psikoloğa gitmeli miyim????????

sude_naz20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
453
1
36
arkadaşlar benim sorunum özgüven eksikliği galiba....galiba diyorum şöyle ki;
25 yaşındayım evliyim mesleğim var çok şükür ama iş yerinde iş arkadaşlarımın hemen hepsi bayan ve bana arkadaşlarımın kilom ile ve yaşım ile ilgili söylediklerini çok kafama takıyorum boyum 170 kilom 60 tı ama bazı ilaçlardan dolayı 4 kg falan aldım ama devamlı kilo kilo kilo dedikleri için kendimi çok kötü hissediyorum ve bana yaşından büyük gösteriyorsun diyorlar ben onlarla ayı fikirde değilim aksine genç gösterdiğimi sanıyordum :KK43::KK43::KK43:
özgüvenim olsa takmazdım kafaya...bir de uyaramıyorum hepsini ama soğuyorum yavaş yavaş bu insanlardan...
sizce psikolğa gitmeli miyim ankaradayım psikolog öneriniz varsa da açığım

25 yaşındayım evliyim mesleğim var çok şükür ama iş yerinde iş arkadaşlarımın hemen hepsi bayan ve bana arkadaşlarımın kilom ile ve yaşım ile ilgili söylediklerini çok kafama takıyorum boyum 170 kilom 60 tı ama bazı ilaçlardan dolayı 4 kg falan aldım ama devamlı kilo kilo kilo dedikleri için kendimi çok kötü hissediyorum ve bana yaşından büyük gösteriyorsun diyorlar ben onlarla ayı fikirde değilim aksine genç gösterdiğimi sanıyordum :KK43::KK43::KK43:
özgüvenim olsa takmazdım kafaya...bir de uyaramıyorum hepsini ama soğuyorum yavaş yavaş bu insanlardan...

işyerindeki arkadaşlarının bir psikoloğa ihtiyacı var bence. Başkalarının dış görünüşleriyle ilgili düşünmeden eleştiri yapan insanların iç dünyasında mutsuzluk yaşadıklarını düşünüyorum. Seninle ilgili bir sorun yok. Tabi ki birileri benim içinde kilo aldın,çok zayıfladın, bu sana yakışmıyor gibi eleştiriler yapsalar benimde güvenim eksilir. Sen kendinden emin ol, onların söylediklerine de kulak asma lütfen. o insanlardan da uzak durmaya çalış, arana mesafe koy. herkes haddini bilsin. Kafana takma :)

bence gitmelisin canım, ben de gidiyorum, gerçekten faydası oluyor, benim de işyerinde arkadaşlarım akıllarısıra beni dışlıyorlardı, bu dönemi psikoloğum sayesinde atlattım, onu çok seviyorum ama izmirde, burda olsaydın tavsiye ederdim ama ankarada bilmiyorum,

teşekkür ediyorum cevap veren arkadaşlarım hala kararsızım insanları anlayamıyorum :KK19: asla benim uslübum değil birini dış görünüşüne göre eleştirmek...biraz daha bekleyeyim bari belki zayıflarım 4-5 kg o zaman ağır eleştiri almıyordum...

bence gitmelisin canım, ben de gidiyorum, gerçekten faydası oluyor, benim de işyerinde arkadaşlarım akıllarısıra beni dışlıyorlardı, bu dönemi psikoloğum sayesinde atlattım, onu çok seviyorum ama izmirde, burda olsaydın tavsiye ederdim ama ankarada bilmiyorum,

doktorun kimdi nerede.. hangi konulara bakıyor yani sorunlara

Son düzenleme:

bence arkadaşlarınızın ihtiyacı var psikologa :KK8: yaş konunuzu bilemem ama boya göre çok da fazla bi kiloda değilsiniz bence

doktorun kimdi nerede.. hangi konulara bakıyor yani sorunlara

nil katre koç canım, bireysel terapi için gitmiştim ben, iş arkadaşlarımla problemim vardı, kadının enerjisi çok iyi, sadece doktor değil arkadaş da oluyor, iki kez de hipnoz yaptı bana, biraz mistik tarafı var , çok şeker, arkadaşın da oluyor ve istediğin zaman arayıp tavsiye alabiliyorsun, terapide olunca da asistanını arıyorum, güven veriyolar canım, ama dediğm gibi ankarada tavsiye için dilersen ona sorarım canım

