey olamaz tüylerim diken diken oldu ve gözümden yaş süzüldü yemin ederim Allah sonumuzu hayretsin artık dayanamayacagım sanırım bu siyaset topigini terk edecegim ...hiç kimse hele çocuklar asla düşüncelerinden dolayı ölmeyi hak etmezler!!!
Bence de, onaylanır onaylanmaz haklı bulunur veya bulunmaz ama şahsen ben ana olarak çocukların gençlerin yitip gitmesine çok üzülüyorum, 13-15 yaşında bir çocuktan Ergin insan gibi düşünmesini bekleyemeyiz veya gençlerin 45-60 yaş grubu olgun insanların tecrübesine sahip olmasını da bekleyemeyiz.
Onlar genç fikirler çatışacak, kendi doğrusunu savunacak, doğrusu yanlışı zamanla şekillenecek zaten.

Olayın birde diğer boyutu var, aileleri. Bir evladı toprağa vermek kolay iş değildir, en sağlam insanı bile yıkar geçer, acılar görüşlere göre sarıp sarmalanmamalıdır, benim için Berkin'de, Yasin'de Ali İsmail'de, 15 temmuz gecesi ölenlerde insan evladıydı, kaç ocak acıyla kavruldu, işte o yüzden diyorum, ileride değişebilecek siyasi görüşlerimiz, değişecek siyasi kimlikler yüzünden acıları, üzüntüleri ötekileştirmeyelim.
Halkız biz ya, kimimiz a der kimimiz b, siz pantolon giyersiniz ben şort, beri ki örtüsünü örter ne güzel işte, aynı Gökkubbe, aynı vatan toprakları içinde yaşamak zor olmasa gerek, faniyiz sonuçta hepimiz ölüp gideceğiz, evlatlara, gelecek nesillere sevgi saygı örf anane herkesi kucaklamayı öğretmek kadar güzel bir miras yok şu dünyada.

15 temmuz gecesi olenler insandi, ISIDlilar insan, PKKlilar insan. Oyle ise asker sehit eden filan demeyip hepsine uzulmemiz lazim. Bunlarin hepsi asker katili, askerin gorevini engellemek adina onune atlayip askere karsi duran, ele gecirdiginde yakan, bogaz kesen, olduren sehit eden insanlar. Ama biz bunlarin hepsine empati ile yaklasmali, onlar oldugunde de kendi askerimizin sehit olmasina uzuldugumuz gibi uzulmeliyiz.

15 temmuz gecesi olenler insandi, ISIDlilar insan, PKKlilar insan. Oyle ise asker sehit eden filan demeyip hepsine uzulmemiz lazim. Bunlarin hepsi asker katili, askerin gorevini engellemek adina onune atlayip askere karsi duran, ele gecirdiginde yakan, bogaz kesen, olduren sehit eden insanlar. Ama biz bunlarin hepsine empati ile yaklasmali, onlar oldugunde de kendi askerimizin sehit olmasina uzuldugumuz gibi uzulmeliyiz.
Ciddi misiniz, kinaye mi yapmışsınız inanın anlayamadım.
Umarım ironidir.

Neden olayları çarpıtıyor ve laf sokuyorsunuz? Bu kadar hırs iyi birşey değildir, Işid, terör başka birşey, sapla samanı karıştırmayınız.
İnsanları ayrıştırmayınız, oraya giden er tatbikata gittiğini zannediyordu değil mi? Komutanları birşey demedi o çocuklara, oraya giden halkta darbe oluyor diye gitti.

Sizin zihniyetiniz gibi zihniyetler yüzünden bugün insanlar ayrıştı, sağduyuya çağırmak yerine körüklediğiniz için, fikirlerinizi karşınızdakilere dayatma hırsınız, insanları görüşlerine göre yaftalayıp hırslandığınız için.
Bunu en başta siyasiler yaptı, sizlerde onlara uydunuz, şurada gayet sakin fikir alışverişi yaparken ki siyasetçilerde aynını yapıyor, sizin gibi biri çıkıyor görüşü ister sağa ister sola yakın olsun fark etmez, ortaya bir nefret tohumu atıp çekiliyor.
Koskoca kadınsınız yapmayın bunu.

Neden olayları çarpıtıyor ve laf sokuyorsunuz? Bu kadar hırs iyi birşey değildir, Işid, terör başka birşey, sapla samanı karıştırmayınız.
İnsanları ayrıştırmayınız, oraya giden er tatbikata gittiğini zannediyordu değil mi? Komutanları birşey demedi o çocuklara, oraya giden halkta darbe oluyor diye gitti.

