Polis köpeklerinin ısırdığı genci Erhan Çelik böyle kurtarmaya çalıştı

Neden bıktım biliyor musunuz, fikir ayrılığı olmasından ya da birinin inatla a,yı diğerinin inatla b,yi savunmasından değil; bir kerecik bile olsa "ben bilmiyormuşum, yanlış biliyormuşum" denmemesinden. Yahu bilmemek değil öğrenmemek ayıptır diye boşuna denmemiştir her halde.

Bir iddia atılıyor ortaya, o öyle değil bak böyle diye kanıtlıyorsun, "hmmm o zaman şu niye böyle" deniyor. Onu da açıklıyorsun "ama zamanında şöyle olmuştu" onu da kanıtlıyorsun, hop çok genel bambaşka bir şey yazılıyor.

İnsan olarak yanlıştan her konuda dönerken, siyasi bakışta neden yok bu? Ki en çok siyasi bakışta olması gerekir, çünkü hep beraber yaşayacağımız ülkenin geleceğini belirleyen oydur, siyasi bakış açısıdır.
Herkes ayni seyi bilseydi dunya boyle olmazdi o yuzden Allah herkese akil fikir vermis herkesin dogrularida baska yanlislarida belki suanki gidisattan memnun degil birileri belki birileride memnun iste yine taraf kim siyasi bakisinda neyin iyi oldugunu memnun oldugunu gorurse ona gore oy veriyor tabii ki bekli bana ters gelen sana gore cok iyi belki sana gore iyi olan bana ters dogru 1 tane degil iste bize gore onemli olan degerler baska pisliklere gore degerli degil ki tecavuzculer katiller cikiyor bana gore ortulu acik insanin kalbi onemlidir ama bazisi aciga kinli bazisi kapaliya degerler yargilar kisiler bambaska .Ama sonucda herkes iyi yasamak ister.Umarim butun vatanimiz milletimiz icin hersey hayirli olur.

Herkes ayni seyi bilseydi dunya boyle olmazdi o yuzden Allah herkese akil fikir vermis herkesin dogrularida baska yanlislarida belki suanki gidisattan memnun degil birileri belki birileride memnun iste yine taraf kim siyasi bakisinda neyin iyi oldugunu memnun oldugunu gorurse ona gore oy veriyor tabii ki bekli bana ters gelen sana gore cok iyi belki sana gore iyi olan bana ters dogru 1 tane degil iste bize gore onemli olan degerler baska pisliklere gore degerli degil ki tecavuzculer katiller cikiyor bana gore ortulu acik insanin kalbi onemlidir ama bazisi aciga kinli bazisi kapaliya degerler yargilar kisiler bambaska .Ama sonucda herkes iyi yasamak ister.Umarim butun vatanimiz milletimiz icin hersey hayirli olur.
Benim bahsettiğim şeyler değerler, düşünce tarzı, yaşam tarzı değildi yalnız.
Cevabı yuvarlak, kişiden kişiye değişen değil; tek ve net olan konular içindi.

Konunun başını okumamıştım ve bazı yazıları yeni gördüm.

Anlayamıyorum bu ülkede koskoca adamlar kadınlar kandırılıyor, farkında olmadan terör örgütü kurmuş ve vatan haini bir adamın peşinden hoca diye diye yıllar yıllar boyu geziniyor,ülkenin içine içine sokuluyor bu adamlar ama o insanlar kandırılmış olduğu için affediliyor. Hadi diyelim Ali İsmail Korkmaz da size göre haindi ya, hani teröristti ya, o çocuk da kandırılmış olamaz mı ya?

Ölen bir çocuğu birileri öldürdü hem de döve döve, hastanede çocuğa müdahele edilmedi ve bu çocuğa terörist denildi bazı şeylerden sıyrılmak için, buna öyle ha diyince inandınız di mi? Bir de camilerde geziciler içki içmişler, camileri dağıtmışlar dediler inandınız o görüntüler Balkanlarda bir ülkedeki caminin görüntüsü çıktı, kadının biri Üsküdar'da geziciler tarafından gasp edildi denildi inandınız ama olay fake çıktı, Mesela Ergenekon'da yargılananlara terörist dendi inandınız, adamlar içerde ölünce "hainlere oh oldu" dediniz ama adamlar çok sevdiğiniz aşırı dindar Fetullahın kumpasına uğramış vatanseverler çıktı. Zaten en berbatı yıllarca sevmediğiniz kesim Fetullah için hain inanmayın derken onlara karşı gelip Fetullah'ı ölesiye savundunuz, Allah'ın sevgili kulu ilan ettiniz.

