Psikologa param yetmedi buraya konu açtım.

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
Ya ben uzuuunn zaman sonra kalbimi birine açtım, tamam bundan olur dedim, hemde aradaki kmlerce yola rağmen ! illaki konustuklarım görüstüklerim oldu ama o his uyanmadı. Kabul edemeyrceğim şeyleri bile zamana bırakmaya kararı vermistim. Biz tesadüfen tanistik daha yüzyüze görüsemeden memleketine tayin oldu. Bir konuda ondan yardım istemistim sonrasinda ara sıra arkadaşca muhabbetimiz devam etti. Yüzyüze görüşünce ise bilmiyorum, hickimseyle eğlenmediğim kadar eğlendim, onu yıllardır tanıyormus gibi hissettim yanında cok rahattım. O da zaten hep benim mizacımı cok beğendigini söylerdi. Ben karşi cinse zor güvenen biriyimdir vakit geçirmem gerekir. Bu kisiye daha ilk günden bu kadar yakın hissetmem cok garip geldi. Neyse velhasil kelam ilk günden itibsren gelmeli gitmeli 1 aylik iliskimiz oldu. Öncesinde onun sehrinde tanıstık, daha sonrasinda o yillik izin alip o kadar yol cekip benim yasadigim sehre geldi, ucakta olmadigi icin otobüsle eziyet cekti. Anlasmazlıklar olsada aramız cok iyiydi, anlasmazliklari konusarak cözüyorduk.1 aylık bir beraberlikti toplasaniz 1 haftası belki yanyana ama su ana kadarki tüm erkek arkadaslarımla olan anılarimı toplasanız bu kadar etmez,hickimseyle yasamadigim kadar özel anılarımız oldu, hep güldük eğlendik, sürekli iletisim halindeydik.Sınırlarıma hep saygı duydu cok güzel bir ten uyumumuz vardı, kac gece beraberdik yaninda yari ciplaktim resmen cinselliğe dair en ufak rahatsiz edici bir tavrı olmadı, istemiyorum dememe bile gerek kalmadı hic öyle yaklaşmadı sadece bir kere en basta ben cinsellik yasamak istemiyorum dedim konu kapandı öpüsmekten ileriye gitmedi kucağına bile oturdugumda bana saygı duydu. Ben biriyle sevismeden deli gibi arzulamadan sevmeyi öğrendim ilk defa duygularım arzularımın önüne geçti.Neyse ben kendisini önceden bir kız arkadaşıma sormustum sirf laf olsun diye,( sevgilim demedim)hakkında baya kötü seyler söylemişti ama kiz arkadaşın huyunu biliyorum insanları birbirine düsurmeyi cok sever, pek itimad etmedim kendisine genede sevgilime sordum o da bir seyler anlatıp dediki istersen yüzleselim cagır vs.. neyse konu kapanıp gitti (yıllar önce aralafinda bir muhabbet gecmis ,erkek arkadasım kizdan hic hoslanmadığını hatta engellediğini söyledi). Sonra bu kız arkadas bu muhabbetin üzerinden birkaç hafta sonra durduk yere bana bir ss atti, ççooook önceden aralarında geçen bir muhabbet. Muhabbette erkek arkadaşım kıza iste sakayla karisik gülüşünü özlrdim diyor ,kiz sakayla karisik küfür ediyor erkek arkadaşımda gene sakayla karisik iste ben seni hep sevdim falan diyor mesajlar instadan atilmis kiz kendininkileri geri almis muhabbrtin akisinda eksikler var. Bende bu ssi erkek arkadasima attim neye istersen ona inan aciklama yapmayacağim, hatirlamiyorum cok önceden olan bir muhabbet dalgasına demisimdir dedi, sen bana bile su ana kadar bunları söylemedin simdi nefret ettigini söyledigin bir kıza bunları dedigini görüyorum bu duygular senin icin bu kadar basit mi Allah yolunu acik etsin dedim ayrildik. Biraz tartistik ustüne ertesi gün telefonda aradım yaninda arkadası vardı karsılıklı olarak yükseldik ama o daha çok. Bende yalnızken konusalım dedim kapattık. O gün bugündür aramadı,yazmadı bende hicbir adım atmadım tekrar sosyal medyadan her gün farkli birini takip ediyor. Ben cok üzülüyorum o kadar seyi ben tek başıma mı yasadım hic mi anlamı yoktu. Düsünüyorum bana değer vermese bilmem kac km yolu 3 gün icin gelmezdi,iyi niyetimi kullanmaya calısırdı. Ne yapacaĝım bilmiyorum. Mesele bilmem kac yil öncr olan muhabbet değil bana bile hic seni özledim dememisken nefret ettigini söylediği birine bunu demesi cok ağırıma gitti. Belki eski sevgilisine söylese ağir gelmezdi.

