Rahat batıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir an kendimi koymayı denedim yerine ama koyamadım. Ben yazdıklarının hiç birine katlanmazdım. Hele 2 yaşında çocuktan kıskandığı anda iyice düşünürdüm. Bir ömür bu, bir daha elime geçmeyecek bir fırsatı bu adamla harcamayı ister miyim diye.

[/QUOTE]
Bence bazi seyler anlik.
Biz cocuk icin de kavga ederiz. Bazen yardim eder islere, bazen etmez.
Bazen cemkirir
Bazen susar.
Sahi cocuk icin tartismayan cift var mi gercekten? Bizim onceden kedimiz vardi
Onun icin bile tartisiyorduk.

Bazen hak verir bana
Bazen vermez... ben cocuk korkar diye evde kesinlikle kavgaya yer vermiyorum. O yuzden bazi seyler icimizde patliyor.

Sizinkine isler mi bilemem, sevgiyle de alakali cunku. Gecen gün kocama " seninle evlendigim icin o kadar pismanim ki " dedim.
Adam o gunden beri kendine gelemedi.
Evde sanki kedi var

Suan ne cocuk icin kavga ediyor
Ne sesini cikariyor ...
Cocuk aglasa bile niye aglatiyorsun demiyor.
Kizima " anneni dinle" diyor.

Iste boyle insanin kalbine hanceri saplarim :işsiz:
Sizinde vardir elbet ona geri adim artirmanin bir yolu ama, kirildigi korktugu seyi bilmeniz lazim once.
Bu kadar yüz vermeyin. Her lafina karsilik verin cekinmeyin. Geri adim atiyorlar bir muddet sonra

Konu sahibinin durumu pek anlik değil adam resmen eziyet ediyor, bu yogun psikolojik şiddet, eziyet yani kadina...

Onun disinda bizim cocuk yok ama kedi var. Biz de eşimle kedi için tartişmişizdir. 🤣 Kediye kizarim, eşim de kediye kizar, bu sefer ben esime kizarim kediye neden kiziyorsun diye. 😁
Boyle seyler olabilir ama konu daha vahim.

[
QUOTE]
Konu sahibinin durumu pek anlik değil adam resmen eziyet ediyor, bu yogun psikolojik şiddet, eziyet yani kadina...

Onun disinda bizim cocuk yok ama kedi var. Biz de eşimle kedi için tartişmişizdir. 🤣 Kediye kizarim, eşim de kediye kizar, bu sefer ben esime kizarim kediye neden kiziyorsun diye. 😁
[/QUOTE]

Aslinda yemek begenmemesi, yardim etmemesi. Bayat ekmek yememesi.
Yani bazi seyler cogu erkekte var ki.
insanlarin konusma tarzi degisiktir. Bu adamin da bu sekilde demek ki, agzi da alismis zaten doverim, oldururüm demeye...

Ve enteresandir ki adam maasini alir almaz esine veriyormus.

Kiskanclik konusunda manyak oldugu asikar elbet ona sözum yok.

Biraz da biz kadinlarin suçu bazi seyler. Yaptigin yemegi begenmiyorsa, begenmiyorsan kendin yap " dersin
Seni surekli elestirmeye calisiyorsa buna izin vermeyeceksin.

Bir kural vardir ve bu cocuklar arasinda bile boyledir; gücsuz olan ezilir! Bu bilek gucu degildir tabii ki yürek gücudur.

Evet, kedi yuzunden bile tartisirdik :)))

Son düzenleme:
Ailelerinin sevgisiz sevgisiz büyüttügü çocuklarıyla biz uğraşırken sinir hastası oluyoruz.
Kaç yaşında tam olarak olgunlaşıyor bu erkekler acaba?
Böyle davranmaya alıştırmayın evde sürekli bağıran birinin olması çok sinir bozan bir şey
Anlatın konuşun anlayacağı dilden de konuşun seven değer veren biriyse daha özenli davranıcaktır..

Aslinda yemek begenmemesi, yardim etmemesi. Bayat ekmek yememesi.
Yani bazi seyler cogu erkekte var ki.
insanlarin konusma tarzi degisiktir. Bu adamin da bu sekilde demek ki, agzi da alismis zaten doverim, oldururüm demeye...