Merhaba öncelikle dikkate bu kadar alınmayacak bir durumu bı derece kafana takman gereksiz gibi görünüyor ancak bu tabiki bana göre ben psikoloji öğrencisiyim ve sizin gibi durumlar yaşayan kişilerin durum bu şekilde hafif be belirgin iken hemen başvurmanız haline en fazla 3 seansla rahatlayacağınıxa inanıyorum
Kendinizi üzmeyin hiçbirşey sizden önemli değil 😃

cevap veren herkese çok teşekkür ederim bu sene bahsettiğim iş arkadaşlarım o kadar çok üzdüler ki beni yaptıkları ağır eleştirilerle:KK43:
sürekli kafamda dolanıp duruyor ben cidden kilolu muyum 25te fazla mı gösteriyorum diye kafayı yemek üzereyim neden bu yorumlar sadece iş yerimde oluyor dışarıda tanıştığım insanlar böyle şeyler söylemiyor diye:18:
Allahtan tayinim çıktı 1 hafta sonra bu şehirden gideceğim ama şöyle bir karar aldım yarın ilk işim ağır eleştiri yapan bir arkadaşı kenara çekip açık açık konuşacağım üstelik kendisi 100 küsur kilo ve 35inde asla küçümsemiyorum ama neden böyle yaptıklarını soracağım yoksa bu şehirden gitsem de kafamda bu sorunu da götüreceğim

Ablacığım; benimde öz güven eksikliğim var ve bu çok çok derinlerde yaşadığım bir duyguydu başlarda. Sonra dış görünüşüm sebebiyle pek ortamlara giremez senin gibi kafama takardım. Sonra ilişkilerimde hep kaybetme korkusu yaşadım bu yüzden her şeye evet dedim çok verici davrandım her konuda. Zamanla öz güven eksikliğim gün yüzüne çıkmaya başladı ilişkilerimde yıpranmaya başladım ve sonu intihara kadar gitti. Ben ergenlik dönemindeyim daha 18 yaşında bunları yaşadım ve 9 aydır tedavimi görüyorum. Ben tedavimden çok çok iyi sonuçlar almaya başladım fakat haplar çok güçsüzleştiriyor insanı zayıflatıyor alt üst ediyor. Benim tek şikayetim bu mesela. Öz güvenime gelince, şunu çok iyi anladım kimse kimseden üstün değil, dünya kimsenin etrafında dönmüyor, ben değerliyim, kimse beni üzecek kadar da küstah değil. 19 yaşındayım ve 4 ay kadar sonra hapları bırakmaya başlayacağım. Ben psikiyatriye gidiyorum. Senin durumun benim kadar ağır değil dediğin gibi bir psikologa gitmelisin. Bana kalsa her insan gitmeli bir yardım almalı çünkü onlar o konuların uzmanı çok da güzel yönlendiriyorlar. Sana da yardımcı olacaklar her sorununu onlarla paylaşabilirsin. Git mutlaka bu delilik filan değil sadece güçsüz kaldığın bazı durumlarda yardım alıyorsun. Umarım senin de düzelir bu durumun :)

cevap veren herkese çok teşekkür ederim bu sene bahsettiğim iş arkadaşlarım o kadar çok üzdüler ki beni yaptıkları ağır eleştirilerle:KK43:
sürekli kafamda dolanıp duruyor ben cidden kilolu muyum 25te fazla mı gösteriyorum diye kafayı yemek üzereyim neden bu yorumlar sadece iş yerimde oluyor dışarıda tanıştığım insanlar böyle şeyler söylemiyor diye:18:
Allahtan tayinim çıktı 1 hafta sonra bu şehirden gideceğim ama şöyle bir karar aldım yarın ilk işim ağır eleştiri yapan bir arkadaşı kenara çekip açık açık konuşacağım üstelik kendisi 100 küsur kilo ve 35inde asla küçümsemiyorum ama neden böyle yaptıklarını soracağım yoksa bu şehirden gitsem de kafamda bu sorunu da götüreceğim

En mantıklısını yaparsın ablacığım :)

X