Son düzenleme:
Arkadaslar dipnot olarak eklemek isterim duygusal boslukta değildim hatta görüstügüm iyi iletisimimiz olan biri vardı o sıra

ilişkini sabote etmişsin bence
seneler önceki diyaloğu adama sorman bile hata
sonradan aralarında ne olduysa adam artık nefret ettiğini falan söylemiş
kızın senden çok önceki konuşmaları içeren ss'i yüzünden her şeyi mahvetmişsin
kendini neden onunla yaşadığı şeyle kıyaslıyorsun ki yok özledim demiş de sana dememiş
hep böyle eskileri kurcalarsan bi tane bile düzgün ilişkin olmaz
bana da 1 aylık sevgilim gelip eski bişeyin hesabını sorsa ben de açıklama falan yapmam
ilişkilerinde karşındaki insanı benden önce benden sonra diye ayır bence
ben seneler önce birine yaptığım şeyleri, geçen sene o kişiden daha çok sevdiğim birine yapmadım mesela
çünkü insan değişiyor, gelişiyor
hiç olmazsa akıllanıyor
özledim demişse demiş onların özeli zaten seni ilgilendirmez
bence fazlasıyla ayıp etmişsin ya
kimsenin duygusunun basitliğini zorluğunu sorgulamaya hakkın yok

