Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

merhaba kızlar aranıza bugün itibariyle bende katıldım inş kabul edersiniz bugün sonuçlarımı öğrenince biraz moralim bozuldu gecen sene çok daha iyiydi hatta hiçbir sorun yoktu ama şimdi pek iç acıcı değil.prl 24.91 sanırım ilaçla bunu düşürmeye çalışcak doktorum e2:27.67 çok düşük acaba östrojen yüklemesi yapılırmı bu durumda ve en kötüsüde testesteron:145.6 ona bağlı olarak dhs:614.7
işte bunların tedavisi zor ve uğraştırıcı gittikçe gebeliğe elveda diyeceğim galiba.

merhaba kızlar aranıza bugün itibariyle bende katıldım inş kabul edersiniz bugün sonuçlarımı öğrenince biraz moralim bozuldu gecen sene çok daha iyiydi hatta hiçbir sorun yoktu ama şimdi pek iç acıcı değil.prl 24.91 sanırım ilaçla bunu düşürmeye çalışcak doktorum e2:27.67 çok düşük acaba östrojen yüklemesi yapılırmı bu durumda ve en kötüsüde testesteron:145.6 ona bağlı olarak dhs:614.7
işte bunların tedavisi zor ve uğraştırıcı gittikçe gebeliğe elveda diyeceğim galiba.

prolaktin 25 e kadar normal..diğer değerler hakkında bilgim yok ama kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın..benim prolaktinin 112 di ve yinede hamile kalabilidim.Allah isteyince herşey oluyorr...umutlarınız hiç bir zaman bitmesin.benim bir arkadaşıma senin kesinlikle çocugun olmaz demişti doktorlar ama hamile kaldı ve şimdi çok tatlı bir kızı var..önce moral...herşeyin güzel olacağını düşünün...

merhaba öncelikle, benim de prolaktinle iligili sorum olucak sizlere. bende 9aydır dostinex kullanıyorum 107idi ilactan snra düzene girdi şuan genelde 23. bende adenon çıktı ilaçla adenon küçüldü.çocuk düşünüyoruz artık doktorda dostinexi bırakmamamı sööyledi,2 3 ay yükselmez dedi prolaktinin.paradol kullanabilirsin dedi ama ben hiç ilaç kullanmak istemiyorum artı çok yan etkisi var sorum bu ilacı bıraktıktan hemen snra hamile kalan yada dostinexi bıraktıktan nekadar süre snra prolaktini yükselen veya normale dönen?napmam gerektini bilmiyorum paradolu kullanmalımıyım acaba?

merhaba öncelikle, benim de prolaktinle iligili sorum olucak sizlere. bende 9aydır dostinex kullanıyorum 107idi ilactan snra düzene girdi şuan genelde 23. bende adenon çıktı ilaçla adenon küçüldü.çocuk düşünüyoruz artık doktorda dostinexi bırakmamamı sööyledi,2 3 ay yükselmez dedi prolaktinin.paradol kullanabilirsin dedi ama ben hiç ilaç kullanmak istemiyorum artı çok yan etkisi var sorum bu ilacı bıraktıktan hemen snra hamile kalan yada dostinexi bıraktıktan nekadar süre snra prolaktini yükselen veya normale dönen?napmam gerektini bilmiyorum paradolu kullanmalımıyım acaba?

doktorum banada ,ilaç kullanırken hamile kalabilirsin demişti.hamile olduğunu öğrendiğin anda bırak dedi.ben 1 ay kullandım prolaktinim 0.5 e düşünce bıraktım 2.ay hamile kaldım.
sen doktoruna güveniyorsan iyi bir doktor olduğunu düşünüyorsan söylediklerini mutlaka yap..

kızlarrrrrrr çok şükür allahıma sonuçlarım iyi çıktı normale dönmüş hormonlarım:)gizem kusura bakma canım ancak bu saatte girebildim herpinise iyigeceler:)

canım hiç korkma. o muhtemelen yerleşme kanamasıdır..
pembe renkli olursa kork..
ben o bulantı hapından 1 kutu içtim.. sende iç merak etme.. yoksa çekilecek gibi olmuyor bulantılar...

Bu arada cuma günü sabah sezeryana giriyorum kızlar. lütfen dualrınızı bizden esirgemeyin, çok heyecanlıyım..
Allah herkese nasip etsin.... inanın çok içten diliyorum bunu..

canım hayırlı doğumlar nasip etsin dikkat et kendine dualarımız seninle bir an önce meleğine kavuş...ve sonra da sağlığına kötü şeyler düşünme
Bizde iyiyiz ben doğum iznine ayrıldım 1 haftadır evdeyim 34+3 haftalık olduk hayırlısı ile hersey yolunda
Bu arada bende dostinex kullandım yeni arkadaslarımıza söyleyeyim ve 7 ay sonra süpriz sekilde hamile kalmıştım tedavi sırasında şimdi Martta nasipse doğumumuz olucak
prolaktinim çok yüksek değildi ama sol göğsümdeki fibrokistler yüzünden tedavi olmuştum ve yumurtlamam geç oluyordu 1 ay da klomen kullandıktan sonra hamile kaldım darısı sizlerin başına

arkadaşlar ben sonuçlarım iyi diye sevindim çünkü dr öyle dedi ama netten araştıryorum şuan benim değerlerim pek normal değil dr niye normal dediki birde buranın en iyi dru size sonuçlarımı yazıcam lütfen bakın arkadaşlar

