Düğün ramazan da düğün olur mu?

zipircik

sağlıkla,hayırla gel bebeğim ☺️
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
618
461
kızlarrr sizce ramazanda düğün olur mu? sz olsanız yaparmıydınz ?

ramazanda dugun biraz zor olur hem yazin sicagiyla oruc tutmak hemde dugun telasina girmek...ama aksam gec vakitte baslasa dugun belki olabilar...+

Ramazanda yapmayın bence herkez için çok zor olur. Insanlar sıcakta oruç tutuyor bide iftardan sonra gelmeleri çok zor olur.bide hazırlanmaları var.

biraz daha sabredin ramazan sonunda yapın bence hem havalar düğün için daha uygun olur bayram ağustosa geliyor ne çok sıcak ne de serin tam karer bence

valla biz dugunumuz 27 temmuz yani cogunla bakarak yapiyoruz ve tabiki oruc tutanlari dusunerek 7:45de dugun baslayacak 8:15de nikah biterse hemen yemeklerle oruc acabilirler oruc tutanlar. ama cogunluk oruc tutmuyor o yuzden bir slklntl degil bizim icin ayrica fiyatlar daha uyguna geldi :)

Olabilir aslında ama zorluk olur gibi
İftar verirsiniz :KK56: hemde sevaba girmiş olursunuz.
Mübarek ayda mübarek bi iş daha yapmış olacaklar yuva kuracaklar neden olmasın ki:KK31:

Gerek yok bence bir kere artık iftar çok geç saatte oluyor o saate kadar düğün başlayamayacak iftar sonrası da herkes yemeğe gömülecek o düğün saat 10 dan önce başlamaz ben size söyliyim. Bir de ne bu telaş bir ay bekleyin daha rahat bir zaman da yapın.

Gerek yok bence bir kere artık iftar çok geç saatte oluyor o saate kadar düğün başlayamayacak iftar sonrası da herkes yemeğe gömülecek o düğün saat 10 dan önce başlamaz ben size söyliyim. Bir de ne bu telaş bir ay bekleyin daha rahat bir zaman da yapın.

BEN RAMAZANDA YAPACAKTIM IKI GÜN ONCESİNE ÇEKTIM HALLOLDU :nazar:

RAMAZANA DENK GETIRIP YORMA KENDINIDE INSANLARIDA..

valla biz dugunumuz 27 temmuz yani cogunla bakarak yapiyoruz ve tabiki oruc tutanlari dusunerek 7:45de dugun baslayacak 8:15de nikah biterse hemen yemeklerle oruc acabilirler oruc tutanlar. ama cogunluk oruc tutmuyor o yuzden bir slklntl degil bizim icin ayrica fiyatlar daha uyguna geldi :)

bnde ramazanda yapmak istiyorum cunku sırf 19.07 da olsun die :) bnm için sakıncası yok oruca dayanırım ya da kaza yapar sonra tutarım ama misafirler ve yakın çevrem çok eleştirecegi için biraz cekincelerim var bu konuda :KK43:

Eğer oruç tutuyorsanız sadece düğün günü için düşünmeyin. Eşinizle geçireceğiniz ilk haftalarınızın gündüzleri birbirinize tam dokunamadan öpüşemeden mi geçsin? Ramazan da düğün olmaya olur da balayı nasıl olacak?

X