Erkek İnfertilitesi Proxeed Plus & Opstravent karşılaştırma

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

meyremasin

Guru
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2012
2.127
1.230
Kızlar eşimde sayı ve hız problemi var. Sayımız geçen ay 20 milyon/ml hız %17 (ileri hareketli %4, hareketli %13)

Doktor opstravent diye bir takviye verdi. Başta çok pahalı geldiği için alamadık. Sonra burada araştırdım genelde herkes Proxeed plus kullaniyor. Memnun kalan da baya var sanırım.

Tereddüte kaldım acaba onu mu alsak diye ama içeriklerini karşılaştırınca sanki opstravent daha fazla içeriğe sahip gibi geldi. Onda olmayan diğerinde var bazıları da ortak.

Bu ilaçları kullanmış olan yada farkı bilen var mı? Şu anda Opstraventi kullanıyor 1 kutu bitti 2.ye geçicez. 3 kutu sonunda tekrar değerlere baktiricaz. İnsaallah yanlış seçim yapmamışızdır.

Ekte içerik karşılaştırmalarını koyuyorum. Üstteki Opstravent alttaki Proxeed Plus.
Opstraventteki içerikler diğerinin yarısı görünüyor ama günde 2 tane alınıyor o. Miktarları ayni yani.

DUZENLEME:
Evet arkadaslar konuyu nisanda açmışım tam 3 ay olmuş ve ben hamile olduğumu öğrendim şükürler olsun. İnsaallah kimyasal vs gbi sorunlar yasamadan sağlıkla devam edebilirim. Ilaci kesinlikle kullanin derim. Biz 3 kutuyu bitirdik. İnsaallah sizlere de faydasi olur hepimze bu mutluluk nasip olsun insaallah :dua::dua::dua:
PhotoGrid_1492067800806.png

Son düzenleme:
Maca kökü:
Maca takviyelerinin kullanımının erkeklerde kısırlık sorunlarını çözdüğü kanıtlamıştır.
-Doğrudan sperm sayısını etkiler ve aynı zamanda semen hacmini arttırır.
-Maca kökü kan akışını arttırarak iktidarsızlık ve erektil disfonksiyon sorunlarının tedavisinde yardımcı olur.
-Maca takviyelerinin tüketimi testosteron ve progesteron gibi erkek cinsiyet hormonlarının seviyesini arttırır ve hormonal dengesizlikleri önler.
-Düşük cinsel isteği olan erkekler için faydalıdır. Depresyonu hafifletmek için yardımcı olur böylece libido artışı sağlar.

L-Arginin

insan vücudu içinde pek çok cinsel bozukluklar ve üreme sorunlarının tedavisinde yardımcı olabilir. Sperm hareketliliğini ve bunların sayısını artırarak erkeklerde kısırlığın tedavisinde yardımcı olabilir. Özellikle çeşitli organlarda, cinsel organların içinden geçen kan dolaşımına yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, insanlarda üreme yeteneğini geliştirir.

Kırmızı Kore ginseng

• Stres nedeni ile oluşabilecek rahatsızlıklarda kullanılması bu hastalıklara çözüm bulunmasına yardımcı olacaktır.
  • Kırmızı Ginseng aynı zamanda antioksidan etkiye sahiptir.
  • Kolesterol seviyesini düşürdüğünden yüksek kolesterol düzeyine sahip kişiler için önerilir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkisi olduğu için bu amaçla da kullanılabilir.

