Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

ah canımmm.. bilmiyorumkismile
banamı soruyosun :))
ben bu mide bulantılarından 2 kere hastaneye yattım.
16 şişe serum yedim.... nasıl kötüdür çok iyi bilirim bu bulantıları...
bütün bir yazı yatarak geçirdim. o kadar yani...
mutfağa sakın girme.. yemek filan yapma.. annen varsa onu çağır ilgilenir seninle..
süt içme sakın bu aralar.. aç kalsan bile bebek şuan hiç etkilenmiyor bunu unutma..
meyve ye.. yağsız haşlanmış yemekelr yiyebilirsin...
simit bastırır bulantını..
ama maalesef hiç birşey mide bulantını geçirmez ( eğer benim kadar çoksa bulantın )
Allah yardımcın olsun canım...
düşün bana hiç bir şey iyi gelmemişti.. doktorum sonunda evinde kalma.. başkasına gitzor kal. demişti.. evden bile midem bulanmış benim... ablamda kalmıştım 20 gün ve o bana gerçekten iyi gelmişti.. yüzmeye bile gitmiştim.. :KK43: yoksa ne mümkün ayağa kalkmak..
evde çok kötüydüm ben yaaaaaaaaaaaaaa... :KK43:(
ama inan bu günler geçiyor ve o çektiğin bütün sıkıntılara deyiyo kaç ay daha sürer midemin bulantısı acaba sanada çok geçmiş olsun hiç halim yok yerimden bile kalkmıyorum test yaptım hamile oldugumu şgrendim daha hastaneye bile gitmedim halim okadarki yok çok üşeniyorum midem,n bulantısı olmazsa çok iyiyim herşeyin kokusu beni öldürüyor mide bulantısını unutuyorumda nasıl doguracagımı düşünüyorum bazende

doremi kaç ay daha sürer midemin bulantısı acaba sanada çok geçmiş olsun hiç halim yok yerimden bile kalkmıyorum test yaptım hamile oldugumu şgrendim daha hastaneye bile gitmedim halim okadarki yok çok üşeniyorum midem,n bulantısı olmazsa çok iyiyim herşeyin kokusu beni öldürüyor mide bulantısını unutuyorumda nasıl doguracagımı düşünüyorum bazende

siynemcim
ben tam 4. ayıma kadar bulantı çektim tatlım.. :KK43:
umarım ki benim gibi olmazsıni hafif atlatırsın.

merhaba
ben aranıza yeni ktıldım ve bu durumdan çok mutluyum Devam edeceğine inanıyorum. Ben iki yıldır tedavi görüyorum Dostinex kullanıyorum haftadaiki kez yarım tane. 20aylık bir oğlum var. Allah isteyenlere hayırlıevladı hayırlı zamanda versin Ben doğum yaptıktan sonra adenom olduğunu öğrendiim Şimdi moralimi toplamaya çalışıyorum Çünkü ilaçla ademon küçülmüyor Bu amelyatı olan var mı biraz korkuyorum sanırım. Bide ilaçbende yan etki olarak isteksizlik yaptı sizde aynı durumuyaşayan var mı? İygeceler

slm arkadaşlar nasılsınız nasıl gidiyor yazamandım belli bir süre hamilelik felan beni çok halsiz yaptı bendede mide bulantısı yok ama çok uyku ve halsizlik yapıyor allah istiyen herkeze versin ...

merhaba
ben aranıza yeni ktıldım ve bu durumdan çok mutluyum Devam edeceğine inanıyorum. Ben iki yıldır tedavi görüyorum Dostinex kullanıyorum haftadaiki kez yarım tane. 20aylık bir oğlum var. Allah isteyenlere hayırlıevladı hayırlı zamanda versin Ben doğum yaptıktan sonra adenom olduğunu öğrendiim Şimdi moralimi toplamaya çalışıyorum Çünkü ilaçla ademon küçülmüyor Bu amelyatı olan var mı biraz korkuyorum sanırım. Bide ilaçbende yan etki olarak isteksizlik yaptı sizde aynı durumuyaşayan var mı? İygeceler

merhaba canım..
öncelikle oğlunu Allah bağışlasın..
daha halen emzirmiyorsundur herhalde.. emzirmeden sonramı kaldı sende bu prolaktin...
bence merak etme.. dostinex adenomu küçültebilir..
benim bir tanıdığımın hapla küçüldü çünkü....

