Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Maşallah canım ne güzel dayanmışsın.Nişanın gelmişmiydi?Bir de antibiyotik kullanmışmıydın mikrop kapmamak için.

nişan ney canım merak ettım de bende 21 hafalık ıkzlerımı kaybettım banada doktor ray dedı dıger gebelıkde serklaj yapılacak oyuzden burayı takıp edıyorum sureklı

Muzy canm yazdklarni okuynca cok kotu oldm canm skildi icim daraldi inan suan kalbm cok hizli carpiyr sanki nefes alamiyorm hemen hemen ayni seyi yasadm bitek dikism vardi gerisi hep ayni kucuk bir ilce doktr ya var ya yok esindn ayriym ve dogm yapack olsam babamin gorevde olmadigi saatlr olsn diye dua ederm gunde 12 nidikata ragmen sancim asla kesilmz geceleri enfeksiyn yuzundn zirt pirt tualete kalkar uyuyamam bitek uykuda rahtken yine uyanr sankilanirm esimin gogsune dayanp aglamk varkn ben basimi yastiga basar aglarm agkadkla sancilanr sancilandikca aglarm hersez icin mutluluj olan hamilelik bana isgence gibi gelir allahm nolur bitsn su isgence diye dua ederm 2 gune bir hastanede yatarmdevlet hastanesi oldugu halde butun herkz ozeldymisim gibi neni tanir halime uzulr biraz daha dayansa keske der veereeee bebegm 40 haftalik dogar:) umut olsn diye yazdm inan cok cejtm suan gozlerm dolu yaziyorm ve rabbime sukrediyorm cok uzuldm ama sonucta bebegm sag salim yanmda rabbim sanada nasip etsn

Kötü şeyler yaşıyorum ama bebeğimle geçirecğim günleri düşünerek avunuyorum canım.Tek duam onu sağlıklı bir şekilde kucağıma alabilmek.Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim.

nişan ney canım merak ettım de bende 21 hafalık ıkzlerımı kaybettım banada doktor ray dedı dıger gebelıkde serklaj yapılacak oyuzden burayı takıp edıyorum sureklı
serviks sıfırlandıktan sonra rahim açılmaya başlıyor canım.Rahmi koruyan tabakalarda yavaş yavaş hafif pembemsi kanlı,sümüksü yoğun yumurta akı kıvamında vajinadan dışarı atılıyor.Bazen kahverengi lekelenme şeklinde de olabilir diyorlar.Rahim açıldıkça oradaki damarlar kanıyor.Ve kahverengi lekelenmeler yapabiliyor.

serviks sıfırlandıktan sonra rahim açılmaya başlıyor canım.Rahmi koruyan tabakalarda yavaş yavaş hafif pembemsi kanlı,sümüksü yoğun yumurta akı kıvamında vajinadan dışarı atılıyor.Bazen kahverengi lekelenme şeklinde de olabilir diyorlar.Rahim açıldıkça oradaki damarlar kanıyor.Ve kahverengi lekelenmeler yapabiliyor.

onamı denıyor nısan dıye ılk kez duydum canım saol ahh bu dıkıs atılınca hersey bıtse oda garantı degılmıs kı :KK17:

Selam arkadaşlar bir sorum olacak ben ilk bebegimi 13 haftalık kaybettim suyum geldi rahim agzı açılmış dedi doktorum ve şuan 13 haftalık hamileyim bugün doktor baktı rahim uzunlugu iyi dedi ama 2 hafta sonra tekrar bakacak sizinkiler kaçıncı haftada belli oldu alttan bakmadı kasıgımdan baktı

HAMİLELERİMİZ
ADI----------------------CİNSİYETİ-------------------BEKLENEN DOĞUM TARİHİ------SERKLAJ
mcty-----------------------erkek---------------------------24.04.2014-----------------var
sutanesi1982-------------erkek---------------------------25.04.2014-----------------laparoskopik abdominal serklaj
bbahar86-----------------erkek----------------------------01.05.2014-----------------var
yorgunbulutlar------------erkek---------------------------19.05.2014-----------------var
meryusem-----------------kız------------------------------26.05.2014-----------------var
muzy-----------------------erkek---------------------------29.05.2014-----------------yok
rabecca---------------------kız------------------------------30.05.2014-----------------var
eylulgulu------------------erkek----------------------------29.06.2014------------------var
pnrylcn--------------------erkek----------------------------31.07.2014------------------var
mmery----------------------?-------------------------------20.09.2014-----------------yok
tuba88--------------------erkek----------------------------17.09.2014-------------------var
sibelsibel38----------------?--------------------------------01.11.2014-------------------?
umutdenizderya----------?------------------------------- 07.11.2014--------------------?
tzeyno --------------------?--------------------------------19.11.2014--------------------?

Tebrk ederim Jeton hayırlı olsun tekrar. Sutanesi ve mcty de doğum yaptı mcty nin Emir, sutanesinin Mehmet Arda oğluşlarının adı....

Maşallah canım ne güzel dayanmışsın.Nişanın gelmişmiydi?Bir de antibiyotik kullanmışmıydın mikrop kapmamak için.

10 sene oldu ayrıntıları hatırlamıyorum. Ama nişan gelmedi kasılmalar oldu hastanede düzenli sancı ve 4 cm açık çıktı ilaç verdiler ama neler yapıldı tam hatırlamıyorum tokolizdi sanırım antibiyotiği de hatırlamıyorum... Artık çok endişe etme facedeki gurupta nişanı gelip 1 aya yakın doğum yapmayan arkadaş var....

