Preeklampsi yani gebelik zehirlenmesi geciren anneler bebekleriniz anne karnında kaç kilo alıyor?

bave

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2014
101
34
43
36+5 haftalik hamileyim. 2 haftadır Tansiyonum yukseliyordu. Vucudumda odemler oldu. Idrarda protein çıktı. Hafif derecede preeklampsi geciriyormusum. Doğum için beklemedeyim. Tuz seker un yemiyorum. Tansiyonum daha iyi 12-8 civarı. Bebekte 3 haftalik bir gelisim geriliği var. Bebegim ultrasonda 2.140g görünüyor. Merak ettigin şey bebek bekletebildigi kadar bekletilcek karnimda. Tansiyonum normale döndüğü için bu süreçte kilo alır mı bebeğim? Daha once preeklampsi gecirip dogum yapan deneyimli anneler bebekleriniz kacinci haftada dogdu? Kac kilo doğdu? Preeklampsi surecinde kilo aldi mi?

Benim preeklampsi son anda oldugundan ne kadar buyuyorlar tam bilemeyecegim ama bizim 37+5 de 2620 dogduk.

Bu hafta kontrole gittim 2.430 g olmuş bebeğim. 37+1 deyiz.

Selamlar durumunuz ne oldu acaba merak ettim bende aynı durum söz konusu Doğum yaptınız mı nasıl bebek

Merhabalar ben 36+3 te normal doğum yaptım bebeğim 3.250 gr doğdu fakat ciğerleri gelişmediği için kuvöz de kaldı 12 gün sonra eve çıkardılar rabbim yar ve yardımcınız olsun

Bende de tam doğuma girerken preeklampsi teşhisi kondu aşırı ödemim vardı bebegim 39 haftalık 3.500 gr doğdu gebelik boyunca da haftasindan ileride görünüyordu ultrasonda. Ultrason ölçümlerine fazla gücenme ama canım net bisey göstermiyor bence çünkü

X