Gelin Makyajı Porselen makyaj mı normal makyaj mı?

benimde mayıs 2010 da düğünüm var ve porselen makyaj yaptırıcam.
kryolan ürünler kullanan makyöz arıyorum. bir kaç yer buldum oralarla görüşmeye gidicem bakalım.
hafif makyaj tercihim. doğal olması çok önemli. gelinliği taşıyabilecek durulukta ve sade olmasını istiyorum.:icecream:

bnm nişanda porselen makyaj değilde sprey sıktılar akmasın die göz makyajına hiç bişey olmadı hem de geç saate kdr temizlemedim makyajı ..
ben de porseleni tercih edicem inş. düğüne sıra gelirse hele ki kına da mutlaka porselen ağla ağla bişey kalmaz =) nişanda ağlanılmıyo zaten :KK70: ...

bu porselen makyaj uzmanları hakkında tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok iyi olur aslında.
acemiler işi batırabilir. o riskte sözsonusu

bu porselen makyajı bende ilk kez burdan duydum kızlar,iyikide duymuşum araştırıp düğünde yaptırmayı düşünüyorum..ama kocaelinde nerde vardır bilemiyorum..normalde makyaj akmasın diye sprey sıkılıyo adınada kalıcı makyaj deniliyo...porselen makyaj nasıl birşey bilenler anlatabilir mi acaba?

bende nişanımda normal makyaj yaptırdım, temmuzun sıcağında mahvoldu aktı hep...
porselen makyajı kuaförlerde yapıyolarmı kızlar bilen biri bilgi verebilirmi?
düğün günü kuaförden çıkıp bide makyöze gitmek zor olur çünkü, malzemeleri çokmu farklı normal makyajdan???

porselen makyaj apayrı bişi. iki gün silmesen çıkmıyor yüzünden.
özellikle kryolan ürünlerle yapan kuaförleri buluyorum işte.
avrupa yakasında buldum bi kaç yer orayla anlaşağım.
biraz pahallı ama napalım vereceğiz. sonuçta bir kez olacak. makyajın akıp maymuna dönmektense o paraya kıymak en akıllıcası.
porselen makyajı bilmeyen arkadaşa atfen söyleyeyim. bu sahne sanatcılarında gördüğün tarzda oluyor.
uzman eller yaparsa gerçekten çok başarılı sonuçlar.
ayrıca makyöze gitmek zor olur diyosunda makyöz senin ayağına gelebiliyor parasını verince.
ben nikah için belki normal makyaj yaptırıp nikah sonrası düğün için porselen yaptırmayı düşünüyorum.
birde bu kryolan ürünleri satan yerler var.
malzemeleri alıp kuaföre yaptırabilirsiniz.
profilo avm karşısında dükkan açılmış bu ürünleri satan.
çok pahalı değil bildiğim kadarıyla.

bende düğünümde porselen makyaj yaptırdım gerçi ağlamadım ama olurda ağlarsam akmasın dedim.birde daha güzel duruyor normal kadar yapay durmuyor çok doğal görünüyor

bende kesinlikle porselen diyorum.ben çok memnun kalmıştım düğünümde yaptırdığımda.bi arkadaş normal makyajdan farklı değil sadece sprey sıkılıyor farklı olarak demiş ama kesinlikle katılmıyorum.evet spreyle sabitleniyor ama onun malzemeleri farklı ve fırçayı sanki sulu boya gibi suya sokup çıkararak yapmışlardı benimkini.porselen demek ağır bir makyaj demek de değil.isterseniz hafif de yapılabiliyor.ama kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor.

evet porselen makyaj sulu boya gibi yapılıyor bende biliyorum.
ama uzman birini bulmak önemli.
ben pek kuaföre makyaj yaptırmam da.
kendim güzel yapıyorum çünkü. birde kaliteli ürünler kullanıorum. kuaförlerin çoğu kötü malzemeler kullanıyor.
nişanımda bile makyajımı kendim yaptım. güvenemedim dışarıya yaptırmaya.
zaten evde aile arası yüzük merasimi şeklinde olduğu için pek önemsemedim.

aşağı yukarı fiyatı ne oluyo ki değer ona deniyo, ben bundan normal makyajla arasında dağlar kdr fark var anlamını çıkarıyorum =) o gün bizim günümüz olcak, herşeye değer elbette =) ....

peki düğün gecesi yüzümüzden bu porseleni nasıl çıkaracağz diğer makyajdan farklı mı :kedi:

Kıslar başka bir sayfada porselen makyaj konusunda da bişeyler yazmıştım. Yormayım kendimi dedim yapıştırdım aşağıya
......

Ya şu porselen makyaj konusuna uyuz oluyorum. Benim kuaförümde sadece porselen makyaja 100 tl alıyor. Normal makyaj ise 15 tl. Valla ben nişanımda normal makyaj yaptırdım, harika oldu.

Porselen dedikleri şey canım makyaj sonunda yüzüne komple bir sprey sıkıyorlar (elite ve beyu markalarının var ve kozmetikçilerde 15-20 tl arası satılıyor) ışte bu sprey makyajı sabitliyor ve tüm gece hiç bozulmuyor. Onun dışında tüm makyaj aynı yapılıyor. Malzemeleri falanda hiç farklı değil sallamasınlar. Benim nişanımda yanımdaki kıza porselen makyaj yaptılar, dikkat ettim hiçde özel bir şey kullanmadılar. O yüzden canım sana tavsiyem git elite in makyaj sabitleyicisini al kozmetikçilerde (20 tl falan) normal gece makyajı yaptır. Kuaförden çıkınca sık yüzüne spreyi olsun sana porselen makyaj.

Bunun dışında valla bende bucada oturuyorum ama şeküreyide, jaleyide tam nasıllar bilemiyorum. Yani bi arkadaşımın gelin başı, birininde nişan başı jalede oldu. Aman aman bi güzellik göremedim ben. Önemli olan zaten hayatım kuaförü senin yönlendirmen. Bence ucuz olana git.
Canımm nerede yaptırdın makyajı izmir de?

porselen makyaj kesinlikle süper tavsiye edebilirim
ablam nişan makyajını porselen yaptırmıştı, bende yaptırmıştım onun nişanında rujum bile silinmedi süper duruo taş bebek gibi :)
tavsiye ediorum

X