Selam arkadaşlar bir sorum olacak ben ilk bebegimi 13 haftalık kaybettim suyum geldi rahim agzı açılmış dedi doktorum ve şuan 13 haftalık hamileyim bugün doktor baktı rahim uzunlugu iyi dedi ama 2 hafta sonra tekrar bakacak sizinkiler kaçıncı haftada belli oldu alttan bakmadı kasıgımdan baktı

Benim öncek,i kaybım 25 haftalıktı bu yüzden tedbirliydik 12 artılarda 2 cm inince hemen atıldı...

Ben ilk bebeğimi 16. Haftada kaybettim ikincide 12. Haftada 2.9 bunda 13. Haftada 2 cm di 2.5 altı oldumu doktorlar riskli kabul edip dıkis atıyor

kuzum 25 canm hamilemisin cok sevindm hadi hayırlısı tlfn nonu kaydetmemişim ondn arayamıyorm rabbim bukez yüzünü güldrsn merak etme sorun bilinsnde kesin olarak rahime dikiş atılr ve sende alırsn ins cok sevindm canm

kızlar gecen hafta pazar sabahı 5 te sancılandım ve suyum geldi hemen hastaneye gittik açılmam 5 cm 7:35 te normal doğum yaptım 37+5 te.çok şükür kızıma kavuştum.Allah olmayan herkeze bu güzel duyguyu yasatsın.kasılmalarım 30 haftada başlamıştı nidilat kullanıyodm o haftadan beri nidilatı çarşamba bıraktım pazar doğum yaptım kasılmalar için süper bi ilaç bence.kimse ümidini yitirmesin benim 3 düşüğüm vardı bunda dikiş ve ıstırahat sayesinde yavruma kavuştum darısı tüm isteyenlerin basına

canımm gözün aydın :)))Allah analı babalı büyütsün inşallah, darısı başımıza :))

Arkadaslar bende hamileyim insallah bu bebegimi kucaklamak nasib olur keseyi gorduk kalp atimlari icinde cumartesiyi bekliyoruz mclexane coraspin ve progestana basladik olumsu olan bi durum var su anda bile serviks 24.4 mm cikti malesef neler bekliyor beni bilmiuorum

inşallah en az sıkıntı ile atlatırsın.. benin daha da kısaydı çok şükür 38 e geldim...sağlıkla kucağımıza alırız inşallah

kızlar gecen hafta pazar sabahı 5 te sancılandım ve suyum geldi hemen hastaneye gittik açılmam 5 cm 7:35 te normal doğum yaptım 37+5 te.çok şükür kızıma kavuştum.Allah olmayan herkeze bu güzel duyguyu yasatsın.kasılmalarım 30 haftada başlamıştı nidilat kullanıyodm o haftadan beri nidilatı çarşamba bıraktım pazar doğum yaptım kasılmalar için süper bi ilaç bence.kimse ümidini yitirmesin benim 3 düşüğüm vardı bunda dikiş ve ıstırahat sayesinde yavruma kavuştum darısı tüm isteyenlerin basına

maaşallah gözü aydın cnm. ne ara dikişin alındı ben dikişin alındığını beklerken doğum olmş senin. bende normal istiyorum bakalım inşallah sağlıkla büyüsün...

benim 13. haft belli oldu 14 de dikiş atıldı

Kolay bir doğum olsun.Nihayet bebeğine kavuşacaksın artık.Güzel günler başlayacak.Sancılarda bel ve ayak masajı çok iyi geliyor.Eşinden rica et canım.Resmen ağrın hafifliyor.Darısı bizlerin başına inşallah.Dualarım seninle.

çok sağol canım amin inşallah...

arkadaşlar ... bugün dikişlerim alınacak inşallah doğumu bekleyeceğiz sonra gönlümden geçen normal doğum tabi en sağlıklı nasıl olacaksa öyle olur inşallah bebeğim ve ben nasıl sağlıklı olacaksa...
doğum esnasında hepinize dua etcem inşallah .isim yazarsanız isim isim de ederim unutmamak için kağıda yazıp yanıma alacağım inşallah...melek senin ismini biliyorum şimdilik...
benimde sizden bir ricam var benim tek sıkıntım doğum değil 2 yıldır geçmeyen bir ayak ağrım var doğumdan sonra yine doktor yolu gözüktü bize hem doğumum hemde ayağıma şifa bulmam için dualarınızda olursam çok sevinirim adım hayriye...inşallah oğlumla birlikte koşabileceğim günlerim olur...dualarınızı bekliyorum

arkadaşlar ... bugün dikişlerim alınacak inşallah doğumu bekleyeceğiz sonra gönlümden geçen normal doğum tabi en sağlıklı nasıl olacaksa öyle olur inşallah bebeğim ve ben nasıl sağlıklı olacaksa...
doğum esnasında hepinize dua etcem inşallah .isim yazarsanız isim isim de ederim unutmamak için kağıda yazıp yanıma alacağım inşallah...melek senin ismini biliyorum şimdilik...
benimde sizden bir ricam var benim tek sıkıntım doğum değil 2 yıldır geçmeyen bir ayak ağrım var doğumdan sonra yine doktor yolu gözüktü bize hem doğumum hemde ayağıma şifa bulmam için dualarınızda olursam çok sevinirim adım hayriye...inşallah oğlumla birlikte koşabileceğim günlerim olur...dualarınızı bekliyorum

O hslde kalp kslbin karsisidir ve aynasidir derker ya degerli kardesim ilk duan benden olsun istedim.Benim adimi biliyorsun zaten ama genede unutmaman icin melek:)allah cumlemize saglik sihhat versin ve hayriye kardesimizede ayak agrilarina sifa vererek saglikli dogumlar nasip etsin cumlesiyle insallah aminnnnn...

canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini hayırlısıyla kavuşursun yavruna..
güzel haberlerini bekliyoruz :)))
benim adım pınar..dualarını bekliyorum ...bende sana ederim canım inşallah Allah kabul eder.

X