Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canim gozun aydin daeisi basimiza..normal dogum mu yaptin dikisi ne zaman aldilar,yani merak ediyorum bizler dikis alininca yine kolayca acilma olup normal dogumu kolay mi yapiyoruz acaba..kuveze girmemistir degil mi bebegin allahim bizlere de nasip etsin o gunleri..
canim benim dikis abdominaldi sezaryen oldum. diger gebeligimde alinamamisti bu sefer alindi dikisim. sizlerede nasip olsun insallah

Canım çok çok sevindim senin adına Allah hayırlı omur versin bebise Rabbim hepimize nasip etsin inşallah senin serklaj normal alttan yapilan serklaj de mi karından yapilan değil yani bir de tavsiye ettiğin bi şey var mi devamlı yattın mi mesela evde yemek falan yapabildin mi
canim benim karindan olandandi. 3.55 sene once diger bebegimde yapilmisti alinmamisti dogumda o dikisle bubebisi de tasidim bunda hic yatamadim digerinde yatmistim

canim benim karindan olandandi. 3.55 sene once diger bebegimde yapilmisti alinmamisti dogumda o dikisle bubebisi de tasidim bunda hic yatamadim digerinde yatmistim
Ya seni taze bebişle yoruyoz ama abdominal olunca hiç yatmana gerek olmuyor mu yani normal hayatına devam mı ettin günlük tempon nasıldı

evet canim 25 haftalik kaybim var bir de 2 tane 8. ben ayni serklajla bugun 2. dogumuyaptim darisi basiniza
çok geçmiş olsun. nasıl da mis kokar bebeğin şimdi. Güzel bahtı olsun sağlıklı ömrü olsun inşallah. bizim için kokla bebeğini. geçmiş mesajlarına baktım dün biraz. hepsini okuyamadım ama. sana neden abdominal serklaj uygulandı nihayeyinde bir tane erken doğumun var. Nerede hangi doktor uyguladı serklajı. bildiğim kadarıyla abdominal serklaj daha sağlıklı ama doktorlar pek yanaşmıyor. ben kısmet olursa Kayseri'de yaptırıcam ama hepside alttan serklaj dedi. Zaten Kayseri'de sadece doktor Turgut Aydın uyguluyor. eğer seçmeli bir durumsa bende abdominali seçmek isterim. biraz bilgi verebilir misin.

çok geçmiş olsun. nasıl da mis kokar bebeğin şimdi. Güzel bahtı olsun sağlıklı ömrü olsun inşallah. bizim için kokla bebeğini. geçmiş mesajlarına baktım dün biraz. hepsini okuyamadım ama. sana neden abdominal serklaj uygulandı nihayeyinde bir tane erken doğumun var. Nerede hangi doktor uyguladı serklajı. bildiğim kadarıyla abdominal serklaj daha sağlıklı ama doktorlar pek yanaşmıyor. ben kısmet olursa Kayseri'de yaptırıcam ama hepside alttan serklaj dedi. Zaten Kayseri'de sadece doktor Turgut Aydın uyguluyor. eğer seçmeli bir durumsa bende abdominali seçmek isterim. biraz bilgi verebilir misin.

Canım kayseride birkaç doktora gittim hepside alttan serklaj yaparız diyor neden sadece turgut aydına gittin riskli gebelikle de mi ilgili kendisi

Canım kayseride birkaç doktora gittim hepside alttan serklaj yaparız diyor neden sadece turgut aydına gittin riskli gebelikle de mi ilgili kendisi
ben tüp bebek yaptırmıştım canım Turgut Beye. doğumum acıbademde oldu Zeki Yılmaz yaptırdı. ayrıca Mustafa Başbuğa da gidiyorum ben. doğumdan sonra mustafa beyle,zeki beyle, turgut beyle görüştüm hepside serklaj yapılacak dedi ama Kayseri'de abdominal serklajı sadece ben yapıyorum dedi Turgut bey. şimdiye kadar 1 ya da 2 hastaya uyguladım dedi. riskli gebelik uzmanı Mustafa Başbuğ ayrıca Zeki bey de riskli gebelere bakıyor sanırım.

Sende Kayseri'de Rakip Turana gidiyorsun tüp bebekti değilmi. Mehmet Tayyara gidicem demiştin gittin mi?

Son düzenleme:
Canım rahim ağzını en son kaçıncı hafta da ölçtürdün kaç mm çıktı birde sende ciğer geliştirici iğne yaptırdın mı
Canim dikis atilacagi zamanlarda eahin agzi 43 mm falan cikiyordu yanib15.haftalarda ben yine de yaptirdim,simdi alttan degilde ultrasondan bakiyor doktorlarim sali baktinen son ve 40 mm cikiyor cok sukur,ama her haftabproluton ve hergun ikinkez alttan progestan yapiyorum onlarin cok etsisi var bence..evet gecen hafta 27.haftada ciger gelistirici yapti doktorum 4 doz ikiser iKser yapti..

Selam kizlar naber nasill bakalim bebisler biz 27 yi bitirdik bugun 28e girdik hayirlisiyla umutlar cok artti haliyle 37 leri de goruruz insallah
Allahin izniyle gorucez hepimizde canimm benimde bugun 28 bitti ama hergun internetten bugun doganlar yasiyor mu diye bakiyorum korku gitmedi icimden..hayirlisiyla gorecegiz insallah dua edelim..

