Doğal Saç Bakım Kürleri ♡ RapisAnaksarete saç bakım tüyoları ♡

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

mary jane

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2015
1.908
1.481
Evet arkadaşlar herkes bilir vücudumuzda kadınlar için en önemli bölgelerden biri de saçlarımız. Onlar uzamayınca biz mutsuz oluyoruz, :KK34: dökülünce keyfimiz kaçıyor. :mad:
Kırılınca uykularımız kaçıyor falan. :KK14::KK61:

Buraya başta rapisa rapisa arkadaşım olmak üzere bildiğimiz ve en önemlisi "uygulayıp başarılı sonuç aldıgımız" bakım tavsiyelerimizi yazalım da hepimiz bi rahat edelim artık :KK49::KK31:

Evet arkadaşlar herkes bilir vücudumuzda kadınlar için en önemli bölgelerden biri de saçlarımız. Onlar uzamayınca biz mutsuz oluyoruz, :KK34: dökülünce keyfimiz kaçıyor. :mad:
Kırılınca uykularımız kaçıyor falan. :KK14::KK61:

Buraya başta rapisa rapisa arkadaşım olmak üzere bildiğimiz ve en önemlisi "uygulayıp başarılı sonuç aldıgımız" bakım tavsiyelerimizi yazalım da hepimiz bi rahat edelim artık :KK49::KK31:
Canım benim hayırlı olsun konumuz :KK200::KK76:

Öyleyse ilk paylaşım benden gelsin. Belki duymuşsunuzdur sığır iliği ile yapılan bir tarif var bu tarifin saç çıkardığını iddia ediyorlar. Yapması biraz uğraştırıyor ama bir kere yapıp derin dondurucuya atınca her seferinde uğraşmıyorsunuz. Şimdi gelelim faydalarına. Saç çıkarıp çıkarmadığını farketmedim fakat denediğim yağlı tarifler içinde en etkilisi bu oldu. Saçları parlaklaştırıp rengini canlı gösteriyoe ve kırıklarınız varsa obarıyor. Özellikle kuru yıpranmış saçı olanlara bire bir.
Sığır iliği tarifi: kasaptan aldığımız sığır iliğini cezvede 1çay bardağı suyun içinde eritiyoruz. Eriyen iliği rondoda çekip iyice parçalanmasını sağlıyoruz. Sonra bu karışımı saçımıza uyguluyoruz. Artanı da derin dondurucuda küp haznesine koyup haftada 1 yada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Saç renginizi açmak istiyorsunuz ama renk alıcıların saçınıza vereceği zararlardan korkuyorsunuz. Haklısınız çünkü zarar vermeyenine rastlamadım. Minimum zararla saçlarımızı nasıl açabiliriz. Renk açıcı pudra ve oksidan ile açıyorum ben fakar bunu uygularken saçıma katı yağ sürüyorum böylece zararlı kimyasallardan bir nebzede olsa saçlarım korunuyor. Mesela benim saçlarım ince tellidir ve neredeyse platine yakın açıldı ama hiç yanma kopma olmadı. Yine de sonuçta kimyasal bir işlemdir zararı oluyor. Renk açıcı pudrada kullandığımuz ürünün kalitesi ne kadar farkeder bilmiyorum fakat ben organik olduğunu iddia eden "organic" marka olanı kullandım. Birde size tavsiye saçınızda renk açıcı karışımı öyle yarım saat 45 dk tutmayın. Çünkü dipleriniz çıktıkça zaten saçınızı boyarken biraz daha açılacak. Saçınızda açıco ne kadar uzun durursa o kadar zararlı. Yağ olarak uğraşmak iatemiyorsanı Hindistan cevizi yağını, üşenmem derseniz sığır iliğini sürmebizi tavsiye ederim

Arkadaşlar saçtan yana epek dertli olduğum için pek çok şeyi denedim bildiğim şeyleri paylaşıyorum benim gibi saçtan yana şanssız olan arkadaşkara belki bir faydam olur

Ya o sıgır iliği kürünü Ceylan Çapadan duymuştum ben. Ayda birkez yaptırıyormuş. Ve saçının güzelliğini ona borçlu olduğunu söylemişti. Demek ki doğruymuş canım :KK49:

Öyleyse ilk paylaşım benden gelsin. Belki duymuşsunuzdur sığır iliği ile yapılan bir tarif var bu tarifin saç çıkardığını iddia ediyorlar. Yapması biraz uğraştırıyor ama bir kere yapıp derin dondurucuya atınca her seferinde uğraşmıyorsunuz. Şimdi gelelim faydalarına. Saç çıkarıp çıkarmadığını farketmedim fakat denediğim yağlı tarifler içinde en etkilisi bu oldu. Saçları parlaklaştırıp rengini canlı gösteriyoe ve kırıklarınız varsa obarıyor. Özellikle kuru yıpranmış saçı olanlara bire bir.
Sığır iliği tarifi: kasaptan aldığımız sığır iliğini cezvede 1çay bardağı suyun içinde eritiyoruz. Eriyen iliği rondoda çekip iyice parçalanmasını sağlıyoruz. Sonra bu karışımı saçımıza uyguluyoruz. Artanı da derin dondurucuda küp haznesine koyup haftada 1 yada 2 kez uygulayabilirsiniz.
Sığır iliğinin saça sürümü nasıl?yani nerelere sürülüyor?kaç dk kalıyor canım?güzel bir topik o lmuş :))

Ben de diiplemesine bir temizlik için 2 ayda bir sirke kürü yapıyorum.
1 ölçek sirkeye 2 ölçek su karıştırıp pamukla saç diplerinize ve sonra tüm saça yediriyorsunuz. 20 dk bekletip duşa giriyorsunuz. Kepek falan hiçbirşey kalmıyor.

