Rinoplastiden sonraki dikkat edilecekler

analusya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
6
0
49
arkadaşlar,biraz sonra alçım açılacak çok heyecanlıyım.aynı zamandada korkuyorum,burnuma bir zarar vericem diye.daha önce ameliyat olmuş arkadaşlar yardımcı olurmu acaba nelere dikkat edeceğim.burnumu temizleyebilecekmiyim mesela

İnsanın burnu acıyor tabi temizlemek en önemi mesele.Ben önce sterimar sıkıyorum (deniz suyu) sonra nefesimi dışarı veriyorum çok rahat temizleniyor.Birde kulak çubuğuyla krem artıklarını temizliyorum.Benim 20 gün oldu mesela ama yinede kurcalamıyorum ne olur ne olmaz sadece mendille ucunu siliyorum hafifçe.Ucu da hassas çünkü..

aynı şeyleri yaşıorz daysleepercm..
bende sterimar sıkıorm..birde burun iç kenarlarını kulak pamuğunu oksiyenli suya batırıp temizliorm..burun dşı kenarlarına da bepanten plus önerdi doktrm..
burun üstünü ilk kez dün banyo yaptıktan sonra(doktoruma danıştm tabıkı)
hafif hafif keseledm ,derisi soyuldu yeni bir deri ve burna sahıp oldumuşum meğer :roflol:
cilt temziliği cildi temiz tutmak çok önemliymiş..
peeling -tonikleme-nemlendırme yapıorm düzenli olarak..

Benim burnum çok soyuluyor şu an geçen gün makyaj yaptım rezil oldu suratım bi türlü yettiremiyorum krem sürsem bile.

Benim burnum çok soyuluyor şu an geçen gün makyaj yaptım rezil oldu suratım bi türlü yettiremiyorum krem sürsem bile.

herkes bundan şikayetçii..
benim sadece burun olsa iyi yüzüm komple soyulduu,
bu zamana kdr (16gün oldu)ne denesiysem fayda etmedii..
dün kese yaptım yüzüme ,burnuma hafif masaj yapar gbi..
inanırmısn burnuma değdirdim sadece bütün deri keseye döküldü :sm_cool:
sora cıkınca tonikledm..yatmadan öncede nemlendırıcı sürdüm..

bugun makyaj yaptım ,dediğin gbi önceden dökülürdü yüzüm ,bugun dökülmedi :asigim:
sanırm normale dönüorm :roflol:

Birde arkadaşlar size tavsiyem sağa sola dönüp uyumayın nasıl olsa iyileştim diye. Bir kız gördüm sağına doğru uyumuş gece sabah bi uyanmış bi tarafı şiş sadece..Ben en az 3 ay arka üstü yatıcam doktor izin verse bile.

Birde arkadaşlar size tavsiyem sağa sola dönüp uyumayın nasıl olsa iyileştim diye. Bir kız gördüm sağına doğru uyumuş gece sabah bi uyanmış bi tarafı şiş sadece..Ben en az 3 ay arka üstü yatıcam doktor izin verse bile.

:1shok: :1shok: ben sürekli yan yatıorm,doktorum bi sakıncası olmadığını söyledi..
jeanne diye bi arkadaşımz var ,o da yeni ameliat oldu sayılır ,
kafasını yastığa gömerek uyuyomuş nerdeyse :roflol:
ben dümdüz yatamam kii senağlama

Aman yapma sakın bak gerçekten iyi birşey değil düşünsene başını yere eğince bile bişi doluyo gibi olmuyomu burnuna..Ben hala alışamıyorum ama inan belkide bu yüzden şişmiyo burnum

Fotoğraf 1 haftalık hali ama şu an 20 gün oldu..Ben çok dikkat ediyorum yüksek yastıkta düz bi şekilde yatıyorum.Pek bir şişlik kalmadı yani.

