Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhabalar.. bnde doktora gittim bugün. Plasenhta da iki hafta once kanama oldu. Hala kahverengi kanama devam ediyordu.gittim bugunde rahim agzi biraz ince normal sınır in altinda dedi.ultrasonla bakti. 15 hafta oldu bnmde. Daha once boyle bise yoktu kafam karıştı çokta endiseliyim. .serklaj bile olsa bu saatten sonra zaten başarı oranı düşük diyor internet ten arastrdim.. servikal yetmezliği olanlar sizin kac cm serviksiniz ???

Merhaba herkese grçmişi okuyamadım. Ancak yazabiliyorm. Çarşamba sezeryanım oldu. Hersey yolunda çok şükür. 2350 bebeğimiz 2950 dogdu şük

2950 dogdu çok şükür. Arda bey son hafta atak yapmş dedi. Sezeryan çok zormuş ama bugün daha iyyim. Yaşadıgım herseyi unuttum çok güzel bir duygu. Darısı isteyen herkesin başına. Bebeğim çok gazlı hiç uyumuyo günde 2 saat bile uyuyamıyorm ama yakınmıyorum. Biraz toparlandktan snra yazarım inşAllah. Bir de yanlış anlamadysam paşam beni aramış olabilir mi? Tam emin olamadm o telaşta da hemşirelere sormak aklıma gelmedi. Çok sağolun desteğiniz için. Braz acemi anneyim daha tutamıyorum yardımsz bebegimi. Dualarm burdaki herkesle. Toparlanınc yazıcam yüne inşAllah. Sevgiler.

2950 dogdu çok şükür. Arda bey son hafta atak yapmş dedi. Sezeryan çok zormuş ama bugün daha iyyim. Yaşadıgım herseyi unuttum çok güzel bir duygu. Darısı isteyen herkesin başına. Bebeğim çok gazlı hiç uyumuyo günde 2 saat bile uyuyamıyorm ama yakınmıyorum. Biraz toparlandktan snra yazarım inşAllah. Bir de yanlış anlamadysam paşam beni aramış olabilir mi? Tam emin olamadm o telaşta da hemşirelere sormak aklıma gelmedi. Çok sağolun desteğiniz için. Braz acemi anneyim daha tutamıyorum yardımsz bebegimi. Dualarm burdaki herkesle. Toparlanınc yazıcam yüne inşAllah. Sevgiler.
Canim tebrik ederim allah bana ve bekleyen herkese bebegini anali babali kucaklayip buyutmeyi de nadip etsin insallah.aminnnnnnnnnnnn:)

Canim tebrik ederim allah bana ve bekleyen herkese bebegini anali babali kucaklayip buyutmeyi de nadip etsin insallah.aminnnnnnnnnnnn:)
Duzeltme bekleyen tum anne adaylarimiza ve tabiki bana senin yasadigin bu guzel mutlulugu yasatsin rabbim ve anali babali buyutmeyi de sana bana hepimize nasip etsin allahim.aminnnnnnnnnn

Merhaba herkese grçmişi okuyamadım. Ancak yazabiliyorm. Çarşamba sezeryanım oldu. Hersey yolunda çok şükür. 2350 bebeğimiz 2950 dogdu şük

CANM TEBRIKLER ALLAH ANALI BABALI BUYUTSUN INSALLAHH:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::emir_bebek::nazar:

