Psikolojik olarak dipteyim, boşanmak istiyorum lütfen akıl verin...

Saat1230

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2020
23
0
Öncelikle herkese merhaba. Bu yazı biraz uzun olacak tek seferde anlatmak istiyorum. 25 yaşındayım 2.5 yıllık evliyim. 15 yaşında trajik bir şekilde babamı kaybettim, iki kız kardeşim ve anneme annelik ettim. Babam vefat etmeden öncesinde babamın işi ve benim okulum dolayısıyla ailemden ayrı yaşamak durumunda kaldım babaannem ve dedemle. Babam öldükten sonra annemle yaşayabildim. Eşimle aynı lisede okuduk benden iki sınıf büyüktü, babamı kaybettigim zamanlarda oda sınıftan en yakın arkadaşıni benzer bir ölüm şekliyle kaybetmiş. Birgün dersin ortasında sınıftan ağlayarak tuvalete kostugum anda beni koridorda görmüş. Eşimin erkek kardeşi benimle yaşıt ve sınıf arkadaşımdı ondan numaramı alıyor ve bana yazıyor böylece tanıştık ve 2014ten beri bugünlere geldik. Ailesiyle tanıştığımdan beri ilk defa bir aileye sahip olduğum için hepsini koşulsuz sevdim saydım hepsini oldukları gibi kabullendim iki kaynım bir görümcem var. Evlendigimizden beri birsuru sorun oldu sesimi cikartmadim terbiyesizlik yapmadım. Babası çok despot dediği dedik sınırlı kaba saba biri ve eşim babasıyla birlikte çalıştığı için ne derse yapmak zorunda hissettik. Kayınvalidem kayinpederim eltimi istemediler tüm çevremize hergun onla ilgili kötü şeyler anlattılar anneme bana evimde devamlı bunlar konuşuldu kız ve kızın ailesiyle ilgili hatta ağıza alınmayacak hakaret küfürler. Şimdi evliler ve kıza çok iyi davranıyorlar herşey unutuldu neyse. Ektim nişanlandı şimdide onu istemiyorlar ve yine aynı şeyler başladı, babasına kulp buluyorlar çocuğa küfürler ediliyor eltime ayrıl baskısı yapılıyor filan derken bir gece eşim kardeşi eltim ben bizde oturuyoruz saat artık 04.00 falan babası disaridaymis alkol almış uzgunmus babalarını arayıp bize davet ettiler ben istemediğim halde. Geldi ayakta duramiyor pantolonunun düğmeleri açık ağzı yüzü kaymış kahve yap dedi yaptık eltimle sürekli bağırarak konuştuğu için bebeğim uyandı ama tuttu beni salmiyor benim kızımın halı nolacak siz benim ailemsiniz siz ne düşünüyorsunuz bu çocuk böyle ailesi böyle başladı konuştu konuştu sonra eltime sana Allah'ın adanalisi dedik Allah'ın fellahi dedik istemedik iyi çıktın, bana döndü sana işte şunu dedik bunu dedik iyi çıktın ama benim kızım öyle değil o hep iyi veremem dedi. Bana sen (kocamı kastederek) okuduğu yere gittim diyor ne boklar yediniz biliyorum dedi eltimede aynısını dedi ama kendi kızı öyle değilmiş.Kendi kızı 4 sene üniversitede sevgilisiyle yaşadı her boku yedi ama bilmediği için el değmemiş gül gonca sanıyor. Orada tepem attı sustum sabah olmuş evime gelmiş hem alkollü hem aptal saptal konuşuyor kimsede sesini çıkarmıyor kaniksamislar artık sürekli alkol alır böyle çünkü. Saat sabah 6 