PROLAKTıN=20.99 TSH=6.99 ESTRADıOL=86 FSH=8.03 LH=7.68

canım hayırlı doğumlar nasip etsin dikkat et kendine dualarımız seninle bir an önce meleğine kavuş...ve sonra da sağlığına kötü şeyler düşünme
Bizde iyiyiz ben doğum iznine ayrıldım 1 haftadır evdeyim 34+3 haftalık olduk hayırlısı ile hersey yolunda
Bu arada bende dostinex kullandım yeni arkadaslarımıza söyleyeyim ve 7 ay sonra süpriz sekilde hamile kalmıştım tedavi sırasında şimdi Martta nasipse doğumumuz olucak
prolaktinim çok yüksek değildi ama sol göğsümdeki fibrokistler yüzünden tedavi olmuştum ve yumurtlamam geç oluyordu 1 ay da klomen kullandıktan sonra hamile kaldım darısı sizlerin başına

çok saol canım..
yarın nasipse sabahtan giricez sezeryana...
acayip bir heyecan ve korku var..
napıcam hiç bilmiyorum.. bize duanı esirgeme nolursun.. sağlıkla sıhhatle kavuşalım kızımla..
başka birşey istemiyorum..

sana da çok az kalmış.. Allah seni de bir avazda sağlıkla kurtarsın inşaallah... 34 ten sonrası nasıl hızlı geçiyor sana anlatamam..:) son günlerin bunlar... iyice ağırlaşmışsındır sende..

öpüyorum hepinizi.. güzel haberlerimi vermem dileğimle.. hoşçakalın....

arkadaşlar ben sonuçlarım iyi diye sevindim çünkü dr öyle dedi ama netten araştıryorum şuan benim değerlerim pek normal değil dr niye normal dediki birde buranın en iyi dru size sonuçlarımı yazıcam lütfen bakın arkadaşlar

PROLAKTİN=20.99 TSH=6.99 ESTRADİOL=86 FSH=8.03 LH=7.68

canım değerlerin normal gibi gözüküyor. ama referans aralıklarını da verir misin?

günaydın canım doremi bu prolaktin hamileykende yükselirmi

:))
canım prolaktin asıl hamileyken yükselir..
yükselecek ki süt yapacak, bizde bebeklerimizi doyurucaz dimi :)))
prolaktin zaten süt hormonu..
ama bizlerde hamile kalmadan önce yükseldiği için sorun oldu.. o yüzden hamile kalmayı zorlaştırdı.. hani şu emziren kadınlarda sütü korur olayına döndü işte... sadece zorluğu bu.. ama merak etme dostinex bununla çok güzel baş ediyor :)))

anladım canım benim bazen kıramplar giriyor o normal demi senindemi ilk çocugun inş yarın sag salim yuvana dönersin inş

Günaydın canım doremi, benim derdim de prolaktin hormonuyla,adet değilken ölçtürmüştüm ve o zaman 56'ydı,adetken ölçtürdüğümde ise 98 çıktı.Dostinex kullanıyorum üç haftadır ve hayıt suyu içiyorum,benim sorum iki aydır adetten yaklaşık iki hafta önce iki üç damla kan geliyor,bunun prolaktin ile alakası olabilir mi,neden olur acaba,doktora sordum fazla değilse sorun yok dedi ama bende daha önce hiç olmamıştı.sağol canım...

anladım canım benim bazen kıramplar giriyor o normal demi senindemi ilk çocugun inş yarın sag salim yuvana dönersin inş

benim ikinci hamileliğim canım.. ilkini kaybettim maalesefff..
Allah buna ömür versin sağlıkla inş.
saol iyi dileklerin içinde :)

Günaydın canım doremi, benim derdim de prolaktin hormonuyla,adet değilken ölçtürmüştüm ve o zaman 56'ydı,adetken ölçtürdüğümde ise 98 çıktı.Dostinex kullanıyorum üç haftadır ve hayıt suyu içiyorum,benim sorum iki aydır adetten yaklaşık iki hafta önce iki üç damla kan geliyor,bunun prolaktin ile alakası olabilir mi,neden olur acaba,doktora sordum fazla değilse sorun yok dedi ama bende daha önce hiç olmamıştı.sağol canım...

canım o kan çok yoğun değilse, yani damla damlaysa belkide yumurtlamaktan oluşuyo olabilir.. tam bilmiyorum ama adetten 2 hafta önce demişsin. buda yumurtladığın zamanı gösteriyor... aynı anda kramplarda oluyormu peki

Canım rabbim gönlüne göre versin,hayırlısı olur inşallah,sağlıkla kucağına alırsın bebeğini.. ah bütün dertler biter,sıkıntılar geçer,meleği kucağına alınca...

günaydın arkadaşlar.benim günaydın biraz geç oluyor galiba:)Doremi canım benim inan senin kadar heyecanladım şimdi..Yarın kaçta giriyorsun doğuma?bebeğini koklamana çok az kaldı.Dualarım seninle..ınşallah çok rahat bir şekilde geçecek ve sağlıkla bebeğini kucağına alacaksın.Ayy hayal ettimde şimdi o güzel duyguyu yaşamak çok güzel olacak.bebeğinle kavuşmana çok az kaldı.

çok saolun kızlar...
Allah sizlere de nasip etsin tez zamanda sağlıkla inşaallah :)
yarın 7,30 da hastanede ol dedi doktorum.. 9 a doğur kendi gelecekmiş..
nasıl bir heyecan var anlatamam size..
dualarınızı bizden esirgemeyin. hepinizi öptüm:)

çok saolun kızlar...
Allah sizlere de nasip etsin tez zamanda sağlıkla inşaallah :)
yarın 7,30 da hastanede ol dedi doktorum.. 9 a doğur kendi gelecekmiş..
nasıl bir heyecan var anlatamam size..
dualarınızı bizden esirgemeyin. hepinizi öptüm:)

Ayy canım ya tabiki dualarımız seninle....bebeğini bizim yerimizede kokla lütfenn..

X