Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Eşim oğlum elinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar sagolsunlar.ama işte yine bir kadın eli anne sıcaklığı ariyor insan.annem de kanser hastası.yoksa elinden geldiğince ilgilenirdi.ben annemin hastalığıyla ilgileniyordum bebek istediğimiz donem de olmamisti surpriz gebelik oldu.neyse saglik olsun da gelip geçici zaman saglikla atlatırız inşallah.bugun iyice içimi döktüm burda,iç karartmamisimdir umarım

Estağfurullah canım burada birbirimize destek olmak icin varız Annene de Allah acil şifalar versin inşallah.

Merhaba. Bnde 3 hafta önce 20 haftalikken düşürdüm canm. Seninde mi yeni oldu benm ilk hamileligim di nasp olursa ikinci hamilelegimde 12. Haftalikken dikiş atılacağını söyledi. Ve benim ilk gittiğimde bebeğin dış kesesinin yirtildigini söyledi vede dogumum başladığını siz de de benzer durum oldumu?

Kızlar az evvel aklıma geldi dr bugün varis çorabı almami söylemişti neden acaba kullanan varmi yada duydunuz mu?

Kızlar az evvel aklıma geldi dr bugün varis çorabı almami söylemişti neden acaba kullanan varmi yada duydunuz mu?
Bir arkadaşıma önermişti doktoru.onceden varis problemi çok olduğu için gebelikte artabileceğini soylemiş.kullaniyordu faydasinida gormustu hatırladığım kadarıyla.

Ne için hamilelikte kullanmak için mi ben hiç duymadım canım. Doğum sonrası kullananı duydum da öncesi içinse bilemiyorum

Bir arkadaşıma önermişti doktoru.onceden varis problemi çok olduğu için gebelikte artabileceğini soylemiş.kullaniyordu faydasinida gormustu hatırladığım kadarıyla.
Evet te ben ona varisim var filan demedim hatta anestesi öncesi sormuşlardı ameliyathanede yok demiştim..neyse 15 gün sonraki randevuda sorarım artık

Evet te ben ona varisim var filan demedim hatta anestesi öncesi sormuşlardı ameliyathanede yok demiştim..neyse 15 gün sonraki randevuda sorarım artık
Benim bildiğim pıhtı atmasın diye giyin diyorlar bizşm gibi az hareketli hastalar için genelde , zaten ameliyatta da o yüzden giydiriyorlar bir süre yatıyoruz ya kalkmadan yine aynı şekilde pıhtı atmasın diye

Slm kızlar 28+0 olduk bugün ilk hedefe ulaştık elhamdülillah ikinci hedef 32 inşallah onuda görmek nasip olur Allah'ın izniyle dün akşam büyük abdesti yaparken hafif zorlandım akıntı oldu yeşil tabi fitilde yapıyorum progestan oda akti yeşil akintiyla 20 gün önce kanda idrarda enfeksiyon yoktu sizce normalmi yeşilde tam yeşil değildi yeşilimsiydi 9 gün önce konturol de sorun yoktu

Benim bildiğim pıhtı atmasın diye giyin diyorlar bizşm gibi az hareketli hastalar için genelde , zaten ameliyatta da o yüzden giydiriyorlar bir süre yatıyoruz ya kalkmadan yine aynı şekilde pıhtı atmasın diye
Ben sürekli yatmıyorum hatta hicyatmıyorum söylemiştim ona ama neyse kontrole gidince sorarım
Slm maşallah
Bilgim yok ama istersen dr â sorabiliyorsan sor

Selam kızlar nasılsınız
Ben kendimi anlatayım,
2016 yılında ray teşhisi konuldu,
bebeğimi kaybettim,
ve o zamandan bu yana
bu yolda çok uğraş verdim
tüp bebek vs..
Bir türlü sonuca ulaşamadık..
Geçtiğimiz Eylül ayında mucize gibi birşey oldu
kendiliğinden ikiz gebelik gerçekleşti, yalnız ilerlemedi
düşük oldu... Çok üzüldüm..
Yeniden hamile kalırsam
size danışacağım çok şey olacak..

Bu arada buraya yazan herkes sağlıkla
bebeklerine kavuşur inşallah..

Geçmiş olsun yeni mucizeler gelsin inşallah. Yeniden hamile kalmadan önce de aklınıza takılan seyleri sorabilirsiniz.☺
Ben inanıyorum bir türlü kayıp acı yaşamış her anne sonunda mutlu sona ulaşıyor.

Hoş geldiniz tekrar
Kayıplarınız için çok üzüldüm inşallah bundan sonrası sizin için daha güzel olur ve tekrar hamile kalıp anneliği tadarsınız bizim yolumuz zorlu ama sonu güzel inşallah..

Çok teşekkür ederim, ben de inanıyorum bir gün nasip olacak..
Hamile kalınca burada daha çok aktif olacağım inşallah..

Hoş geldiniz tekrar
Kayıplarınız için çok üzüldüm inşallah bundan sonrası sizin için daha güzel olur ve tekrar hamile kalıp anneliği tadarsınız bizim yolumuz zorlu ama sonu güzel inşallah..

Hoşbulduk çok teşekkür ederim..
Sonu güzel olsun, önemli olan o..
Rabbim kolaylaştırsın inşallah..

Ben de henüz demir,d vitamini dışında bisey kullanmiyorum büyük ihtimal haftaya benimde serklajim.sanirim prulutonu serklajdan sonra baslatacak
Serklaj yapıldı mı sonraki süreç nasıl geçti. Benim bugün 6. Günüm ama hala kahverengi akıntı geliyor. Biraz endişelendim. Sonrasında da antibiyotik de vermedi. Sadece progesteron iğne ve endol fitil

Serklaj yapıldı mı sonraki süreç nasıl geçti. Benim bugün 6. Günüm ama hala kahverengi akıntı geliyor. Biraz endişelendim. Sonrasında da antibiyotik de vermedi. Sadece progesteron iğne ve endol fitil
Evet şubatın 2 sinde serklaj oldum.ilk gün çok az bir kanama oldu.sonra 1-2 gün kahverengiye dönerek bitti.ama doktor bir iki hafta hafif kanama olabilir normal demişti.10 gün günde 1 antibiyotik kullandım.haftada 1 proluton iğne ve gunde 1 magnezyum kullanıyorum.benim doktor enfeksiyonu çok önemsiyor.bugun kontrol vardi çok hafif sarımsı akıntım var dediğim için 3 günlük fitil verdi.enfeksiyona çok dikkat et bol su iç diyor bizim için çok riskliymiş enfeksiyon.
Bence daha 6.günde normaldir kahverengi akıntı.ama yine de enfeksiyon riskine karşı kontrole gidebilirsiniz.serklaj sonrasi için şu zaman gel kontrole demiştir heralde doktorunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…