oldu bebeğim bir gram uyuyamadi bu hala diyor ki sabah kahvaltıya geleceksiniz bana fikrinizi bildireceksiniz kardeşinizle konuşacaksınız ayrılacak. Baba ben gelemem kalmamam çocuk zaten uyuyamadi dedim defalarca ne demek gelemem diye sesini yükseltti söyledim iste iki gün sonra eşimin doğum günüydü hem ona hediye alacaktık bunu söyledim fırladı kalktı ben gidiyorum ama sana çok darıldım bunu bil aile olmak böyle birşey değil diye. Evden çıkar çıkmaz kaynimi aradı o kızdan uzun durun anladınız mı diye. Sonra tekrar aradı o evden çıkın o evden uzak durun diye telefon haporlordeydi hepimiz duyduk. Kaynimla eltim biraz daha oturdu sus pus kaldık sonra gittiler şimdi gelir kontrol eder diye. Sabah eşim daha zor duruma dusmesin diye gittik kahvaltıya ne kayinpederim ne kayınvalidem konuşmadı benimle. Eşim kaynım görümcem üst kata çıkıp konuştular sonuç olarak görümcem ayrılmak istemediğini söylemiş bizde eltimle 2 saat onların konuşmasını bekledik ve pazar günümüz bitmiş oldu. O günden sonra eşimle konustum hem namusuma laf ettiler hem arkamdan o kadar çok konuşmuşlar ki ben onları bu kadar sevip sayarken. Eşimin doğum gününe gelmediler, 2 gün sonra benim doğum günümdu benim doğum günümü hiç kimse kutlamadi gelmedi. Yani beni silip attılar sadece babalarına karşılık verdim diye. Gorusmuyoruz 2 haftadır ama evler yakın iş yeri aynı önümüz bayram ve ilk kez böyle birşey yaşanıyor ondan öncesinde bir sürtüşme laf sokma bile olmamıştı ben onlardan çok gördüm ama kocamı seviyorsam onlarida sevicem dedim hep kendime kimseye anlatmadım. Bilmiyorum şuan o kadar sıkıştım ki eşime boşanmak istediğimi söyledim ben sana onlarla görüşme diyecek insan değilim ama ben görmek istemiyorum artık diye. Kabul etmiyor seni çocuğumu bırakmam diyor. Bosansak birdaha bakacakmiyim yuvamı yıkan insanlarin yüzüne dedi. Başka şehire gitsek işimiz kurulu düzenimiz burada yapamadık. Üstünden günler geçti kafam bir an olsun durmadı hep evlendigimizden beri yaşanan şeylerden tütün bu olayı neden böyle yaptıklarını düşünüyorum. İletişim kurmak yerine silmeyi tercih ettiler. Dünya onlarin etrafında dönmek zorunda hep, asla senin bir derdin yada önceden planlanmış bir işin olamaz olursa böyle oluyor. Yapamıyorum kısacası, daraliyorum. Herkes suspus ama bayramda bekleyecekler eşimde uzatma gel barışalım diyecek ama asla yüzlerini görmek istemiyorum. Eşim üniversitede okurken birkaç kez yanına gittim diye .... musum gibi arkamdan konusmuslar, eltimede aynısını yaptılar. Kaynım eltimden ayrılmıyor diye eltim ve ailesi için oğlumuza büyü yaptırdı bunlar taniyamiyoruz dediler şimdi aynısını damatları için söylüyorlar. Çok iğreniyorum hepsinden ömrümce görmek istemiyorum ama evli kaldığım sürece bir yere kadar sürer bu onuda istemiyorum. Akıl verin ben napayım çok uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim

En başta "eşimin ailesi sonuçta" diyerek sustuğunuz her şeyin karşılığını alıyorsunuz şuan... Evet eşinizin ailesi ama siz de insansınız. Kendinize bir sınır koymamışsınız. Şimdi hayat size bir fırsat vermiş ya o sınırı tek seferde koyarsınız ya da böyle hırpalanmaya devam edersiniz. Allah yardımcınız olsun

Okudum okumasına da eşinizin ailesiyle bu duruma gelme sebebini tam anlayamadım biraz karışık yazmışsınız. Ama eşiniz sizi seviyor ayrılmak istemiyor ve siz de seviyorsunuz belli ki. Çok şükür aranızda bir sevgisizlik saygısızlık yokken sadece ailesi sebebiyle boşanma düşüncesi çok yıkıcı bir tutum zaten dediğim gibi neyi bu kadar taktığınızı da anlamadım. Görüşmeyin gitsin zaruri durumlarda da eşinizin ve bebeğinizin hatrına katlanırsınız, tabi eşiniz sizin arkanızda durduğu ve anlayış gösterdiği müddetçe. Aksi bir tutum sergiler ve size psikolojik şiddet uygularsa ayrılık seçenek olabilir

O sınır boşanmak mı, laftan anlamayan insanların karsisina geçip neden böyle yaptıklarını sormak mı, yoksa onlar bir adım atana kadar beklemek mi onu düşünüyorum sadece

Kendi kızı 4 sene üniversitede sevgilisiyle yaşadı her boku yedi ama bilmediği için el değmemiş gül gonca sanıyor.

Nasıl ki sizin üni.de ne yaptığınız, özel hayatınız kimseyi ilgilendirmiyor ve üzerine konuşulması hadleri değil, onların kızlarının yaptıkları da sizi ilgilendirmez. Kim size ne diyorsa ona sorun hesabını, kızlarının özelini malzeme etmeyin.

Okudum okumasına da eşinizin ailesiyle bu duruma gelme sebebini tam anlayamadım biraz karışık yazmışsınız. Ama eşiniz sizi seviyor ayrılmak istemiyor ve siz de seviyorsunuz belli ki. Çok şükür aranızda bir sevgisizlik saygısızlık yokken sadece ailesi sebebiyle boşanma düşüncesi çok yıkıcı bir tutum zaten dediğim gibi neyi bu kadar taktığınızı da anlamadım. Görüşmeyin gitsin zaruri durumlarda da eşinizin ve bebeğinizin hatrına katlanırsınız, tabi eşiniz sizin arkanızda durduğu ve anlayış gösterdiği müddetçe. Aksi bir tutum sergiler ve size psikolojik şiddet uygularsa ayrılık seçenek olabilir
Evet çünkü çok uzun bir süreç ve benim nişanlıligimin üstünden hem kaybının hem gorumcemin Nisan ve düğün süreci geçti. Hepsinde karşı tarafı her konuda elestirdiler suçladılar yukarıdan baktılar hakaret küfür vs. Uzun bir süreç yani herşeyi anlatmaya çalışırken hicbirsey anlatamamisim farkettim. Neticede eşimin ailesini bundan sonra görmek istemiyorum, gidip gelmelerini ve beni beklemelerini istemiyorum. Ve görümcem 4 koca yıl sevgilisiyle yaşayıp şuan yeni tanıştığı biriyle evleniyorken ben yıllardır sadece oğullarıyla birlikteyim ve herşeyi onunla yaşadım. Arkamdan konuştuklarını ve namusuma laf etmelerini kaldıramıyorum bunlar benim çocuğumun babaannesi dedesi. İstersem kızlarının yaşadığı herşeyi fotoğraflarıyla koyabilirim önlerine ama kan çıkar. Çünkü nişanlısı ilk sevgilisi sanıyor herkes onlarda haftada bir gorusturuyorlar o sebepten eline erkek eli değmedi gibi bir algıları var ama biz öyle değiliz iki gelinde. İntikam almakta istiyorum ama bunları yüzlerine vurursam aileleri dağılır nişanlısıda bilmiyor çünkü. Net ayrılır. Bir yandan ben o lafları haketmedim diyorum bir yandan her yaptıkları yanlarına kar kaliyor

Nasıl ki sizin üni.de ne yaptığınız kimseyi ilgilendirmiyor, onların kızlarının yaptıkları da sizi ilgilendirmez. Kim size ne diyorsa ona sorun hesabını, kızlarının özelini malzeme etmeyin.
Zaten sorun bu ben kızlarına çok destek oldum bu konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum. Görümcem benim en yakın dostumdu hep destekledim ailesinden hep baskı gördüğü için korudum kolladim sevgilisinin babası vefat etti eşimden yalvar yakar izin aldım onun için gitsin müsade et sonra çok pişman olur diye. Ama işte o bunları yaşadığı halde ve hep onu destekledigim halde bana edilen laflara göz yummus, bana gelip eltimi kötüleyen kız beni gidip ona anlatmış. Bana hep kızkardesim biricik dostum derdi görümce olarak görmedim ki ben onu. Herşeyini anlatırdı bilirdim şuan o kadar hayal kırıklığına uğradım ki. Annesi bile benimle ilgili bunları söylerken oda desteklemiş. Birlikte yaşamakla bir kaç kez ziyaret etmek bir mi ki olsa bile ben onun her açığını kapattım herkese karşı o tam tersini yapmış yeni ogreniyorum sorun burda

