Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
:KK43::KK43:HEP SORUYORSUN NE DÜŞÜNÜYORSUN DİYE SENİ KIRMIYIM 2 KELİME YAZIYIM BARİ ):ŞİMDİ KULAKLARINI AÇ İYİ DİNLE ŞUNLARI DÜŞÜNÜYRUM:KK14::KK14:

12 senelik evlilik hayatımda neler çektim ne acılar gördüm bilemezsin anlatsamda anlamazsın:KK19::KK19: amam ben genede söylüyüm 12 senede 3 kayıp yaşadım ben 2 oglum 1 kızım vefat etti ilk oglum 3 mart 2003 vefat etti beni benden alıp gitti sonra rabbime hep dua ettim allahım bana erkek evlat nasip et dedim rabbim dularımı duymuş olucakki 2 bebegim erkekti 7 sene sonra gelen oglum adını umud koymuştum çünkü umudla beklemiştik eşimle oda beni 22 eylül 2010 terkedip gitti oda cigerimi söküp gitti daha gözümün önünden gitmez çırpınışları:KK14::KK14:sonra kızım geldi dünyama adını ömür koymuştum ömürlü olsun diye oda beni 29 mayıs2011 bırakıp gitti oda benim kalbimi söküp gitti :KK14::KK14:tam herşey bitmiş tükenmişken koruyucu melegimle tanıştım o benim hem anam hem babam hem abim hem kardeşim oldu sonra bir umud dogdu içime iste paşam allahın izniyle şansın var dedim ilk defa başımı 12 sene sonra rahat bir şekilde koydum yastıga artık bende allahın izniyle anne olucaktım mucizeme kavuşmak için 2 sene bekledim saglıklı bir gebelik için tam 38 kilo verdim 1 sene ilaç tedavisi sonra yavruma kavuştum kızımın senesi geliyordu kandile 2 gün vardı o günü unutamam ne agladım allahım ne olur ömürümü bir kere görüyüm dedim daha yemyeşil örtünün üstünde yatması o simsiyah saçları gözümün önünden gitmiyor dedim :KK14::KK14:allahım evlatlarımı alıyım kucagıma kokluyum rüyamda bile olsa dedim kızım dünyaya geldiginde doktora ne yalvardım ne olur kucagıma versen koklasam öpsem içime çeksem kokusunu dedim kıızmı kucagıma vermedi bir anne için nede zor bir durum :KK14::KK14:o gece yalvardım allahım 3 evladımı aldın benden yalvarırım evlatlarımı bana göster bir işaret verki biliyim bende anne olucagımı dedim o gece bir rüya gördüm rabbim bana oglumu müjdeledi adını muhammet emin koydular sabah eşime rüya gördüm oglumu gösterdi yaradan dedim oglum ne güzel eşim bana rüyalar olur işşallah dedi oglum bana nisan ayında geldi hiç cinsiyetine baktırmadım çünkü emindim oglum olduguna :KK16::KK16:her doktora gittigimde arkadaşlar aman paşam çatlıcez sen nasıl duruyorsun dediler bende inan hiç merak etmedim hatta ablamlar adını çilenaz koydular oglumun ismini kız dedi herkez babası bile:KK16: ben inatla erkek dedim görde bak dedim:KK53: babasına dedigimde oldu :KK16::KK16:90 gün hiç yerimden kalmadım 7 ay karnımda taşıdıgım 53 gün yogun bakımda kaldı o 53 günü gelde bana anlat kar kış demedim gitim sabah akşam yanına hele onu ilk gördügümde anlatamam hortumlara makinalar baglı bir bebek ne agladım başında annemi olmuştum ben eşimde babamı 12 senelik özlemim artık benimleydi :KK14::KK14:o aç kalmasın diye :KK14::KK14:geceleri hep kalktım süt sagmaya annem hep yanımda kaldı allah razı olsun kızım uyu gece uykusuz kalıyorsun anne bebegim aç kalırsa ne yaparım ben sırtım yatak görmedi 2 gün evde kaldım hep oglumun yanna gidince o kokskoca hastanenin yazısını görünce oglum annen geldi az kaldı kavuşmamıza dedim oglumu 34 gün sonra kucagıma aldım :KK16:32 gün sonra agladıgını duydum oglum kocaman adam oldu ayın 14 gelince allah nasip ederse 5 aylık olucak benim küçük adamım jelibonum iyiki hayatımıza girdin iyiki benim oglum oldun benide babanıda mutlu ettin rabbim acını göstermesin işşallah benimle hop oturup hop kalktılar arkadaşlar ben birini aradıgımda aman paşam ne olur beni arama sen arayınca kalbim çok fena çarpıyor dediler allah onlardanda razı olsun ben nankör degilim asla başkaları gibi benim için dua edenlerden allah bir degil bin klere razı olsun destekelrini çekmeyenlerden tabi iyiki tanımış sizleri birde koruryucu melegıme ne kadar dua etsem az allahım ömrüne ömrü katsın işşallah senin acı gam keder görrme eşine evladına sana ömür versin yaradan işşallah dualarımdasın koruucu melegim ARDA LEMBEte:KK19::KK19::KK19:

