Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Muzy canm yazdklarni okuynca cok kotu oldm canm skildi icim daraldi inan suan kalbm cok hizli carpiyr sanki nefes alamiyorm hemen hemen ayni seyi yasadm bitek dikism vardi gerisi hep ayni kucuk bir ilce doktr ya var ya yok esindn ayriym ve dogm yapack olsam babamin gorevde olmadigi saatlr olsn diye dua ederm gunde 12 nidikata ragmen sancim asla kesilmz geceleri enfeksiyn yuzundn zirt pirt tualete kalkar uyuyamam bitek uykuda rahtken yine uyanr sankilanirm esimin gogsune dayanp aglamk varkn ben basimi yastiga basar aglarm agkadkla sancilanr sancilandikca aglarm hersez icin mutluluj olan hamilelik bana isgence gibi gelir allahm nolur bitsn su isgence diye dua ederm 2 gune bir hastanede yatarmdevlet hastanesi oldugu halde butun herkz ozeldymisim gibi neni tanir halime uzulr biraz daha dayansa keske der veereeee bebegm 40 haftalik dogar:) umut olsn diye yazdm inan cok cejtm suan gozlerm dolu yaziyorm ve rabbime sukrediyorm cok uzuldm ama sonucta bebegm sag salim yanmda rabbim sanada nasip etsn

Canım kardeşin miydi gelininiz miydi nasıl gidiyor hamileliği durdu mu kanamaları?

Bende 11 yıllık evliyim 3 bebek kaybettim.servikal yetmezlik ve pıhtılaşma sorunum var.Tedavi için Dr Arda lembet e gidecem.Arda bey gidenler varmı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Başın sağ olsun arkadaşım. Benim de seninle aynı pıhtılaşma ve ray var. 2 tane 8 haftalık bir de 25 haftalık kaybım var. Ben de ARda beyin hastasıydım serklajla 36 artıo 4 te doğum yaptım. laparoskopik serklaj yapıldı. Senin pıhtılaşma değerlwerin neler ve hangi hafta kayıpların ?

Chnb canm cok sagol kizkardesimdi cok sukur durdu kanamasi en son kanama cok yogundu dustu kesin dedik ama cok sukur dusmedi bizimde vurundugmz igne varya prolutn ondn verdi doktoru 3 ayde hapin yapamadigi etkiyi bir gunde tapti boylelikle ne kadar iyi bir igne oldugu aciga cikms oldu biturlu aklima gelmiyodu benm gerci erkn vurulmuyo saniyodm simdi doktoruna soyle 30 lu haftalara kadar devam et dedim oda istems dojtoruda tazms simdi iyi cok sukur ilgn icin coj sagol canm

Bende ne halka ne dikiş hiçbirşey yok canım,Allaha emanet gidiyorum.bebeğin 2,5 kiloya yaklaşmasını ve 35. haftamı bekliyorum.30. haftada rahim açıldı.Doktor artık bir şey yapamam dedi.Ondan önce de ani kısalma 24. haftada oldu.Doktor dikişle su keseni patlatabilirim dedi.27.haftadan beri bebek doğum pozisyonunda.Artık kafasını ittirdiğini hissediyorum oğluşumun.Crp değeri benim de senin gibi çıktı.Doktor sana söyleneni aynen tekrarladı hamilelelrde olabilirmiş.Geçmişi okuduğum kadarıyla serklajlı arkadaşlar ayda bir penisilin yapıyorlardı.Tabi hepsi değil.Doktouna göre değişiyor anladığım kadarıyla.
Canim benim saol yanitlarina rabbim hepimizin yardimcisi olsun insallah amin.

Bende ne halka ne dikiş hiçbirşey yok canım,Allaha emanet gidiyorum.bebeğin 2,5 kiloya yaklaşmasını ve 35. haftamı bekliyorum.30. haftada rahim açıldı.Doktor artık bir şey yapamam dedi.Ondan önce de ani kısalma 24. haftada oldu.Doktor dikişle su keseni patlatabilirim dedi.27.haftadan beri bebek doğum pozisyonunda.Artık kafasını ittirdiğini hissediyorum oğluşumun.Crp değeri benim de senin gibi çıktı.Doktor sana söyleneni aynen tekrarladı hamilelelrde olabilirmiş.Geçmişi okuduğum kadarıyla serklajlı arkadaşlar ayda bir penisilin yapıyorlardı.Tabi hepsi değil.Doktouna göre değişiyor anladığım kadarıyla.

