Rahat batıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aslinda yemek begenmemesi, yardim etmemesi. Bayat ekmek yememesi.
Yani bazi seyler cogu erkekte var ki.
insanlarin konusma tarzi degisiktir. Bu adamin da bu sekilde demek ki, agzi da alismis zaten doverim, oldururüm demeye...

Ve enteresandir ki adam maasini alir almaz esine veriyormus.

Kiskanclik konusunda manyak oldugu asikar elbet ona sözum yok.

Biraz da biz kadinlarin suçu bazi seyler. Yaptigin yemegi begenmiyorsa, begenmiyorsan kendin yap " dersin
Seni surekli elestirmeye calisiyorsa buna izin vermeyeceksin.

Bir kural vardir ve bu cocuklar arasinda bile boyledir; gücsuz olan ezilir! Bu bilek gucu degildir tabii ki yürek gücudur.

Evet, kedi yuzunden bile tartisirdik :)))
[/QUOTE]
Evlendıgımden beri dedim zaten ben yemek yapmayı bilmem der. Omlet yapar anca.

Çünkü onun babası da öyle asla yemek yapmaz begenmezse söyler kaynana güler geçer 45 senedir öyledir 45 senedir kpeder küfür eder kaynana susar ben gülüp gecemiyorum

Ben konunuzu anladım da siz yıllardır anlamıyorsunuz, eşiniz bu. Böyle bir karakter. Sizi fazlasıyla sindirmiş. Eşim işten çıkardı ne demek mesela? Geldi muhasebeden çıkışınızı mı aldı? Her istediği şeyi size kimi zaman fiziksel kimi zaman psikolojik şiddet ile yaptırmış. Bu deveyi güdemezsiniz o yüzden en mantıklı çözüm bu diyardan gitmeniz.

Ayrıca bir kere alıntıladığınızda ne anlatmak istiyorsanız anlatsanız da bir sayfa sadece bizim alıntılaşmamız olmasa
Muhasebeden çıkışımı aldı evet gercekten bunu yaptı !

Çocuk hakkında bana nu tarz konuşacak olanın alnını karışlarım afedersin, çocuğumu benden çok düşünecek olan varsa gelsin kendi baksın madem! Eline çöp batsa benim içim yanar nasıl ben pisik yapayım demiyor musun, ona da itiraz et lütfen çocuğun yanında söylüyorsa bir de o da sen onunla ilgilenmekte yetersiz kalıyormuşsun gibi düşünmesin. Isın önemli kısmı o...

Dedım ya çocuk pişik olsa bağırıyor bana. Elalemın adamları şanslı diyor karıları yemek yapiyor diyor sanki ben yapmıyor muyum o kadar kırdı ki beni .
Yere dibe indirdi . Artık sevgımız saygımız kalmadı çocuk yuzunden tartışmaktan

Madem çok biliyor verin çocuğu kucağına kendisi baksın. Evdeyken bütün sorumluluğu alsın üstüne

Muhasebeden çıkışımı aldı evet gercekten bunu yaptı !

Nasıl eşiniz sizin iş yerinize geldi, sizin adınıza konuşup size işten mi çıkarttı? Siz ne yapıyordunuz peki o sırada veya sonrasında ne yaptınız?

Kagıtlarla grl dıyecegıne sen o kagıtları ona ver. Bugun kacıncı boyle erkeklere ne bu deger ya ıyı katlanıyorsunuz. Valla ben esımı begenmıyordum sukr etmwm laxmmıs

Çocuk için tartışmayan yoktur ama bu çocuk için tartışmanın normal olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü anne baba tartışdıkça çocuk kendini suçlu hissedecek ve iyice huzursuz olacak.

Madem ben çocuğa düzgün bakamıyorum. Ya kendin bak ya da daha iyi bakacak birini bul o zaman, de. Bunlara üzülüp kirilacagina cevabını versen bu kadar ileri gidemez.