Ve enteresandir ki adam maasini alir almaz esine veriyormus.

Kiskanclik konusunda manyak oldugu asikar elbet ona sözum yok.

Biraz da biz kadinlarin suçu bazi seyler. Yaptigin yemegi begenmiyorsa, begenmiyorsan kendin yap " dersin
Seni surekli elestirmeye calisiyorsa buna izin vermeyeceksin.

Bir kural vardir ve bu cocuklar arasinda bile boyledir; gücsuz olan ezilir! Bu bilek gucu degildir tabii ki yürek gücudur.

Evet, kedi yuzunden bile tartisirdik :)))

Evet, saygi gormuyorsa kiymet bilinmiyorsa yapmasin👍 ama erkeklerin çogu yardim etmeyen, yemek begenmeyen tipler degiller. 🙄
Dedem bile babannemin sobasini yakar, ekmegini alir kapiya asar oyle işe giderdi, aksam yemeklerini bile yapardi zaman zaman, ev işi de yapardi babannemin bir rahatsizligi yok.

Babam arada yapsa da pek iş yapmaz ama lafta soylemez önüne ne koysan onu yer, en azindan yemek temizlik konusunda agzini açtigini bilmem.

Kuzenim erkek, eşinden once uyanip cocukla ilgilenip biyandan kahvalti hazirlayan bir tiptir.
Tek tek saymakla bitmiyor böyle ama dunyadaki azinlik numunelerin hepsi bizim aileye düşmüs olamaz. 🤣

Eşimi katmiyorum bu orneklere simdi övünüyor demesinler. 😂😂😂 Ama esimin de eksigi yok diyeyim.
Yani erkekleri hanzo gibi kabul etmemek lazim. 👍

Evet, saygi gormuyorsa kiymet bilinmiyorsa yapmasin👍 ama erkeklerin çogu yardim etmeyen, yemek begenmeyen tipler degiller. 🙄
Dedem bile babannemin sobasini yakar, ekmegini alir kapiya asar oyle işe giderdi, aksam yemeklerini bile yapardi zaman zaman, ev işi de yapardi babannemin bir rahatsizligi yok.

Babam arada yapsa da pek iş yapmaz ama lafta soylemez önüne ne koysan onu yer, en azindan yemek temizlik konusunda agzini açtigini bilmem.

Kuzenim erkek, eşinden once uyanip cocukla ilgilenip biyandan kahvalti hazirlayan bir tiptir.
Tek tek saymakla bitmiyor böyle ama dunyadaki azinlik numunelerin hepsi bizim aileye düşmüs olamaz. 🤣

Eşimi katmiyorum bu orneklere simdi övünüyor demesinler. 😂😂😂 Ama esimin de eksigi yok diyeyim.
Yani erkekleri hanzo gibi kabul etmemek lazim. 👍

Evet ama geneli secer yemek. Benim esim de secerdi, ama yaptigima laf etmezdi. Seciyor diye bir muddet disardan yedik. Boyle sagliksiz seyled istemiyorum dedi ve brokoli yapsam sever :) evde bir muddet yemek pismedi yani.

Kimseye ozel yemek yapamam. Ne yapildiysa o yenilir.

O konularda esimden yana ben de sikintili degilim.
Ama kardesim, babam, dayim , amcalarim...hicbiri is yapmaz ve yemek secer :) cevremdekilerden ornek verdim aslinda.

Rahat batmasıyla konunun alakasını çözemedim. Siz meseleyi eşime rahat batıyor olarak mı açıklıyorsunuz?

Evlenmeden iyice tanıyın diye boşuna yazılmıyor. Bugün üçüncü kez aynı yorumu yazıyorum. Eğer erkek ev işine yardım ediyorsa ya kendisi titizdir, içinden geliyordur ya küçüklükten öyle alışmıştır.

Haydi evliliğinizin başında olsanız neyse biraz zorlardınız yaptırırdınız bir şeyler. Bu adam siz evlenmeden anne evinde iş yapmıyordu, evlendiniz iş yapmadı, çocuk doğdu iş yapmadı. Şimdi neden iş yapsın?

Ya böyle kabulleneceksiniz ya boşanacaksınız. Eşinizin bu yaştan sonra değişmesi gibi bir durum mümkün değil.