kızlar prolaktinim bu ay 54 çıktı deliricem
doktor bana hipofiz bezinde ur olabilir MR çektir dedi...sinirim bozuldu gözlerim doldu
ama ilaçla tedavi edilebilir bir şey dedi...
deliricem ben yaaaa
bildiğiniz etkili bir bitki var mı çünkü ilaçtan geçtim artık

hiç kafanıza takmayın.moralinizi bozmayın.50 nin üzerinde tüm doktorlar mr çektiriyor.benim 112 di ve mr sonucunda hiç bişey çıkmadı.1 ay kullandım 2. ay hayıt suyuyla devam ettim ve 2. ay hamile kaldım..gerçi bebeğmii kaybettim ama bununla hiç bir alakası yok.bebeğimin kalbi durduğu için kaybettim yani tamemen genetik..

DOREMı canım bişe sorcam ben dün hastaneye gittim bebek 7 haftalıkmış bide tam hastaneye gitcegim günü çok açık renkte kahverengi akıntı geldi dok sordum düşükmü diye yok olur dedi bana düşük hapı bulantı hapı verdi bence ben bu hapları yutayımmı yoksa çocuga bişe olurmu haplardan doktor iyi dedi bebek bide benden tahlil istedi 1 hafta sonra sende öylemiydin kahverengı leke geldimi beni bilgilendir canım ya

DOREMİ canım bişe sorcam ben dün hastaneye gittim bebek 7 haftalıkmış bide tam hastaneye gitcegim günü çok açık renkte kahverengi akıntı geldi dok sordum düşükmü diye yok olur dedi bana düşük hapı bulantı hapı verdi bence ben bu hapları yutayımmı yoksa çocuga bişe olurmu haplardan doktor iyi dedi bebek bide benden tahlil istedi 1 hafta sonra sende öylemiydin kahverengı leke geldimi beni bilgilendir canım ya

merhabalar.bende hamilelik geçiren biri olarak cevap vermek istedim.kahverengi akıntıdan korkmayın.kırmızıya dönüştüğünde tehlikeli.doktorunuz iyi dediyse hiç merak etmeyin.progestan vermiştir heralde.olumsuz hiç düşünmeyin..birde şunu hiç unutmayın.eğer Allah isterse kanamayla bile yaşıyor..Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin.

DOREMİ canım bişe sorcam ben dün hastaneye gittim bebek 7 haftalıkmış bide tam hastaneye gitcegim günü çok açık renkte kahverengi akıntı geldi dok sordum düşükmü diye yok olur dedi bana düşük hapı bulantı hapı verdi bence ben bu hapları yutayımmı yoksa çocuga bişe olurmu haplardan doktor iyi dedi bebek bide benden tahlil istedi 1 hafta sonra sende öylemiydin kahverengı leke geldimi beni bilgilendir canım ya

canım hiç korkma. o muhtemelen yerleşme kanamasıdır..
pembe renkli olursa kork..
ben o bulantı hapından 1 kutu içtim.. sende iç merak etme.. yoksa çekilecek gibi olmuyor bulantılar...

Bu arada cuma günü sabah sezeryana giriyorum kızlar. lütfen dualrınızı bizden esirgemeyin, çok heyecanlıyım..
Allah herkese nasip etsin.... inanın çok içten diliyorum bunu..

canım hiç korkma. o muhtemelen yerleşme kanamasıdır..
pembe renkli olursa kork..
ben o bulantı hapından 1 kutu içtim.. sende iç merak etme.. yoksa çekilecek gibi olmuyor bulantılar...