Yahu yattigim yerden dugum dugum olarsk okudum yazilarini.hikayen gecmisimi hatirlatti bana benim de 1 oglum erkdn dogumla 1 bebegim kurtajla alinmak zorunda kaldi.oglumu 5 gun gorebildim sonrasi rahmete kavustu.simdi hamileyim oldukca sikintili bir gebeligim var .serklaj, seker , enfeksiyon....insallah sonucu senin sonucun gibi yuzumu benimde güldürur ve bebegimi saglikla kucagima alarak buyutmeyi de nasip ederek tamamlanir insallah amin.duanda lutfen beni de unutma.....

:nazar:ravza bu sabaha karsı sancılanmış doktor çatısı dar olduğu için sezeryana almış kendide bebeğide iyiymiş çok şükür.Allah olmayan herkeze evlat hasretiyle yanıp tutuşan herkeze nasip etsin bu güzel duyguyu evlat kokusunu.:nazar::KK16::KK16::KK16::KK16:
:KK16:

Jeton bu yazıyı yazdın ertesi günde sende anne oldun.
Rabbim her ikizinde yavrularına sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.

Kizlar arda bey onumuzdeki hafta seklaj atacak ona attiranlar ne kadar odediler bir yardimci olabilir mi kardesim 5000 lira yardim edecek ama daha fazla tutar mi diye endiseleniyorum.

Kizlar arda bey onumuzdeki hafta seklaj atacak ona attiranlar ne kadar odediler bir yardimci olabilir mi kardesim 5000 lira yardim edecek ama daha fazla tutar mi diye endiseleniyorum.

Canım nerde atacağı önemli sanırım. Sen femical gidiyorsan orda Yeşim hanım var muhasebede tüm fiyat anlaşmalarını o yapıyor. Yani Arda bey bu hasta şu durumda şurada yapalım diyor oda fiyat alıyor. Benim eğer ray boyum çok hızlı kısalmasaydı central hospıtal diye bşr yerdeyapılacaktı 2012 de fakat hızla çok kısa olunca bunu sadece memorıal da atabilirim demişti.
Bence operasyon öncesi kesin fiyat al. Bu ayıp değil aç femical sor.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Seninki memorialde ne kadar tuttu. Haftaya muaneye gitcem oyle belli olacak ben arda beye mi sorsam nerde atacaksiniz diye acaba.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Seninki memorialde ne kadar tuttu. Haftaya muaneye gitcem oyle belli olacak ben arda beye mi sorsam nerde atacaksiniz diye acaba.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
canım bence muayeneye gıttıgınde acık acık konus ayıp degıl memorıal felan derse ozel sıgortam yok,daha uygun bı hastanede olamaz mı dıye danıs canım bırde bunları dusunme

Eylulgulu umarim uygun olur zaten 14+1 de muayene olucam persembe gunu, ayin 24 unde Arda bey yokmus 10 gun nasil olur bilmiyorum. Gec kaldim dikis icin sanki

Kizlr herkeze mrb uzun zamndr giremiyorm girsemde yazamiyorm yeni arkadslr yeni dogmlr var hayrli ugurlu olsn rabbm isteynlerw nasip etsn