Ya ben uzuuunn zaman sonra kalbimi birine açtım, tamam bundan olur dedim, hemde aradaki kmlerce yola rağmen ! illaki konustuklarım görüstüklerim oldu ama o his uyanmadı. Kabul edemeyrceğim şeyleri bile zamana bırakmaya kararı vermistim. Biz tesadüfen tanistik daha yüzyüze görüsemeden memleketine tayin oldu. Bir konuda ondan yardım istemistim sonrasinda ara sıra arkadaşca muhabbetimiz devam etti. Yüzyüze görüşünce ise bilmiyorum, hickimseyle eğlenmediğim kadar eğlendim, onu yıllardır tanıyormus gibi hissettim yanında cok rahattım. O da zaten hep benim mizacımı cok beğendigini söylerdi. Ben karşi cinse zor güvenen biriyimdir vakit geçirmem gerekir. Bu kisiye daha ilk günden bu kadar yakın hissetmem cok garip geldi. Neyse velhasil kelam ilk günden itibsren gelmeli gitmeli 1 aylik iliskimiz oldu. Öncesinde onun sehrinde tanıstık, daha sonrasinda o yillik izin alip o kadar yol cekip benim yasadigim sehre geldi, ucakta olmadigi icin otobüsle eziyet cekti. Anlasmazlıklar olsada aramız cok iyiydi, anlasmazliklari konusarak cözüyorduk.1 aylık bir beraberlikti toplasaniz 1 haftası belki yanyana ama su ana kadarki tüm erkek arkadaslarımla olan anılarimı toplasanız bu kadar etmez,hickimseyle yasamadigim kadar özel anılarımız oldu, hep güldük eğlendik, sürekli iletisim halindeydik.Sınırlarıma hep saygı duydu kac gece beraberdik yaninda yari ciplaktim resmen cinselliğe dair en ufak rahatsiz edici bir tavrı olmadı, istemiyorum dememe bile gerek kalmadı hic öyle yaklaşmadı. Neyse ben kendisini önceden bir kız arkadaşıma sormustum sirf laf olsun diye,( sevgilim demedim)hakkında baya kötü seyler söylemişti ama kiz arkadaşın huyunu biliyorum insanları birbirine düsurmeyi cok sever, pek itimad etmedim kendisine genede sevgilime sordum o da bir seyler anlatıp dediki istersen yüzleselim cagır vs.. neyse konu kapanıp gitti (yıllar önce aralafinda bir muhabbet gecmis ,erkek arkadasım kizdan hic hoslanmadığını hatta engellediğini söyledi). Sonra bu kız arkadas bu muhabbetin üzerinden birkaç hafta sonra durduk yere bana bir ss atti, ççooook önceden aralarında geçen bir muhabbet. Muhabbette erkek arkadaşım kıza iste sakayla karisik gülüşünü özlrdim diyor ,kiz sakayla karisik küfür ediyor erkek arkadaşımda gene sakayla karisik iste ben seni hep sevdim falan diyor mesajlar instadan atilmis kiz kendininkileri geri almis muhabbrtin akisinda eksikler var. Bende bu ssi erkek arkadasima attim neye istersen ona inan aciklama yapmayacağim, hatirlamiyorum cok önceden olan bir muhabbet dalgasına demisimdir dedi, sen bana bile su ana kadar bunları söylemedin simdi nefret ettigini söyledigin bir kıza bunları dedigini görüyorum bu duygular senin icin bu kadar basit mi Allah yolunu acik etsin dedim ayrildik. Biraz tartistik ustüne ertesi gün telefonda aradım yaninda arkadası vardı karsılıklı olarak yükseldik ama o daha çok. Bende yalnızken konusalım dedim kapattık. O gün bugündür aramadı,yazmadı bende hicbir adım atmadım tekrar sosyal medyadan her gün farkli birini takip ediyor. Ben cok üzülüyorum o kadar seyi ben tek başıma mı yasadım hic mi anlamı yoktu. Düsünüyorum bana değer vermese bilmem kac km yolu 3 gün icin gelmezdi,iyi niyetimi kullanmaya calısırdı. Ne yapacaĝım bilmiyorum. Mesele bilmem kac yil öncr olan muhabbet değil bana bile hic seni özledim dememisken nefret ettigini söylediği birine bunu demesi cok ağırıma gitti. Belki eski sevgilisine söylese ağir gelmezdi.

Arkadaslar dipnot olarak eklemek isterim duygusal boslukta değildim hatta görüstügüm iyi iletisimimiz olan biri vardı o sıra

Kızla flört etmişler gibi duruyor geçmişte.

Dipnotunuzdan sonra, bu adam için neden konu açtığınıza anlam veremedim.

Aynı anda 2 insanla görüşmeniz çok çirkin.

ilişkini sabote etmişsin bence
seneler önceki diyaloğu adama sorman bile hata
sonradan aralarında ne olduysa adam artık nefret ettiğini falan söylemiş
kızın senden çok önceki konuşmaları içeren ss'i yüzünden her şeyi mahvetmişsin
kendini neden onunla yaşadığı şeyle kıyaslıyorsun ki yok özledim demiş de sana dememiş
hep böyle eskileri kurcalarsan bi tane bile düzgün ilişkin olmaz
bana da 1 aylık sevgilim gelip eski bişeyin hesabını sorsa ben de açıklama falan yapmam
ilişkilerinde karşındaki insanı benden önce benden sonra diye ayır bence
ben seneler önce birine yaptığım şeyleri, geçen sene o kişiden daha çok sevdiğim birine yapmadım mesela
çünkü insan değişiyor, gelişiyor
hiç olmazsa akıllanıyor
özledim demişse demiş onların özeli zaten seni ilgilendirmez
bence fazlasıyla ayıp etmişsin ya
kimsenin duygusunun basitliğini zorluğunu sorgulamaya hakkın yok
Ya benim icin mevzu eski yeni değil. Kızla önce arkadas olduklarını sonradan onun pesindrn kosup rahatsız ettiğini o tarz bir muhabbet yasamadıklarını kızdan nefret ettiğini söyledi. Eski sevgilisi flörtü falan olsa zaten hiç takılmazdım.