Bu arada cuma günü sabah sezeryana giriyorum kızlar. lütfen dualrınızı bizden esirgemeyin, çok heyecanlıyım..
Allah herkese nasip etsin.... inanın çok içten diliyorum bunu..

dularımız seninle.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Hamilelerin duaları kabul olurmuş.Sende bizim için dua et.

canım çok geçmiş olsun inş bişe olmadan yavrunuda kucagına alıp gidersin evine sag salim dualarımız seninlen 9 ay olmuş demekki senin hamileligin çok tşk beni bilgilendirdigin için müjdeli haberi bekliyoruz kızınmı olcak oglunmu analı babalı büyütsün inş hayırlı evlat nasip ede

doremi arkadaşım.topiğe yeni katıldım.geçmişi okudum biraz.yaşadığım şeylere benzer olaylar yaşadığı n için sana bir kaç soru sormak istiyorum..öncelikle bebeğini inş.sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.dualarım seninle..
ben 1 ay önce 2.5 aylık bebeğimi kaybettim.(kalbi durduğğu için)ondan öncede prolaktin tedavisi görmüştüm.1 ay ilaç kullandım.2.ay hamile kaldım.şimdi doktorum 2 ay beklemem gerektiğini söyledi.tabi bu arada adet olunca prolaktinime tekrar bakacak.muhtemelen yukselmiştir.sana sormak istediğim sen o bekleme sürecinde tekrar prolaktin tedavisi gördünmü?kaç ay sonra tekrar hamile kaldın?
(inş ....bende hayırlı ve sağlıklı bir bebek sahibi olurum ..)

dularımız seninle.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Hamilelerin duaları kabul olurmuş.Sende bizim için dua et.

etmem mi canım....
Allah herkese nasip etsin...
en yakın zamanda inşaallahhhhhhhhhhhh...

canım çok geçmiş olsun inş bişe olmadan yavrunuda kucagına alıp gidersin evine sag salim dualarımız seninlen 9 ay olmuş demekki senin hamileligin çok tşk beni bilgilendirdigin için müjdeli haberi bekliyoruz kızınmı olcak oglunmu analı babalı büyütsün inş hayırlı evlat nasip ede

iyi dileklerin için çok saol canım...
Allah nasip ederse kızım olucak :)

doremi arkadaşım.topiğe yeni katıldım.geçmişi okudum biraz.yaşadığım şeylere benzer olaylar yaşadığı n için sana bir kaç soru sormak istiyorum..öncelikle bebeğini inş.sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.dualarım seninle..
ben 1 ay önce 2.5 aylık bebeğimi kaybettim.(kalbi durduğğu için)ondan öncede prolaktin tedavisi görmüştüm.1 ay ilaç kullandım.2.ay hamile kaldım.şimdi doktorum 2 ay beklemem gerektiğini söyledi.tabi bu arada adet olunca prolaktinime tekrar bakacak.muhtemelen yukselmiştir.sana sormak istediğim sen o bekleme sürecinde tekrar prolaktin tedavisi gördünmü?kaç ay sonra tekrar hamile kaldın?
(inş ....bende hayırlı ve sağlıklı bir bebek sahibi olurum ..)

inşaallah canım.. çok saol...
Allah sana da nasip etsin inşaallah..
ben kürtajdan 5 ay sonra hamile kaldım.. ilk 3 ay dostinex kullanmaya devam ettim.. hap bittikten sonra 2. ayımda hamile kaldım... yani prolaktin tedavisi gördükten sonra hamile kaldım..

merhaba arkadaşlar bugün tekrardan hormon tahlili yaptırdım bakalım düşme var mı bana yok gibi geliyor ama gene de allah bilir

kızlar bişi sorucam hatırlarsanız benim adetim az geliyordu o yüzden dr gittim ve prolaktinim yüksek çıktı 93 sonra dostınex kullandım 13 ocak gecesi içtim sonra 3gün sonra tekrar 3 gün sonra tekrar toplam 1.5 tane hap içtim aradan 11 gün geçti regl oldum 4 gün önce geldi 5 olmam lazımdı ayın 1 de akşamüzeri oldum o gece normal baya geldi ertesi günde geldi ama bugün tık yok kesin gene yükseldi bu sabah tahlil yaptırdım sonuçlar öğleden sonra şimdi gene yüksek çıkarsa ne olucak kan alan kimyager prolaktin hormonu çok oynak bir hormondur dedi bugün başka ertesi gün başkadır dedi allah herkeze sağlık versin allah bize geçici hastalıklar versin inş morelim çok bozuk

