Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

merhaba arkadaşalar; 2,5 yıllık evliyim ve artık bebek istiyoruz. yüce Allahım inşallah nasib eder. Allahım isteyen herkesi bu güzel duygulardan mahrum bırakmasın.
Daha bu gün gittim doktora, sol kasığımda uzun zamandır bir ağrı var diye. içim kıpır kıpır, acaba bebek mi geliyor diye, öyle çok istiyorum kiii.. ama malesef yaram varmış, bir ovülle, 2 ilaç yazdı. enfeksiyon varmış. smear aldı, çarşamba sonuçları alıcam...
bebek düşüncesiyle gidip, yaran var denilip bir poşet ilaçla eve geldim. hemen kısa bir araştırma yapayım dedim. iyi ki sizler varsınız. moralim çok bozuldu.ama güzel haberlerinizi okuyunca biraz daha iyi hissediyorum kendimi..
bir de bana yazdığı ilaçları eşimin de kullanması gerektiğini söyledi. siz de öyle yaptınız mı yoksa bende başka birşey mi var. korkuyorum. şu çarşamba da gelmez artık...

canım bende senın gıbı aynen aynı heyacanla gittim aynı üzüntüyle cıktım doktordan banada ilaç verdi ama geçmedi yara..sonra yaktırdım geçti çok şükür .fakat korkacak bişey yok hiç acı falan olmuyo smear sonucu güzel çıkarsa kafaya takcak bişey yok üzülme canımm.

çok teşekkür ederim, dyd.. bu gün daha iyi hisseiyorum kendimi, ama yaşımın küçük olmasından ve ilk jinekolojik muayenemin böyle geçmesinden dolayı çok üzüldüm.
peki bir şey daha sormak istiyorum, bana verdiği ilaçların eşimin kullanmasını neden istedi. yoksa bende başka bir şey de mi var. bu arada doktorumu da hiç sevmedim, hiç ilgilenmedi benimle...önereceğiniz bir doktor varsa sevinirim...

çok teşekkür ederim, dyd.. bu gün daha iyi hisseiyorum kendimi, ama yaşımın küçük olmasından ve ilk jinekolojik muayenemin böyle geçmesinden dolayı çok üzüldüm.
peki bir şey daha sormak istiyorum, bana verdiği ilaçların eşimin kullanmasını neden istedi. yoksa bende başka bir şey de mi var. bu arada doktorumu da hiç sevmedim, hiç ilgilenmedi benimle...önereceğiniz bir doktor varsa sevinirim...

canım eşine verdiği ilaç enfeksiyon riskini önlemek için galiba,bi arkadaşımdan duymuştm.ben özele gidiyorum çok memnunum dr.avcılarda.sen avrupa tarafındamısın

Merhabalar.Sonunda benimle aynı şeyi hissedenleri bulduğuma çok sevindim.Ben daha 8 aylık evliyim.Yukarıdaki bazı mesajlarda okuduğum bulgular bende de var ne yazık ki :KK43: İlişki esnasında acı ve yanma, sonrasındaki koyu renkli ve bazen kanlı akıntı .Bende yara olabilir diye düşünüyordum okuyunca emin oldum.Önümüzdeki aylarda bebek sahibi olmak istiyorum ama bu durum aklımı karıştıyor.Doktora gitmek istemiyorum daha hiç jinekoloğa gitmedim çünkü.Önerileriniz ne olabilir acaba ? Yada başka birşey olabilir mi.Deneyimlerinizi benimle payşasırsanız çok sevirim.

merhaba arkadaşalar; 2,5 yıllık evliyim ve artık bebek istiyoruz. yüce Allahım inşallah nasib eder. Allahım isteyen herkesi bu güzel duygulardan mahrum bırakmasın.
Daha bu gün gittim doktora, sol kasığımda uzun zamandır bir ağrı var diye. içim kıpır kıpır, acaba bebek mi geliyor diye, öyle çok istiyorum kiii.. ama malesef yaram varmış, bir ovülle, 2 ilaç yazdı. enfeksiyon varmış. smear aldı, çarşamba sonuçları alıcam...
bebek düşüncesiyle gidip, yaran var denilip bir poşet ilaçla eve geldim. hemen kısa bir araştırma yapayım dedim. iyi ki sizler varsınız. moralim çok bozuldu.ama güzel haberlerinizi okuyunca biraz daha iyi hissediyorum kendimi..
bir de bana yazdığı ilaçları eşimin de kullanması gerektiğini söyledi. siz de öyle yaptınız mı yoksa bende başka birşey mi var. korkuyorum. şu çarşamba da gelmez artık...
Canım benimde eşimle kullanacağım ilaç verilmişti.Enfeksiyon varsa eşlerin beraber tedavi olmaları lazım.
Senden kaptığı enfeksiyonu yine sana bulaştırırsa yaran tekrarlayabilir.

Merhabalar.Sonunda benimle aynı şeyi hissedenleri bulduğuma çok sevindim.Ben daha 8 aylık evliyim.Yukarıdaki bazı mesajlarda okuduğum bulgular bende de var ne yazık ki :KK43: İlişki esnasında acı ve yanma, sonrasındaki koyu renkli ve bazen kanlı akıntı .Bende yara olabilir diye düşünüyordum okuyunca emin oldum.Önümüzdeki aylarda bebek sahibi olmak istiyorum ama bu durum aklımı karıştıyor.Doktora gitmek istemiyorum daha hiç jinekoloğa gitmedim çünkü.Önerileriniz ne olabilir acaba ? Yada başka birşey olabilir mi.Deneyimlerinizi benimle payşasırsanız çok sevirim.

