Premature Bebekler Prematüre annesi olmak

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sizinki normal küvez miydi peki. Biz şu an 3. Düzey küvezdeyiz. Solunum makinesine bağlı.

20 gün sonra kucağıma alsam yine şükredicem. İşte insanı korkutuyorlar.

36 haftalık doğum yaptım. Bebeğimin cigerlerine su kaçtığı için 8 gün kuvezde kaldı. Sizinki gibi solunum cihazina bağlıydı. Zamanla çıkardılar. Ben de hep süt sagip götürdüm. Cok zor süreç insanın içi sızlıyor bilirim. Siz de kavusacaksiniz inşallah iyi düşünün. Güvenli bağlanma olayına da takılmayın oglum 20 aylık suan gayet annesine düşkün ve kendi kendine de vakit geçirebilen bir bebek.

Kuzenimin oğlu da normal zamanda ama plansız sezeryanla doğmuştu. Başka bir şehirde araştırma hastanesine sevk ettiler doğunca ambulansla. 20 gün küvözde kaldı. Ciğerleri gelişmemiş denmişti solunumu sıkıntılıydı. Yaza sünnet olacak kreş çağına geldi :) bu arada benim kızlar biri 2.600 biri 2.500 doğmuşlardı zamanında gelmelerine rağmen. Allqh hayırlı uğurlu etsin şifa versin inşallah. Sağlık ve mutlulukla büyüsün

Benim bebeğim de Allah'ın izniyle o günleri görür inşallah. Boş beşiğe bakıp onu içinde hayal etmek süt sağarken onun yüzünü gözümün önüne getirmek hatta babasına çok benziyor büyük ..... Diye onu sevip göğsüme bastırdım bir kere o kadar vahim durumdayım.

Sorduğunuz konuda bilgi sahibi değilim ama geçmiş olsun tez vakitte sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah demeye geldim Doktorlara da çok takılmamaya çalışım, bazıları gerçekten insanlarla iletişim kurmayı bilmiyor. (Her meslek grubunda var tabi, belli bir meslek grubunu hedef almıyorum.)

allah şifa versin..

doktor sıkıntılı dediğinde sıkıntı nedir demiyor musunuz? tamam sıkıntılı onu anladık ama tam olarak sıkıntı ne? başka yere götürülmesi gerekiyorsa götürülsün ne yapılması gerekiyorsa yapılsın, bir anneyi nasıl böyle cevapsız bırakabiliyor?
yanınız da eşiniz babanız abiniz falan yok mu?

Ya başka hastaneden doktor getirtme şansınız var mı? Onlar da bakar, muayene eder, değerlerini inceler diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz doktor da yani kusura bakmasın ama o nasıl bir düşüncesizlik?

İnşallah bir an önce kavuşursunuz annesi. Eve geldiğinde o güzel haberi duymak isteriz..

çok geçmis olsun allah miniğinize bir an once kavusmayi nasip etsin insallah
kizimdai ilk dogdugu zamanlar 15 ml kadar iciyordu yemesi guzel yani zaten erik kadar midesi var onun suan
nefesdeki tikanikligin sebebi neymis ogrenemediniz mi?

çocugunuzun neyi oldugunu size aciklayici bir sekilde soylemek zorundalar
bana sorarsaniz bukadar sır varsa dr hatasi da vardir ortada acikca aoylesinler siz belki daha iyi bir hastaneye daha iyi bir dr a goturmek isteyeceksiniz nedemek besik icin acele etmeyin

Prematüre gelişimi hakkında bilgim yok. Allah yardımcınız olsun ikinizin de. Güç kuvvet versin ki bir an önce kavuşun inşallah..

Son sorunuza cevap vereyim. 39+4 doğan oğluma sütüm hemen gelmediği için mama vermiştik. Hemşire 60cc getirmişti, oğlum 30cc içmişti..