Bu sorgusuz inanma olayınızdan saçlarım beyazladı ya, biraz sorgulayın bazı şeyleri artık. Tanımadığınız insanlara sırf medya terörist yaftası vurdu diye terörist demeyerek başlayabilirsiniz mesela. Biraz çabalayın, sorgulamak, herşeyi olduğu gibi dümdüz kabul etmemek, objektif olmak zor bir şey değil.

O günlerde bir iki kanalda yayınlandı gerçekler sadece.Sansür vardı çoğu yerde.İstedikleri gibi yalan söyleyip iftira attılar.

İmamın kendi de dedi camide içilmedi diye .Söyledikleri yalan ortaya çıkınca imamı hemen başka yere sürdüler.

Örnek Kabataş yalanı .Ortalığı velveleye verdiler ama yalan söyledikleri ortaya çıktı.Hala daha gidip onu destekliyorlar.Yalancı sürekli kandırıldım diyen bir insana nasıl güveniliyor anlamıyorum.Sürekli yalan dolan bu kaçıncı.

İnsanlar ya kör ya da merhametsiz menfaatleri için herşeye inanmış gözüküyorlar.Gencecik insanlar küçücük çocuk öldürülüyor ohh çeken kişiler var.

İnsanların en temel hakkı olan yaşam hakları elinden alınmış ,gözü çıkartılmış,beyni dağıtılmış ,kimyasal zehirli maddelerle ıslatılmış ,bu işleri yapan hayvanlara gözler pörtletilerek ağzından salyalar akarak kahraman denilmiş ,ikramiyeler verilmiş, eller ovuşturulmuş ,anneler yuhalanmış birileride onları alkışlamış desteklemiş.

İnsanlıktan uzak haller.

Hangi olayı sayalım askerlerimi,Somadakilerimi,Suriyedekilerimi,barzaniyimi apoyumu,fetöyümü,yolsuzluklarımı....

Pespaye bir 15 yıl.Olmaz dediğimiz her türlü pislik entrika yaşandı.

Birileri de destek vermeye devam etti.Halada edenler var benim umudum yok açıkçası bu insanlardan yana.

Bazılarında sorgulama yok bazılarıda görmemezlikten gelmeyi tercih ediyor.İşine gelmiyor.

Son düzenleme:
Polis ve fırıncı esnafı tarafından dövüle dövüle öldürülen merhum Ali İsmail Korkmaz geldi aklıma .
Ona hiç acımamışlardı.
Ne işi vardı orada demişlerdi.
Ucu kendilerine dokununca herkes nasıl da vicdanlı gözüküyor.
İki yüzlüler.

Söylenecek çok söz varda söylemeyim

Bugün Ali İsmail'in doğumgünüymüş.23 yaşında olacaktı.Allah ailesine sabırlar versin.

Bir anneye keske oglumu kursunlasalardi dedirtecek kadar aci cektirenlerin yargilanmadigi bu ulkede utanmadan buna alkis tutanlar isguzar gurbetci gence ah vah ediyorlar.
Ikiyuzlusunuz.
Iyi ki dogdun Ali Ismail, hic tanismadigim yasitim, arkadasim, meslektasim...

20170319_010323.jpg

memleketin özeti

Bebegini agzima almiyorum. Okudugunu anlama problemlerin var herhalde? Hamilesin ve bir evladin (sadece senden farkli dusunuyor diye) olmesine uzulmuyorsun. Bundan bahsedince bebegini mi agzina almis oluyorum

Ben sizlerden zihniyetinizden temsil ettiginiz her seyden tiksiniyorum. Hadsizligi terbiyesizligi pis zihniyetliligi de en iyi siz ve sizin gibiler bilir. Bizden ogrenecek degilsiniz ya. Hadsizin de terbiyesizin de pisligin de daniskasisiniz daniskasi
Vayyy karanfil bıraktığım yerdesin üslup aynı, bilgisizlik aynı insan bunca zaman degismezmi

Arabaya taş koyduuum civanım arabaya taş koyduuuummm, ben bu ban'a baş koydum civanım, ben bu ban'a baş koyduuummm.

Aksiyon mu var?

Sakin olalım lütfen hızlı girip hızlı çıkmayalım tünelin ucu görünmüyor çünkü:KK14:
Munecim şu kuralları biraz gevşetin de vatandaş yazabilsin yahu.
Bu ne burası Teksas'ın vahşi çöllerine dönmüş herkes banlı.