Boşanmalık durum göremedim.
Kocanizla sorununuz yok.
Küs kalin görüşmek zorunda değilsiniz.
Esinize de benim icin bittiler bayram geldi kandil oldu vay saygı aman sevgi diyecek olursan soluğu avukat yanında alirim diye bildirin.
Hatta baskı yaparsa gidelim diye bayramda gidin. İçinizi onların önünde dökün.
Herkes bayramlaşma beklerken tokatlaşma olsun:)

Arsızlarla anlaşma dilim bu benim.
Bulunca rahat ettim.
Tavsiye ederim.

Eşimi sevdim onlarida sevicem diye birşey yok. Eşimi cok seviyorum o benim canim ama ailesini gram sevmem evlenir evlenmezde mesafemi koydum onlara karşi cünkü sorunlu insanlardi ve kendi ailemizde huzursuzluk istemedim.
Boşanmayi düşünmüyorsaniz o aileden uzak durun zaten anlattiklariniza bakilirsa igrenc insanlar.

Boşanmalık durum göremedim.
Kocanizla sorununuz yok.
Küs kalin görüşmek zorunda değilsiniz.
Esinize de benim icin bittiler bayram geldi kandil oldu vay saygı aman sevgi diyecek olursan soluğu avukat yanında alirim diye bildirin.
Hatta baskı yaparsa gidelim diye bayramda gidin. İçinizi onların önünde dökün.
Herkes bayramlaşma beklerken tokatlaşma olsun:)

Arsızlarla anlaşma dilim bu benim.
Bulunca rahat ettim.
Tavsiye ederim.
Tam olarak yapmak istediğim bu. Beni koruyup bana yaptiklarinin ve söylediklerinin hesabını sorabilecek kimse yok arkamda yalnızım bu konuda o sebepten arkamdan konuşan hatta iftira atan herkesin gerçek yüzünü dökmek istiyorum ortaya. Herkes ağzım sıkı diye gelir bana anlatırdı en anlatılmayacak şeyleri. Başkalarının kız evlatlarına damgayı vurmak kolay öğrensinler istiyorum. Sonra kayinpederime aile olmak işte böyle birşey deyip çekip gitmek istiyorum elimi ayağımı bağlayan da eşime olan sevgim ama babasız büyüdüm kendime laf getirmedim şimdide kocamin hatri için susmak bile ağır geliyor ailem bildiğim insanlar meğer yıllardır ediyorlarmış lafı sözü zaten. Hem dost kazığı yediğim gorumceme güzel bir sürpriz olur hem ailesine sonra mutlu mesut yaşasınlar.

Alkolik bir adamı niye umursuyorsuz.Tepkiyi o anda verin ki anlamı olsun.Sizin namusunuza laf ettilerse kesin irtibatı bitsin.Bunu Brezilya dizisi kıvamına getirmek ne mana.
Gerçekten Brezilya dizisi gibi Tv'de yayınlansa izlemem öyle bir hayatım var birkaç yıldır. O adamı ben dışında herkes umursuyor sevilip sayılan biri iş arkadaş çevresinde akrabaları ve ailesi sözünden çıkmıyor sadece tepki verdiğim için herkes düşman oldu işte. Onlar kaniksamislar devamlı içmesini üzülür içer sevinir içer yani hep bir bahanesi var ama ailesine göre öyle değil. Ona kız verilmez buna kız verilmez diye ahkam kesen biri herkeste ağzının içine bakıyor ama ailem bilseydi böyle olduklarını onlara kız verilir miydi sanmam. Yine de teşekkürler yazmissiniz