Sizin zihniyetiniz gibi zihniyetler yüzünden bugün insanlar ayrıştı, sağduyuya çağırmak yerine körüklediğiniz için, fikirlerinizi karşınızdakilere dayatma hırsınız, insanları görüşlerine göre yaftalayıp hırslandığınız için.
Bunu en başta siyasiler yaptı, sizlerde onlara uydunuz, şurada gayet sakin fikir alışverişi yaparken ki siyasetçilerde aynını yapıyor, sizin gibi biri çıkıyor görüşü ister sağa ister sola yakın olsun fark etmez, ortaya bir nefret tohumu atıp çekiliyor.
Koskoca kadınsınız yapmayın bunu.
Benim gozumde Turk askeri olduren, bunu da zevkle yapan herkes ayni kefededir. Niyetinin ne oldugu farketmez. Bak, ben de sakince fikrimi yaziyorum, niye celalleniyorsunuz?

Turk askerini zevkle sehit edenlere olduklerinde uzuluyorsaniz sizin icin ironi degildir. Herkesin baktigi aciya gore degisen bir yorum iste..
Asla!
Sevindim o halde! Teşekkür ediyorum.
Ve "hay ağzını öpeyim" denir ya, işte öyle!!!

Çocuklar, insanlar ölmesin, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın ama terörün destekleyicisi çocuk da olsa umrum olmaz, kimse kusura bakmasın.
Hem terör bitsin hem insanlar ölmesin demekle terör bitmez!

Benim gozumde Turk askeri olduren, bunu da zevkle yapan herkes ayni kefededir. Niyetinin ne oldugu farketmez. Bak, ben de sakince fikrimi yaziyorum, niye celalleniyorsunuz?
:))) yok celallenmiyorum, fikir yazıyorum, siz seviyorsunuz bana laf çakmayı, sonra bana neden yazdın diyorsunuz:)))
Size iyi eğlenceler, çok coşup ortalığı dağıtmayın yeter:KK14:

Orada dur bakalım.:stop:
Karanfille ben de tartıştım .Senin tartıştığın kadınlar gibilerin yetiştireceği çocuklardan korusun derken ben de içine giriyorum.
Merak etmeyin evladımı kin ve nefretle büyütmüyorum şahsım adıma.Müdür yardımcısı bile oğlum için eşime ;Onun saygısı ,efendiliği herşeye bedel,çok saygılı bir çocuk ,çok şanslısınız demiş geçen gün.Bir insanın yetiştirdiği evladına söz söyleme hakkına sahip değilsiniz.Karanfil çok masum gibi konuşmuşsunuz ,kendisi sütten çıkma ak kaşık mı?

beni senin çocuğunun başarısı saygısı bilmem neyi filan ilgilentdirmez sen ve arkadaşın polislerin döverek öldürdüğü masum bir genç hakkında neredeyse iyi olmuşa kadar yorumlar yapıyorsanız buna karşı çıkan kocası akp li olan bi üyeye bak evde kocasına yapamadığını burada bize yapıyor gibi bir saçma yorumlarla bastırmaya çalışıyorsanız yine diyorum ki Allah sizler gibilerin yetiştireceklerinden ülkeyi korusun.duygu sömürüsüne gerek yok söylediğim çok net!

sizlerin hangi partili olduğunuz önemli değil umrumda da değil ben insanları siyasi görüşüne göre değil kalbinin temiz mi yoksa kirli mi olduğunu hissetmemem göre ayırırım.günlerder okuyorum sizleri ve hala utanmadan yok saygılı yorumlar yapalım yok bilmem ne diye yazıyorsunuz bu topiğe!

beni senin çocuğunun başarısı saygısı bilmem neyi filan ilgilentdirmez sen ve arkadaşın polislerin döverek öldürdüğü masum bir genç hakkında neredeyse iyi olmuşa kadar yorumlar yapıyorsanız buna karşı çıkan kocası akp li olan bi üyeye bak evde kocasına yapamadığını burada bize yapıyor gibi bir saçma yorumlarla bastırmaya çalışıyorsanız yine diyorum ki Allah sizler gibilerin yetiştireceklerinden ülkeyi korusun.duygu sömürüsüne gerek yok söylediğim çok net!

sizlerin hangi partili olduğunuz önemli değil umrumda da değil ben insanları siyasi görüşüne göre değil kalbinin temiz mi yoksa kirli mi olduğunu hissetmemem göre ayırırım.günlerder okuyorum sizleri ve hala utanmadan yok saygılı yorumlar yapalım yok bilmem ne diye yazıyorsunuz bu topiğe!
Hala neyi uzatıyorsun Pitikaremitikare?
Bitti gitti konu, yine mi tahrik?