Konunuzun sonundaki soruya cevap vereyim; eşim bana böyle yapmaz, yapamaz zaten. Kimsenin bana böyle davranmaya haddi yok çünkü, veririm eline bavulunu. Ama şöyle bir şey daha var; mis gibi işim varken, kimse beni işimden de "çıkarttıramaz" mesela. Kimsenin kuklası değilim çünkü. Bana şiddet uygulayan, kıskançlıktan saçmalayan adamdan, sanki her şey yolundaymış gibi bir de çocuk yapmazdım mesela. Ben de vurdum diyorsunuz. Keşke çocuk yapmak yerine önce birlikte tedavi olsaydınız.

Eşiniz sizden on yaş büyük de 70 yaşında değil herhalde bu adam. Ben daha enerjiğim, daha çok iş görmem normal gibi bir havada anlatıyorsunuz sanki olayları, ne alakası var? Dedem 70 yaşında yalnız yaşıyor, kendi işlerini kendi görebiliyor. Yatalak değiliz eşiniz sonuçta.

Hadi normal hayat düzeninizde dışarıda çalıştığı için evde çok yardımcı olamıyordu diyelim, şuan ne işe yarıyor evde? Markete gitmek, ekmek almak iş mi? Siz hizmetçi gibi oradan oraya koştururken, başınızda gardiyan gibi bir adam... Hayat mı bu? Değil. Kayınvalideden ne umuyorsunuz, onu da anlamadım. İki yetişkin insansınız, kendi konuşamadıklarınızı niye başkası söylemek zorunda kalsın?

Sizi elalemin karılarıyla kıyaslayan adamı, ben olsam elalemin kocalarıyla kıyaslardım. Herkes senin gibi öküz değil, bak eşlerine nasıl insan gibi davranan kocalar var diye... Bütün kocalar konuşmayı bağırıp çağırmak zannetmiyor.

Adam sizi öldürürüm diye tehdit ediyor, siz kağıtlarla gel diyorsunuz. İşin mantığını anlamadım. Boşanmayı mı ima ediyorsunuz? Eee o kağıtları siz de edinebilirsiniz.

Çocuğunuza bakmıyor, bağırıyor, size zaten bir faydası yok... Şuan hayatınıza kattığı tek şey maaşı ama götürdüğü çok şey var. Çocuğunuza da yazık, şu tipi baba bilip de onun gölgesinde büyüyecek yani. Ciddi ciddi bir düşünün, hayatım nasıl olmalı, ben ve çocuğum nasıl yaşamalıyız, neler yapabilirim diye. İş bulma imkanınız nasıl, size destek olacak bir aileniz var mı, bunlara bakın. Bu adam değişmez, bunu biliyorsunuz en azından değil mi?

Yeni evliyken de beni küçük yeni yürüyen bir oğlan çocugundan kıskanıp kavga çıkartmıştı yıllık izindeydi. Sonra 2 bin tllik kredi kartını sorun edip dert yanıyordu çok kavga ettık bacağıma vurdu kavga esnasında. Ben anneannelerimiz babannelerımızn dediğini yaptım özrünü kabul ettm .

1 kere daha oldu o akşam çeşit az koydum önünehemen yapıştırdı lafı elalemın adamları şanslı karıları ne guzel yemek yapiyo dedi çok gücüme gitti.

Her tartışmada döverım öldürürm kafana bırsey atarım diyor bana öyle laflarla değil kağıtlarla gel resmiyetle gel tehdit etme! Dedim.

Şu yazdıklarını bir oku sence normal mi? Eşiniz tam bir it boyu afedersiniz ama.Bu tür insanlar kendilerine çocuk dogurmalari ve hizmet etmeleri için evleniyorlar.Elin kadınları bilmem nasıl yemek yapıyormuş...Sende o elin adamlarinda olan özellikler var mı deseydin.Çocuk yapmanıza deginmiyorum bile aglayan çocuğu sus diyerek susturmak falan...

Kiziniz büyü
Merhaba iyi geceler. Bu sorunumu anneme arkadaşıma ve hatta kaynanama bile anlattım son olarak buraya yazıyorum.