Azgın Teke Otu -Epimedium Sagittatum

"Efsane der ki; Çin'de M.Ö. 200 yılında soylu bir aile, çocukları olmadığı için soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Oğullarında iktidarsızlık sorunu olduğunu anlayınca; çalmadıkları kapı kalmaz. Oğullarının sorunu çevrede duyulur, adam dışarı çıkamaz, arkadaşlarının alaycı yüzüne bakamaz olmuştur. Bir gün kapılarını fakir bir çoban çalar. Efsaneye göre koyun çobanı, sürüsünü belirli bir bölgede otlattıktan sonra cinsel anlamda daha aktif olduğunu görmüştür. O otlardan toplayıp aileye getirmiştir. Aile önce çobanı aşağılar, kızar; koyunlarla oğullarını bir tuttuğu için... Olan biteni izleyen oğlan, herkes yatıya çekildikten sonra bu otları her gün yer. Bir yılın sonunda çiftin nurtopu gibi bir oğulları doğar. Bu olaydan sonra Çin halkı azgın teke yaprağını önemli bir cinsel kuvvetlendirici olarak görmeye başlar.

Doktorlar onayladı
Bitki günümüzde, özünde testosteron etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırdığıyla bilinir. Çin'deki kullanımından sonra günümüzün en ünlü doktorları da, bu bitkinin cinsel güdüyü güçlendirmek, ereksiyonu geliştirmek ve cinsel arzuyu geri kazanmak için kullanılabileceğini onaylıyor. Bilimsel olarak, azgın teke yaprağı testosteronu serbest bırakıyor böylece dayanıklılık ve cinsel gücün artışı gözlemleniyor."

Tribulus terrestris (Demirdikeni)

Cinsel hormonları artırıcı etkisi vardır. Erkelerde LH ve Testosteronu, özellikle de DHEA seviyesini artırır. Bu özelliğinden dolayı cinsel fonksiyonların stimüle edilmesinde önerilmektedir. Sperm sayısı ve hareketi artırıcı etkisi de bulunur.

L-kartinin

Sperm Sayısı Azlığı: Erkeklerde sperm sayısı azlığı carnitine seviyesinin düşüklüğüne bağlı olabilir. Uzmanlar L carnitine takviyelerinin sperm sayısını ve kalitesini arttırabileceğini belirtiyorla

E vitamini

E vitamini yağda eriyen bir vitamindir ve sperm membranını zararlı etkilerden korur. E vitamininin sperm hareketini ve morfolojisini düzelttiği çok sayıda bilimsel araştırmada gösterilmiştir. C vitamini, E vitamininin etkisini artırdığı için sperm fonksiyonlarının düzeltilmesinde bu iki vitaminin birlikte alınması önerilir.

Çinko: Sperm gelişiminde, hareketinde ve testosteron metabolizmasında rol alan esansiyel bir mineraldir. Bir grup erkekte günlük besin tüketimine çinko eklenmesi, gebelik gelişmesini %40 artırmıştır. Erkekte çocuk olma potansiyelini artıran, bu güne kadar ortaya konmuş en önemli mineraldir. Spermin kalitesini ve fonksiyonlarını artırırken, kısırlığı önemli oranda tedavi eder.

Folik asit: Sperm sağlığı için gerekli olduğu ortaya konmuştur. Folat eksikliğinde spermlerin kromozomları da az gelişir. Folik asit eksikliğinde spermlerin döllediği yumurtalardan gelişen embriyolarda Down sendromu gibi anomalili çocuk ya da düşük gelişebilir. DNA yapımında gerekli olan bir çeşit B vitaminidir. Vücuttaki miktarı düştüğü zaman sperm sayısı ve hareketliliği de anlamlı derecede azalır. Çocuğu olmayan erkelerde çinko ve folik asit kombinasyonu kullanılmakla normal sperm sayısında %74 artış sağlamıştır

Selenyum: Bir antioksidan olarak iş görür. Selenyum desteğinin sperm hareketini artırdığı gösterilmiştir. Selenyum ve E vitamininin birlikte alınmasının infertil erkeklerde serbest radikallerden gelecek zararı azaltarak spermin hareketini artırdığı ortaya konmuştur. Selenyum sperm üretiminde gereklidir. Sperm sayısı düşük erkelerde selenyumun da düşük olduğu görülmüştür

