Premature Bebekler Prematüre annesi olmak

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sizinki normal küvez miydi peki. Biz şu an 3. Düzey küvezdeyiz. Solunum makinesine bağlı.

3. Duzey ile başladık. Bir hafta içinde topladıkça bebeklerim yerleri değişti.

Bebek yoğun bakım olduğu için çok ayrıntılı bilgi vermiyorlar. Mantıgi şu yoğun bakım her şey olabilir çok ısrar edersen bir şeyler derler. Hemen hemen hepsi aynı şekilde konuşur. Haftası da kilosu da iyi maşallah. Kendinizi üzmeyin bol bol hurma yiyin sütünüz çok olsun

Geçmiş olsun

Arkadaşın 600 gram doğan kızı okulun en uzunu

Liseye gidiyor aradan geçen yıllarda tıp da ilerlemiştir

Sen kendini üzme biraz uyumaya çalış yemeye çalış ki süt olsun o çıktığında sütün olsun ki çabucak büyüsün

Geçmiş olsun ve Allah bağışlasın cnm
Bende prematüre bebek annesiyim oğlum 28haftalik 950gr 37cm doğdu. 70 gün küvezde kaldı. Eve getirdiğimde 42cm 1800gr olmuştu yani yine. Küçük bir bebekti
Benim de 3.gün den sonra sütüm geldi ve okadar ki yoğum bakımda yatan bir bebeğin süt annesi oldum. Ne hikmetse bebeğimi eve getirdiğim gün sütüm kesildi ne yaptıysak gelmedi..

Benim kızım ani gebelik zehirlenmesi ( preeklampsi ) sebebiyle 30. haftada 29 haftaya uyumlu doğdu. DEdiğin şekilde sezaryen oldu, Kestiklerini fln hissediyorsun ama acısınız hissetmiyorsun. Kızım 2 aya yakın kaldı kuvözde. Senin ki çıkar herhalde 1 hafta ya kadar. Çok aşırı duygusalsın gibi geldi, bana mesajını okuyunca merak etme. Bu günleri unutursun bile. 1070 gr 36 cm di bu ararada

Sizinki küçük olmasına rağmen çabuk çıkmış maşallah. Herhalde başka bir sıkıntısı yoktu kilo alımı için beklettiler

Drlar sürekli sıkıntılı diyor o kafama takılıyor işte bir haftaya çıkacak gibi durmuyor. Zaten 4 5 gün üst üste nefesi iyi olmadan salmıyorlarmış. Daha iyi demediler hiç.

Sizinki küçük olmasına rağmen çabuk çıkmış maşallah. Herhalde başka bir sıkıntısı yoktu kilo alımı için beklettiler

Evet bizim. Sadece ilk. Bir kaç saat solunum cihazına bağlıydı sonrasında 20 gün fanus vardı başında onun dışında 2 fıtık vardı kasiklarinda sağ ve sol tarafta onları da çıktığı hafta ameliyat la aldirdik şükür. Şuanda 19aylik ve 9kilo 81cm

Rabbim bu günlerini unutursun yavrunla güzel günler göreceksin inşallah

Hayırlı olsun canım öncelikle. Hiç üzülme arkadasımın bebeği de prematüre doğdu 1 aydan fazla hastanede kaldı. Erken doğumdu ama şimdi çok sağlıklı bir bebek . İnşallah sen de tez zamanda kucağına alırsın.

Çok zordur prematüre bebeğin annesi olmak.
Hastaneden dillerin bomboş cikmak... bir kere koklayamamak.. bir kere tenine dokunamamak.. yaşamadan bilinmez .. Ama bu gunler gecicek. Öncelikle buna inanmalısın

Benimde 30 haftalık doğan bir kizim var . Simdi 19 aylık oldu. 1300 gr 39 cm doğmuştu minigim.. Hic ağlamadı sesini 21. Gün-de duydum ilk ozmn dokundum.
2 saatte 10 ml beslenmesi cok iyi . Peki nasıl besleniyor onunla ilgili açıklama yaptilar mi?

Kızım 3 saatte 3ml ile beslenmeye başlamıştı. Tabi bir hortumla midesine veriliyordu anne sütü. Emme refleksi yoktu.

Enfeksiyon ve ciğerinde ki tıkanıklık tedavisi olan seyler. Rabbim saglikla.kucagina almayı nasip etsin. Doğum yapmadan 3 saat once kadin dogum doktoru hic tanımıyorum fakültede dogum yapmıştım. Yüzüme bebeğin doğarsa yasarmi bilemem cok kucuk dedi. Bazen doktorlar coook ama cook acımasız olabiliyor.