Allah 36. haftayı da bitirmeyi nasip ederr inşallah ne zordur eminim stresi Allah hepimize bebeklerimize sağlık sıhhat versin hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah.. bende yarın dikişi aldırcam bu hafta bekliyoruz inşallah. doğum yaparken ki duaların kabul olacağına hep inanırım Allah inşallah dualarımızı kabl eder doğum yaparken hepimiz ve özellikle senin için dua edeceğim hepimizin duaya ihtiyacı var. benimde 2 yıldır geçmeyen ayak ağrım var çok engelliyo hayatımı lütfen dualarınızda bana da yer ayırın...

Başın sağ olsun arkadaşım. Benim de seninle aynı pıhtılaşma ve ray var. 2 tane 8 haftalık bir de 25 haftalık kaybım var. Ben de ARda beyin hastasıydım serklajla 36 artıo 4 te doğum yaptım. laparoskopik serklaj yapıldı. Senin pıhtılaşma değerlwerin neler ve hangi hafta kayıpların ?

Arda bey muayene yaptı laparaskopi serkilaj dedi inşallah bu defa herşey yolunda gider hayırlısıyla bebegim olur şuan tek umudum arda bey

Arda bey muayene yaptı laparaskopi serkilaj dedi inşallah bu defa herşey yolunda gider hayırlısıyla bebegim olur şuan tek umudum arda bey

Telefonda görüşmüştük seninle:)) İnşallah güzel olucak...

Allah 36. haftayı da bitirmeyi nasip ederr inşallah ne zordur eminim stresi Allah hepimize bebeklerimize sağlık sıhhat versin hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah.. bende yarın dikişi aldırcam bu hafta bekliyoruz inşallah. doğum yaparken ki duaların kabul olacağına hep inanırım Allah inşallah dualarımızı kabl eder doğum yaparken hepimiz ve özellikle senin için dua edeceğim hepimizin duaya ihtiyacı var. benimde 2 yıldır geçmeyen ayak ağrım var çok engelliyo hayatımı lütfen dualarınızda bana da yer ayırın...

Insallah arkadasim allah hepimize saglikla kolay dogumlar nasip etsin amin.arkdasim bana da dogumda dua et cok duaya ihtiyacim var.melek adim.