Ya ben uzuuunn zaman sonra kalbimi birine açtım, tamam bundan olur dedim, hemde aradaki kmlerce yola rağmen ! illaki konustuklarım görüstüklerim oldu ama o his uyanmadı. Kabul edemeyrceğim şeyleri bile zamana bırakmaya kararı vermistim. Biz tesadüfen tanistik daha yüzyüze görüsemeden memleketine tayin oldu. Bir konuda ondan yardım istemistim sonrasinda ara sıra arkadaşca muhabbetimiz devam etti. Yüzyüze görüşünce ise bilmiyorum, hickimseyle eğlenmediğim kadar eğlendim, onu yıllardır tanıyormus gibi hissettim yanında cok rahattım. O da zaten hep benim mizacımı cok beğendigini söylerdi. Ben karşi cinse zor güvenen biriyimdir vakit geçirmem gerekir. Bu kisiye daha ilk günden bu kadar yakın hissetmem cok garip geldi. Neyse velhasil kelam ilk günden itibsren gelmeli gitmeli 1 aylik iliskimiz oldu. Öncesinde onun sehrinde tanıstık, daha sonrasinda o yillik izin alip o kadar yol cekip benim yasadigim sehre geldi, ucakta olmadigi icin otobüsle eziyet cekti. Anlasmazlıklar olsada aramız cok iyiydi, anlasmazliklari konusarak cözüyorduk.1 aylık bir beraberlikti toplasaniz 1 haftası belki yanyana ama su ana kadarki tüm erkek arkadaslarımla olan anılarimı toplasanız bu kadar etmez,hickimseyle yasamadigim kadar özel anılarımız oldu, hep güldük eğlendik, sürekli iletisim halindeydik.Sınırlarıma hep saygı duydu cok güzel bir ten uyumumuz vardı, kac gece beraberdik yaninda yari ciplaktim resmen cinselliğe dair en ufak rahatsiz edici bir tavrı olmadı, istemiyorum dememe bile gerek kalmadı hic öyle yaklaşmadı sadece bir kere en basta ben cinsellik yasamak istemiyorum dedim konu kapandı öpüsmekten ileriye gitmedi kucağına bile oturdugumda bana saygı duydu. Ben biriyle sevismeden deli gibi arzulamadan sevmeyi öğrendim ilk defa duygularım arzularımın önüne geçti.Neyse ben kendisini önceden bir kız arkadaşıma sormustum sirf laf olsun diye,( sevgilim demedim)hakkında baya kötü seyler söylemişti ama kiz arkadaşın huyunu biliyorum insanları birbirine düsurmeyi cok sever, pek itimad etmedim kendisine genede sevgilime sordum o da bir seyler anlatıp dediki istersen yüzleselim cagır vs.. neyse konu kapanıp gitti (yıllar önce aralafinda bir muhabbet gecmis ,erkek arkadasım kizdan hic hoslanmadığını hatta engellediğini söyledi). Sonra bu kız arkadas bu muhabbetin üzerinden birkaç hafta sonra durduk yere bana bir ss atti, ççooook önceden aralarında geçen bir muhabbet. Muhabbette erkek arkadaşım kıza iste sakayla karisik gülüşünü özlrdim diyor ,kiz sakayla karisik küfür ediyor erkek arkadaşımda gene sakayla karisik iste ben seni hep sevdim falan diyor mesajlar instadan atilmis kiz kendininkileri geri almis muhabbrtin akisinda eksikler var. Bende bu ssi erkek arkadasima attim neye istersen ona inan aciklama yapmayacağim, hatirlamiyorum cok önceden olan bir muhabbet dalgasına demisimdir dedi, sen bana bile su ana kadar bunları söylemedin simdi nefret ettigini söyledigin bir kıza bunları dedigini görüyorum bu duygular senin icin bu kadar basit mi Allah yolunu acik etsin dedim ayrildik. Biraz tartistik ustüne ertesi gün telefonda aradım yaninda arkadası vardı karsılıklı olarak yükseldik ama o daha çok. Bende yalnızken konusalım dedim kapattık. O gün bugündür aramadı,yazmadı bende hicbir adım atmadım tekrar sosyal medyadan her gün farkli birini takip ediyor. Ben cok üzülüyorum o kadar seyi ben tek başıma mı yasadım hic mi anlamı yoktu. Düsünüyorum bana değer vermese bilmem kac km yolu 3 gün icin gelmezdi,iyi niyetimi kullanmaya calısırdı. Ne yapacaĝım bilmiyorum. Mesele bilmem kac yil öncr olan muhabbet değil bana bile hic seni özledim dememisken nefret ettigini söylediği birine bunu demesi cok ağırıma gitti. Belki eski sevgilisine söylese ağir gelmezdi.
Geçmişinin hesabını niye soruyorsun ki