B 12 vitamini
Çalışmalarda, B12 vitamini enjeksiyonlarının sperm sayısını artırarak erkek doğurganlığını desteklediği gösterilmiştir. Sanler ve Faragher tarafından yapılan araştırmada, günde 1.000 mcg B12 vitamini verildikten sonra sperm sayısının her mililitrede 100 milyonun üzerine yükselebileceği gösterilmiştir

Bir çoğu Kaan Aydos'un sitesinden olmak üzere genel olarak icerigindekileri paylaştım. İnsaallah faydasini görürüz. Lütfen fikirlerinizi paylaşın bunlarin bir kısmı Proxeed de yok. Duyan bilen kullananlardan yorum rica ediyorum.

keşke ilgilenmesek biz de :KK43:

benim eşim de en son 2015 yılında test yaptırdı. 7 milyon sayı , %20 hareketlilik ve %2 morfoloji çıkmıştı o zaman.

doktorumuz opstravent verdi ama ne yazıkki o zaman maddi sorunlardan dolayı sadece 1 ay kullandık.kuzenim eczacı o da opstravent in daha geniş içerikli olduğunu söylemişti,onun tavsiyesiyle almıştık.

ayrıca eşimin hormon değerlerine de bakıldı ve testesteron düşük çıkmıştı.o da etkiliyormuş sperm değerlerini.2 ayda ilaçla hormonlar düzeldi.

2 yıldır neler yapmadım ki..keçiboynuzu kürü,çakşır,arı sütü bal polen daha neler neler.. sağolsun eşim ne iç desem içiyor..ay sonunda 2 yıl aradan sonra tekrar test yaptıracağız yükselme olmuştur diye ümit ediyorum..en azından eskiye oranla meninin kıvamı bile değişti benim gözlemlediğim,eskiden su gibiydi.

şimdi yine günde bir bardak çoban çökerten çeyı,zeytinyağında bekletilmiş incir ve e vitamini kullanıyoruz.

İnşallah güzel sonuçlar alırız.

keşke ilgilenmesek biz de :KK43:

benim eşim de en son 2015 yılında test yaptırdı. 7 milyon sayı , %20 hareketlilik ve %2 morfoloji çıkmıştı o zaman.

doktorumuz opstravent verdi ama ne yazıkki o zaman maddi sorunlardan dolayı sadece 1 ay kullandık.kuzenim eczacı o da opstravent in daha geniş içerikli olduğunu söylemişti,onun tavsiyesiyle almıştık.

ayrıca eşimin hormon değerlerine de bakıldı ve testesteron düşük çıkmıştı.o da etkiliyormuş sperm değerlerini.2 ayda ilaçla hormonlar düzeldi.

2 yıldır neler yapmadım ki..keçiboynuzu kürü,çakşır,arı sütü bal polen daha neler neler.. sağolsun eşim ne iç desem içiyor..ay sonunda 2 yıl aradan sonra tekrar test yaptıracağız yükselme olmuştur diye ümit ediyorum..en azından eskiye oranla meninin kıvamı bile değişti benim gözlemlediğim,eskiden su gibiydi.

şimdi yine günde bir bardak çoban çökerten çeyı,zeytinyağında bekletilmiş incir ve e vitamini kullanıyoruz.

İnşallah güzel sonuçlar alırız.
Tesekkur ederim yorumunuz için. Enazndan birinden fikir duydum. Cunku bu ilacla ilgili hicbir yorum bulamadim internette. oyuzden.hic emin olamadim.
Meni kıvamı değişti demissiniz bizde de tam tersi.normalden koyu gibi. Sivilasma suresi 90dk dan fazla çıktı yani sivilasmiyor biturlu :KK43: bu da spermlern sividan kopup ilerlemesini zorlastiriyormus. İnsaallah ona da faydasi olur. Hizi buyuzden de düşük olabilir. O dedgin yerde yazdrmadm canm.ilaci baska dr yazdi. Sonuclarnzi alinca burayada yazarmisin merak ettim.

X