Psikolojik sorunum var diye eziyorlar

Böyle yorumları okuyunca, iş arkadaşlarım beni kk'da takip mi ediyorlar diye endişleniyorum. Halbuki evden giriyorum ve kimse fark etmesin diye ofisteki hesabı kullanmamıştım, yeni bir hesap almıştım. Suna sen misin kız? Doğru söyle bak, Pazartesi günü hesabını sorarım.
Is arkadaslariniz da burada olabilir bu bir ihtimal tabii ama olmayabilirler de.
KK zaten toplumun genel yansimasi ama burada her tarzdan insan var o yüzden size aykiri olanlari is yerindekiler diye etiketlemeniz da "bana göre " yanlış.

Arkadaşlarınız ve aileniz haksız sayılmaz. Sizin gibi biriyle aynı ortamda bulunmak bile istemezdim. Muhabbetiniz çok çiğ, etik değerlerinize hiç değinmiyorum bile.
Psikolojik sorununu söylemedi ama ben bipolar olabilir diye düşündüm fikirleri cok uclarda çünkü ve suzgecten geçirmiyor direkt yargılama da soz konusu.
Psikolog degilim ama bir psikolog arkadaşın bipolar hakkinda bana anlattıklarına göre kendimce acaba dedim

Hayat görüşümü, başkasının veya kendimin onayına göre düzenlemek istemiyorum. Beni mutlu edecek görüşlere göre yaşamak istiyorum.
Başkası zaten umurumda değil de kendim de hayat görüşümden şüphe etmeye başladım.
Hayatı ciddi ciddi sorgular oldum. 40'a yaklaştığım için olabilir mi? Belki de bize şimdiye kadar öğretilen, anlatılan yaşam şekli, koca bir kandırmacadan ibaretti... Aldatılmış gibi hissediyorum kendimi :KK43:

Bu sorguların daha ergenlikte kalması gerekiyor sanki. :)
Bilmiyorum, 40a doğru böyle bir bunalım evresi var mıdır, tecrübe etmedim henüz.
Bununla sağlıklı baş etmek için destek alıyorsunuz sanırım? Alıyor musunuz?
Kafanız çok karışmış sizin.

Tavsiyem, eleştiri aldığınızda vb. "Benim psikolojik sorunlarım var" diye ilan edip durmamanız ve başkalarının özel hayatları, söylediklerini-yaptıklarını takibi bırakıp, biraz kendinizi dinlemeniz.

Psikolojik sorununu söylemedi ama ben bipolar olabilir diye düşündüm fikirleri cok uclarda çünkü ve suzgecten geçirmiyor direkt yargılama da soz konusu.
Psikolog degilim ama bir psikolog arkadaşın bipolar hakkinda bana anlattıklarına göre kendimce acaba dedim
Olabilir, bu konuyla ilgili bir fikrim yok ama psikolojik problemlerinin arkasına sığınmak yerine tedavi olsa keşke

Arkadaşlarınız ve aileniz haksız sayılmaz. Sizin gibi biriyle aynı ortamda bulunmak bile istemezdim. Muhabbetiniz çok çiğ, etik değerlerinize hiç değinmiyorum bile.
Eğer bizim ofisten biri olsaydınız, sürekli karşılaşacağımız için size "bendeki sorun ne" diye sormazdım. Sizi tanımıyorum. Siz de beni tanımıyorsunuz. Ama beni çok iyi anlamışsınız. Evet, sanki yanımda çalışan biri gibi.
Lütfen anlatın, sorun ne bendeki? Neyi nasıl düşünmeliyim? Nerede hata yapıyorum?
Az önce birkaç kişinin fikri hoşuma gitti:
"Mesafeli ol, seviyeni koru, özele çok girme, dedikodu yapma, başkalarıın hayatına müdahele etme vb."
Siz ne söyleyeceksiniz. Sadece "aynı ortamda bulunmak bile istemezdim." diye aşağılayığ giedecekseniz, ne farkınız var bizimkilerden???

Bilmiyorum, 40a doğru böyle bir bunalım evresi var mıdır, tecrübe etmedim henüz.

Tavsiyem, eleştiri aldığınızda vb. "Benim psikolojik sorunlarım var" diye ilan edip durmamanız ve başkalarının özel hayatları, söylediklerini-yaptıklarını takibi bırakıp, biraz kendinizi dinlemeniz.
Konudan alakasız yazıyorum ama profil fotonuz sanki ruh haliniz gibi yanlış anlamayın lütfen sanki başka biri var içinizden çıkmak isteyen sizin durdurduğunuz
Böyle iki kişi çatışıyor gibi

Yorumlarınızı da çok beğeniyorum bu arada :KK200:

Bu arada muhafazakar demek dindar demek değil o
Adı üstünde muhafaza fikirleri daha keskin demek
Konuyu şöyle bir okudum yani bana hayatın olağan akışına aykırı geld

Herkes ilk sevgilisiyle evlenmiyor zaten evlenen de çok azdır

bu konuya sizin anlattığınız gibi tepki gelmesi demek siz mağaradan çıkan insanlarla çalışıyorsunu demek
Bu saçma

2. konuya gelince her duruma ya benim psikolojik sorunlarım var derseniz bu artık bayar

3. konuya gelince kadın boşanma aşamasında sevgilisi var neyine destek oluyorsunuz ya
Bpşanacağına üzülen biri yeni sevgili yapmazdı
Bu da akışa çok aykırı

herkesin hayatta doğru ve yanlışları var
Herkesin ama doğru ama yanlış bir tarzı var
Sizin şirket neden çalışanların özel hayatıyla bu kadar ilgili

doktorlar dizisinin ofis versiyonu mu?