HİKAYEM
1999 YILINDA EVLENDİK İLK BİR YIL KORUNDUK BİRKAÇ AY İÇİNDE HAMİLE KALMAYINCA HEMEN DR GİTTİK VE YUMURTALIKLARIMIN AZ ÇALIŞTIĞI TANISI KONULDU YUMURTALARIM BÜYÜTÜLDÜ VE O AY HAMİLE KALDIM HERŞEY YOLUNDA GİDERKEN 16 HAFTADA SUYUM SIZMAYA BAŞLADI BİR HAFTA ÖNEMSEMEDİM DOKTORA GİTMEDİM VE GİTTİĞİMDE BEBEĞİN SUYU İYİCE AZALMIŞTI DOKTOR HEMEN ALMALIYIZ DEDİ BURSA/ İNEGÖL DEVLET HASTANESİNDE 12 SAAAT SUNİ SANCI VERİLDİ VE BEBEK DOĞURTULDU RAHİM TEMİZLENMESİ İÇİN O KADAR ACIDAN SONRA AVAZ AVAZ BAĞIRTILARAK CANLI CANLI KÜRTAJ YAPILDI DÜŞÜKTEN BİRKAÇ AY SONRA YİNE DR YOLU RAHİM FİLMİ ÇEKİLDİ VE RAHİM YAPIŞMIŞ İNEGÖLDEKİ DOKTOR BU ŞEKİLDE TÜP BEBEKLE BİLE HAMİLE KALAMAZSINIZ DEDİ EŞİMLE BERABER AĞLAYARAK DOKTORDAN ÇIKTIK
BURSA DA BİR DOKTOR BULDUK HEMEN HİSTEROSKOBİ ARDINDAN 4 AŞILAMA NEGATİF SONUÇ SIRA GELDİ TÜP BEBEĞE ARTIK YUMURTA TAKİBİ BURSADA, TOPLAMA VE TRANSFER İSŞLEMİNİN İSTANBULDA AMERİKAN HASTANESİNDE YAPILDIĞI 3 TÜP BEBEK SONUÇ NEGATİF. GENETİK TANI VS BİR SÜRÜ TESTLER YİNE RAHİM FİLMİ YİNE YAPIŞIKLIKLAR YİNE HİSTEROSKOPİ YUMURTALARIM KALİTELİ 10 YADA 15 YUMURTA BÜYÜYORDU EŞİMİN SPERM HAREKETLİLİK SAYISI GÜZEL AMA OLMUYORDU
4. TÜP BEBEK TEDAVİSİ BURSA TÜP BEBEK MERKEZİNDE SONUŞ POZİTİF İKİZ BEBEKLERİME HAMİLEYDİM 16 HAFTAYA KADAR KORKA KORKA GELDİK 24 SAAT DOĞUM SANCISI ÇEKİYORDUM DOKTORUMA SÖYLEDİĞİMDE YARIN GEL BAKALIM DEDİ AMA YARIN GEÇTİ ARTIK SONUNCA BEBEĞİN BİRİNİN SUYU GELDİ VE HEMEN DOĞDU AMA PLASANTASI KALDI DOKTORUM PLASANTANIN UCUNU BAĞLADIM GİTTİĞİ YERE KADAR GİDELİM DEDİ VE ÇOK DAHA ZOR MEŞAKATLİ GÜNLER BAŞLADI CRP DEĞELERİM ZAMAN ZAMAN ÇIKIYOR ZAMAN ZAMAN DÜŞÜYORDU BU ARADA DOKTORUMLA ZITLAŞIYORUM TAMAM DÜŞÜK OLUYOR AMA SEBEBİNİN NE OLDUĞUNU ARAŞTIRMAK İSTİYORUZ HASTANEDEN KAÇIP BAŞKA DOKTORLAR BAŞKA ULTRASYONLARA GİRİP YAPILACAK BAŞKA BİRŞEYLERİN OLMASIN İHTİMALİNİ ARAŞTIRIYORUZ GİTTİĞİMİZ BİR PROF DOKTOR RAHİM AĞZI YETMEZLİĞİ OLDUĞUNU BİR DAHA HAMİLE KALIRSAM RAHİME DİKİŞ ATILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ BU ŞEKİLDE 21 GÜN DAHA GEÇTİ ARTIK İYİCE CRP DEĞERLERİM YÜKSELİMCE TAMAM DEDİM BEBEĞİM DOĞURTULDU