Bana ozeldende yazabilirsin soruların olursa destek olurum elimden geldiğince..
Kuzum simdi yaşıtlarını boy kilo olarak yakalamadı hala minik. Ama masallah cok akilli bi kiz.
Sana umut olsun diye yazdım. O süreçte boyle guzel örnekler bana mutluluk veriyordu.

Yazmayı unutmuşum. Saydığım sut yeterli. Bence sütüm yeter mi diye hic düşünme.ben hic emzirmedim. Emziremedim. Emme refleksi cok zayıftı. 1600 gr hastaneden cikti. Doktorlar biberonla besle henüz emzirmezsin dediler. 9 ay yetti sütüm sağarak. 2 yıl sağarak bebeğini besleyen anneler var.

37. Haftada seninkiyle aynı boy ve kiloda doğdu hemen hemen. Bir hafta yoğun bakımda kaldı. Seninki kadar süt de içemiyordu fazla yoktu sütüm hem de zaten hortumla ve serumla besleniyordu nefes alamadığı için ağızdan beslenmiyordu, solunumu makineye bağlıydı. Ben de hiç dokunmadan gittim geldim sürekli gerçekten çok zor biliyorum. O hastaneden eli boş çıkmak, eve gelip apandisit ameliyatı olmuş gibi yatmak, saat kurup gece bile süt sağmak ve komşudan gece gelen bebek seslerini duymak çok zor. Acaba şimdi ağlıyor mu bakıyorlar mıdır acaba aç mı acaba kokumu arar mı diye düşünürdüm hep. Çünkü 9 ay alıştığı sıcacık anne karnından çıkınca benim sıcaklığımı kokumu arar en çok bana ihtiyacı var diye üzüldüm. Sonra bir gün telefon geldi kıyafetlerini getirin dediler çocuklar gibi sevindik. İlk kez kucağıma verdiler odadan çıktılar alır almaz emmeye başladı sanki ben de on yıllık anneydim hiç zorlanmadım dünyalar benim oldu. İnşallah senin bebeğin de çok iyi bir şekilde çıkacak oradan. Bu arada aileler çok ümitlenmesin diye biraz olumsuz gibi konuşuyorlar ama bebekler çok güçlü merak etme. Sonra ani bir durum olursa hani iyiydi niye böyle oldu denilmesin diye öyle aman aman bilgi vermiyorlar.

hiç endişelenme hani derler ya canı içinde olsun diye bak senin sütün varmış en azından ben onu bile yaşayamadım... merak etme sen büyür gider sağlıkla inşallah ama sen kafana takar üzülürsen olan sütüne olur

Ben 9 aylık 2 kilo doğmuşum. 24 yaşında eşek kadar oldum hiç bir sorunum da yok. Allah şifa versin. Toparlar bence bebeğiniz.
Bu arada bebeğinde tavuk karası olma ihtimali olan üye sizmiydiniz? O ne oldu?

Türkiye'deki prematüre bebekleri annelerine göstermeme prosedürü beni deli ediyor.halbuki ara ara annesinin göğsünde yatsa,onu hissetse daha çabuk toparlanacak.Hep izliyoruz,yurt dışında değil anne, baba bile yoğun bakıma alınıp çocukla temas kuruyor.Bebeğe faydadan çok zarar veriyor bizimkiler.Annenin psikolojisinin mahvolmasi da cabası

Drlar sürekli sıkıntılı diyor o kafama takılıyor işte bir haftaya çıkacak gibi durmuyor. Zaten 4 5 gün üst üste nefesi iyi olmadan salmıyorlarmış. Daha iyi demediler hiç.

Aslında doğum haftası iyi sizin ciğer geliştirici iğne olabilseydi solunumu daha çabuk toplardı.
Bizim ilk günler oksijen alıyordu sonra fanus a geçti bir süre sonra o da çıkmıştı yaklaşık 10-12 gün sürmüştü şimdi hatırlayamıyorum kızım 5 yaş olacak baya zaman geçti üzerinden.
Bence panik yapma düzenli süt sağ oksijenden çıkınca kucağınada alacaksın hatta göğsünü verdiriyorlar bir süre sonra bebek alışmaya başlasın diye. Geçmiş olsun içini ferah tut

Kuvöz konusunda pek bilgim yok ama beslenme miktarına çok takılma canım
Onlar bilir ne kadar vereceklerini

Ben 41.haftada normal doğum yaptım bebeğim 3140 gr doğdu, sütüm gelmedi
Yenidoğan hemşiresi 4 saatte bir 10ml mama getiriyordu

Ben de senin gibi yetmediğini düşünüyordum ama sonra araştırınca öğrendim, ilk gün mideleri kiraz kadarmış 10ml yeterli oluyormuş

Allah tez zamanda sağlıkla kavuştursun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…