Öncelikle teşekkür ederim. Yazdıklarınızı düşüneceğim.
Ama bir şey soracağım.
Siz ergenliğinizde bu soruların cevabını buldunuz mu? Bulduysanız cevabını biliyor olmalısnıız.

1. Psikolojik sorunlarınız olduğunu nereden biliyorlar siz söylemeden ?

2. Bu konular psikolojik sorun değil hayat görüşü ile ilgili hayat görüşleri size uymuyorsa şaşırıyor olabilirler.

3. Dedikodu yapmazsanız sorun kalmaz diye düşünüyorum

İnsanlarin hayatina cok fazla karismissiniz. Millete boşan demek onlarin çocuklariyla ilgilenmek vs. başka isiniz mi yok birakin. Ayrica psikolojik sorunum var diye herkese duyurmayin. Aleyhinize kullananlar olabilir.

Sanki bizim ofisden biri yazıyormuş gibi hissettim. Kötü mü yapmışım?
Evli birini başka biriyle tanıştırmak ve bunu normal görmek mi?
Dalga geçmek için açtınız konuyu sanırım.
Kim, hangi aklı başında insan buna ay ne iyi yapıyorsun diyebilir?

Psikojinizi bilmem ama ahlaki değerlerinizde sıkıntı olduğu kesin.

Eğer bizim ofisten biri olsaydınız, sürekli karşılaşacağımız için size "bendeki sorun ne" diye sormazdım. Sizi tanımıyorum. Siz de beni tanımıyorsunuz. Ama beni çok iyi anlamışsınız. Evet, sanki yanımda çalışan biri gibi.
Lütfen anlatın, sorun ne bendeki? Neyi nasıl düşünmeliyim? Nerede hata yapıyorum?
Az önce birkaç kişinin fikri hoşuma gitti:
"Mesafeli ol, seviyeni koru, özele çok girme, dedikodu yapma, başkalarıın hayatına müdahele etme vb."
Siz ne söyleyeceksiniz. Sadece "aynı ortamda bulunmak bile istemezdim." diye aşağılayığ giedecekseniz, ne farkınız var bizimkilerden???
Kesinlikle aşağılamıyorum, burada güzelce cevap veren bazı arkadaşlara bile anormal tepkiler vermişsiniz.

35 yaşındaki bir kadına, evli arkadaşını başkasıyla tanıştırmasının yanlış olduğunu anlatacak değiliz, zaten bunu biliyor olmanız gerekir. Sorun sadece psikolojinizde değil maalesef.

Tam olarak nasıl psikolojik bir sorununuz var? Asperger vs mi? Normalde insanlar kız arkadaşı, erkek arkadaşı, nişanlısı, eşi vs olan birini yeni başka bir insanla flört amaçlı tanıştırmanın yanlış olduğunu bilirler. Ahlakla da çok ilgisi yok bu durumun açıkçası. Mantıken de olması gereken budur. Siz neden çok olağan karşıladınız aksini anlamadım.

Hayır, etrafımdakiler muhafazakar değil. Global bir şirkette çalışıyorum. Bir tane kapalı kız var, o da hiç benle muhatap olmuyor. Sakalıı bir erkek var, muhafazakar olduğunu düşünüyorum. Az yüz versem yürüyecek. Başka da kimse yok muhafazar diyebileceğim.

Anladım, siz her sakalliyi hoca sananlardansiniz.

" Daha genç ve yakışıklı " ikisi bir arada gitmeyince " cümleleriniz ile ben bile buradan tartışmak istedim sizinle.

Haklılar düşünceleriniz yanlış.

Psikolojik sorunlarım var " diye niye söyleyip duruyorsunuz insanlara merak ettim. Teşhis nedir ?

Bak böyle sorular geldiğinde sinir oluyorum. Donup kalıyorum. Tepem atıyor. Size cevap vermiyorum.
Neden? Evli bir arkadasinizi bir kadinla tanistirip aldatmaya sevk etmek normal ama kocanıza ya da babanıza aynı şeyi yapmak mi yanlış?

O adamın karısı/o kadının kocası aldatilsa normal ama siz ya da anneniz aldatilsaniz mı yanlış?

Doğru ve yanlış kavramlarınız kişiye göre mi şekil alıyor?

1-Ben çok ağır troll olduğunu düşünüyorum.
2-Konu bir ihtimal gerçekse; global şirketlere her daim saygım olmuştur ama bu ne yahu? İşler kesat heralde...
Kadınlar matinesine dönmüş ortam. Banane yani senin toplumun görece büyük bir kitlesine göre marjinal kalan fikirlerinden? İstersen swinger partilerinin organizatörü ol, ya da mesai saati sonrası dominatrix takılan bir kadın ol, haftasonunu orgy partilerinde geçirmeye bayılan bir kadın ol..ol da ol yani banane? bize ne? onlara ne? Bunu anlatma gerei neden duyuyorsun ilgi mi istiyorsun?
İşyerinde bu kadar özel hayatlar, özel hayattaki fikirler, bakış açıları vb.ortalığa saçılmaz. Ortamın verimini ve üretim-yaratım enerjisini, yaratıcılığını çok düşüren şeyler bunlar.. TR CEO'su adına üzüldüm cidden.. Boş vaktin varsa başka konuşacak şey mi yok allasen? Eğer troll değilsen, İlgi açlığı sebebiyle zamanla bir yan karakter geliştirdiğini düşünüyorum

Böyle yorumları okuyunca, iş arkadaşlarım beni kk'da takip mi ediyorlar diye endişleniyorum. Halbuki evden giriyorum ve kimse fark etmesin diye ofisteki hesabı kullanmamıştım, yeni bir hesap almıştım. Suna sen misin kız? Doğru söyle bak, Pazartesi günü hesabını sorarım.
Ağam bizimle eylenir.

X