5. TÜP BEBEK TEDAVİSİNİ YİNE BURSA TÜP BEBEK MERKEZİNDE YAPILDI SONUÇ POZİTİF DÖRDÜZ DÖLEENEN GEBELİK İLK KALP ATIŞLARINDA SEVİNÇMİ ENDİŞEMİ BEİNMEYEN DUYGULAR 7 HAFTA DOKTOR KONTROLUMUZDE BİR BEBEĞİN KALP ATIŞI DURMUŞTU ÜÇÜZ GEBELİĞE DEVAM 12 HAFTAYA GELENE KADAR KANALARIN OLMASI ÇOK ŞİDDETLİ MİDE BULANTILARI VS HERŞEYİN KATMERLİSİ VEE RAHİME DİKİŞ ATILDI ARTIK ÇOK KORMUYORDUM 14 HAFTA DA BİR BEBEĞE REDÜKSİYON YAPALIM DAHA SAĞLIKLI GEBELİK DEVAM ETSİN DEDİ TAMAM BEBEKLERİME SAĞLICAKLA KAVUŞAYIMDA ONUDA ATLATIRIZ ÇOK ACI BİR TECRÜBE DAHA EŞİM İZLERKEN DAYANAMADI REDÜKSİYON İŞLEMİNİ 16 HAFTAYA GELDİK BENİM İÇİN KORKUTUCU HAFTALAR AMA DİKİŞM VARDI ÇOKTA ENDİŞE ETMEYEYİM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM AMA DİKİŞ SAĞLAM DURDUĞU HALDE BİR BEBEK RAHİMİ YIRTARAK DÜŞTÜ BİRKAŞ SAAT SONRADA DİĞER BEBEĞİMDE DÜŞTÜ AMA İÇERİDE 14 HAFTALIK REDÜKSİYON YAPILMIŞ BEBEĞİNDE DOĞMASI GEREKİYORDU YİNE SAATLERCE SUNİ SANCI ÇEKTİM KAN DEĞERLEİM 7 YE KADAR DÜŞÜNCE ARTIK ACİL KÜRTAJA ALINDIM BİR TÜRLÜ TOPARLAMADIM BİR HAFTA DAHA HASTANEDE KENDİMİ TOPARLAMAK İÇİN KAN DEĞERİM YÜKSELMESİNİ BEKLEDİK ELİMİZ YİNE BOŞ EVEİMİZE DÖNDÜK KANAMAM DURMUYORDU 2 AY GEÇMİŞTİ DÜŞÜKTEN SONRA BELKİ İÇERDE PARÇA KALMIŞTIR ENDİŞESİYLE TEKRAR KÜRTAJ YAPILDI BİR YIL DÜZENSİZ KANAMALARIM DEVAM ETTİ BU SEFER DE TEKRAR HİSTEROSKOPİ YAPALIM DEDİ DOKTOR VE YİNE BİR HİSTEROSKOPİ DAHA
BU SEFER İSTANBULDA ÇOK ÇOK TANINAN BİR DOKTOR VE HATTA TÜP BEBEĞİN İLKLERİNEDEN OLAN PROF DOKTOR MUSTAFA BAHCECİ PROF DOKTOR OLSUN DİYE FAZLADA ÜÇRET ÖDEDİK AMA HAYATIMIZIN HATASI OLDU SADECE 3 YUMURTAM BÜYÜDÜ 2 TANESİ İKİNCİ KALİTE BİR TANESİ 1 KALİTEYMİŞ 6. TÜP BEBEK TEDAVİMİZDE NEGATİF SONUÇLANDI
7. TÜP BEBEK TEDAVİSİ JİNEMED BURSADA YAPILDI VEEEEEEE SONUÇ POZİTİF