Not: Ölçek kısmı saç yogunlugunuza göre değişir. Yapmanız gereken koydugunuz sirkenin 2 katı su ilave etmeniz. :KK66:

Tesekkur ederim. O biraz ugrastirir galiba :)
Karanfil yağı yok bende ama alırım bulursam inşallah
Yumurta+süt+zeytinyağı kullanın demişler acaba onu kullansam mi ? Etki eder mi ?
yazdığım tarifi deneyebilirsin canım. onun dışında bitkisel yağlar mesela doğal zeytinyağı ve karanfil yağını karıştırıp kullanabilirsin ama sığır iliği bence daha faydalı üşenmezsen onu dene

Tesekkur ederim. O biraz ugrastirir galiba :)
Karanfil yağı yok bende ama alırım bulursam inşallah
Yumurta+süt+zeytinyağı kullanın demişler acaba onu kullansam mi ? Etki eder mi ?
Canım karanfil yağını ben evde kendim hazırlıyorum. Doğal zeytinyağının içine 1avuç karanfil atıp hazırlayabilirsin. Yumurta da saça faydalı birçok vitamin var fakat bem yumurtayı saçtan arındırmakta zorlanıyorum. Fakat faydalı sütle beraberde kullanabilirsin tabi. Kardeşim yumurtayı saçında çok fazla bekletmeden (1saat yada yarım saat) yıkayınca saçtan arındırmak zor olmuyor demişti öyle dene istersen

L'oreal in elseve 'ini çok övüyorlar, ben de denemek istiyorum rapisa rapisa

Sen ne düşünüyorsun, hiç denedin mi?
Canım ben saç kremi kullanmayı pek sevmiyorum mecbur kalınca kullanıyorum onu da mümkün olduğunca doğal ürünleri tercih etmeye çalışıyorum. Bir keresinde loreal arginine ve doğum kontrol hapı ile losyon yapmıştım ben bir faydasını görmedim fakat herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Doğum kontrol haplarının kadınlık hormonunda sorun olupta dökülüyorsa etkili olduğunu düşünüyorum

Ben de diiplemesine bir temizlik için 2 ayda bir sirke kürü yapıyorum.
1 ölçek sirkeye 2 ölçek su karıştırıp pamukla saç diplerinize ve sonra tüm saça yediriyorsunuz. 20 dk bekletip duşa giriyorsunuz. Kepek falan hiçbirşey kalmıyor.

Not: Ölçek kısmı saç yogunlugunuza göre değişir. Yapmanız gereken koydugunuz sirkenin 2 katı su ilave etmeniz. :KK66:
Sirke gerçekten saça çok faydalı doğal sirke bulabilirsen durulama suyu olarak ta kullanabilirsin ben ara ara kullanıyorum kardeşim neredeyse her yıkama sonrası kullanıyor.

Saçı yağlı olup bu yüzden saçını hergün yıkayan arkadaşlar bence hergün şampuan kullanmayın çünkü şampuamlarda ne kadar doğal olduklarını ileri süren markalar olsada kimyasal ve hergün saçı yıkaöak yağ dengemizi bozuyor. Bunun yerine kendinizi 2günde bir yıkamaya alıştırın ilk 1-2hafta saçınız yağlansa da 2 haftadan sonra yağlanma azalıyor. Ayrıca çok rahatsız oldunuz yağkanöasından bir gün şampuanla yıkayıp 2. Gün sadece su ile yada yıjamadan yarım saat önce saçınıza limon suyu (gerçek limon) sürüp suyla yıkayın. Bu şekilde saçınızın doğal yağ dengesini korumuş olursunuz

Canım ben saç kremi kullanmayı pek sevmiyorum mecbur kalınca kullanıyorum onu da mümkün olduğunca doğal ürünleri tercih etmeye çalışıyorum. Bir keresinde loreal arginine ve doğum kontrol hapı ile losyon yapmıştım ben bir faydasını görmedim fakat herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Doğum kontrol haplarının kadınlık hormonunda sorun olupta dökülüyorsa etkili olduğunu düşünüyorum

Elseve bitkisel yağ bu canım turuncu renkte. Herkes çok övüyor yaa. Hiçbişeyde bu faydayı görmedim diyorlar.

Bir de kızlar saç dökülmesinden şikayetçiyseniz maya kürü önerebilirim
1 paket kuru maya(bira mayası)
1 Litre sıcak suda bekletin. Ilıklaştıktan sonra saça uygulayın. 1 saat beklettikten sonra da duşa girebilirsiniz :KK66:

Saçınızın hızlı uzamasını istiyorsanız kesinlikle ısırganotu yaprağı derim.

Bir avuç ısırgan otu yapragını bir litre sıcak suda demleyin. (Kaynatmadan)
Bunu banyodan sonra (bakım kremi yerine) uygulayın. Saçınıza masaj yapın. Sonrasında yıkamayın saçınızı.
Çok hızlı uzatıyor
Tabi uzatmaya karar aldıysanız ve ciddi birşekilde bu işin üzerine eğildiyseniz hergün düzenli SOLGAR BIOTİN 1000 mcg almanızı öneririm. Çünkü saç sadece dışardan değil aynı zamanda içerden beslenir :KK66:

X