Kızlar yeniden kavuştuk birbirimize.30. haftamda doktora gittiğimde,doktor her an doğurabileceğimi hastaneye yatmam gerektiğini söyledi.Eşimle güzel haberler beklerken,başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.Serviks sıfırlanmış.Bebek doğum kanalına girmiş.Açılma başlamış.Bir hafta kadar hastanede yattım.Sancım ve kasılmam çoktu.Çok ağır tedaviler gördüm.Ciğer geliştiricilerim hemen vuruldu.Tabi vücudum kaldıramadı.Ayaklarım bacaklarımdan itibaren kıpkırmızı ve davul gibi şişti.Burnum ara ara kanadı.Sancı odasında yattım.Yan oda doğum odası.Her gece en az 6 saat çığlık dinle.Doktor ıkın diye bağırdıkça ben kendimi ıkınmamam gerek diye sıkıyorum.Tabi kasılmalarım sinir bozukluğundan artıyor.Hastabakıcılar ilgisiz.Yani onlara birer yardımcı lazım.Geceleri vurup kafasını uyuyorlar.Düşünün ki bu özel hastane.Doktoru zar zor ikna ederek çıktım.Tam bir sezeryan parası ödedim çıkarken.Odaya bile özel oda yazmışlar.Ne tuvalet var ne banyo.Çıkarken kağıt imzalattılar bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyoruz diye.
Derken eve geldim.Bilgisayarım bozuktu.Doğuda görev yaparken sık sık elektirik kesilirdi.Bir gün gece tam eşimle konuşurken elektirik gitmişti.Tabi benim tv izlediğim,eşimle konuştuğum tek iletişim aracım bilgisayar da.Evde hiçbirşey yok.Dışarısı derseniz ilçe ama küçük bir köy gibi.Kuş uçmaz kervan geçmez cinsinden.Her yer dağ.O gün sinirden bilgisayara şiddetli bir darbe indirdim.Başladı çalışmaya.O gün bugündür,benim toshiba bilgisayar oldu tüplü televizyon.Arada çalışmayınca bir iki tokat patlatıyordum.Sonra tayinim çıktı.Ve bozulmak için iki sene sonrasını beklemiş.Sizlere de haber veremedim ne olduğunu.Tabi dertler biter mi.Eşim ilaçlarımı almak için gitmişti.Sonra eve bir telefon.Yolda kalmış.Allahtan annem ve babam yanıma geldiler.Babam otobüsle eşimin yanına o yaşına rağmen araba itmeye gitti.Arada çalışmış,arada itmişler derken tamirciye götürmüşler.Ben evde ağlıyorum,doğum olursa ben nasıl hastaneye yetişcem diyeHastane en az bir saat sürüyor..Annem moral vermeye çalışıyor.Ambulans çağırırız diye.Dört stresli günden sonra arabada bize 1000 tl ye mal oluyor.Bu arada ev kredisi ödüyruz.Bir maaş direk oraya gidiyor.Bunlar bizi bayağa bir sarstı tabi.Sadece benim ailem bize destek.Eşimin ailesi ölüyruz desek arkasını dönüp gider o dereceler yani.Neyse cana geleceğine mala gelsin.
Şu anda 33. haftamdayım.Artık tuvalete bile zor gidiyorum.Ayağa kalktığım anda anında günde 8 tane nidilata ve onca ilaca rağmen kasılıp sancılanıyorum.Üç haftadır yatakta siliniyorum.Banyo yapamıyorum.Saçımı eşim yatakta yıkıyor,beni giydiriyor.Ayak tırnaklarımı bile annem kesiyor.Allahtan zar zor wc ye gidiyorum.Daha önce de yatıyordum ama kendi işini halledememek çok zormuş.İki hafta daha sabretmem gerekiyor.Bebeğim hastaneden sonra az kilo almaya başladı.Korkuyorum bir de gelişim geriliği mi başladı diye..Arada kafayı sıyıracak gibi oluyorum.Geceleri en fazla üç dört saat uyuyabiliyorum.Tek tesellim burada bir zamanlar 50. sayfalarda kelebek diye biri yazardı.Rahimda açılmaya rağmen normal doğum yaptı haftasında.Onu düşündükçe moral buluyorum.Bu arada doktora gitmem artık tehlikeli.O yüzden iki hafta baklemem gerekiyor.Dikiş yok,nişanım geldi,bebek doğum kanalında.Artık işim dualara kaldı.Bana dua edin kızlar