iki tane yumurta transfer edilmişti 1 birinci kalite diğeri ikinci kalite yumurtaydı ve bana sadece tek bır bebeçik tutunmuştu bizimde istediğimiz buyda

HAMD Ü SENALAR OLSUN

gunlerce aylarca evde tek basına yatarak RABBİME dualar ederEk gecen 7 ayın sonunda yenı bır mutluluk başladı

HAYATIMDAKİ YENI SAYFANIN AÇILMASI

aslında en başı neresıdir bılmıyorum 15 günden beri ishal ağrısı gibi zaman zaman bır ağrım var ama dr kontrolumuz olduğundada iki seferde de dile getırdım dr tatıle gıdeceği için 10 arayla iki kez görüştük veee bır sorun görmedi ama çıkışta her zaman sekreterıne randovu taırıhı şu diye demedi bızde tam asansore bınecektıktı randovu almadığımızı fark ettık ve ben gerı dönüp randovumuz ne zaman dedım dr beyde sırtıma vurarak 14 gün sonra görüşelim ve birkaç adım attıktan sonra gerı dönüp çiğer geliştirici olmuşmuydun kaç doz dedi bende 15 gün arayla 3 doz olduğumuzu söyledim vee bu durum benı bıraz şüphelendirdi

veee tarıh 4 ağustos annemın ölüm yıldönümü bır ara şöyle dua etmiştim ALLAHIM yıllar önce bugün benı benden almıştın şimdi bana benı gerı ver diye saat 16:00 çivarında yıne ishal sancısı gibi bir sancım var ama yıne ömensemiyorum eşimde iftara yemeğini dışarda yıyecek evde yalnızım saat 21: 00 olduğunda wc ye gıttığımda pembemsi açık renkli kan vördüm ve ağlayarak eşimi aradım sonra dr ve hemşire açtı dr bey tatılde ben yardımcı olayım durumumu anlattım nst gır bakalım ona göre hareket edelim dedi hemen gıttım ve nst sonucu hıç bır şeyım yok sabaha kadar yıne sancı içinde geçirdiğim saatler sonunda sabah oldu wc ye gıtıığımde bu sefer sümükümsü kan bu nişandı hemen burdakı dr gıttık nst ye bağladı ulrasyonda baktı ve bebek haftasına göre çok küçük hatta 1300 gr dedi nst de sancı yok senin r.a.y varmış sancı yaşamazsın dedi eve yolladı bızı veeee butun gun bır çöküntü içinde geçen saaatler benım dr 1500 gr geçmiş demişti bebeğime ne olmuştu dıye endişeli saatler sancılarım da 10 dakıkada bır oluyor ben yıne kıvarnıyorum bursada kı dr hemşireside nst de bırşey yoksa endişe etme dedi yanı ben harıç herkez ağız bırlığı etmişcesine sancılarıma ınanmıyorlar bana yardımcı olmuyorlardı eşim bile sen çok biliyorsun dr dalga geçer gibi konuşuyorsun diyıp benı anlamamazlıktan geliyorlardı

veee saat yıne 21:00 ben artık beklemek istemıyordum canım çok fazla yanıyordu eşime dedim arıyorum hemşireyı dr ulaşıp bana yardımcı oluyorsa olsun olmuyorsa başımızın çaresine bakalım çünkü kötüyüm tamam dedi vee hemen yola çıktık yalnız gıtmeyelım ablamı da alalım bırşey olursa yardımcı olur dedım veee sancılarım önce 7 dakıkaya sonra 5 sonrada 3-2-1 derden durmuyordu hastaneye kendimi zor attım hemen benı masaya yatırdılar nöbetçi dr senın işin bıtmış acil sezeryana alıyoruz dedi 24 saat içinde o kadar çok çöküntü yaşamıştım ki ne yapacağımı bilmeden kıvarnıyordum başımda 3-5 tane hemşire bır sonda takıyor bırı damar yolu açıyor bırı tansiyon ölçüyor bırı bilgilerimi alıyor biri kıyafetlerımı çıkarıyor ve bana sürekli ıkınma diyorlar ve dr bır kez daha gelip ultrasonla bakım bebek yaşıyor mu dıyor ALLAHIM diyorum yoksa bebeğime bırşey mı olmuştu dr kuvez yok sen neden bu kadar geç geldi şimde ne yapacağız dedi yıkım yıkım yıkım üstüne yıkımlar bu psıkolojıyle bebek küçük yaşadığıda mechul neden sezeryan olup kendıme ezıyet çektıreyım psıkolojısıyle bende olabıldığınce ıkınıyorum hemşirelerden gızlı gızlı veeee sedye geldi sezeryana alacaklar artık benı son bır ıkınmamla bebek makat doğdu kafası içerde hemşireler şaşırdı ellerıne eldiven bile giyme fırsatı olmadan bebeğe ne yapacaklarını bilemiyorlar bağrışmalar haykırışlar dr b enı ameliyathane de bekliyor sezeryan olacağım ya hemşireler bana halen ıkınma dr bekliyelim diyorlar bebeğin kafası içerde ölsün mü ben de yıne ıkındım bebeğim doğdu herkesde bır telaş göbek kordonunu keserken bile elleri tıtreyen hemşireler bebeğin popsuna vuruyorlar ağlamıyor koşturarak kuvoze götürürken inceden bır vayyvvv sesi bebeğimin ohhhhhh diyorum dr geliyor önce serklajımı kesiyor sonra bağırtarak kürtaj yapıyor sonra rahıme bır kaç dikiş atıryor ben iyiydım önemli olan bebeğimdi kuvoz yok nereye serkedecekler ne olacaktı şimdi de telefon trafiği bebeğim için hastaneler aranıyor du dr arayıp şu hastaneye sevk edın dedı veee ben tekerleklı sandalyedeyım yoğun bakımın önünden geçerken hemşire hanıma rıca ettım bebeğimi gösterırmısınız bebeğimin gözlerı fıldır fıldır dı RABBIME HAMD OLSUN diyorum yatagıma yattığımda ınanırmısınız ne bır sancı nede bır acı vardı sokaklara çıkıp koşup oynamak istıyordum bebeğim haftasıyla uyumlu kılosu gr vee sağlık problemi de yoktu benden mesudu varmıydı

eve geldik eşime şimdi bana ınandın mı dedım gülüyor ağzı kulaklarında kızım dıyor başka bır laf çıkmıyor