Kızla flört etmişler gibi duruyor geçmişte.

Dipnotunuzdan sonra, bu adam için neden konu açtığınıza anlam veremedim.

Aynı anda 2 insanla görüşmeniz çok çirkin.
Ya bana flort ettik deseydi hic umurumda olmazdı. Aynı anda görüsmedim. Aramizda bir iliski yoktu birbirimizi tanıma asamasındaydık bununla tanisinca öbürüyle muhabbeti tamamen kestim

Ya bana flort ettik deseydi hic umurumda olmazdı. Aynı anda görüsmedim. Aramizda bir iliski yoktu birbirimizi tanıma asamasındaydık bununla tanisinca öbürüyle muhabbeti tamamen kestim

Dipnotunuzu tekrar okuyun, "o sıra" ifadesi ne anlama geliyor sizce ?

Ya benim icin mevzu eski yeni değil. Kızla önce arkadas olduklarını sonradan onun pesindrn kosup rahatsız ettiğini o tarz bir muhabbet yasamadıklarını kızdan nefret ettiğini söyledi. Eski sevgilisi flörtü falan olsa zaten hiç takılmazdım.
peki bunun hesabını sorman doğru mu sence?
yani x bir kız hakkında sevgiline gidip bişeyler sorman ve ondan açıklama almaya çalışman?
ben şu muamelen karşısında anında ayrılırdım mesela. yanlış buldum seni ...

peki bunun hesabını sorman doğru mu sence?
yani x bir kız hakkında sevgiline gidip bişeyler sorman ve ondan açıklama almaya çalışman?
ben şu muamelen karşısında anında ayrılırdım mesela. yanlış buldum seni ...
Muhabbet söyle gerceklesti. O gidip eski sevgilime beni sordurmus ben o konuda cok kızdım sonfasında aramizda bir espiri gecti bende seni sorayım mı diye o da sor dedi öyle

Lovebombing yapmış biraz size..
1 ay çok kısa bir süre. Otobüse atlayıp gelmeler 1 yıl filan sürseydi gerçek bir sevgiden söz edebilirdik.

Adam muhtemelen aniden yükselip aşık numaralarına yatıp 2 gün sonra hiçbişey hissetmeyenlerden (evet var böyle insanlar)..

Konu kapanmış.
Birkaç haftaya siz de unutursunuz, hiç geriye bakmayın.

Paticiğim önceden olmuş bitmiş bir mevzu yakın arkadaşınla olmasından dolayı tekrar gündeme gelmiş. Ona zamanında kullandığı sevgi sözcüklerini sana kullanmaması zoruna gitmiş. Bu konuyu deşmek istersen mesele bombok bir yere çıkar. Ayrılmışsın işte. İki gün ağlar 3.süne gülersin boşver.

Lovebombing yapmış biraz size..
1 ay çok kısa bir süre. Otobüse atlayıp gelmeler 1 yıl filan sürseydi gerçek bir sevgiden söz edebilirdik.

Adam muhtemelen aniden yükselip aşık numaralarına yatıp 2 gün sonra hiçbişey hissetmeyenlerden (evet var böyle insanlar)..