En bastan anlatıyım sevgiliyken saygı sevgi vardı ki evlendk şmdi hiçbiri kalmadı bıktım artk. 6 yıl olacak evliliğimz. Yeni evliyken de beni küçük yeni yürüyen bir oğlan çocugundan kıskanıp kavga çıkartmıştı yıllık izindeydi. Sonra 2 bin tllik kredi kartını sorun edip dert yanıyordu çok kavga ettık bacağıma vurdu kavga esnasında. Ben anneannelerimiz babannelerımızn dediğini yaptım özrünü kabul ettm . Karşılık olarak bnde vurmadımdeğil kızdıgımda bende vuruyordum . Neyse Ertesi gün pişman olup 5 vakit namazına başladı 2 yıllık evlydık. Bu süre kah tartışma kah barışma devam eettii. Ben işe gırdım çalıştım sgk lı iyi bir işte bu sefer 20.00 de paydos ediyorym diye beni çıkarttırdı iştenn.

Dedim ya çocuktan önce de 2 bin tllik kredi kartını sorun ediyordu. Az tartışmıyorduk tartışmayı o başlatırdı .

Çocuk yapmaya anne baba olmaya karar verdık . Kızımız sağlıklı doğdu çok şükür. Hakkını yıyemem yardımcı oldu bebeğim küçükken ama bebek büyüdükçe olayları büyüttü aslında birseyden bişey yok Bu sefer çocuk her hasta oldugunda her terlediğinde her öksürdüğünde her ağladıgında bana bağırır oldu.
Şuan 2 yaşında ama Allah biliyor nasıl zorlaştırdı işimi. Yemın ediyorum tek başına büyütsem bu kadar manevi açıdan yıpranmazdım.

Eşim diyemıcem bu aksam çok tartıştık evli oldugum adam bu arada benden 10 yas büyük tam 10 yaş ama beni anlamıyor. Acımıyor. Her tartışmada döverım öldürürm kafana bırsey atarım diyor bana öyle laflarla değil kağıtlarla gel resmiyetle gel tehdit etme! Dedim. Hemen geri vites yaptı. Hem ayrılmıyor hem değişmiyor çektiriyor bu konuda.

İyi yanları en belirgin içme konusunda ne istersem alır asla eksik etmez. Ütü istemez. Cömerttir. Maaşını elime verır.
Ayrıntı sormaz.

Kötü yanları bayat ekmek yemez ..örneğin Pazartesi yapılan yemeği çarşamba yemez. Her yemeği yemez. Yemek seçer Çocuk her ağladıgında çocuğa kızım sus diye bağırır. Üşengectir. Şu tabağı mutfağa götürür müsün derim bir dunya laf söyler. Birkere çok kötüyüm halim yok dedim çamaşırları asmasını istedim sesini çok yükseltti bağırdı kavga ettik. O gunden sonra istemedim ZATEN.
Ev işlerinde yardım etmez. Eşyaların herseyın yerını bana sorar. Nankördür. 1 kere yemek yapmadım da seve seve degıl..... Ben zaten ondan 10 yaş genç oldugum için haliyle daha hareketliyim. Yemek her gun yapiyorum çorbadan tutun sulu yemek ten el açması böreklere kadar elimden gelir .kendimi övmek değil de lezzetli yaptıgımı söyler herkes. yemek sorunu 1 kere daha oldu o akşam çeşit az koydum önünehemen yapıştırdı lafı elalemın adamları şanslı karıları ne guzel yemek yapiyo dedi çok gücüme gitti.

Bu 6 senede yaptığım tüm emeklerim yemeklerim i çöpe attı. Sankı hiç yemek yapmadım !!!

Eskiden daha anlayışlıydı. Aslında daha çok şey varda o gunler bitti.

Bugunkü meseleyi anlatayım.
Şimdi malum Corona var. İşyeri kapalı. Yani 1 aydır sürekli 7 24 evde. Sabah kahvaltı akşam yemek. Mutfağı ben toplarım. Çamaşır asma çamaşır katlama ev temizliği hepsi bende. Çocuğa da artık bakmak istemiyor veriyor .çikolatayı sussun diye.

