Resmi Tatil

Evet, bankada çalışan tanıdıklarım da 9 günlük bayram tatilini kullanamıyor.

Bana da acıyın konu sahibi. Hastane çalışanıyım, devlet memuruyun.2018 den 18 gün, 2019 da 20 gün yıllık iznim var. Bana yazın 10 gün yıllık izin veriyorlar. Gerçi parasını alabiliyorum Allahtan

50 gün iznim var ve alamıyorum desem:) Parasını falan da alamıyorum, ben izin istiyorum dinlenmek istiyorum ama yerime bakacak kimse yok vermiyorlar izin. Hep bir bahane. Boşandığım zaman bile 1 gün izni yalvara yalvara aldım. 10 gün izni de bazen yazın kullanamıyorum, sonbaraha kalabiliyor malum aynı anda aynı birimden 2 kişi izin alamıyor, çünkü 3 kişiyiz.

Sormayın, özel sektör adeta sömürü üzerine kurulmuş gibi. Bir çok kamu kurumuna gitmek durumunda kaldım son zamanlarda kendimi resmen köle hissettim, 10 kişinin yaptığı işi tek başıma onların belki yarısı zamanda yapıyorum, hatta daha kısa bile olabilir. Buna rağmen milyon tane hedef, asla memnun olmayan üst yönetim ve müşteriler...

Bu dengesizlik bitse keşke...

Ben bazen ayaklarıma prangalar vurulmuş gibi hissediyorum.
Az para çok iş, uzun saatler dayanamıyorum inanın.
Ev gidip kocama çok ağladım, hiç bir şeye yetişemiyorum diye.
İnsaf diyorum, çok para kazanmak bil mutlu etmiyor zaman olmayınca.

Patronum biri resmi bayramda ise gelmedi dite isten cikardi. Adamda gidip sikayet etti tazminatinida aldi akilli olmak lazim tum resmi tatillerde bayram arifeleride dahil resmi olak haklarimiz

Öyle bir hakkı yok çıkartamaz.
İyi yapmış susunca salak yerine koyuyorlar valla

Ben bazen ayaklarıma prangalar vurulmuş gibi hissediyorum.
Az para çok iş, uzun saatler dayanamıyorum inanın.
Ev gidip kocama çok ağladım, hiç bir şeye yetişemiyorum diye.
İnsaf diyorum, çok para kazanmak bil mutlu etmiyor zaman olmayınca.

Sizi çok iyi anlıyorum. Benim maaşım bu sene arttı, ama görün bakın ki harcayacak vaktim de yok takatim de. Keşke bir düzenleme yapılsa ama hiç umudum yok açıkçası.

Şu borçları bitirince bende o moda geçeceğim.
Ömür gidiyor yahu adamlar sadece iş istiyor. :KK43:
Aynen canım zaten muhasebe ayrıca çok bereketsiz ve karşılığı olmayan bir iş, şu anlamda, tabi ordan burdan anlaşmalı çalışmayınca kuru maaşa talim olaraktan. Çalış çalış her şeye özen en ufak şeyde şirketin en kötüsüsün :KK70:
7/24 aklın fikrin şirketteymiş gibi davran ıstıyorlar.
Ben de 5 sene var prımımın dolmasına ondan sonra fakir kalsam da muhasebe yapmam iğrenc işç

Evet, bankada çalışan tanıdıklarım da 9 günlük bayram tatilini kullanamıyor.

Bana da acıyın konu sahibi. Hastane çalışanıyım, devlet memuruyun.2018 den 18 gün, 2019 da 20 gün yıllık iznim var. Bana yazın 10 gün yıllık izin veriyorlar. Gerçi parasını alabiliyorum Allahtan

O şansınız var.
Bizde senesinde kullanılmayan izinler siliniyor, parasını da vermiyorlar.
Devlet memuru olmanın en büyük artısı çıkarılabilir miyim diye korkunuz yok.
Bizde mertebe ne olursa olsun işimiz her gün son olabilir korkusu var.

