Revizyon Sonrası Yine Çok Üzgünüm... (Fotoğraflı)

Çok tatlı ve çok içtensiniz fakat ne yazık ki durumlarımız oldukça üzücü. Siz daha gençsiniz, toparlamak zor olmaz diye düşünüyorum. 30 yaşından sonra kolajenin azalması, kıkırdakların tamamen kendini hafızaya almış olması olumsuz etkiliyor. Doktora göre hava hoş, bekleyecekmişiz. 6. ay belli olur diyor, gidiyorum bu defa da 1 yılda belli olur diyor. Her şey ödem zaten. Bariz bir eğrilik var ama bana öyle geliyormuş. Her şey bana öyle geliyormuş, burnum harikaymış. Biraz ısrar eder gibi konuşunca da resmen azar işittim. Ne denir ki... İyice kırgın ve küskünüm artık. Bir azar işitmediğim kalmıştı, onu da yaşadım.

1,5 yıldır her gün defalarca aynaya bakmak, o umutla yaşamak nasıl bir şey bilmiyorlar ve bu yüzden hep boş konuşuyorlar!
Kesinlikle burunlarından kıl aldırtmıyorlar hata asla onlarda olmuyor zaten, bir de yanındaki asistana söylüyorum bana gayet güzel görünüyor size öyle geliyor gibisinden çocuk kandırırcasına konuşuyorlar gerçekten insan hayret ediyor. Arkadaşlarımda bana katılıyor çöküklük var başka doktor da evet var dedi. Sonradan kabullenip yaptı gerçi de onu da beceremedi sağolsun. Benim yaşımda biraz gençti çok araştırmadan hemen olsun diyip gittim açıkçası. Şuan daha iyi doktorlar olduğunu görüyorum çevremdeki yapılan burunlardan. Neyse Allah beterinden korusun hallolmayacak meseleler değil uzman ellerde.
Bence siz de eğer 1 sene olmamışsa henüz 1 seneyi bekleyin hemen üzülmeyin çünkü kalın ciltlilerde ödem gerçekten yavaş iniyor. Benim 7.ayda baya bir değişiklik olmuştu şişkinliklerim inmişti. Sizde burnunuza zaman tanıyın inşallah iyileşir. Fotoğraflarınıza baktım bu hali bile güzel görünüyor kötü durmuyor.

Seni çok iyi anlıyorum bende 2 kere burun amwliyatı oldum 2. Ameliyatımın üstünden 22 ay geçti. Okadar yorucu bi süreçki özellikle daha da kötüleşir mi düşüncesi sürekli kaygı halinde olma artık ailem psikoloğa götürmeyi falan düşündüler. Her gün aynaya bakıyorum. Benim burnumun sağ tarafında çöküklük vardı doktor yine klasik size dediği gibi her yüzde asimetri vardır hiç bir burun mükemmel değildir vs dedi ama bu asimetri değil bariz çökme vardı yani sonra ameliyat yapalım dedi bende o ara kararsız kaldım acaba tekrar aynı doktora olmak mantıklı mı diye doktor işlemi çok basitmiş gibi anlattı bende kabul ettim. Şuan hala aynı çöküklük var neredeyse 2 sene oldu keşke farklı bir doktora gitseydim. Birde kıkırdaklarım eskisi gibi canlı değil zayıflamış gibi görüyorum. Bende revizyon düşünüyorum ama şuan için bu sürece hiç hazır değilim. 23 yaşındayım 20 yaşından beri uğraşoyorum bununla bıktım artık. Bir doktora sorduğımda burun 3. Ameliyatı kaldırmaz daha kötü olur vs dedi ama 4 ameliyat olup revizyonla istediği buruna sahip olan insanlar var. Hüseyin balıkçının hesabında görüyorum. Biraz zaman geçsin burnum üst üste ameliyat kaldıramaz diye düşünüyorum ve öğrenciyim daha okul bitmedi maddi olarak da çok zorlayıcı. Sizin nasıl son durumunuz. En iyisi şimdilik burna odaklanmamak ve makyajla falan gözleri dudakları falan ön plana çıkarınca çok dikkat çekmiyor. O şekilde hayatımızı devam ediyoruz.
Sizinle benzer şeyleri yaşamışız.Benimki çökme değil o şekilde yapılmış,ameliyatta fazla törpülenmişti.Başka basit asimetrilerde vardı.Düzelecek diye umutla,mutlulukla revizyona girdim.Sonuç daha büyük bir hayal kırıklığı oldu.İlk iki ay o kadar şişti ki aynaya her baktığımda yıkılıyordum.İkinci ayda ameliyatın hiçbir işe yaramadığı ortaya çıkmaya başladı.Yan kanatta olan problem ön hatta doğru ilerleyip daha bozuk bir hal almıştı.
Birde kıkırdakla kemiğin birleştiği yerler zayıfladı.Her iki tarafta da boşluk oluştu şu an.Burun ucum hala aşırı şiş,hatta top gibi.Gülünce korkunç görünüyor.
Umarım bir süre sonra normalleşir.Acele bir revizyona karar verip iyileşmemiş dokuları iyice bozmak istemiyorum ama diğer yandan da yaş gidiyor :/