Siyasi görüşümüz seni ilgilendirmiyor olabilir ama burda konu siyaset.
Kalbimiz temiz mi kirli mi onu nerden hissedeceksin?
Ne kadar tanıyorsun sen beni, onu, bunu. Mümkün mü tanımak? Kim olarak bizi "kötü kalpli" olarak adlediyosun?
Utanmam gerekmiyor bu topiğe yazdıklarım için, hâlâ aynı fikirdeyim, oldu mu?
Çocuk da olsa hiçbir teröriste acımam, askerime polisime taş atan kurşun sıkan kimseye acımam, kendi çocuğum olsa ona da.

Haydi eyvallah, beni alıntılamasan da bana yazdıklarından dolayı cevap verme gereği duydum.
Uzatma artık.

Ali ismail terörist dedim mi, keskince?
Neden hep onu örnek veriyorsunuz?
Ha, elinde molotof, dükkan yağmalayan, polis taşlayan devrimci(!) gençlerin içinde onlarla birlikte hareket ediyorsa evet terörist diyebiliriz.
Ekmek almaya gittiği iddia edilen çocuk kadar emin olmamakla birlikte bu fikirdeyim.

Daha da bu konuda birşey demicem.
Hiçbirşeye cevap vermicem, atın tutun sevgili hanımlar, buyrun devam edin buram buram sahtelik kokan hümanist tavırlarınıza...

Ali ismail terörist dedim mi, keskince?
Neden hep onu örnek veriyorsunuz?
Ha, elinde molotof, dükkan yağmalayan, polis taşlayan devrimci(!) gençlerin içinde onlarla birlikte hareket ediyorsa evet terörist diyebiliriz.
Ekmek almaya gittiği iddia edilen çocuk kadar emin olmamakla birlikte bu fikirdeyim.

Daha da bu konuda birşey demicem.
Hiçbirşeye cevap vermicem, atın tutun sevgili hanımlar, buyrun devam edin buram buram sahtelik kokan hümanist tavırlarınıza...
Ali Ismail'e uzulmedigini soyleyen sizdiniz ve ustteki mesajinizda da neden uzulmediginizi kendinizce anlatmissiniz iste. Bence de bundan sonra yazmayin bana cevap da vermeyin ben oyle bir gaflate dustum cunku suan. Kimin sahte humanist oldugu buram buram kokuyor siz hic merak etmeyin.

Nicklere kitapla ilgili birşey yazmakla bilgili de olunmuyor ilimli de.
Okuduğumuzu anlıyor muyuz önemli olan o.

images (1).jpg

Son düzenleme:
Su yorumuna hiç şaşırmadım.. Saraylim aynı Saraylim vatanını, milletini satan lak, lak konuşan Sadece sinir ziplatan hanyayla, konyayi ayird edemeyen . zavallim..KK nin batı sever, terörist sever, batılı başkan hayranı PKK sempatizanı .. Hah derlerki kakao doğru bişi yazmadın.hep aynisin yahu şu kadına o kadar kalemi kuvvetli yazanlar varki ama kafa aynı kafa, Allah'tan Türkiye'de yaşamıyorsun şu güzelim topraklarda hazmedemedigim çok kişiyle nefes alıyorum zaten... Neyse dünya mutfağı oylamasinada oyumu kullanayim da BAN yemeden.yardakcilari basacak kibleri:KK70:aninda bitiveriyorlar..

Nicklere kitapla ilgili birşey yazmakla bilgili de olunmuyor ilimli de.
Okuduğumuzu anlıyor muyuz önemli olan o.

Eki Görüntüle 1970884
Nickimi size beğendirmek zorunda olduğumu sanmıyorum.
Siz de okuyun tavsiye ederim, okumayı çok severim, nickime de yansıtmışımdır.

Ve evet Kuranı Kerimi de okur, yaşamıma tatbik ederim evvelallah,çok şükür.

Nutuk tercih etmiyorum.
Tarzım değil.

Tarihi çok severim bakın, çok ilgiliyimdir, vakıfımdır, tahsilim de bu yönde.
Kendimi de anlattım iyi oldu, ilmimi merak etmişsiniz.

İyi günler...

X