Sende Kayseri'de Rakip Turana gidiyorsun tüp bebekti değilmi. Mehmet Tayyara gidicem demiştin gittin mi?
Gittim canım mehmet hocaya serklaj günümü falan ayarları fakülteyi istemedim özel hastanede yapacak serklaj o benim hikayeye gore serklaj dedi ölçüsünü falan söylemedi basari oranı yuksek dedi Allah yardımcımız olsun zaten arkadaşların haftası ilerledikçe için ferahliyo

Gittim canım mehmet hocaya serklaj günümü falan ayarları fakülteyi istemedim özel hastanede yapacak serklaj o benim hikayeye gore serklaj dedi ölçüsünü falan söylemedi basari oranı yuksek dedi Allah yardımcımız olsun zaten arkadaşların haftası ilerledikçe için ferahliyo
kaçıncı haftada yapılacak canım serklaj? bende bu ay sonu histereskopi yaptırıcam Zeki beye. ama gebelik olduğunda serklajı Zeki bey mi yapsa Mustafa Başbuğ mu yapsa bilemedim. sen neden Rakip beye yaptırmıyorsun

Selam kizlar naber nasill bakalim bebisler biz 27 yi bitirdik bugun 28e girdik hayirlisiyla umutlar cok artti haliyle 37 leri de goruruz insallah
Bizden de haberler güzel çok şükür heyet raporum bitmişti onu uzattık biraz zorladı bu rapor işi çok şükür o da halloldu. Senin bebiş dikişlere tekme atıyor mu benim yeni yeni hareketlendi aşağılara vurdukça korkuyorum. Zaman su gibi geçsin sağlıklı bir şekilde kavuşalım inşallah

kaçıncı haftada yapılacak canım serklaj? bende bu ay sonu histereskopi yaptırıcam Zeki beye. ama gebelik olduğunda serklajı Zeki bey mi yapsa Mustafa Başbuğ mu yapsa bilemedim. sen neden Rakip beye yaptırmıyorsun

Serklaj tecrübelerine dayanarak 15.haftada yaparım dedi hormonların etkisiyle rahim ağzı daha uygun oluyormuş aslında rakip beye de çok çok güveniyorum ama diğeri sonuçta prof kim bilir kaç kez benim gibi hastalarla uğraşmıştır bi arkadaşımın takibini de o yapmıştı dikilmeden doğum yaptı memnundu yani
5.aydan sonra erken doğumu önleyecek ilaçlar verecem dedi bilmiyorum hangi ilaçlar

Serklaj tecrübelerine dayanarak 15.haftada yaparım dedi hormonların etkisiyle rahim ağzı daha uygun oluyormuş aslında rakip beye de çok çok güveniyorum ama diğeri sonuçta prof kim bilir kaç kez benim gibi hastalarla uğraşmıştır bi arkadaşımın takibini de o yapmıştı dikilmeden doğum yaptı memnundu yani
5.aydan sonra erken doğumu önleyecek ilaçlar verecem dedi bilmiyorum hangi ilaçlar
haklısın aslında tecrübe çok önemli Zeki beyde baya tecrübeli bir doktor şehir dışından da baya hastası var acıbademden de ayrıldı muayenehane açmış şimdi. gebelik olursa birini tercih edicem artık. ben mart nisan gibi düşünüyorum o zamana kadar seni takip ederim artık. serklajı hangi hastenede yapıcak doktorun? clexane yapıyor musun sende de pıhtılaşma vardı heralde

haklısın aslında tecrübe çok önemli Zeki beyde baya tecrübeli bir doktor şehir dışından da baya hastası var acıbademden de ayrıldı muayenehane açmış şimdi. gebelik olursa birini tercih edicem artık. ben mart nisan gibi düşünüyorum o zamana kadar seni takip ederim artık. serklajı hangi hastenede yapıcak doktorun? clexane yapıyor musun sende de pıhtılaşma vardı heralde

Erciyes kartalda olacak serklaj clexan her gün oluyorum her hafta proluton iğne ve her gün 3 defa protestan fitil kullanıyorum
Senin de tüp bebek mi normal mi

Erciyes kartalda olacak serklaj clexan her gün oluyorum her hafta proluton iğne ve her gün 3 defa protestan fitil kullanıyorum
Senin de tüp bebek mi normal mi
serklaj için hastaneye ayrı doktora ayrı ücret mi ödeyeceksin. ne kadar olacak sana maliyeti doktorla konuştunuz mu?pıhtılaşma için bende cleaxane yapıyordum 6000 lik. benim normal yollarla iki gebeliğim oldu ama bhcg max 600 lere çıktı. daha fazla beklemek istemediğim için Turgut beye tüp bebek yaptırdık ilki olmadı ikincisi dondurulmuş embriyo oldu ama onu da erken doğumla kaybettim. şimdi bi kaç ay yumurta takibi yaptırarak kendim denicem olmazsa 2 tane daha dondurulmuş var onlarla deneyeceğiz

X