Roaccuttane yan etkisi

Hanzesmahh

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
18
2
26
Merhaba arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun 3 yıl oldu roaccuttane kullanalı doktor kullandıktan sonra yan etkileri geçer dedi 3 yıl oldu cildim git gide kötüleşiyor aşırı kuru,gözlerim bozuldu ben eski sivilceli yağlı cildimi istiyorum araştòrmalarımda birisi hacamat fayda eder dediler sizce faydalı olurmu yada başka bi çözüm yokmu kendi elimle kendimi mahvettim

Bende aknegen kullanıyorum .8. ayı bitirmek üzereyim. Ve yüzümde ki kızarıklık ,gözenek ve çukurlar geçmedi yan etki olarak dudaklarım kuruyor ve makat kısmı kuruluğu başladı son 2 aydır ilacimin dozunu yükseltti doktor. Bu ikisi dışında pek bir yan etkisi oldu diyemem

Roaccuttane kullanıyorsan günde en az 1.5-2 litre su içmen gerekir ve bol bol vucudunu nemlendirmelisin. Doktorun ilacı ne zaman bırakmanı söyledi? Zaten 3 yıldır kullanıyormuşsun biraz daha kullanmaya devam etmeni öneririm. Evet roaccutane kullanımı sıkıntılı bir süreçtir ama sonucuna değer. Ben de kullanmıştım lisede parmağımda iltihap bile yaptı fakat bırakmadım. Sonuç olarak cildimde sivilce çıkmıyor her gün makyaj yapan birisi olduğum halde. Sana tavsiyem ilk doktoruna danış eğer az bir süre kaldıysa bırakmana biraz daha dayan.

Merhaba arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun 3 yıl oldu roaccuttane kullanalı doktor kullandıktan sonra yan etkileri geçer dedi 3 yıl oldu cildim git gide kötüleşiyor aşırı kuru,gözlerim bozuldu ben eski sivilceli yağlı cildimi istiyorum araştòrmalarımda birisi hacamat fayda eder dediler sizce faydalı olurmu yada başka bi çözüm yokmu kendi elimle kendimi mahvettim
Kurtulabildiniz mi etkilerden

Güzel bir günden merhaba herkese,bu yazıyı yazmak için uzun zaman bekledim.Çünkü cilt bakım ürünlerinin etkilerini çok uzun vadede gösterdiğine inanıyorum.Bu bir roaccutane tedavisi görürken hangi ürünleri kullanmalıyım yazısı.Hadi başlayalım

Bilmeyenler için kısaca hatırlatmak istiyorum.Roaccutane inatçı akneler için dermatologlar tarafından reçete edilebilen ağır yan etkileri olan ve aknelerle savaşta son çare olarak görülen bir ilaç.Bende yaklaşık 3.5 aydır bu tedaviyi görüyor ve bu süreçte cildimi La Roche Posay den effaclar H serisiyle destekliyorum.Öncelikle serinin köpük formundaki temizleyicisiyle başlayalım.

IMG_20150125_180909

Roaccutane tedavisi cildi gerçekten çok kurutan,soyan,yer yer kızarıklıklara yol açan bir tedavi.Öyle ki akşam saatlerinde özellikle akşam yemeğini mütakip 8 gibi cildim de bir sıcaklık ve kaşıntı başlıyor.Kaşırsam tırnaklarımın değdiği yer kızarıyor.Alnım ve çenem başta olmak üzere tüm cildim soyuluyor.Hal böyleyken yüz temizliğinde kullandığınız ürüne extra özen göstermeniz gerekiyor.İçeriğinde agresif ajanlar barındıran temizleyiciler zaten hassaslaşmış cildinizde geri dönüşümü mümkün olmayan hasarlara sebep olabilir.Siz gelin bu tedaviyi alırken bana kulak verin.Effaclar H köpük formuyla uygulama kolaylığı sunuyor,cildi nazikçe kirden,soyulan deri parçalarından arındırıyor.Ilık suyla ıslattığınız ellerinize üründen bir parça sıkıp avuç içlerinizde köpürtüyorsunuz ve önceden ıslattığınız yüzünüze dairesel hareketlerle çok bastırmadan sürüyorsunuz,bir kaç saniye beklettikten sonra ılık suyla durulayıp,kağıt havluyla nemini alıyorsunuz.(Akneli ciltler ASLA havlu kullanmamalı,bu durum bakterilerin temiz bölgelere de rahatlıkla bulaşmasına sebep oluyor.) Kuruladığınız cildiniz de biraz gerilme hissedebilirsiniz,bu nokta da yine aynı serinin nemlendiricisi devreye giriyor.

Normal şartlar altında nemlendiricimi cildimi temizledikten en az 15 dakika sonra uygulardım,(çünkü temiz cilt nemlendiriciyi gereğinden fazla hapsettiği için hafif yağlanmaya sebep olabiliyor) şuan yüzümü kurular kurulamaz nemlendiricimi sürüyorum.Cildimi anında nemlendirip rahatlatıyor.Asla sivilce yapmıyor.Ürünleri eczanelerden temin edebilirsiniz,fiyatlarını net hatırlamamakla birlikte her ikisi toplam 100 tl idi sanırım.

Özetliyecek olursak seri tanıtımında yazan ,KURUTUCU DERMATOLOJİK TEDAVİLER ALTINDAKİ yağlı ciltler için üretilmiştir ibaresinin hakkını veriyor.Peki siz ne düşünüyorsunuz ? var mı kullanan,yorumlayan ?

Alıntıdır

X