merhaba arkadaşlar bugün tekrardan hormon tahlili yaptırdım bakalım düşme var mı bana yok gibi geliyor ama gene de allah bilir

kızlar bişi sorucam hatırlarsanız benim adetim az geliyordu o yüzden dr gittim ve prolaktinim yüksek çıktı 93 sonra dostınex kullandım 13 ocak gecesi içtim sonra 3gün sonra tekrar 3 gün sonra tekrar toplam 1.5 tane hap içtim aradan 11 gün geçti regl oldum 4 gün önce geldi 5 olmam lazımdı ayın 1 de akşamüzeri oldum o gece normal baya geldi ertesi günde geldi ama bugün tık yok kesin gene yükseldi bu sabah tahlil yaptırdım sonuçlar öğleden sonra şimdi gene yüksek çıkarsa ne olucak kan alan kimyager prolaktin hormonu çok oynak bir hormondur dedi bugün başka ertesi gün başkadır dedi allah herkeze sağlık versin allah bize geçici hastalıklar versin inş morelim çok bozuk

evet prolaktin çok farklı bir hormon.kan verirken heyecanlansanız bile yükseliyor.daha bir sürü şey etkiliyor uykusuzluk bile...hiç kafanıza takmayın lütfen bu hormonu.benim 112 di.ilaç kullandım 1 ay sora 0.5 e düştü.sonra bıraktım ve hayıt suyu kullandım.2 .ay hamile kaldım.benim adetlerim hep düzenlidir.günüde 5 gün sürer.ama prolaktinim sürekli yüüksek...yani bu hormon böyle oynak.:)

teşekkür ederim gizem allah sana ve herkeze hayırlı evlatlar versin ben şuan bekarım öyle bir sorunum yok ama ilerde ya olursa biraz sonra sonuçları alıcaz resmen titriyorum geçen ay 93 bakalım bu ay nasıl inş yükselmemiştir ilaç kullandım acaba diyorum ilacımı yanlış kullandım çünkü gene aynı az geliyor bende gizemcim günü gününe olurum ve çok normaldi ama 5 6 aydan beri gene gününde yada bi kaç gü önce geliyor ama az geliyor o sudan bendemi kullansam acaba yan etkisi yok mu canım

teşekkür ederim gizem allah sana ve herkeze hayırlı evlatlar versin ben şuan bekarım öyle bir sorunum yok ama ilerde ya olursa biraz sonra sonuçları alıcaz resmen titriyorum geçen ay 93 bakalım bu ay nasıl inş yükselmemiştir ilaç kullandım acaba diyorum ilacımı yanlış kullandım çünkü gene aynı az geliyor bende gizemcim günü gününe olurum ve çok normaldi ama 5 6 aydan beri gene gününde yada bi kaç gü önce geliyor ama az geliyor o sudan bendemi kullansam acaba yan etkisi yok mu canım

hayır hiç bir etkisi yok.bir çok insan kullanıyor.hatta ilaçla kullananlarda vardı ama ben ilaçla kullanmadım.1 ay dostinex kullandım sonra bıraktım.bu arada hamileliği engellediği için hamile kaldığımı yazdım..yani kafana takma..bana kesin beyinde bbir problem var dediler.MR çektirdim ve çok şükür bişey çıkmadı..hamilelik geçirdim ve bebeğimi kaybettim 1 ay önce şu anda eminim benimde çok yükselmiştir.bu hafta gidip ölçttüreceğim.ama inan yükselsede üzülmeyeceğim..çünkü bunun bir çözümü var.hiç ama hiç kafana takma..bir çok bayanda rastlanıyyor buna.

çok teşekkür ederim gizem sağol haber vericem mutlaka sonuçlarımı inş iyi olur allaha emnate olun görüşmek üzere sonuçlarımı almaya gidiyoruz

X