Ne iğrenç bir adam bu kayınpederiniz. Eşinizde beş para etmez. Alkolik pisliğin biri gece yarısı eve geliyor. Eşinin namusuna varana kadar laf edip, bebekte bile huzur bırakmıyor oda korkuluk vazifesini yerine getirip seyrediyor sadece. Başlarım böyle babaya. Alıştırmışlar aptalca davranışlarını göz ardı etmeye oda at oynatıyor. Ne münasebet ya içip içip evine gelmek 😡

Ne iğrenç bir adam bu kayınpederiniz. Eşinizde beş para etmez. Alkolik pisliğin biri gece yarısı eve geliyor. Eşinin namusuna varana kadar laf edip, bebekte bile huzur bırakmıyor oda korkuluk vazifesini yerine getirip seyrediyor sadece. Başlarım böyle babaya. Alıştırmışlar aptalca davranışlarını göz ardı etmeye oda at oynatıyor. Ne münasebet ya içip içip evine gelmek 😡
Evet eşime çok kızgınım işler bu raddeye gelene kadar ben elli kere konuşurdum ailemle. O koymayacaksa kim koyacak tavrını. Eşim susarsa kim takar ben uzulmusum kırılmışım. Bilmiyorum benden önce kesti iletişimini ailesiyle ve sen onlardan kopamazsin benim için bunu yapmak zorunda değilsin dedim bana sadece senin için değil sana laf eden önce bana laf ettiğini bilsin görüşülmeyecek sende beni düşünme onlar düşünse bunlar söylenmezdi alttan ala ala altta kaldım ben yoklar artık dedi. En büyük hatali gözümde eşim ama bundan sonra görüşmek yok biz yuvamiza kendimize bakicaz kızımızı bu ortamlardan uzak büyütüp sağlıklı bir birey yetistiricez tek derdimiz bu olsun dedi. Daha da usteleyemedim bu konuyu uzatmak hakliyken haksız durumuna düşmek istemiyorum. Onun böyle konuşması içimi soğutmuyor yapmak istediğim çok şey var ama önce ondan geçmem gerek. Gururumla yuvam arasında kaldım sanki

Evet eşime çok kızgınım işler bu raddeye gelene kadar ben elli kere konuşurdum ailemle. O koymayacaksa kim koyacak tavrını. Eşim susarsa kim takar ben uzulmusum kırılmışım. Bilmiyorum benden önce kesti iletişimini ailesiyle ve sen onlardan kopamazsin benim için bunu yapmak zorunda değilsin dedim bana sadece senin için değil sana laf eden önce bana laf ettiğini bilsin görüşülmeyecek sende beni düşünme onlar düşünse bunlar söylenmezdi alttan ala ala altta kaldım ben yoklar artık dedi. En büyük hatali gözümde eşim ama bundan sonra görüşmek yok biz yuvamiza kendimize bakicaz kızımızı bu ortamlardan uzak büyütüp sağlıklı bir birey yetistiricez tek derdimiz bu olsun dedi. Daha da usteleyemedim bu konuyu uzatmak hakliyken haksız durumuna düşmek istemiyorum. Onun böyle konuşması içimi soğutmuyor yapmak istediğim çok şey var ama önce ondan geçmem gerek. Gururumla yuvam arasında kaldım sanki
Bir süre izleyin eşinizi dediklerini yerine getirecekmi diye. Gerçekten sizi o ortamdan uzak tutup, huzursuzluğu engellerse ona göre davranırsınız sizde. Eşiniz bağımsız olsaydı yani kendi işi olsaydı sesi daha çok çıkardı aslında.

