Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
C ceylin1907 Surekli yatış vermemesi güzel.insallah ani bir durum olmaz da en azından günlük işlerimizi kendimiz hallederiz.benim doktorumda çıkarken bugün duş alma dedi sadece.surekli yatış falan demedi.ayakta çok kalma dedi sadece.2 hafta sonrada goreyim dedi.

Himm şekerden bende tırsıyorum çıkacak gibime geliyor..İyiyim şükür de korku var evdeolunca ister istemez ayağa kaldırıyor cocuk
Duş neden alma dediki bana vajinal dustan sakin dedi enfeksiyon acisijdan

Himm şekerden bende tırsıyorum çıkacak gibime geliyor..İyiyim şükür de korku var evdeolunca ister istemez ayağa kaldırıyor cocuk

Enfeksiyon açısından öyle demiş olmalı.bize normalde de sık duş önerilmiyor ama haftada 1 falan benim için çok zor.ben duş almadığımda enerjim düşüyor resmen.3 gün zor dayandım bugün aldım iyi hissediyorum kendimi.en azından 2 günde 1 hızlıca alir çıkarım diye düşünüyorum.cok ciddi bir durum olmadıkça.

Benim ilk gebeliktede sınırda çıkmıştı o zaman dikkat et demişti ama bu sefer biraz yüksek çıktı bende tatlıya falan düşkün olmuştum baya o da etkiledi şimdi dikkat ediyorum normale döndü stres yapma dikkat edince düzeliyor

Ayrıca duş olayını da şöyle diyim serklajı oldum geldim hiç aklıma gelmedi orada sormak onlarda birşey demedi akşama taburcu olmuştum pandemi dönemi diye eve gelir gelmez çok kısa ayakta duş alıp yattım hemen şimdi haftada bir giriyorum taburede oturarak yıkanıyorum çok uzun tutmuyorum. Yemeğimi işi gücü annem yapıyor kızımla da ilgileniyor bende yemeğimi kendim alıyorum lavabo için kalkıyorum birde kızım için arada kalkıyorum mecburen ilkinde daha çok yatıyordum bunda çocuk olunca ister istemez dolandığım oluyor.

Bazen eğilmek durumunda kalıyorum dizleri kirarak destekle eğiliyorum umarım doğru yapiyorumdur..dusu da ayakta aldım ben olmazsa oturarak alayım artik bende

Emyldrm doktora gittin mi nasil geçti?Serklaj sonrası her gidişinde yine kontrol ediliyor rahim ağzı değil mi??
Evet canım gittim çok şükür herşey yolunda bebeğin gelişimi de iyi rahim ağzı da iyi durumda açılma kısalma vs yok. Vajinal ölçüm yapmıyor doktorum öncesinde yapıyordu. Başı aşağıda duruyor iyicede yaslamış rahim ağzına bazen ağrı hissediyorum ondanmış kasılmalarim var günde 4-5 kez oluyor dedim biraz erken başlamış ama sıklığı ve düzenli olması önemli dedi benim şuan sık ve ağrılı değil. 24ünde tekrar çağırdı o zaman nst ye girersin dedi. Az kaldı artık inşallah Şubat'ı da sıkıntısz atlatırım.

Maşallah çok sevindim.Sen medipol megaya mı gidiyordun?

Sağol canım seninde güzel haberlerini alıcaz burada inşallah.
Evet Medipol Megaya gidiyorum kızımda da aynı yerde doğum yapmıştım.
İnşallah canım
Daha ilk haftam sayılır ben çok daralıyorum çok var daha doğuma sürekli evde olma düşüncesi boğuyor beni..üstelik birilerine muhtaçsın sürekli..tamam sürekli yatmıyorum oturmuyorum ufak tefek şeylerle yine ilgilenmem gerkiyor malum çocuk var...işte ne bileyim içimi dokesim geldi..hayırlısıyla 30 lu haftalara bende gelsem..

Benimde daraldığım zamanlar çok oldu hâlâ zaman zaman oluyor ama geçecek hepsi canım kafanı dağıtacak birşeylerle meşgul ol. Benimde kızım küçük 2 buçuk yaşında ve sürekli oyun istiyor ilk başta çok zorlandık ama çocukta alıştı çok şükür benim annem yanımda kalıyor bakıyor. Öyle böyle geçiyor zaman sıkma canını pozitif düşün içini karartma

Sağol canım ya

Tetanoz aşısı ne zaman yapılıyordu bilen var mı
20 hafta civari diye biliyorum ama tetanoz aşısının erken doğumu tetiklediğini söyleyenler var.geçenlerde saglik ocağından aradılar tetanoz yapmayıp içinde tetanoz asisi da olan kombine bir aşi varmış tek doz yapilan.27 haftada onu yaptırabilirsiniz dediler.ben doktorla konuşmayı düşünüyorum kararsızım aşı konusunda.

Bende yaptirmadim serklajim oldugu icin sağlık ocagindakiler tedirgin oldular sonrasinda da 28.haftayi gecince yapmiyoruz tehlikeli oluyor dediler bende dogumu tetikledigini duydum yaptirmak istemedim .

Bende yaptirmadim serklajim oldugu icin sağlık ocagindakiler tedirgin oldular sonrasinda da 28.haftayi gecince yapmiyoruz tehlikeli oluyor dediler bende dogumu tetikledigini duydum yaptirmak istemedim .
Ben diğer hamileligimde 5 dozu da tamamlamıştım ama 13 sene oldu tabi.haftaya doktora gidince ozellikle sorucam bu aşının bir riski olup olmadığını merak ediyorum.bir de size bahsettiler mi saglik ocağından bilmiyorum içinde tetanoz boğmaca falan da olan karma bir aşi varmış bebegide dogumdan sonra koruyan tek doz yapiliyormuş.isterseniz onu yapabiliriz dediler.kararsizim doktora sorucam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…