Eşiniz çok hadsiz. Onun bu söylenmelerı karsısında sen ne yapıyorsun mesela. Yemek çeşidi az diye kavga ettiği andan sonra ben olsam hiç yemek yapmazdım. kendıme yapar çekilirdim kenara. Ayrıca niye her şeyi siz yapıyorsunuz eşinizin eli kolu yok mu? Yapamayacak kadar aciz mi? Bir de yazmişşiniz börekler yaparım bilmem ne hiçbirini haketmıyor eşiniz.
Bazen kadın her şeyi alttan alıyor erkeğe çok yuz veriyor. Erkek de böyle her lafı deme hadsizliğini kendinde buluyor.
Flört zamanı veya evliliğin başında belli oluyor. kadın her an çekip gidebileceği minnetinin olmadığı mesajını erkeğe vermeli. erkek de alttan alabilmeli.
Siz de her şeyıyı olsun dıye koşturan sizsiniz. yıne yaranamayan da. Aciz özgüvensiz bir profıl çiziyorsunuz. Ayrıca çocuktan kıskanması meselesine girmeyeceğim. gerçekten çoktuhaf.
Artık begenmeyen yemesin diyorum mesela pırasadan börek yapardım bugun sulu yemeğini yaptım beğenmeyen lokantaya gitsin dedim ( pırasa nın yemeğini sevmezmişş beyfendi ) bu aksam mecbur yedi yemeği. Tehdit ettıgınde dövmeye kalktgnda benı tehdit edemezsin dövemezsin polis çağırırım diyorum

Son düzenleme:
Rahat batmasıyla konunun alakasını çözemedim. Siz meseleyi eşime rahat batıyor olarak mı açıklıyorsunuz?

Evlenmeden iyice tanıyın diye boşuna yazılmıyor. Bugün üçüncü kez aynı yorumu yazıyorum. Eğer erkek ev işine yardım ediyorsa ya kendisi titizdir, içinden geliyordur ya küçüklükten öyle alışmıştır.

Haydi evliliğinizin başında olsanız neyse biraz zorlardınız yaptırırdınız bir şeyler. Bu adam siz evlenmeden anne evinde iş yapmıyordu, evlendiniz iş yapmadı, çocuk doğdu iş yapmadı. Şimdi neden iş yapsın?

Ya böyle kabulleneceksiniz ya boşanacaksınız. Eşinizin bu yaştan sonra değişmesi gibi bir durum mümkün değil.
Konumu anlamamışsını mesele ev işi yapsın değil bugun çocuk terlemiş diye koca karı gibi söylendi bana bağırdı gel çocuğa bak çocuğu hasta edeceksin bilmem ne dedi.

Veya pişik olsa yine bana bağırır sen pişik yaptın der . Herseyi mükemmel ister . Çocuk bu pişik de olacak derim. Anlamazzz. Herseyde beni suçlar

Hayır ama benım öz abim ya öz abim asla bekarken ev işleriyle ev ile ilgisi yoktu.
Şimdi evde karısına yardım ediyor.
Evlenmeden önce yardım etmeyen evlendıkten sonra ev işi yapiyor abimmm.
Karısı mecbursun hayat müşterek diyor

Rahat batıyor evet. Yediği önünde yemediği ardında ne istiyo Allahtan belasını mı!

Konumu anlamamışsını mesele ev işi yapsın değil bugun çocuk terlemiş diye koca karı gibi söylendi bana bağırdı gel çocuğa bak çocuğu hasta edeceksin bilmem ne dedi.

Veya pişik olsa yine bana bağırır sen pişik yaptın der . Herseyi mükemmel ister . Çocuk bu pişik de olacak derim. Anlamazzz. Herseyde beni suçlar

Ben konunuzu anladım da siz yıllardır anlamıyorsunuz, eşiniz bu. Böyle bir karakter. Sizi fazlasıyla sindirmiş. Eşim işten çıkardı ne demek mesela? Geldi muhasebeden çıkışınızı mı aldı? Her istediği şeyi size kimi zaman fiziksel kimi zaman psikolojik şiddet ile yaptırmış. Bu deveyi güdemezsiniz o yüzden en mantıklı çözüm bu diyardan gitmeniz.

