Rahim biyopsisi sonrası yaşadıklarım

caglabademlierik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
13
3
22
Arkadaşlar merhaba.

Hpv sonucumun 16 ve diğerleri tip olarak pozitif gelmesi
Smear’imin asgus gelmesi sonucunda doktorum yaşım 22 olduğu için geç kalmamak adına biyopsi+ecc uygun gördü anestezili olarak.

29/12/2023 yani geçen ay biyopsi+ecc oldum ilk 10 gğn kanama normal dediler ancak operasyon sonrası hastanedeki taburculuğum harici hiç kanamam olmadı. Takip eden 02/01/24 tarihinde yani bu ayın başında reglim başladı operasyondan birkaç gün sonra yani.hayatımda hiç bu kadar yoğun kanamalı bir regli yaşamadım ben.neyse reglim 06/01/24 tarihinde bitti 5.günde fakat benim kanamalarım tekrardan 8 Ocak itibariyle başladı.
Ne zaman ıkınsam yada bir şeyler kaldırsam bazen lekelenmeyi de geçiyor sanki adetmişim gibi kanamam oluyor. Diyorum ki 5 gün adet 10 gün de böyke kanamam olsa hadi onlar normal dediği için 15 günlük kanamam normal diyeceğim ama bugün kanama başlayalı 6.gün oluyor.açıkçası rahim ağzım mı kısaldı işlemde mi yanlışlık var bilmiyorum doktoruma yazdım ara menstrual dönem yaşıyor olabilirsin ama devam ederse görünmende fayda var kist olabilir dedi e arkadaşım sen bana kaç kere detaylı usg ve kolposkobiyle baktın mağara gibi oldum o kadar gergin ve korkuyorum ki kızlar daha önce böyle yaşayan oldu mu? Yani ileride anne olma hayalim var ama çok korkuyorum.

Benimde kolposkopi den sorna uzun sürmüştü yoğun degilfi ama
Muhittin? 😂
Bak benim de yoğun değil kanamam sadece reglim yoğun gelmişti bu sanki bazen lekelenme kahverengimsi akıntı bazen de bayağı kırmızımsı adet kanaması gibi oluyor ama mutlaka kanamam oluyor yani neden bu kadar uzun oldu bilmiyorum ayın yarısı kanayarak geçti resmen ve 2 hafta sonra regli dönümüm başlıyor yani bir türlü operasyon sonrası orası steril kalamadı demek bu beni düşündüren de bu

Muhittin? 😂
Bak benim de yoğun değil kanamam sadece reglim yoğun gelmişti bu sanki bazen lekelenme kahverengimsi akıntı bazen de bayağı kırmızımsı adet kanaması gibi oluyor ama mutlaka kanamam oluyor yani neden bu kadar uzun oldu bilmiyorum ayın yarısı kanayarak geçti resmen ve 2 hafta sonra regli dönümüm başlıyor yani bir türlü operasyon sonrası orası steril kalamadı demek bu beni düşündüren de bu
Evet ben muhittin🤪🤪🤣🤣
Doktor sorun yok dedi mi ?

Selam kızlar geçmiş olsun öncelikle bende nisan 3 kolposkopi olucam diye hastaneye gittim cihaz bozukmuş 6 yerden parca aldılar. bugün 6. Gün kanama hala devam ediyor.kanamanın on günü gecmesi normalmi
Henüz 6. Günüm antibiyotiklerim bugün bitiyor çok yoğun değil ama sürekli az az geliyor

X