Taze anne öncelikle hayırlı olsun yavruna bol bol şifa sana sabır dilerim mübarek günlerde hepsi geçecek emin ol.
Bebeğinin haftasına göre kilosu çok çok iyi ben suan gitsem en fazla 2 kilodur gelişimi geriden geliyordu çünkü en başından beri zamanında doğacak ama senin minnakin kadar ancak olacak kilosu belkide kilosu vakti değil mühim olan yani tam gününde doğup kuvezde kalan bebeklerde var kakasını yapıyor mesela geç kalınıyor öyle kalıyor ciğerleri tıkalı oluyor yada enfeksiyon durumu oluyor öyle kalıyor 3600 oğlu doğdu arkadaşımın zamanında 10 gün kuvezde kaldı enfeksiyondan tabiki yanında olmasını çok istersin ama gelecek güzel düşün hep şuan daha iyi olması hayata adapte olması için uğraşıliyor doktorlarada bakma hep moral bozarlar toparlayacak emin ol.

Umarım. Hiç dokunmadım. Kokusunu bile duyamadım. Ya orda hemşirelerle dura dura gelince beni benimseyemezse diye bile düşünüyorum. Güvenli bağlanma olayı yani.
Hiç endişe etme güvenli bağlanma öyle hemen bozulacak bir şey değil.
Şu an sağlığı önemli, kucağına geldiğinde zaten tüm bakımını sen yapacaksın, her ağladığında sen sakinleştirecek sen besleyecek sen uyutacaksın. O zaman çok sağlıklı bir ilişki gelişecek aranızda. Şimdiden böyle düşünüp üzülme.

Konuyu hiç bilmiyorum.Maalesef yardımcı olamayacağım.Geçmiş olsun demeye geldim.
Çok geçmiş olsun.Çocuğunuz doğmuş.Umarım en kısa zamanda taburcu olur.Oğlunuza bir an önce kavuşursunuz.
Bu günler geçecek.

Eşim var. İşte sıkıntı nefes alamıyor oluşu.

çok geçmis olsun allah miniğinize bir an once kavusmayi nasip etsin insallah
kizimdai ilk dogdugu zamanlar 15 ml kadar iciyordu yemesi guzel yani zaten erik kadar midesi var onun suan
nefesdeki tikanikligin sebebi neymis ogrenemediniz mi?
Belli bir sebebi yokmuş gebelik diyabetinde ve sezaryen doğumda risk srtıyormuş diğerinde tıksnık bölgeler varmış ama ciğeri gelişmiş durumda.

yaa kıyamam size.. aynı yollardan geçtim aynılarını yaşadım... 33+4 te doğurdum bende tam 3 sene önce.. korkmayın siz riskli haftaları geçmişsiniz.. bebeğiniz 7-10 gün içinde taburcu olur insallah.. doktorlara bakmayın ayy onlar tam bi facia.. siz güçlü olun bakın ne güzel sütünüz geliyormuş bebeğinizin süt içme oranı artış göstermiş.. kilosu boyu gayet güzel maşallah.. sadece bazı bebeklerin solunum sıkıntısı oluyor ama toparlıyorlar.. bol dua edin,ılık duş ve bol bol su için sütünüz daha güzel artış gösterir tabi beslenmede çok önemli.. Allah sizi sağlıkla kavuştursun tekrardan geçmiş olsun..

merhaba ,benim kızım 31+5 haftalık doğdu .1220 gr.dı. 35 gün küvezde kaldı.Bu cumartesi kreş de yılsonu gösterisi vardı:) hala zayıf ama boyu uzun ve gayet sağlıklı çok zeki..Sıkıntılı günlerdi bizim içinde, ama geçti gitti.moralinizi yüksek tutun,herşeyin başı sabır. inşallah siz de atlatacaksınız.

şu nefes alma ciğer gelişimi konusunda da bebekten bebeğe farklılık gösterir.. mesela benim oğlum 1-2 gün oksijen almıştı.. sebebine ise ciğerlerinde karbondioksit miktarı oksijen miktarından fazlaymış.. sonra dengeleyince oksijeni kestiler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…