Bu arada adalat kullanan varsa pek bir işe yaramıyormuş.Hem dozu fazlaymış,hem de kasılmalarda pek etkili değilmiş.Bunu bana doktroum 28. haftamda adalat verdiği halde 30 haftamda hastaneye yatınca söyledi ve nidilata başlattı.Aklınızda olsun ben adalattan hiçbir fayda görmedim Hatta aşırı burun kanaması ve kalp ağrısı yapıyordu.Kasılmalarınız varsa ihmal etmeden nidilata başlayın.Benimle aynı haftalarda sorunu başlayan(22. hafta) ve 36. haftaya kadar nidilatla gelen bir kız vardı.Daha da doğurmamıştır hani.Nst de sancı mancı çıkmadı.Ve aynı doktora gidiyormuşuz.Çok kızdım bana niye farklı ilaç verdi de ona nidilat verdi.Yoksa doktorlar yayın falan yazıyorlar ya ona mı kurban gittim.Aynı haftalarda gelen hastaların bir kısmını adalat bir kısmını nidilat verdik şunları gözlemledim diye.Doktorlara denek olduk iyice.Ah ah Türkiye de hasta olmak,doktora güvenmek çok zor.Yapacağın 12. haftada rahim boyunu ölçmek.Kısaysa bir dikiş ya da pesser halkası.Bunu bile yapmaktan aciz oldukları için kaç kişi bebeğini kaybetti.Pesser halkasını da sadece Proflar uyguluyormuş.Sanırsın bir şey.Perde halkası gibi bir şey.11 sene okumuşun be adam takmayı öğren işte.

Bu arada adalat kullanan varsa pek bir işe yaramıyormuş.Hem dozu fazlaymış,hem de kasılmalarda pek etkili değilmiş.Bunu bana doktroum 28. haftamda adalat verdiği halde 30 haftamda hastaneye yatınca söyledi ve nidilata başlattı.Aklınızda olsun ben adalattan hiçbir fayda görmedim Hatta aşırı burun kanaması ve kalp ağrısı yapıyordu.Kasılmalarınız varsa ihmal etmeden nidilata başlayın.Benimle aynı haftalarda sorunu başlayan(22. hafta) ve 36. haftaya kadar nidilatla gelen bir kız vardı.Daha da doğurmamıştır hani.Nst de sancı mancı çıkmadı.Ve aynı doktora gidiyormuşuz.Çok kızdım bana niye farklı ilaç verdi de ona nidilat verdi.Yoksa doktorlar yayın falan yazıyorlar ya ona mı kurban gittim.Aynı haftalarda gelen hastaların bir kısmını adalat bir kısmını nidilat verdik şunları gözlemledim diye.Doktorlara denek olduk iyice.Ah ah Türkiye de hasta olmak,doktora güvenmek çok zor.Yapacağın 12. haftada rahim boyunu ölçmek.Kısaysa bir dikiş ya da pesser halkası.Bunu bile yapmaktan aciz oldukları için kaç kişi bebeğini kaybetti.Pesser halkasını da sadece Proflar uyguluyormuş.Sanırsın bir şey.Perde halkası gibi bir şey.11 sene okumuşun be adam takmayı öğren işte.

Canim allah oncs seni sonra hepimizi saglikla evlat sagligimizla da kurtarsin insallah amin.bu doktorlara ne demeli inan bilemiyorum bende serklajliyim mantarindan enfeksiyonuna sekere kadar hersey var.crp olcumunu ben yspiyorum doktor yapmana gerek yook diyor .allah yardimcimiz olsun amin....

Canim allah oncs seni sonra hepimizi saglikla evlat sagligimizla da kurtarsin insallah amin.bu doktorlara ne demeli inan bilemiyorum bende serklajliyim mantarindan enfeksiyonuna sekere kadar hersey var.crp olcumunu ben yspiyorum doktor yapmana gerek yook diyor .allah yardimcimiz olsun amin....

Canım ben de gebelik şekeri çıktı.Allahtan diyetle kontrol altına alındı.Serklajlı olman büyük şans.Serviks sıfırlansa da seni dikişin tutacak.Bende dikiş için geç kalındı.Enfeksiyon için serklajlı arkadaşlar penisilin iğnesi vurduruyordu.Benim de suyum gelirse(Allah korusun bir tek o kaldı)antibiyotik tedavisine başlıycam.Mantar için canesten fitil kullanmıştım daha önce içinden bir tane çıkyor.Hemen kesiyor..Dışına da canesten krem sürersen kaşınmasını alıyor.