Kızlar yeniden kavuştuk birbirimize.30. haftamda doktora gittiğimde,doktor her an doğurabileceğimi hastaneye yatmam gerektiğini söyledi.Eşimle güzel haberler beklerken,başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.Serviks sıfırlanmış.Bebek doğum kanalına girmiş.Açılma başlamış.Bir hafta kadar hastanede yattım.Sancım ve kasılmam çoktu.Çok ağır tedaviler gördüm.Ciğer geliştiricilerim hemen vuruldu.Tabi vücudum kaldıramadı.Ayaklarım bacaklarımdan itibaren kıpkırmızı ve davul gibi şişti.Burnum ara ara kanadı.Sancı odasında yattım.Yan oda doğum odası.Her gece en az 6 saat çığlık dinle.Doktor ıkın diye bağırdıkça ben kendimi ıkınmamam gerek diye sıkıyorum.Tabi kasılmalarım sinir bozukluğundan artıyor.Hastabakıcılar ilgisiz.Yani onlara birer yardımcı lazım.Geceleri vurup kafasını uyuyorlar.Düşünün ki bu özel hastane.Doktoru zar zor ikna ederek çıktım.Tam bir sezeryan parası ödedim çıkarken.Odaya bile özel oda yazmışlar.Ne tuvalet var ne banyo.Çıkarken kağıt imzalattılar bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyoruz diye.
Derken eve geldim.Bilgisayarım bozuktu.Doğuda görev yaparken sık sık elektirik kesilirdi.Bir gün gece tam eşimle konuşurken elektirik gitmişti.Tabi benim tv izlediğim,eşimle konuştuğum tek iletişim aracım bilgisayar da.Evde hiçbirşey yok.Dışarısı derseniz ilçe ama küçük bir köy gibi.Kuş uçmaz kervan geçmez cinsinden.Her yer dağ.O gün sinirden bilgisayara şiddetli bir darbe indirdim.Başladı çalışmaya.O gün bugündür,benim toshiba bilgisayar oldu tüplü televizyon.Arada çalışmayınca bir iki tokat patlatıyordum.Sonra tayinim çıktı.Ve bozulmak için iki sene sonrasını beklemiş.Sizlere de haber veremedim ne olduğunu.Tabi dertler biter mi.Eşim ilaçlarımı almak için gitmişti.Sonra eve bir telefon.Yolda kalmış.Allahtan annem ve babam yanıma geldiler.Babam otobüsle eşimin yanına o yaşına rağmen araba itmeye gitti.Arada çalışmış,arada itmişler derken tamirciye götürmüşler.Ben evde ağlıyorum,doğum olursa ben nasıl hastaneye yetişcem diyeHastane en az bir saat sürüyor..Annem moral vermeye çalışıyor.Ambulans çağırırız diye.Dört stresli günden sonra arabada bize 1000 tl ye mal oluyor.Bu arada ev kredisi ödüyruz.Bir maaş direk oraya gidiyor.Bunlar bizi bayağa bir sarstı tabi.Sadece benim ailem bize destek.Eşimin ailesi ölüyruz desek arkasını dönüp gider o dereceler yani.Neyse cana geleceğine mala gelsin.
Şu anda 33. haftamdayım.Artık tuvalete bile zor gidiyorum.Ayağa kalktığım anda anında günde 8 tane nidilata ve onca ilaca rağmen kasılıp sancılanıyorum.Üç haftadır yatakta siliniyorum.Banyo yapamıyorum.Saçımı eşim yatakta yıkıyor,beni giydiriyor.Ayak tırnaklarımı bile annem kesiyor.Allahtan zar zor wc ye gidiyorum.Daha önce de yatıyordum ama kendi işini halledememek çok zormuş.İki hafta daha sabretmem gerekiyor.Bebeğim hastaneden sonra az kilo almaya başladı.Korkuyorum bir de gelişim geriliği mi başladı diye..Arada kafayı sıyıracak gibi oluyorum.Geceleri en fazla üç dört saat uyuyabiliyorum.Tek tesellim burada bir zamanlar 50. sayfalarda kelebek diye biri yazardı.Rahimda açılmaya rağmen normal doğum yaptı haftasında.Onu düşündükçe moral buluyorum.Bu arada doktora gitmem artık tehlikeli.O yüzden iki hafta baklemem gerekiyor.Dikiş yok,nişanım geldi,bebek doğum kanalında.Artık işim dualara kaldı.Bana dua edin kızlar

Korku dolu zamanlar geçirmişsin şükür haftan iyi... Canım benim de 29 artı 4 te büyük oğlumda 4 cm açılmam oldu 38 de doğum yaptım. İnşallah sen de o zamana gelirsin...

Mcty canım hayırlı olsun Emir bebek. Sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin Allah...

Sutanesi canım buradan da yazayım Mehmet Arda bebeğimiz size uğur getirsin. Her şey gönlünüzce olsun.:KK16: Buradaki arkadaşlara umut oldun sende 4 ileri hafta kaybından sonra. İnanıyorum ki senin öykün arkadaşlara umut olacak...

Arkadaslar bende hamileyim insallah bu bebegimi kucaklamak nasib olur keseyi gorduk kalp atimlari icinde cumartesiyi bekliyoruz mclexane coraspin ve progestana basladik olumsu olan bi durum var su anda bile serviks 24.4 mm cikti malesef neler bekliyor beni bilmiuorum

Canim neden laparoskopik acaba daha once normal serklajlimi kaybettinââh
Hikayeni bilmiyorum:KK43: o yuzden sordum peki gebeligi eliyqttan Neslı kadar sonra dsunebileceksiniz:KK19:

:nazar:ANNE ve BEBEKLERİMİZ:nazar:
Adı----------------------cinsiyeti----------adı-------------------------doğum tarihi------------serklaj
dibircik-----------------erkek-------------Barış-----------------------...05.2008--------------var
hidennisko-------------erkek--------------Ege------------------------04.07.2008------------var
Saliha06----------------kız---------------ElifBeyza-------------------26.12.2008-------------var
xxnilxx-------------üçüz erkek----metehan&oğuzalp&gökalp---------------2009----------------var
saslan------------------erkek-----------ÇınarDemir------------------09.01.2009-------------var
kelebek 41--------------kız---------------Kalbinur--------------------22.01.2009------------yok
nery--------------------kız---------------NehirDuru------------------05.02.2009-------------var
Melek81---------------erkek-------------AliTuna---------------------07.02.2009-------------yok
rhn---------------------kız---------------BerenEzel------------------14.02.2009-------------var
Tiwiks------------------erkek-------------Çağan---------------------10.03.2009-------------var
Fklic--------------------kız-----------------?-------------------------18.04.2009-------------yok
k-ikbal------------------kız-----------------?-------------------------..05.2009---------------var
hemşin53---------------kız----------------Elif------------------------18.06.2009-------------var
Sezen-----------------erkek----------------?--------------------------01.09.2009------------yok
salihas------------------kız---------------Eylül------------------------06.09.2009------------var
Yağmurcn-------------erkek------------YusufBora--------------------15.10.2009------------yok
Tuğba-ŞEKER----------erkek---------------?--------------------------24.10.2009------------var
el-muallim-------------üçüz kız-------------?-------------------------22.11.2009-------------var
Tuubay--------------kız&kız&erkek-----Elif&Zeynep&Mert-------------.....2009---------------var
nermn---------------------?-----------------?------------------------26.05.2010--------------yok
NarMik---------------kız&erkek------SelinAlmina&SerkanÇınar--------02.06.2010---------------var
Zeyhat------------------?-----------------------?---------------------02.06.2010--------------yok
DEBA----------------kız&erkek------------------?--------------------...06.2010----------------var
sofika-------------------kız---------------Filiz Erin--------------------01.07.2010--------------var
cananur---------------erkek-------------AhmetKaan------------------07.07.2010--------------var
Canzi3445-------------erkek-------------------?----------------------16.07.2010--------------var
DERİSS--------------kız&erkek-----------Ecrin&Barış------------------23.12.2010--------------var
Edamecrin--------------kız----------------Gözde----------------------2010--------------------var
yasnur----------------erkek------------------?------------------------2010---------------------?
sinop-e----------------kız-----------------melis----------------------2010---------------------var
Yaren-----------------kız------------------Sezin----------------------20.02.2011--------------var
nefisem-----------------?--------------------?---------------------------.02.2011---------vajinal pesser
Güldenaz--------------kız--------------------?-----------------------------?-------------------var
pares83---------------kız--------------------?-------------------------21.03.2011-------------var
Tatlışoğlu-------------kız-------------------İlke------------------------03.03.2011-------------var
Nuray-----------------kız------------------Özge-----------------------20.03.2011--------------var
Şafak-----------------kız---------------------?-----------------------------?--------------------var
Ayer82---------------erkek-------------------?-------------------------21.04.2011--------------var
ozlem483-------------kız------------------Deniz-----------------------02.05.2011--------------var
Eylem-----------------kız------------------Duru------------------------16.05.2011--------------yok
Ardatuana------------kız-------------------Esila------------------------13.06.2011--------------var
Elifce-----------------kız-----------------EsmaEla----------------------18.06.2011--------------var
sbl1980--------------kız-------------------Duru------------------------01.07.2011--------------var
nurcan35------------kız-------------------Eylül------------------------07.2011------------------yok
jaluse--------------erkek--------------------?--------------------------15.07.2011---------------var
Mavilinilay----------kız--------------------Ekin-------------------------01.08.2011---------------var
Selen_k-------------kız-------------------Beren------------------------18.08.2011----------------var
minimini------------kız-------------------Beril--------------------------05.09.2011---------------var
samyeli------------erkek-----------------Eymen------------------------09.09.2011---------------var
Crameren----------erkek------------------Mert-------------------------13.09.2011---------------var
melekceren----------kız-------------------Melis------------------------16.09.2011---------------var
gamze81-----------erkek---------------ErsanÇınar---------------------17.09.2011---------------yok
elza81-------------erkek------------------Demir------------------------21.09.2011---------------yok
erdennazlı-----------kız-------------------Beren------------------------22.09.2011---------------var
arzufirdevs----------kız--------------------İnci------------------------- 22.09.2011---------------yok
tuubaaoz-----------erkek-----------------Kıvanç------------------------28.10.2011---------------var
sumeyye25----------kız------------------NisaNur-----------------------29.10.2011---------------var
jLIMBURG1985-----erkek-----------------Ömer Ali-----------------------08.11.2011--------------var
medusa_0403-------kız-------------------ElvinEce-----------------------20.11.2011--------------var
nursin1981-------kız&erkek-----------Elvinİpek&EymenKaan-------------09.12.2011--------------var
ceylinirem----------erkek-------------------Enes------------------------16.12.2011--------------var
kardelen086-------kız&kız--------------Almina&Destina-----------------------?-------------------yok