RABBİM HAYIRLISIYLA İNŞALLAH KIZIMA UZUN ÖMÜRLER VERMİŞTİR

VEEEE PRENSESİMİN ADI YÜSRA İNŞAALLAH

YÜSRAM ŞİMDİ 8 AYLIK RABBİM HAYIRLIYSA HERKEZE NASİP ETSİN BU GÜZELLİĞİ

2008 den beri bu topikte yorumlar yapıyorum ve hikayemi tam olarak buradaki yazılarımdan netleştiriyorum

bilgisayarım çöktu bütün dosyalarım gitti çünkü hiç bir şeyi yedeklemey almamıştım faalayet dosyalarım resimler videolar vs ama benı en çok doktorlara defalarca yolladığım hikyemın olduğu dosyayı kaybetmiş olmak uzdu sonra burası geldi hikayem vardı ve hepsini birleştirip paylaşmak istedim burasının çok güzel bir arşiv olduğunu bir kez daha anladım

ALLAHA COK SUKURKI SONU GUZEL BITMIS HIKAYENN CANM OKURKEN OKADAR KÖTU OLDUMKI RABBIM ANALI BABALI SAGLIKLI SIHATLI BIR HAYAT NASIP ETSIN BUNDAN SONRAA:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:ÇOK ŞUKUR:nazar:

gözün aydın canım allahım sağ salim büyütmenizi nasip etsin inşallah..hayırlı evlat olsun..bahtı açık olsun..sana da geçmişler olsun..inşallah en kısa sürede toparlanırsın..bebişinle sağlıklı günler diliyorum..

:KK1::KK1:aklıma geldim dedim ne yapabilirm düşünmeye başladım:44::44::44:sonra aklıma süper bri fikir geldi:KK28::KK28:hemen pc başına geltim ataşehirin telefonu aramaya başaldım ve aradım :102::102:san gelememiştim inan aklım sendeydi:KK19::KK19:biliyorsun okadar yattım o hastanede sag olsun hemşireleri tanıyordum :94::94:dedimki bugün 16-30 arda beyin hastası vardı sezeryana giricek adını bilmiyorum deyince tugba hemşire sag olsun yardım etti paşam dedi aradıgın açok sveindim telefonumu aldı işşallah konuşuruz:KK16::KK16:neyse odana telefonunu bagladı amam telefon abiri çıktı bebegi emziriyormuşsun konuşamadık malesef gene kavuşamadım sana:KK5::KK5:sonra tekra raıcaktım deidm sezeryan konuşamaz acır dikişleirin ertesi gün arıyım deidm eşim geç geldi oglam hasta teyzesi onunl ailgilen kaynadın gittin anlıcagın:KK17::KK17:senle eltimde dogum etti kaynanamı aradım anne gelsen ban az işim var bri yere gidicem deidm gelemem dedi eger pazar dogum etseydin gelicektim eşim evdeydi biz seninle galiba bu gidişle buluşamıcez:KK9::KK9:
minikimin adını ney koydun annesi merak ettim :KK55::KK55::KK55:

masallah canım cektiğin sıkıntılara değdi bize de dua et gönlü güzel insan bebeğine uzun sağlıklı omur dilerim

benimde çarşamba alınacak dikişler sonrasını bekliyeceğiz bizde. sizin alıdıktan sonra yatak istirhati devm etti mi yoksa yürüyüşe rağmen mi bekledi. inşllh sağlıkla doğar kavuşursunuz

ben zaten istirahati 35. haftada bırakmıştım.Yani uzun yürüyüşler yapmıyordum ama kısa yürüyüşler ve evimin basit işlerini falan yapıyordum.Şimdi uzun yürüyüşler yapıyorum evdeki zor işleri bile yapıyorum ama hala benim bebek gelmedi.Bugün 39. haftayı bitirdik.

bahar senin durumun ne oldu doğurdun mu?

önceden aman bebek gelmesin dedik şimdi de gelsi diye dua ediyorum endişeleniyorum.Bugün 39+0 olduk. Dua edin kızlar artık sağlıcakla doğurayım. zaman geçtikçe korkmaya başlıyorum. Demek ki bu Nidilat ve promulat depot iğnenin acaip etkisi olmuş bana.Bakın ne yaptıysam gelmiyor bebek. İnşallah sizlerde bu haftalara kadar gelirsiniz.