merhabalar ben ameliyat olalı 12 gün oldu.alçım cıktı burun seklındende cok memnun kaldım sisş olamasına ragmen.fakat cildim bozuldu sanki.burnumun yanında sıvılce tarzı şeyler cıktı.bu normal midir? bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

merhabalar ben ameliyat olalı 12 gün oldu.alçım cıktı burun seklındende cok memnun kaldım sisş olamasına ragmen.fakat cildim bozuldu sanki.burnumun yanında sıvılce tarzı şeyler cıktı.bu normal midir? bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

evet cnm bu gayet normal,sürekli temizlemen gerekli,cilt temizliği çok önemli rinoplasti sonrası,eğer temizlemessen siyah nokta olur ve dahada zorlaştırır işini,her zaman kullandığın yüz temizleme ürünlerini kullanabilirsin,jel yada köpük,şu anda dokunmaktan korkuyor olabilirsin ama ufak ufak dokunarak temizlemen gerekli,ben yumuşak kılları olan temizleme fırçası kullanıyorum,tonik kesinlikle kullanma gözeneklerin açık olması gerkli(doktorum anlatmıştı)

rinoplasticim burunda ve yüzde belirgin şekilde şişme oluyo ama sora geçiveriyor bnm 1 hafta oldu yüzümde hafif bi şişlik var hala mesela ama burun şişliği zamanla geçermiş..

mrb arkadaşlar...ben de 4gün önce ameliyat oldum...hareketlerimizin çok kısıtlanması gerekiyor mu acaba.? düz yatıyorum çok eğilmiyorum ama hapşırmama ve üst dudağımı geren mimiklere çok engel olamıyorum...gülerken burnum tepeden açılacakmış gibi hissediyorum mesela

mimik konusunda benm de cok sıkıntım var, gülmeye engel olamıyorum hatta fazlasıyla gülüyorum sanırım, sonra da burnum acayip acıyor, daha 10 gün oldu benm ama korkuyorum insallah bir sey olmaz, bir de yüzümde minik sivilceler cıktı cok garip oldu cildim, yan yatıyorum ben saga sola dogru ondan da korkuyorum ama uyku sırasında naptıgımı bilmiyorum cok fazla insallah burnumun üstüne dogru yatmıyorumdur ve yan yatmakta sorun yoktur

Benimde 10 gün oldu yüzüm yağlandı ama sivilce sorunum şimdilik yok bantlar çıkıncada inşallah fazla sorun olmaz doktorum cilt bakımı yaparız dedi salı günü kontrole gideceğim tekrar.Bende düz yatıyorum ve yan yatıyorum elimden geldiğince dikkat ediyorum hapşurma oluyor fazla gülmemeye çalışıyorum korkuyorum burnuma birşey olucak diye bende =)

dr.um gülebilirsin hapşırıp öksürebilirsin korkma dedi ama bazı dr.lar hapşırılmaması için antihistaminik ilaç bile yazıyorlarmış...ben de elimden geldiğince engel olmaya çalışıyorum ama çoğu zaman da tutamıyorum...genelde başım yukarı ve düz yatıyorum..biraz yan yatmakta sakınca yokmuş,sadece yattığımız tarafta daha çok şişme oluyormuş..şişliğe bağlı bir asimetriyi bile acaba burnum mu yamuk diye kafaya takacağımdan gece mumya gibi dümdüz ve 2 yastıkla yatıyorum ben valla...ama bu sabah uyandığım yan yatarken buldum kendimi :1no2:

arkadaşlar masaja başladınızmı ben yarın flasteri çıkartıcam ve masaja başlıycam ama nasıl yapıcam, hala burun kemiğim acıyor ve biraz şişlik var sizin nasıl arkadaşlar

arkadaşlar burnumun içinde kurumuş kana benzer birşeyler vardı burun kanatlarının iç kısmında ve biraz derinde bende ona tatlı badem yağı damlatı biraz bekledim ve sonra yumuşamıştır diye cımbızla hafif çektiğim anda biraz kanadı ve canım yandı o korkuyla bıraktım ama çokda endişe ettim acaba kabuk falanmıydı şimdi aklım hep orda inşallah başıma iş açmaz.

arkadaşlar burnumun içinde kurumuş kana benzer birşeyler vardı burun kanatlarının iç kısmında ve biraz derinde bende ona tatlı badem yağı damlatı biraz bekledim ve sonra yumuşamıştır diye cımbızla hafif çektiğim anda biraz kanadı ve canım yandı o korkuyla bıraktım ama çokda endişe ettim acaba kabuk falanmıydı şimdi aklım hep orda inşallah başıma iş açmaz.

canım doktorun pomad falan vermedi mi ben her akşam bi pomad sürüyorum yatmadan, daha dorusu pamuğa sürüp doktorumun gösterdiği gibi burnumun içine yuvarlayıp sonra biras bekletip aynen döndürerek geri çıkartıyorum mekanik temizlik oluyomuş öyle dedi kendisi, badem yağı zarar falan vermesin sonra??

X