Konu kapanmış.
Birkaç haftaya siz de unutursunuz, hiç geriye bakmayın.
Ya lovebombing mi bilmemde mesafe ilişkisinde tabiki gelinip gidilevek yoksa nasıl yürüsün

Muhabbet söyle gerceklesti. O gidip eski sevgilime beni sordurmus ben o konuda cok kızdım sonfasında aramizda bir espiri gecti bende seni sorayım mı diye o da sor dedi öyle
sevgilin mi senin eski sevgiline seni sordurmuş?
iş görüşmesinde adayların referanslarını aramak gibi olmuş :)

yazdıklarından, erkekleri pek iyi tanımadığını düşündüm ben
elbette bende erkek uzmanı değilim ama şu hayatta hiçbir erkeğin 1 ay içinde
yoğun duygular hissedeceğini düşünmüyorum, inanmıyorum
erkekte duygu hemen oluşmaz
heyecan, arzu vs evet etkilenme bunlar okey ama sevgi denen şeyden bu kadar kısa sürede bahsedemeyiz
istisnalar kaideyi bozmaz

Otobus yolculuğu benim için eziyet değil, eğlendiğim insanın yanına giderim. He erkek beyni farklı, illa aşık olmasına gerek yok o kadar yol için. Gitmek istedi gitti büyük bir fedakarlık değil.

Seni isteseydi kendini inandırmaya çalışırdı. Evet konuları siz açmışsınız durduk yere ama seninle bu konuyu konuşabilirdi. Kime neye inanıyorsan inan demesi başından savması gibi geldi.

O sırada başka biriyle daha iletişiminiz vardı, çocuğun gözünden bakınca da siz bu kez o anları öylesine mi yaşadınız? Aynı soru size de sorulabilir.
Benim demek istediğim bir insanın her hareketine çok fazla anlamlar yüklememek gerek. Sevmek farklı, eğlenmek farklı şeyler.

Paticiğim önceden olmuş bitmiş bir mevzu yakın arkadaşınla olmasından dolayı tekrar gündeme gelmiş. Ona zamanında kullandığı sevgi sözcüklerini sana kullanmaması zoruna gitmiş. Bu konuyu deşmek istersen mesele bombok bir yere çıkar. Ayrılmışsın işte. İki gün ağlar 3.süne gülersin boşver.
Ya burhancim bilmiyorum cok aşık olduğum biri de oldu uzun suren iliskimde oldu ama anı biriktirmek bambaska bir olaymıs ya 😔
sevgilin mi senin eski sevgiline seni sordurmuş?
iş görüşmesinde adayların referanslarını aramak gibi olmuş :)

yazdıklarından, erkekleri pek iyi tanımadığını düşündüm ben
elbette bende erkek uzmanı değilim ama şu hayatta hiçbir erkeğin 1 ay içinde
yoğun duygular hissedeceğini düşünmüyorum, inanmıyorum
erkekte duygu hemen oluşmaz
heyecan, arzu vs evet etkilenme bunlar okey ama sevgi denen şeyden bu kadar kısa sürede bahsedemeyiz
istisnalar kaideyi bozmaz
Evet tanisikliklari var bende önceden arkadasken söylemiştim. Bende düşünmüyorum ama diger dediklerinizle anılar kaliteli vakit gecirme falan birlesince istisna herhalde demistim. Yoksa tabiki öyle askindan ölüyorum ,bitiyorum lafları gecmedi sadece ikimizde ileriye dönük güzel bir iliski istediğimizi konusmustuk

iyide aramizda duygusal bir iliski yokken iki kisiyi de tanimakta yanlıs bir sey yok. Kaldıki önce arkadasımdı sonra görünce birden tüm iletisimi kestim.

Diğer insanı normal arkadaş olarak mı görüp tanıyordunuz ? Aynısını size bir erkek yapsaydı, normal mi karşılayacaktınız ? 1 günde oluşmuyor zaten duygular.

Ortada hiçbir duygu yoksa, "duygusal boşlukta değildim hatta görüştüğüm iyi iletişimimiz olan biri vardı o sıra" yazmanız da ilginç.

X