Rahim sarkması robotik cerrahi doktor önerisi?

burcugokmeen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2015
60
34
30
Kızlar merhaba.. uzun süren kabızlık, hapşırıp öksürünce idrar kaçırma gibi 6 aydır direndiğim şikayetlerim arttı ve yaşadığım psikolojik çöküntüyü kaldıramadım:KK43: doktora gittim... Geçtiğimiz pazartesi rahim sarkması yaşadığımı öğrendim.. :KK61: Tedavi için konuştuğum herkes robotik rahim sarkması tavsiye ediyo.. Daha küçük kesi izi oluyormuş ve daha az ağrı yaşanıyormuş. Bu durumu yaşayanınız var mı önerebileceğiniz iyi bir doktor varsa lütfen söyleyin.. Yorumlarınızı bekliyorum..

Kızlar merhaba.. uzun süren kabızlık, hapşırıp öksürünce idrar kaçırma gibi 6 aydır direndiğim şikayetlerim arttı ve yaşadığım psikolojik çöküntüyü kaldıramadım:KK43: doktora gittim... Geçtiğimiz pazartesi rahim sarkması yaşadığımı öğrendim.. :KK61: Tedavi için konuştuğum herkes robotik rahim sarkması tavsiye ediyo.. Daha küçük kesi izi oluyormuş ve daha az ağrı yaşanıyormuş. Bu durumu yaşayanınız var mı önerebileceğiniz iyi bir doktor varsa lütfen söyleyin.. Yorumlarınızı bekliyorum..
Canım öncelikle geçmiş olsun gerçekten zor bir süreçtesin ancak iyi bir doktor seçersen işin %90 kolaylaşır. Bizde bundan bir buçuk yıl kadar önce annemden dolayı aynı durumu tecrübe ettik. Ki annem Anlattığın şikayetleri çok daha yoğun yaşıyordu. Tedavi için pek çok doktorla görüştük ancak ya önerdiği yöntemden ya da uzmanlığından şüphe duyduk. Aylarca araştırdık sonunda annemizi Dr. Taner Usta'ya emanet ettik. Başta robot kelimesi soğuk hatta tüyler ürpertici gelmişti bana ama hasta için en iyi teknik buymuş ve aksini söyleyene de şahit olmadım. Taner hoca aklımızdaki tüm soruları şüpheleri sildi. Bence en önemliside bu güvenmek doktoruna. İyiki de Allah karşımıza çıkarmış diyorum şimdi. Hem kapalı yani senin bahsettiğin robotik cerrahi yöntemiyle gerçekleştirdi ameliyatı hemde tüm süreçte bize destek oldu çok iyi bir doktor olduğu için gönül rahatlığıyla sana da tavsiye ediyorum. Ameliyattan sonra annem kısa sürede toparlandı kesiği gerçekten de çok minikti ağrısı da azdı yani robotik cerrahi ilgili duydukların doğru :)) şüphen olmasın. Çok geçmiş olsun biraz uzun oldu ama :)

Merhaba Burcu hanım, Marmara Üniversitesinde Prof. Dr. Rahmi Onur mesane rahim sarkması ameliyatlarını robotik cerrahi ile yapmaktadır. Bu alanda çok iyi bir doktor olduğunu söyleyebilirim.

Burcucum çok geçmiş olsun.. Allah şifa versin şimdiden çok üzüldüm ama hiç değilse doğru doktoru bulduğun için sevinçliyim. Bizzat ben değil ama Çok yakın bir arkadaşım taner hocaya histerektomi olmuştu yine böyle robotik cerrahi kullanılarak oldu buralarda çok yazılan bir konu değil ama yine d eumarım sana en iyi gelecek çözüme ulaşırsın. Şimdilik sadece taner ustanın bu konuda gidebileceğin en en iyi doktor olduğunu söyleyebilirim. Tekrar çok geçmiş olsun canım

X