Boncuk26----------erkek-------------------Kerem-----------------------07.01.2012---------------var
deryak53----------erkek--------------------Kerem-----------------------21.02.2012---------------var
Bermel------------erkek-----------------------?------------------------------?---------------------var
girl85--------------kız-------------------------?-------------------------26.04.2012----------------var
sinannuray-------erkek-------------------Vahap Enes-------------------08.05.2012----------------var
Fadik-------------erkek------------------Yusuf Eymen------------------01.07.2012-----------------var
sinem8484------kız&erkek----------------Arda&Beren-----------------------?----------------------var
melikee------------kız--------------------------?-----------------------13.08.2012-----------------var
sofika--------------kız------------------------İnci----------------------04.09.2012----------------var
arzufirdevs-------erkek-----------------Muhammed Fatih---------------19.09.2012-----------------yok
sevdanehri54------kız-------------------------Rüya---------------------08.10.2012-----------------var
Ayer82-------------kız--------------------------?---------------------------?----------------------yok
mues-----------kız&erkek---------Meryem Hanne&Muhammed Baha------22.10.2012-----------------var
meleğim ve aşkım---kız---------------------Ravza Nisa-----------------17.10.2012-----------------var
chnb---------------erkek-------------------Ahmet Arda----------------14.11.2012----------laparoskopik abdominal serklaj
denizANASI---------kız-------------------------Su---------------------03.11.2012-----------------yok
Prenslerim------erkek&erkek----------------Emre&Erdem--------------15.11.2012-----------------yok
aysetalha----------erkek-------------------------?-------------------------?.2012------------------var
sezen_kayaalp-------?----------------------------?--------------------20.12.2012------------------var
sinemis30----------kız----------------------Yağmur Ada---------------?.12.2012-------------------var
minibebi------------?-----------------------------?--------------------?.01.2013-----------------var(acil)
hidennisko---------kız--------------------------Bade------------------16.01.2013------------------yok
eylulgulu----------erkek------------------------Emir-------------------21.01.2013------------------var
metal41-----------erkek--------------------Hasan Basri---------------21.01.2013-------------------var
yaren58------------kız--------------------------Selin?----------------23.01.2013-------------------var
duyaydin----------erkek-------------------------Meriç----------------19.02.2013---------------------var
happykelebek------erkek-----------------------Muhammed Emin-------20.02.2013---------------------var
lilymeredin---------erkek-------------------------Aren----------------06.03.2013--------------------var
sibel_duru----------kız---------------------------Duru--------------------21.04.2013-------------------var
mulberry--------------kız--------------------------Eslem----------------23.04.2013---------------------var
melek81---------------kız---------------------------?-------------------25.04.2013-----------------------var
kargunesi-------------kız-------------------------Ayşe Ece--------------------07.05.2013--------------------var
merra1----------------kız------------------------Elif Beste--------------13.06.2013--------------------var
ugurum77------------erkek-----------------------?---------------------13.06.2013-----------------var
svly88-----------------erkek------------------------?-----------------17.06.2013----------------------var
gurbetçiiii-------------kız------------------------Esma Asel--------------18.06.2013-----------------var
mlkyyy----------------kız-----------------------Almila Simay------------18.06.2013-------------------var
melek18--------------kız--------------------------Feyza---------------18.06.2013------------------ var
19asos03-------------erkek-----------------------Anıl Efe--------------24.06.2013--------------------var
efulim46--------------kız--------------------Zeynep Mukaddes-------26.06.2013-----------------var
moonsherose84-------kız----------------------Havva Eliz-------------13.07.2013----------------------var
mumudihaba----------kız-----------------------Yüsra----------------05.08.2013--------------------var
deniizzz---------------kız-------------------------Elin-----------------16.08.2013--------------------var
ARES_06--------------kız-------------------------?--------------------03.09.2013-------------------var
kıvırcık0934----------kız---------------------Zeynep Larin-----------16.09.2013-------------------var (hamilelik öncesi)
elifinie-----------------ikiz kız-----------------Ayşe&Zeynep-----------07.11.2013--------------------------var
minito---------------kız&erkek-----------------Doğa&Emir-----------08.11.2013-------------------------var
akreb-----------------------kız----------------------Berrak---------------12.11.2013----------------------var
paşam3405--------------erkek-----------------Muhammed Emin-------14.11.2013-------------------pesser takılmıştı
voiceseda-------------erkek-----------------------Eymen Ulaş------------24.11.2013-------------------------var
umudum1981---------erkek--------------------Melih Batu------------------05.12.2013-----------------------var
aryamia--------------------erkek---------------------Yankı---------------17.12.2013--------------------yok
incitanesi--------------------kız---------------------Elif Deniz--------------18.12.2013-----------------------var
feryal37--------------------kız-----------------------AyşeNaz--------------26.12.2013-----------------------var
mastermarmara---------------kız------------------------------------------10.03.2014--------------------yok
06kelebek------------------kız&kız-----------------------------------------29.03.2014--------------------var
duygu 173-------------------erkek------------------------------------------38+5---------------------------var
ravza nur --------------------kız----------------------elif------------------05.04.2014---------------------var
jeton---------------------------kız--------------------defne-----------------06.04.2014-------------------var