Zaten sorun bu ben kızlarına çok destek oldum bu konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum. Görümcem benim en yakın dostumdu hep destekledim ailesinden hep baskı gördüğü için korudum kolladim sevgilisinin babası vefat etti eşimden yalvar yakar izin aldım onun için gitsin müsade et sonra çok pişman olur diye. Ama işte o bunları yaşadığı halde ve hep onu destekledigim halde bana edilen laflara göz yummus, bana gelip eltimi kötüleyen kız beni gidip ona anlatmış. Bana hep kızkardesim biricik dostum derdi görümce olarak görmedim ki ben onu. Herşeyini anlatırdı bilirdim şuan o kadar hayal kırıklığına uğradım ki. Annesi bile benimle ilgili bunları söylerken oda desteklemiş. Birlikte yaşamakla bir kaç kez ziyaret etmek bir mi ki olsa bile ben onun her açığını kapattım herkese karşı o tam tersini yapmış yeni ogreniyorum sorun burda
Fazla dramatiksiniz ya kimseyi bu kadar umursamayın okurken bile baydı konuşmazlarsa keyifleri bilir diyip keyfine bakıcaksın salla gitsin ne bu dram duygusallık herşeyi öyle abartmışsınız ki sırf Bi sınır çizmek nasıl oluyor bilmediğin için boşanmak istiyorsan saçma görümcenin olayı da ayrı yani istediğini yaşar bunu ortaya dökmek istemen kötü bir düşünce sonuçta döktüğün zaman eline bişey geçmeyecek karaktersizlik yapmış olacaksın bırak kim ne mok yerse yesin kendi hayatını yaşa eşinle huzurunu kurmaya bak keyfi isteyen seninle iyi olur keyfi isteyen konuşmaz seni çok ırgalamasın bu karşındaki kişiler olmazsa olmazın degil sonuçta

Evet çünkü çok uzun bir süreç ve benim nişanlıligimin üstünden hem kaybının hem gorumcemin Nisan ve düğün süreci geçti. Hepsinde karşı tarafı her konuda elestirdiler suçladılar yukarıdan baktılar hakaret küfür vs. Uzun bir süreç yani herşeyi anlatmaya çalışırken hicbirsey anlatamamisim farkettim. Neticede eşimin ailesini bundan sonra görmek istemiyorum, gidip gelmelerini ve beni beklemelerini istemiyorum. Ve görümcem 4 koca yıl sevgilisiyle yaşayıp şuan yeni tanıştığı biriyle evleniyorken ben yıllardır sadece oğullarıyla birlikteyim ve herşeyi onunla yaşadım. Arkamdan konuştuklarını ve namusuma laf etmelerini kaldıramıyorum bunlar benim çocuğumun babaannesi dedesi. İstersem kızlarının yaşadığı herşeyi fotoğraflarıyla koyabilirim önlerine ama kan çıkar. Çünkü nişanlısı ilk sevgilisi sanıyor herkes onlarda haftada bir gorusturuyorlar o sebepten eline erkek eli değmedi gibi bir algıları var ama biz öyle değiliz iki gelinde. İntikam almakta istiyorum ama bunları yüzlerine vurursam aileleri dağılır nişanlısıda bilmiyor çünkü. Net ayrılır. Bir yandan ben o lafları haketmedim diyorum bir yandan her yaptıkları yanlarına kar kaliyor
Görümcenizle kişisel bir sorununuz varsa bunu onunla konuşun zira yaşantısı yalnızca onu ilgilendirir. Eşinizin anne babasıyla olan sorununuzu başkalarını kullanarak ateşlemeyin. Sizin namusunuza laf ettilerse burda gereken cevabı verecek kişi eşinizdir. Nefret ediyorum hatta şu namus kelimesinden, eğer istemiyorsanız görüşmeyin ve bu konuda adım atmayın. Eşiniz size değer veriyorsa yapılan haksızlıklara karşı tavır koyacaktır

Kimse kizi icin kotu konusmazki birakin ne derse desin kizina laf soyleyemezsiniz kabul etmezler ve siz kotu olursunuz. Ailecek kafa yapilari bozuk yanliz sizin eslerde sıkıntı babalarini esleri icin boyle konusturdugu icin sonra aman sorun cikmasin diye yone kajvaltiya gittiginiz icin falan. Bosanacak bisey yok ailesiyle bayram seyran farketmez gorusmeyin esiniz sizi ailesiyle gorusmeye zorlarsa ozaman bosanmayi düşünürsünüz

X