Canım jinekoloğa gitmen lazım.Yoksa bebeği nasıl yapacaksın değil mi?
bi şekilde seni görcek doktor.Öyle yada böyle.Çok önemli yara varsa ihmal etme bence.

Haklısın kaçışı yok bu işin.İnşallah başka bişey yoktur.Bu arada dondururken acı oluyormu yoksa fazlaca soğuk mu hissediliyor ? Bu arada cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

ilaçlarıımı düzenli içiyorum, çok belirgin bir şikayetim de yok çok şükür. çarşamba günü de sonuçlarımı alırsam, inşallah bir şey çıkmaz sadece tedavime odaklanıp canımı sıkmıycam :))
aslında düşünüyorum da iyi ki hamileleikten önce muayene olup bu hastalığın farkına varmışım. ya hamile olsaydım, o zaman ilaç kullanımı da sorun olacaktı, düşük tehlikesi gibi sorunlarda olabilirdi. bu yüzden sevgili bukulmezsoy bence sende gidip muayaeni ol, tedavine başla. hamile kalırsan zaten doktora gideceksin, bunda korkacak birşey yok. hamile kalırsan tedavin zorlaşacak. ihmal etme ne olur. ben kendime çok kızıyorum, evleneli 2 buçuk sene oldu ve hiç doktora gitmedim diye...
Allah nasip ederse tedavimi tamamladıktan sonra bebek çalışmalarına devam :))))

canım dyd gösterdiğin ilgiden dolayı çok teşekkür ederim :) özel çapa hastanesine gittim, ismini kötülemek istemem ama bayan doktor pek ilgilenmedi. kendime başka bir doktor arıyorum.

kızlar bu rahim ağzı yarasının belirtisi neler? benim kasıklarımda yanma oluyo. dr. gittiğimde yara var yakalım dedi. ama büyük değilmiş sonra doçente gittim ankaraya o hiç birşey demedi. sadece rahim ağzında iltihap var dedi. yakmaktan falan bahsetmedi. yara yaktırınca bebek olmuyo diye duydum. kasıklardaki yanma ve iltihabın tekrarlaması bu rahim ağzı yarasından olabilirmi acaba çünkü hemen hemen her ay kasıklarımda yanma veiltihap oluyo antibiyotikle geçiyo ama bir ay demeden tekrar başlıyo tam olarak kurumadı:KK43: bu rahim ağzı yarasından kaynaklanıyomudur acaba

merhaba,
ilac tedavısı ıle kurtulabılırsın..
benımde gecen aykı muayenemde rahım agzında yara vardı..drum ılacla deneyelım dedı..fıtıl ve krem verdı..14 gunluk fıtıldı..
dun kontrole gıttım..ve yaram ıyılesmıs..tertemız dedı..
sonucta, ilacla gecebılıyor..benımkısı gecmeseydı, donduracaktı drum..

kızlar doktora gittim önce iltihap dedi ilaç ve fitil kullandım kontrole gittim iltihap kurumamış ve yara olmuş ne yapayım dedim dr ilaç mı mkullanayım yoksa başka birşey mi dedim kadın birşey kulanma dedi ben şimdi ne yaayım yara hamile kalmayı engeller mi

kızlar doktora gittim önce iltihap dedi ilaç ve fitil kullandım kontrole gittim iltihap kurumamış ve yara olmuş ne yapayım dedim dr ilaç mı mkullanayım yoksa başka birşey mi dedim kadın birşey kulanma dedi ben şimdi ne yaayım yara hamile kalmayı engeller mi

ben yara yaktırdıktan 4ay sonra hamile kaldm engellemiyor yani.ama kaybettm bebeğimi.5dakika sürer zaten kolay oluyo dr.yakalım demişti dondurmayı çok tavsiye etmiyolarmış

yarayla hamile kalma demişti bana dr.zor olur dedi.yarayla hamile kalanda çok kişi var benim tanıdığım.ben her ihtimale karşı yaktırdm

kızlar bende de yara var korkmayın hamıle kalmayı engelemıyomus bı ebeye sormustum drumda ole soledı sadece gebelıgın ılerleyen aylarında erken doguma sebep olanılırmıs

:icecream:yara bendede vardı.bende çok korktum.ama tedavisi çok basit ve çabuk olan bir işlemmiş. 3 dakikalık bir işlemmiş.istersen benim doktorumu telefonunu vere bilirim.

eveeeeeeeet.. dün sonuçlarımı aldım. kötü birşeyler yok çok şükür... ilaçlarım bitince bir daha kontrole gidicem. fatoşcum istanbulda mı oturuyorsun?
inşallah daha güzel haberleri paylaşmak dileğiyle..

merhaba arkadaşlar bu gün doktora gittik rahim içi yara olduğunu öğrendim madecassol ve pimafucin diye ilaçlar verdi medecassol adlı merhemi nasıl kullanacağımı anlatmadı bilen var mı

X