Bu karantina günleri böyle geçiyor o erkenden yatar saat 23.00 de sabah erken kalkar markete fırına fln gider.

Ben kızım uyuyana kadar dururum bıraz daha geç yatarız. Bugun kızımı uyutmuştum öğlendi. Bızım ev çok sıcak oluyor . Askılı pijama gıydırmıştım kızıma. Yatak odasında yatırdım üstüne ince pike örttüm.

Babası balkondaydı eve bı gırdı çocuga baktı terlemiş ben o sırada mutfaktaydım akşam için yemek hazırlıydum.
Söyleniyorr söyleniyorr. " gel bak çocuğa ALLAH ALLAH NE BAKMIYON TERLEMİŞ ANNEN SENİ HASTA EDERSE SORARIM ONA GEL BAK ÇOCUĞA KONTROL ET " BILNEMNE dedi.

Her zaman söylediği laflar oldugu için bıktım usandım artık. Girdim içeri ne bağrıyosun terledıyse bağırma söylenme sus Üstünü değiştir madem çocugun dedim. Bağırdım bende ne suçum var ki terledıyse çocugun üstü inceydi uzun kollu bile giydirmedim. Terledıyse ne suçum var dedim.

Değiş artık level atla dedım değişmicem dedi ama gercekten 100 kere konuştum duvara söylesem anlardı.
Çocuk hasta da olsa bağırma vs diye çok konuştum gercekten beni çok yoruyor.

Yine gitti yemek yiyip tv izleyip 23.00 de yattı. Ne de olsa anneler uyumaz. Kızım bu arada gunduz uyudugu ıcın gec uyuyor.

Sizin eşini nankörlük yapar mı? Çocugunuz bebeğiniz ağladıgında hastalandgnda size bağırır mı

Yani anlayacağınız rahat batıyor adama. Yediği önünde yemediği ardında. Maddi sorun da yok. Çocuk terledi diye beni suçluyor bağırıyor.
Nasıl davransam ters tepiyor. ??? Özellikle çocuk konusu. Kızı için bağırıyor işte asıl sorun bu.! Ben ona zaten dedim kağıtlarla gel bana resmiyetle gel .
Duymamazlıktan geldi

Not: kaynanam oğlundan korkuyor konuşucam dedi konuşmuyor. Kaynanayı aradığımda çok uzun konusuyor oğluna söylemek ıstedıklerını bile bana söylüyor
Zamanla kendinize saygınız kalmayacak, kiziniz da buyuyunce size hic anne gibi saygi duymayacak, şuan eşinizin size saygisiz oldugu gibi.

Bu anlattıklarınızda ortada bir sorun var da iki taraf onu çekistiriyor gibi degıl de , esiniz sırf sizin şahsına saldırma niyetinde gibi. Derdi o anki olay degil, derdi sizsiniz.

Evet, saygi gormuyorsa kiymet bilinmiyorsa yapmasin👍 ama erkeklerin çogu yardim etmeyen, yemek begenmeyen tipler degiller. 🙄
Dedem bile babannemin sobasini yakar, ekmegini alir kapiya asar oyle işe giderdi, aksam yemeklerini bile yapardi zaman zaman, ev işi de yapardi babannemin bir rahatsizligi yok.

Babam arada yapsa da pek iş yapmaz ama lafta soylemez önüne ne koysan onu yer, en azindan yemek temizlik konusunda agzini açtigini bilmem.

Kuzenim erkek, eşinden once uyanip cocukla ilgilenip biyandan kahvalti hazirlayan bir tiptir.
Tek tek saymakla bitmiyor böyle ama dunyadaki azinlik numunelerin hepsi bizim aileye düşmüs olamaz. 🤣

Eşimi katmiyorum bu orneklere simdi övünüyor demesinler. 😂😂😂 Ama esimin de eksigi yok diyeyim.
Yani erkekleri hanzo gibi kabul etmemek lazim. 👍
Iyi en azindan anormallik bende degilmis