Sizi çok iyi anlıyorum. Benim maaşım bu sene arttı, ama görün bakın ki harcayacak vaktim de yok takatim de. Keşke bir düzenleme yapılsa ama hiç umudum yok açıkçası.

Pazar günleri benim için tam bir kabus :)
Evden de çıkamıyorum, dışarıdan da eve giremiyorum :)
Bir gün ya neye yetişeceğimi bilemiyorum :) :KK43:
Bende öyle iyi para alıyorum ama bazen diyorum daha az olsa hafta sonu evde olsam diye

Aynen canım zaten muhasebe ayrıca çok bereketsiz ve karşılığı olmayan bir iş, şu anlamda, tabi ordan burdan anlaşmalı çalışmayınca kuru maaşa talim olaraktan. Çalış çalış her şeye özen en ufak şeyde şirketin en kötüsüsün :KK70:
7/24 aklın fikrin şirketteymiş gibi davran ıstıyorlar.
Ben de 5 sene var prımımın dolmasına ondan sonra fakir kalsam da muhasebe yapmam iğrenc işç

Bir de bütün işi sen yapıp, hiç bir iş yapmıyor gibi duruyorsun ya o çok tuhaf :KK70::KK70:
Ben seviyorum ama sanki bir işe yaramıyor muşuz gibi davranıyorlar :KK70:
Ben mali müşavir olmak istiyorum bakalım belki o zaman hanım muamelesi görürüm.:KK70::KK70::KK70:

Bir de bütün işi sen yapıp, hiç bir iş yapmıyor gibi duruyorsun ya o çok tuhaf :KK70::KK70:
Ben seviyorum ama sanki bir işe yaramıyor muşuz gibi davranıyorlar :KK70:
Ben mali müşavir olmak istiyorum bakalım belki o zaman hanım muamelesi görürüm.:KK70::KK70::KK70:
Mali müşavir olan hanım arkadaşlarım nerden olduk diye ağlıyorlar :KK70: Kariyer hedefınız olması ılla kı guzel ama o zaman daha cok yıpranacaksınız bılgınız olsun.
İşinizi sevıyorsunuz ama ınsanlar sorunlu maalesef.
Bütün senenin fişi faturası her bir haltı tek bir sayfa mizanda bitiyor :KK70:

Mali müşavir olan hanım arkadaşlarım nerden olduk diye ağlıyorlar :KK70: Kariyer hedefınız olması ılla kı guzel ama o zaman daha cok yıpranacaksınız bılgınız olsun.
İşinizi sevıyorsunuz ama ınsanlar sorunlu maalesef.
Bütün senenin fişi faturası her bir haltı tek bir sayfa mizanda bitiyor :KK70:

Mali müşavirliği hem istiyorum hemde değer görmek istiyorum.
Muhasebeciyim diyince elini çarpsan muhasebeciye geliyor diyorlar :olamaz:
Hayat zor işler elbette kolay olmayacak :KK70:

Resmi tatilde çalışmak yine iyiymiş ben geçen gün iş görüşmesine gittim sekreterlik için. Hem sekreterlik, hem ögle yemegi yapılcak, hem temizlik yetmiyor gibi alışveriş kargo ve adliye işlerini yapmam gerektigini söyleyen süper zeki işveren haftalık 300tl verecegini söyleyince beynimden vurulmuşa döndüm.

Resmi tatilde çalışmak yine iyiymiş ben geçen
Resmi tatilde çalışmak yine iyiymiş ben geçen gün iş görüşmesine gittim sekreterlik için. Hem sekreterlik, hem ögle yemegi yapılcak, hem temizlik yetmiyor gibi alışveriş kargo ve adliye işlerini yapmam gerektigini söyleyen süper zeki işveren haftalık 300tl verecegini söyleyince beynimden vurulmuşa döndüm.

O kadar kolaysa kendileri çalışsın 300 tl yi siz onlara verin.

üzülmeyin. ben de resmi tatillerde çalışıyorum. hatta ve hatta cumartesi de tam gün çalışıyorum. 3 maaşım da içerde :KK70:

X