Canım ben de gebelik şekeri çıktı.Allahtan diyetle kontrol altına alındı.Serklajlı olman büyük şans.Serviks sıfırlansa da seni dikişin tutacak.Bende dikiş için geç kalındı.Enfeksiyon için serklajlı arkadaşlar penisilin iğnesi vurduruyordu.Benim de suyum gelirse(Allah korusun bir tek o kaldı)antibiyotik tedavisine başlıycam.Mantar için canesten fitil kullanmıştım daha önce içinden bir tane çıkyor.Hemen kesiyor..Dışına da canesten krem sürersen kaşınmasını alıyor.

Canim benim, mantar icin 2 aret fitil ve krem kullandim.serklaj sonrasi oldukca fzla antibiyotikte.ancak crp olcumlerinde 1 hafta aryla olctugum degerker oldu.doktor biseye gerek yok diyor ama bu enfeksiyon bildigim kadariyla tehlikeli.enfeksiyonlu arkadadlar penidilin igneyi doktor tavsiyesiylemi kullandii bir de degerleri kacta idi biliyormusun?crp ile ilgili enfrksiyon hadtaliklarina dahi gittim orda dahi bu deger onemsiz 15 gebelikten dahii crp yukselir dedi.sonraki olcumde 12 olmustu bu hafta birdaha olcturecegim lakin penisilini vurdursn arkadaslarin crp degerlerini ve vurdurduklari igne adini bana soyleyebilirsen doktoruma soyleyeyim ben de.sende serklaj yok mu, halka diyorlar ondan mi vardi

Bende 11 yıllık evliyim 3 bebek kaybettim.servikal yetmezlik ve pıhtılaşma sorunum var.Tedavi için Dr Arda lembet e gidecem.Arda bey gidenler varmı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim benim, mantar icin 2 aret fitil ve krem kullandim.serklaj sonrasi oldukca fzla antibiyotikte.ancak crp olcumlerinde 1 hafta aryla olctugum degerker oldu.doktor biseye gerek yok diyor ama bu enfeksiyon bildigim kadariyla tehlikeli.enfeksiyonlu arkadadlar penidilin igneyi doktor tavsiyesiylemi kullandii bir de degerleri kacta idi biliyormusun?crp ile ilgili enfrksiyon hadtaliklarina dahi gittim orda dahi bu deger onemsiz 15 gebelikten dahii crp yukselir dedi.sonraki olcumde 12 olmustu bu hafta birdaha olcturecegim lakin penisilini vurdursn arkadaslarin crp degerlerini ve vurdurduklari igne adini bana soyleyebilirsen doktoruma soyleyeyim ben de.sende serklaj yok mu, halka diyorlar ondan mi vardi

Bende ne halka ne dikiş hiçbirşey yok canım,Allaha emanet gidiyorum.bebeğin 2,5 kiloya yaklaşmasını ve 35. haftamı bekliyorum.30. haftada rahim açıldı.Doktor artık bir şey yapamam dedi.Ondan önce de ani kısalma 24. haftada oldu.Doktor dikişle su keseni patlatabilirim dedi.27.haftadan beri bebek doğum pozisyonunda.Artık kafasını ittirdiğini hissediyorum oğluşumun.Crp değeri benim de senin gibi çıktı.Doktor sana söyleneni aynen tekrarladı hamilelelrde olabilirmiş.Geçmişi okuduğum kadarıyla serklajlı arkadaşlar ayda bir penisilin yapıyorlardı.Tabi hepsi değil.Doktouna göre değişiyor anladığım kadarıyla.