Hayır ama benım öz abim ya öz abim asla bekarken ev işleriyle ev ile ilgisi yoktu.
Şimdi evde karısına yardım ediyor.
Evlenmeden önce yardım etmeyen evlendıkten sonra ev işi yapiyor abimmm.
Karısı mecbursun hayat müşterek diyor
Kesinlikle öyle benim esimde asla yapmazmis ama ben evlendikten sonra evde yaptigini gordum. Ve bende bekarken yapiyor diye dusunmustum. Ama oyle degilmis annesi soylenmisti bi defa bekarken bi isin ucundan tutmazdi simdi kari tatli geldi demisti hadsizce.. benim esim tam tersi dusunur ben hayat musterek demem yap et demem kendi kendine kalkar yapar. Ben biseyin ucundan tutuyorsam o baska bir is yapar

Cevrede gormeyince kendini tek sanman normal. 😂 Bizde oldukça var boyle.
Ya gercekten kendimi cok kotu hissetmistim. Cunku dun hic bir is yapmadim evde inanilmaz bunalima girdim artik surekli evde durmaktan. Yatak dosek yatmak istiyorum uyumasam bile yatagin icinde olmak istiyorum sanirim depresyona girdim. Dun sabah kahvalti hazirladim yaptik kahvaltiyi sonra topladim makineye camasirlari attim odaya attim kendimi uyuya kalmisim. Esim kaldirdi cay demledim gel icelim dedi kalktim baktim heryeri silip supurmus cocuklara avtivitelerini yaptirmis makineye attigim camasirlari cikarip asmis. Sonra oturup cay ictik birlikte aksam yemegini hazirladik yemegi yedik cocuklarla salona gecti bende toparladim etrafi salona geldim baktim kizimin odevini yaptiriyor. Sonra dediki kizim cok soluk gozukuyosun gel seni bi dus aldirim dedi dusunu aldirdi saclarini tarayip kuruttu kizimin ellerinde egzama var kremlerini surdu. Gecede bu yaziyi okuyunca aklima bugun esimin butun yaptiklari geldi kendimi inanilmaz kotu hisseim neden bilmiyorum belkide odaya gecip uyudugum icin oyle hissetim. Bilmiyorum

Ya gercekten kendimi cok kotu hissetmistim. Cunku dun hic bir is yapmadim evde inanilmaz bunalima girdim artik surekli evde durmaktan. Yatak dosek yatmak istiyorum uyumasam bile yatagin icinde olmak istiyorum sanirim depresyona girdim. Dun sabah kahvalti hazirladim yaptik kahvaltiyi sonra topladim makineye camasirlari attim odaya attim kendimi uyuya kalmisim. Esim kaldirdi cay demledim gel icelim dedi kalktim baktim heryeri silip supurmus cocuklara avtivitelerini yaptirmis makineye attigim camasirlari cikarip asmis. Sonra oturup cay ictik birlikte aksam yemegini hazirladik yemegi yedik cocuklarla salona gecti bende toparladim etrafi salona geldim baktim kizimin odevini yaptiriyor. Sonra dediki kizim cok soluk gozukuyosun gel seni bi dus aldirim dedi dusunu aldirdi saclarini tarayip kuruttu kizimin ellerinde egzama var kremlerini surdu. Gecede bu yaziyi okuyunca aklima bugun esimin butun yaptiklari geldi kendimi inanilmaz kotu hisseim neden bilmiyorum belkide odaya gecip uyudugum icin oyle hissetim. Bilmiyorum

Alışık olmadigin için olabilir. 🙄

Ya bu erkeklerin gercekten moderni de ayni bu modelleri de ayni sadece davranislar degisiyor öz ayni.ben eblenmekten vazgectim zaten.rahat ecde tek basima yasiyorum ote git diyen yok.bi cocuk isteginden handikapa dusuyodum bu devirde cocuk mu yapilirndiye indan da vazgectim zaten.cok kizginim esinizin karakteri bu yetistirdigi cocuk da boyle olacak.bu adamla cocuk yetistirmeyin.seni doverim öldururum diyen adami lutfen sikayet edin.bosanin bu nedir ya eziyet cekmeye mi geldin dunyaya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X