önceden aman bebek gelmesin dedik şimdi de gelsi diye dua ediyorum endişeleniyorum.Bugün 39+0 olduk. Dua edin kızlar artık sağlıcakla doğurayım. zaman geçtikçe korkmaya başlıyorum. Demek ki bu Nidilat ve promulat depot iğnenin acaip etkisi olmuş bana.Bakın ne yaptıysam gelmiyor bebek. İnşallah sizlerde bu haftalara kadar gelirsiniz.

Amin insallah bizde senin haftana gelir ve evlatlarimizi saglikla anali babali dunyaya getiririz insallah.drler ki dogumda ne istersen ne dilersen o olur.bizleri de duandan unutma arkadasim lutfen.allah kurtarsin canim benim.gyzel haberlerini ver bize.

ben zaten istirahati 35. haftada bırakmıştım.Yani uzun yürüyüşler yapmıyordum ama kısa yürüyüşler ve evimin basit işlerini falan yapıyordum.Şimdi uzun yürüyüşler yapıyorum evdeki zor işleri bile yapıyorum ama hala benim bebek gelmedi.Bugün 39. haftayı bitirdik.

bahar senin durumun ne oldu doğurdun mu?

benim dikiş yarın alınacak inşallah ben hala dikkat ediyorm dikiş alınana kadar doğmasın diye ama yarından sonra bende çok daha rahat olacağım ama eskisine göre çok rahatım tabi ama daha 10 dakka süren bir yürüyüşüm olmadı:KK43: maaşallah sen gününe gelmişsin beklemekte stres tabi ben dikiş alındıktan sınra 3-4 gün içinde doğar herhalde diyordum ama bakalım nasıl olacak:) benimde cuma 37 bitiyor inşallah sağlıkla gelsinler

Merhabalar.. bnde doktora gittim bugün. Plasenhta da iki hafta once kanama oldu. Hala kahverengi kanama devam ediyordu.gittim bugunde rahim agzi biraz ince normal sınır in altinda dedi.ultrasonla bakti. 15 hafta oldu bnmde. Daha once boyle bise yoktu kafam karıştı çokta endiseliyim. .serklaj bile olsa bu saatten sonra zaten başarı oranı düşük diyor internet ten arastrdim.. servikal yetmezliği olanlar sizin kac cm serviksiniz ???

17. Haftasında dikiş atilan arkadasimiz var ve şuan gayet iyi 26. Haftasında. Tabi sizin servis uzunluğunuZ ne bilmiyorum?

Nexus4

Haklısın gerçekten öyle. Peki sen tüm yazdıklarına nasıl ulaşıyorsun? tek tek burayı okuyarak değil di mi? Maşallah yüsra kıza da...

tesekkür eder yusra da teyzesı ıyı hamd olsun buymeye calışıyoruz

nasılmı buldum yazdıklarımı aklımda kalması için önemli günleri numarandırırım hayatım boyuncda böyledir çünkü fzlasıyla unutkanımdır

mesela yedi kardeşin en küçüğü benım ve buraya ilk yazım 7. sayfada

dogum hıkayem 4999 sayfada hıkayemın tamamı 5444 sayfada bunun gıbı

mrb yatarken buranın daımı uyesızydım bende sımdı bebek olunca vakıt bulup pek gıremıyorum gecmısıde okuyamadım ama senın yorumunu gordum sakın karamsar olma benım dıkısım acıl serkaj ve 24+3 haftalıkken ıkı bucuk santım acılmayla oldu kontrol ıcın gıttıgım ayrıntılı ultrasonda acıklık farkedıldı ve dırek yatıs ve operasyon yapıldı 3 ay yattım ve 36+3 gunlukken suyumun gelmesı sebebıyle eylul ayında dogum yaptım bebgım suan tam yedı aylık allah herkese nasıp etsın ıns bugunlerı
ayrıca senın haftan gec degıl normal serkaj ıslemı 18 haftaya kadar yapılıyo ondan sonrası acıl serklaja gırıyor.benım tavsıyem netden pek arastırma hikayenıde bılmedıgımden cok yorum yapamıyorum ama doktorunla ıyıce gorus serklaj meselesını derım ben

17. Haftasında dikiş atilan arkadasimiz var ve şuan gayet iyi 26. Haftasında. Tabi sizin servis uzunluğunuZ ne bilmiyorum?