Düzelecek diye umutla,mutlulukla revizyona girdim.Sonuç daha büyük bir hayal kırıklığı oldu.
Aylarımın özeti...
Bence siz de eğer 1 sene olmamışsa henüz 1 seneyi bekleyin hemen üzülmeyin çünkü kalın ciltlilerde ödem gerçekten yavaş iniyor. Benim 7.ayda baya bir değişiklik olmuştu şişkinliklerim inmişti. Sizde burnunuza zaman tanıyın inşallah iyileşir. Fotoğraflarınıza baktım bu hali bile güzel görünüyor kötü durmuyor.
Teşekkür ederim. 6 ay yeni doldu. Bekleyeceğim, yapacak bir şey yok. Zaten maddi manevi 3. ameliyat benim için çok zor bir ihtimal...

Sizinle benzer şeyleri yaşamışız.Benimki çökme değil o şekilde yapılmış,ameliyatta fazla törpülenmişti.Başka basit asimetrilerde vardı.Düzelecek diye umutla,mutlulukla revizyona girdim.Sonuç daha büyük bir hayal kırıklığı oldu.İlk iki ay o kadar şişti ki aynaya her baktığımda yıkılıyordum.İkinci ayda ameliyatın hiçbir işe yaramadığı ortaya çıkmaya başladı.Yan kanatta olan problem ön hatta doğru ilerleyip daha bozuk bir hal almıştı.
Birde kıkırdakla kemiğin birleştiği yerler zayıfladı.Her iki tarafta da boşluk oluştu şu an.Burun ucum hala aşırı şiş,hatta top gibi.Gülünce korkunç görünüyor.
Umarım bir süre sonra normalleşir.Acele bir revizyona karar verip iyileşmemiş dokuları iyice bozmak istemiyorum ama diğer yandan da yaş gidiyor :/
E tabi burnu aç kapa açık ameliyatlarda burun dokuları hasar görüyor inceliyor hatta benim çizgi çizgi oluyordu cildim gülünce çok garip duruyordu bollaşma vardı. Defalarca yapılan ameliyatlar cilt yapısını bozuyor. Kolajenli onarıcı kremler kullandım biraz iyi geldi. Aslında yapılabilirse kapalı ameliyat olmak cildimiz için en iyisi ama daha komplike bir sorun varsa açık ameliyatta daha iyi görülüyor sorunlar. Bu umut kıran doktorlar yüzünden korkuyorum artık iki daha iyi sonuç alırım diyordum kötüleşti. Ya michael jakson gibi burnumdan olursam delirdim . Tek şansımız işinde iyi güven verici bir doktor bulmak çünkü daha fazla ameliyat kaldırmayabiliriz. İlk ameliyatımız değil titiz olmalıyız. İnşallah düzeliriz bunlarda geçer çok daha kötü burunlar var gerekirse kulaktan kıkırdak alınır kaburgadan alınır bir şekildr halledilir inşallah. Ben biraz zamana bırakıyorum zatrn ailemde şuan 3.ameliyata sıcak bakmaz. Bir iki sene bekliyip duruma göre olacağım.

Siz burun ucum hala şiş demişsiniz kalın deriliyseniz burun ucu en son iniyor ödemler. Şiş olması gayet doğal şimdilik çok bir zaman geçmemiş çünkü. Büyük ihtimal geçer o şişlik. Kıkırdakların zayıflaması bende de oldu ikinci ameliyat olduğumuz için sanırım ilkinde bende de öyle bi sorun yoktu. Daha fazla değişmesin burnum böyle kalsın razıyım.