Ayrıca bir kere alıntıladığınızda ne anlatmak istiyorsanız anlatsanız da bir sayfa sadece bizim alıntılaşmamız olmasa

Bir an kendimi koymayı denedim yerine ama koyamadım. Ben yazdıklarının hiç birine katlanmazdım. Hele 2 yaşında çocuktan kıskandığı anda iyice düşünürdüm. Bir ömür bu, bir daha elime geçmeyecek bir fırsatı bu adamla harcamayı ister miyim diye.
Anneannelerımız babannelermz dayak ta yedım katlandım der ah ah hep düzelir umudu

Hayır ama benım öz abim ya öz abim asla bekarken ev işleriyle ev ile ilgisi yoktu.
Şimdi evde karısına yardım ediyor.
Evlenmeden önce yardım etmeyen evlendıkten sonra ev işi yapiyor abimmm.
Karısı mecbursun hayat müşterek diyor

Yorumumu dikkatli okuyun tekrar. Aynı şeyi söylüyoruz Nesine karşı çıktınız? Eşi en baştan koymuş tavrını. Orda da yazdığım gibi yeni evli olsanız neyse bunu en başta yapacaktınız. Hayat müşterek yapacaksın diyecektiniz aynı yengeniz gibi. Şu saatten sonra imkansız gibi bir şey

Ben konunuzu anladım da siz yıllardır anlamıyorsunuz, eşiniz bu. Böyle bir karakter. Sizi fazlasıyla sindirmiş. Eşim işten çıkardı ne demek mesela? Geldi muhasebeden çıkışınızı mı aldı? Her istediği şeyi size kimi zaman fiziksel kimi zaman psikolojik şiddet ile yaptırmış. Bu deveyi güdemezsiniz o yüzden en mantıklı çözüm bu diyardan gitmeniz.

Ayrıca bir kere alıntıladığınızda ne anlatmak istiyorsanız anlatsanız da bir sayfa sadece bizim alıntılaşmamız olmasa
Zaten tek çözüm o bu gidişle Allah sonumuzu hayır etsin

Yorumumu dikkatli okuyun tekrar. Aynı şeyi söylüyoruz Nesine karşı çıktınız? Eşi en baştan koymuş tavrını. Orda da yazdığım gibi yeni evli olsanız neyse bunu en başta yapacaktınız. Hayat müşterek yapacaksın diyecektiniz aynı yengeniz gibi. Şu saatten sonra imkansız gibi bir şey
Ev işi yapmasın ama bana bağırmasın yeterki bağırmasın

Sürekli patlamaya hazır bomba gibi gezen bir adamla ömür geçmez. Eğer evliliğiniz devam etsin istiyorsanız eşinizin değişmesi lazım yoksa kaçınılmaz son belli.

Rahat batıyor evet. Yediği önünde yemediği ardında ne istiyo Allahtan belasını mı!

Adamın istediği her şey elinin altında zaten. Eşinizin şikayetçi olduğu bir durum yok ki memnun olmayan sizsiniz. Eşiniz daha başka ne istesin? Her şey onun istediği gibi oluyor. İstemediği gibi olunca da bağırıp çağırıp istediği gibi yaptırtıyor.

Öncelikle bu davranışlar normal değil. Kısacası eşiniz normal değil anlattiklariniza gore. Tedavi olması şart. Bu yaptıklarınızı yaptığiniz hizmeti ailenize yapın daha iyi. Eve her şeyi alması bunlar artı değil olmasi gereken. İyi bir ders verin bence.

Adamın istediği her şey elinin altında zaten. Eşinizin şikayetçi olduğu bir durum yok ki memnun olmayan sizsiniz. Eşiniz daha başka ne istesin? Her şey onun istediği gibi oluyor. İstemediği gibi olunca da bağırıp çağırıp istediği gibi yaptırtıyor.
Dedım ya çocuk pişik olsa bağırıyor bana. Elalemın adamları şanslı diyor karıları yemek yapiyor diyor sanki ben yapmıyor muyum o kadar kırdı ki beni .
Yere dibe indirdi . Artık sevgımız saygımız kalmadı çocuk yuzunden tartışmaktan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X