HAMİLELERİMİZ
ADI----------------------CİNSİYETİ-------------------BEKLENEN DOĞUM TARİHİ------SERKLAJ
mcty-----------------------erkek---------------------------24.04.2014-----------------var
sutanesi1982-------------erkek---------------------------25.04.2014-----------------laparoskopik abdominal serklaj
bbahar86-----------------erkek----------------------------01.05.2014-----------------var
yorgunbulutlar------------erkek---------------------------19.05.2014-----------------var
meryusem-----------------kız------------------------------26.05.2014-----------------var
muzy-----------------------erkek---------------------------29.05.2014-----------------yok
rabecca---------------------kız------------------------------30.05.2014-----------------var
eylulgulu------------------erkek----------------------------29.06.2014------------------var
pnrylcn--------------------erkek----------------------------31.07.2014------------------var
mmery----------------------?-------------------------------20.09.2014-----------------yok
tuba88--------------------erkek----------------------------17.09.2014-------------------var
sibelsibel38----------------?--------------------------------01.11.2014-------------------?
umutdenizderya----------?------------------------------- 07.11.2014--------------------?
tzeyno --------------------?--------------------------------19.11.2014--------------------?

kızlar gecen hafta pazar sabahı 5 te sancılandım ve suyum geldi hemen hastaneye gittik açılmam 5 cm 7:35 te normal doğum yaptım 37+5 te.çok şükür kızıma kavuştum.Allah olmayan herkeze bu güzel duyguyu yasatsın.kasılmalarım 30 haftada başlamıştı nidilat kullanıyodm o haftadan beri nidilatı çarşamba bıraktım pazar doğum yaptım kasılmalar için süper bi ilaç bence.kimse ümidini yitirmesin benim 3 düşüğüm vardı bunda dikiş ve ıstırahat sayesinde yavruma kavuştum darısı tüm isteyenlerin basına

Kolay bir doğum olsun.Nihayet bebeğine kavuşacaksın artık.Güzel günler başlayacak.Sancılarda bel ve ayak masajı çok iyi geliyor.Eşinden rica et canım.Resmen ağrın hafifliyor.Darısı bizlerin başına inşallah.Dualarım seninle.

Korku dolu zamanlar geçirmişsin şükür haftan iyi... Canım benim de 29 artı 4 te büyük oğlumda 4 cm açılmam oldu 38 de doğum yaptım. İnşallah sen de o zamana gelirsin...
Maşallah canım ne güzel dayanmışsın.Nişanın gelmişmiydi?Bir de antibiyotik kullanmışmıydın mikrop kapmamak için.

X