1,5 yıldır buradaki konuları okuyorum ama sonunda üye olup fotoğraflarımı sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü artık psikolojim bazı şeyleri kaldırmıyor arkadaşlar. Lise yıllarından beridir en büyük hayalimdi bir gün burnumu yaptırmak. Nefes problemim yoktu. Kemerli ve düşük uçlu bir burunla kendimi hep çirkin hissediyor, birinin yanında durduğumda burnumu hep kapatıyor, yolda bile birinin yanından geçtiğimde burnumu kapatıyordum. Ocak 2021'de özel bir hastanede KBB doktoruna açık rinoplasti oldum. Acısı falan hiç sorun değildi, yeter ki burnum güzel olsun dedim. İlk 1 ay her şey çok güzeldi. O kadar mutluydum ki anlatamam. Fakat sonra burnumda yine kemer belirmeye, ucu yine düşmeye başladı. Aylar geçtikçe ben düzelir diye beklerken daha da kötü oldu. Üstelik bir de hafif basınçlı nefes aldığımda tek burun deliğimin kapanma sorunu oluştu. 1 sene boyunca doktorum bazı şeyleri görmezden geldi ama sonunda o da kabul etti ve ücretsiz revizyon oldum. Bu defa artık kesin çok güzel olacak diye bekliyordum. Yine ilk ay her şey yolundaydı ve ben mutluluktan uçuyordum. Zaten gülerken fotoğraf çektirdiğim kısacık zamanlar hep bu ilk ay oluyor. :KK43: Şimdi revizyon ameliyatımın üzerinden 4,5 ay geçti ve sonuç yine aynı... Şekil olarak özellikle çapraz duruşta yine eğri, nefes alırken yine kapanan tek delik... Üstelik bu kez doktorum durumu kabullenmiyor. Herkesin, "Evet eğri." dediği burnuma bakıp eğri olmadığını söylüyor. İlk ameliyattan sonra nefes alırken burun deliğimin kapandığını gösterdiğimde oraya bir müdahale etmesi gerektiğini söyleyen adam, şimdi bu durumun normal olduğunu, kuvvetli nefes alındığında herkesin burun deliğinin kapandığını söylüyor. Durumumu görmeniz, beni anlamanız için fotoğraf yükleyeceğim. Her fotoğrafın altına açıklamasını da yazdım. Lütfen yorumlarınızı, görüşlerinizi benimle paylaşın. Ben bu doktora nasıl yaklaşayım, ne diyeyim? Lütfen bana bir yol gösterin.
Revizyon 2.ci hafta çok güzelmis

Siz burun ucum hala şiş demişsiniz kalın deriliyseniz burun ucu en son iniyor ödemler. Şiş olması gayet doğal şimdilik çok bir zaman geçmemiş çünkü. Büyük ihtimal geçer o şişlik. Kıkırdakların zayıflaması bende de oldu ikinci ameliyat olduğumuz için sanırım ilkinde bende de öyle bi sorun yoktu. Daha fazla değişmesin burnum böyle kalsın razıyım.
Kıkırdaklarınızın zayıfladığını nereden anlıyorsunuz?

Eski burnumu sevmiyordum ama şu anki kadar takık değildim. Lanet gibi bir şey. 1 aydır burundan başka bir şey düşünmüyorum. Yat kalk burun.
Canım işte böyle olduğu için psikolojik yıkım oluyor bir süre sonra. Hani bekle diyorlar ya, geçen gün dedim, oldu tabii ben her sene 12 ay beklerim! Bekle demek ne kadar kolay ya! Bu psikolojiyle 2 senem gitsin, ne olacak ki? Bugün saçlarımı kısacık kestirdim bak. Burundan sonra sürekli kendimle uğraşmaya başladım. Şimdi bu kısa saçla burnum iyice ortaya çıktı!

Canım işte böyle olduğu için psikolojik yıkım oluyor bir süre sonra. Hani bekle diyorlar ya, geçen gün dedim, oldu tabii ben her sene 12 ay beklerim! Bekle demek ne kadar kolay ya! Bu psikolojiyle 2 senem gitsin, ne olacak ki? Bugün saçlarımı kısacık kestirdim bak. Burundan sonra sürekli kendimle uğraşmaya başladım. Şimdi bu kısa saçla burnum iyice ortaya çıktı!
Aaa. Çok mu kısa kestirdin?

Burnun dikkat çekmiyor. Herhangi doğal bir burun gibi. Sadece ameliyatlı olduğu anlaşılmıyor. Ameliyat olup da ameliyatsız gibi gözüken bir burun elde etmek evet kötü ama yüzün bütün olarak gayet güzel şu anda, onu demek istiyorum.

Aaa. Çok mu kısa kestirdin?

Burnun dikkat çekmiyor. Herhangi doğal bir burun gibi. Sadece ameliyatlı olduğu anlaşılmıyor. Ameliyat olup da ameliyatsız gibi gözüken bir burun elde etmek evet kötü ama yüzün bütün olarak gayet güzel şu anda, onu demek istiyorum.
Ah beybiiiiiiiiii teşekkür ederim, çok tatlısın.

Dikkat çekmiyordur, güzel bir model. Ben bir kere 3 numaraya vurdurmuştum 😬
Anaaaa, neden? Ben böyle acayip modelleri seviyorum, hatta bir tutamını mor yapabilirim. Fakat bunun arka tarafı yandan güzel durmuyor sanki. Kafayı saça takıp burnumu unuturum belki.

X