Kızlar yeniden kavuştuk birbirimize.30. haftamda doktora gittiğimde,doktor her an doğurabileceğimi hastaneye yatmam gerektiğini söyledi.Eşimle güzel haberler beklerken,başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.Serviks sıfırlanmış.Bebek doğum kanalına girmiş.Açılma başlamış.Bir hafta kadar hastanede yattım.Sancım ve kasılmam çoktu.Çok ağır tedaviler gördüm.Ciğer geliştiricilerim hemen vuruldu.Tabi vücudum kaldıramadı.Ayaklarım bacaklarımdan itibaren kıpkırmızı ve davul gibi şişti.Burnum ara ara kanadı.Sancı odasında yattım.Yan oda doğum odası.Her gece en az 6 saat çığlık dinle.Doktor ıkın diye bağırdıkça ben kendimi ıkınmamam gerek diye sıkıyorum.Tabi kasılmalarım sinir bozukluğundan artıyor.Hastabakıcılar ilgisiz.Yani onlara birer yardımcı lazım.Geceleri vurup kafasını uyuyorlar.Düşünün ki bu özel hastane.Doktoru zar zor ikna ederek çıktım.Tam bir sezeryan parası ödedim çıkarken.Odaya bile özel oda yazmışlar.Ne tuvalet var ne banyo.Çıkarken kağıt imzalattılar bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyoruz diye.
Derken eve geldim.Bilgisayarım bozuktu.Doğuda görev yaparken sık sık elektirik kesilirdi.Bir gün gece tam eşimle konuşurken elektirik gitmişti.Tabi benim tv izlediğim,eşimle konuştuğum tek iletişim aracım bilgisayar da.Evde hiçbirşey yok.Dışarısı derseniz ilçe ama küçük bir köy gibi.Kuş uçmaz kervan geçmez cinsinden.Her yer dağ.O gün sinirden bilgisayara şiddetli bir darbe indirdim.Başladı çalışmaya.O gün bugündür,benim toshiba bilgisayar oldu tüplü televizyon.Arada çalışmayınca bir iki tokat patlatıyordum.Sonra tayinim çıktı.Ve bozulmak için iki sene sonrasını beklemiş.Sizlere de haber veremedim ne olduğunu.Tabi dertler biter mi.Eşim ilaçlarımı almak için gitmişti.Sonra eve bir telefon.Yolda kalmış.Allahtan annem ve babam yanıma geldiler.Babam otobüsle eşimin yanına o yaşına rağmen araba itmeye gitti.Arada çalışmış,arada itmişler derken tamirciye götürmüşler.Ben evde ağlıyorum,doğum olursa ben nasıl hastaneye yetişcem diyeHastane en az bir saat sürüyor..Annem moral vermeye çalışıyor.Ambulans çağırırız diye.Dört stresli günden sonra arabada bize 1000 tl ye mal oluyor.Bu arada ev kredisi ödüyruz.Bir maaş direk oraya gidiyor.Bunlar bizi bayağa bir sarstı tabi.Sadece benim ailem bize destek.Eşimin ailesi ölüyruz desek arkasını dönüp gider o dereceler yani.Neyse cana geleceğine mala gelsin.
Şu anda 33. haftamdayım.Artık tuvalete bile zor gidiyorum.Ayağa kalktığım anda anında günde 8 tane nidilata ve onca ilaca rağmen kasılıp sancılanıyorum.Üç haftadır yatakta siliniyorum.Banyo yapamıyorum.Saçımı eşim yatakta yıkıyor,beni giydiriyor.Ayak tırnaklarımı bile annem kesiyor.Allahtan zar zor wc ye gidiyorum.Daha önce de yatıyordum ama kendi işini halledememek çok zormuş.İki hafta daha sabretmem gerekiyor.Bebeğim hastaneden sonra az kilo almaya başladı.Korkuyorum bir de gelişim geriliği mi başladı diye..Arada kafayı sıyıracak gibi oluyorum.Geceleri en fazla üç dört saat uyuyabiliyorum.Tek tesellim burada bir zamanlar 50. sayfalarda kelebek diye biri yazardı.Rahimda açılmaya rağmen normal doğum yaptı haftasında.Onu düşündükçe moral buluyorum.Bu arada doktora gitmem artık tehlikeli.O yüzden iki hafta baklemem gerekiyor.Dikiş yok,nişanım geldi,bebek doğum kanalında.Artık işim dualara kaldı.Bana dua edin kızlar

ha gayret cnm az kldı dayan yazdıklarını okurken yuregım hopladı ama mutlu sona yaklaşmışsın

cnm hamileliğin hayırlı olsun fark etmemişim hamile oldugunu

ınan senın adına çok sevındım RABBİM kolaylaştırsın

X