Nexus4

mrb yatarken buranın daımı uyesızydım bende sımdı bebek olunca vakıt bulup pek gıremıyorum gecmısıde okuyamadım ama senın yorumunu gordum sakın karamsar olma benım dıkısım acıl serkaj ve 24+3 haftalıkken ıkı bucuk santım acılmayla oldu kontrol ıcın gıttıgım ayrıntılı ultrasonda acıklık farkedıldı ve dırek yatıs ve operasyon yapıldı 3 ay yattım ve 36+3 gunlukken suyumun gelmesı sebebıyle eylul ayında dogum yaptım bebgım suan tam yedı aylık allah herkese nasıp etsın ıns bugunlerı
ayrıca senın haftan gec degıl normal serkaj ıslemı 18 haftaya kadar yapılıyo ondan sonrası acıl serklaja gırıyor.benım tavsıyem netden pek arastırma hikayenıde bılmedıgımden cok yorum yapamıyorum ama doktorunla ıyıce gorus serklaj meselesını derım ben

Kizlar cvplar için cok tesekkurler. Ama inanılmaz bise oldu..

Ben cok doguda oturuyorum. Yani dogru duzgun hastane bile olmayan bi sehirde. Doktor servikse 2.4 dedi. Netten arastrdim ve serklajin gerekli olduğunu anladim. Birde doktor acikligin var dedi dünyam basima yikildi. Sonra cok büyük bi sehire ailemin yanina geldim on saat yolculuk cektim o kanamayla :KK43:
Cunku buyuksehirdeki doktoru aradim ve acil serklaja ihtiyacın var o 10 saatlik yolculugu goze alman gerek dedi.ve ayrıca abdominal usg nin asla dogru ölçüm yapmayacagini soyledi.

Evimin ordaki doktor yapmamisti vajinal muayene.
Neyse apar topar geldik on saati. Hemen doktora gittim vajinal usg ve abdominal usg yapti. 2.4 olan serviks en kötü ihtimalle 3.46 çıktı :):):).
Nasil rahatladım anlatamam. Kahverengi kanamaninda Plasenhta daki hafif 2 cm lik zedelenmeden olduğunu söyledi doktorum.okadar iyi bi doktordu ki. Adam a cok guvendim bir saatini bana ayirdi resmen. Simdi yatak istirahatindeyim. İnşAllah bir skinti olmadan atlaticam bu günleri. ..

Kizlar cvplar için cok tesekkurler. Ama inanılmaz bise oldu..

Ben cok doguda oturuyorum. Yani dogru duzgun hastane bile olmayan bi sehirde. Doktor servikse 2.4 dedi. Netten arastrdim ve serklajin gerekli olduğunu anladim. Birde doktor acikligin var dedi dünyam basima yikildi. Sonra cok büyük bi sehire ailemin yanina geldim on saat yolculuk cektim o kanamayla :KK43:
Cunku buyuksehirdeki doktoru aradim ve acil serklaja ihtiyacın var o 10 saatlik yolculugu goze alman gerek dedi.ve ayrıca abdominal usg nin asla dogru ölçüm yapmayacagini soyledi.

Evimin ordaki doktor yapmamisti vajinal muayene.
Neyse apar topar geldik on saati. Hemen doktora gittim vajinal usg ve abdominal usg yapti. 2.4 olan serviks en kötü ihtimalle 3.46 çıktı :):):).
Nasil rahatladım anlatamam. Kahverengi kanamaninda Plasenhta daki hafif 2 cm lik zedelenmeden olduğunu söyledi doktorum.okadar iyi bi doktordu ki. Adam a cok guvendim bir saatini bana ayirdi resmen. Simdi yatak istirahatindeyim. İnşAllah bir skinti olmadan atlaticam bu günleri. ..

inşallah Rabbim kucağına almayı nasip etsin...çaresiz şehirlerde oturmak ne zor..bende burdur dayım tek bir tane devlet hastanesi var şükür ısparta yakın da oraya gidiyorum...büyük şehirlerdekiler kadar şanslı değiliz ne yazıkki...strese girmişsin hiç yok yere doktor yüzünden şükür ki şuan herşey yolunda devamıda böyle güzel olsun inşallahhh

:KK43::KK43:HEP SORUYORSUN NE DÜŞÜNÜYORSUN DİYE SENİ KIRMIYIM 2 KELİME YAZIYIM BARİ ):ŞİMDİ KULAKLARINI AÇ İYİ DİNLE ŞUNLARI DÜŞÜNÜYRUM:KK14::KK14:

12 senelik evlilik hayatımda neler çektim ne acılar gördüm bilemezsin anlatsamda anlamazsın:KK19::KK19: amam ben genede söylüyüm 12 senede 3 kayıp yaşadım ben 2 oglum 1 kızım vefat etti ilk oglum 3 mart 2003 vefat etti beni benden alıp gitti sonra rabbime hep dua ettim allahım bana erkek evlat nasip et dedim rabbim dularımı duymuş olucakki 2 bebegim erkekti 7 sene sonra gelen oglum adını umud koymuştum çünkü umudla beklemiştik eşimle oda beni 22 eylül 2010 terkedip gitti oda cigerimi söküp gitti daha gözümün önünden gitmez çırpınışları:KK14::KK14:sonra kızım geldi dünyama adını ömür koymuştum ömürlü olsun diye oda beni 29 mayıs2011 bırakıp gitti oda benim kalbimi söküp gitti :KK14::KK14:tam herşey bitmiş tükenmişken koruyucu melegimle tanıştım o benim hem anam hem babam hem abim hem kardeşim oldu sonra bir umud dogdu içime iste paşam allahın izniyle şansın var dedim ilk defa başımı 12 sene sonra rahat bir şekilde koydum yastıga artık bende allahın izniyle anne olucaktım mucizeme kavuşmak için 2 sene bekledim saglıklı bir gebelik için tam 38 kilo verdim 1 sene ilaç tedavisi sonra yavruma kavuştum kızımın senesi geliyordu kandile 2 gün vardı o günü unutamam ne agladım allahım ne olur ömürümü bir kere görüyüm dedim daha yemyeşil örtünün üstünde yatması o simsiyah saçları gözümün önünden gitmiyor dedim :KK14::KK14:allahım evlatlarımı alıyım kucagıma kokluyum rüyamda bile olsa dedim kızım dünyaya geldiginde doktora ne yalvardım ne olur kucagıma versen koklasam öpsem içime çeksem kokusunu dedim kıızmı kucagıma vermedi bir anne için nede zor bir durum :KK14::KK14:o gece yalvardım allahım 3 evladımı aldın benden yalvarırım evlatlarımı bana göster bir işaret verki biliyim bende anne olucagımı dedim o gece bir rüya gördüm rabbim bana oglumu müjdeledi adını muhammet emin koydular sabah eşime rüya gördüm oglumu gösterdi yaradan dedim oglum ne güzel eşim bana rüyalar olur işşallah dedi oglum bana nisan ayında geldi hiç cinsiyetine baktırmadım çünkü emindim oglum olduguna :KK16::KK16:her doktora gittigimde arkadaşlar aman paşam çatlıcez sen nasıl duruyorsun dediler bende inan hiç merak etmedim hatta ablamlar adını çilenaz koydular oglumun ismini kız dedi herkez babası bile:KK16: ben inatla erkek dedim görde bak dedim:KK53: babasına dedigimde oldu :KK16::KK16:90 gün hiç yerimden kalmadım 7 ay karnımda taşıdıgım 53 gün yogun bakımda kaldı o 53 günü gelde bana anlat kar kış demedim gitim sabah akşam yanına hele onu ilk gördügümde anlatamam hortumlara makinalar baglı bir bebek ne agladım başında annemi olmuştum ben eşimde babamı 12 senelik özlemim artık benimleydi :KK14::KK14:o aç kalmasın diye :KK14::KK14:geceleri hep kalktım süt sagmaya annem hep yanımda kaldı allah razı olsun kızım uyu gece uykusuz kalıyorsun anne bebegim aç kalırsa ne yaparım ben sırtım yatak görmedi 2 gün evde kaldım hep oglumun yanna gidince o kokskoca hastanenin yazısını görünce oglum annen geldi az kaldı kavuşmamıza dedim oglumu 34 gün sonra kucagıma aldım :KK16:32 gün sonra agladıgını duydum oglum kocaman adam oldu ayın 14 gelince allah nasip ederse 5 aylık olucak benim küçük adamım jelibonum iyiki hayatımıza girdin iyiki benim oglum oldun benide babanıda mutlu ettin rabbim acını göstermesin işşallah benimle hop oturup hop kalktılar arkadaşlar ben birini aradıgımda aman paşam ne olur beni arama sen arayınca kalbim çok fena çarpıyor dediler allah onlardanda razı olsun ben nankör degilim asla başkaları gibi benim için dua edenlerden allah bir degil bin klere razı olsun destekelrini çekmeyenlerden tabi iyiki tanımış sizleri birde koruryucu melegıme ne kadar dua etsem az allahım ömrüne ömrü katsın işşallah senin acı gam keder görrme eşine evladına sana ömür versin yaradan işşallah dualarımdasın koruucu melegim ARDA LEMBEte:KK19::KK19::KK19:

X