Munecim şu kuralları biraz gevşetin de vatandaş yazabilsin yahu.
Bu ne burası Teksas'ın vahşi çöllerine dönmüş herkes banlı.
Hayatım yeterince esnek, mesela hakaret, aşağılama, küçümseme olmadığı sürece herkes karşıt görüşle siyasi tartışmaya girebilir.
Banlananlar ya durumu kişiselleştirip birbirine laf sokanlar veya 3. şahıslara üsluba uygun olmayan yorumlar yazanlar, birde tabii yasalara aykırı yorum yazanlar.

Yoksa her yorum ban sebebi değil.

Hayatım yeterince esnek, mesela hakaret, aşağılama, küçümseme olmadığı sürece herkes karşıt görüşle siyasi tartışmaya girebilir.
Banlananlar ya durumu kişiselleştirip birbirine laf sokanlar veya 3. şahıslara üsluba uygun olmayan yorumlar yazanlar, birde tabii yasalara aykırı yorum yazanlar.

Yoksa her yorum ban sebebi değil.

Öyle ama burda dikkatimi çeken ;
aynı görüşteki çoğu kadın birbirini ağırlıyor, karşıt görüşlüleri kendi aralarında aşağılamalar, küçümsemeler, gırgır şamata hak getire.
Farklı bir fikir çıktı mı bazı üyeler resmen saldırıyor, gerçekten düpedüz saldırıyorlar, öyle atlıyorlarki insanın üstüne tahrik olmamak elde olmuyor malesef.
Sonra gelsin banlar...
Ve sonra burda çoğunluk olduğunu düşünüyor bu üyeler, çünkü bastırdıkları üyeler sessiz kaldıkları için.
Kusura bakmayın sevgili mune ama böyle düşünüyorum. Varsın meydan kendini entel dantel, eğitimli, çok kültürlü sananlara kalsın.
Sandıkları gibi az değil, sadece sessiziz.

Birilerini 'siz, biz' diye ayırdıysam saygılı ve saygısız diye ayırdım, bilinsin..

aynı görüşteki çoğu kadın birbirini ağırlıyor, karşıt görüşlüleri kendi aralarında aşağılamalar, küçümsemeler, gırgır şamata hak getire.
Farklı bir fikir çıktı mı bazı üyeler resmen saldırıyor, gerçekten düpedüz saldırıyorlar, öyle atlıyorlarki insanın üstüne tahrik olmamak elde olmuyor malesef.
Sonra gelsin banlar...
Ve sonra burda çoğunluk olduğunu düşünüyor bu üyeler, çünkü bastırdıkları üyeler sessiz kaldıkları için.
Kusura bakmayın sevgili mune ama böyle düşünüyorum. Varsın meydan kendini entel dantel, eğitimli, çok kültürlü sananlara kalsın.

Birilerini 'siz, biz' diye ayırdıysam saygılı ve saygısız diye ayırdım, bilinsin..
:KK9: demekki amaç tartışmak yada kendine birşey katmak olmayınca aynı şeyleri konuşup birde komik emojiler koyup birbirini habire desteklemek
Sonra gelsin banlar...

bravo güzel tespit

Sonra gelsin banlar...

Sizde kusura bakmayın ama sadece sizin gibi düşünenler için değil diğer düşüncede olan üyeler içinde naçizane eleştirim var.

Hepiniz birbirinizin düşüncesini dışladığınız gibi bu düşüncelerin sandığa gömüleceğini, biteceğini yok olacağını söylüyor, bunu temenni ediyorsunuz.

Oysa ülkelerde çoklu siyasi görüş hakimdir, sağlıklı olanı da budur, siz ben olamazsınız olmanız beklenmemeli, bende siz olamam, hepimiz rengarengiz, hiçbiri bitmemeli, yok olmamalıdır.
Ne sizin bireyler ve ülke için iyi faydalı talepleriniz yok sayılmalı ne de karşıt görüştekilerin.

Şahsen burada okuyorum çoğunuzun yazdıklarını, sürekli bir yok etme, üstün olma, çoğunluk olup azınlık kalanları ezme hırsı hakim, aslında yapmamız gereken her birimizin birbirinin haklarına sahip çıkıp birlikte yaşamayı öğrenmek.

Ne bitmeli biliyor musunuz? Terör bitmeli, onun dışında varsın herkes farklı görüşü savunuyor olsun, saygı duyup birbirimizin görüş ayrılıklarını benimsedikten sonra problem yok, hepimiz eşit haklara sahibiz, öyle de olmalıyız, yan yana el ele olmak o kadar da zor değil, sonuçta hepimizin amacı daha iyi yaşamak ve haklarımızın gasp edilmemesi, x partili olunca vatanperver y partili olunca hain olmuyoruz, çok güzel bir söz var ya hani söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diye, hepimizin derdi vatandır, bayraktır eminim, sadece birbirimizi anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

X