Ruhsuz hayatım..

Yıllarca borç ödemiş, hala ödeyen bir kadın olarak şunu derim
Zaman gidiyor o giden zamanı da gülerek gönderelim.
Bende ilk başta sizin gibiydim ama sonra baktım kendime hiç mutlu değilim.
Yerler dedim evini yerini şimdi kasmıyorum kendimi olacaksa olsun olmayacaksa olmasın.
2 gün yaşayıp gideceğiz onu da karamsarlık borç içinde geçiriyorsak ne anlamı var yaşamanın ?
Eşim bu mantıkta değil ama borç ödenir ama yaş geçince ödenmez mantığı.

Tek çabam
Benim esimin anneside çalısıp didinip gram harcayamadan göçüp gitmiş babası tekrar evlenmiş sonra oda öldü. Şimdi ev maaş ikinci eşe kaldı. Birgün sonrasının bile garantisi yok hayatta. Bir çay bile içemeyeceksek neden evleniyoruz? Çocuklarımızı güzel yetişitirip meslek sahibi yapsak yetmez mi sonuçta hayatta güçlü kılan şeyler bunlar.
Çocuğum okusun güzel bir mesleği olsun ona vereceğim sermaye bu bende okutmak.

Virüs var deprem var her an ölebiliriz. Ben 15 yaşında ana babamı depremde kaybettim. Ev iş yeri evdeki herşey canlarıyla beraber yok oldu. Izmirde yasiyorum ve malesef depremde evim hasarli oldugu icin yikildi.
Yani çok boş herşey. Bugün kuaföre gittim saçlarımı boyattım manikür pedikür vs. Çok güzel bir parfüm hediye aldım kendime. Bir de spor ayakkabı. Gittim güzel bir yemek yedim ve denize karşı bir kahve ictim. Para pul mal mülk boş bir anda yok olabiliyoruz. Hiç birseyi umursamadan anın keyfini yaşamalı.

Bu tarz agir borclara benim iki calisma arkadasim da girdi.Masadan kendi cay paralarini ödeyip kalkiyorlar.Arkadasina 1.25 tl cay ismarlayamiyorlar yani.Gezme durumlarinı bilemiyorum tabi.Bu kadar mutsuz olduktan sonra malı napayim.40 yasinda da cocugunuzun masraflari agırlasacak.Yine size sira kalmayacak.Siz gecen günlerinize yanacaksıniz.Eşinizin fikri pek de matah bir fikir degilmis yani.Hem sizi hem kendini eve hapsetmis.Varsa bir çıkar yolu bulmaya bakin.Yoksa işiniz zor.Temizlikle vaktinizi tüketmeyin haftasonu.Ufak bi termos çayla cikin dısari.Oturun bir parkta.Yoksa robotlasacaksıniz ,ezileceksiniz bu iş yükunun altinda :KK43:

Virüs var deprem var her an ölebiliriz. Ben 15 yaşında ana babamı depremde kaybettim. Ev iş yeri evdeki herşey canlarıyla beraber yok oldu. Izmirde yasiyorum ve malesef depremde evim hasarli oldugu icin yikildi.
Yani çok boş herşey. Bugün kuaföre gittim saçlarımı boyattım manikür pedikür vs. Çok güzel bir parfüm hediye aldım kendime. Bir de spor ayakkabı. Gittim güzel bir yemek yedim ve denize karşı bir kahve ictim. Para pul mal mülk boş bir anda yok olabiliyoruz. Hiç birseyi umursamadan anın keyfini yaşamalı.
Cok takdir ettim sizi.

Ev borcu mu bu? Ayda 8 bin ödeme çok uçuk bir rakam değil mi bana çok fazla geldi.
9 yıl aynı zorluğu çekmezsiniz, ilk yıllar zor olur genelde ama yine de üstlendiğiniz bu borç çok fazla . Aylık 15-20 bin arası gelir gerekir bunu ödemek için. Daha doğrusu bir taraftan da hayatı sürdürebilmek için.

Benim rahmetli tyzem,Allah rahmet eylesin yillarca el isleriyle ugrasti.Sabahlara kadatr.Sonra birden hastalandi vefat etti.Cocuklari evlerini satip parayida yediler.Smdi aklima geldide icim yandi.Bu dunyaya cok fazla baglanmicaksin.Ne kdar mal mulkun de olsa, hepsini geride birakip gidiyorsun.Cocuklarimda kendileri calisip elde etsinler.

Herşey de orta yolu tutmak gerektigine inanıyorum ben. Mesela benim evim yok ve ev alabilmek için çabalıyorum. Çünkü eşiniz gibi düşünüyorum. Bazı şeyler gercekten gençken yapılıyor. Eğlenmek gezmek nasıl gençlikte güzelse, çalışmak birikim yapmak için de en verimli çağlar gençlik. 40 yaşından sonra borç altına girmek istemem.

Tabi ki her an ölebilirim bunun farkındayım ama ya 70 yaşıma kadar yaşarsam ? O yaşta en azından başımı sokacak bir evim bir emekli maaşım olsun isterim. Kimseye yük olmak istemem. Nasıl olca öleceğim deyip gençliğimi yaşayayım deyip devam edemem. Bilemiyorum yapı meselesi belki de.

Aylık ödemeniz çok fazlaymış bu şartlarda bu parayı ödemek çok zor gercekten. Taksidi düşürme imkanınız varsa iyi olur, en azından biraz daha rahat edersiniz. Son olarak yine orta yol iyidir diyorum :) çaba gösterilmeli bir şeyler icin ama, sahilde bir bardak çay lüks hale gelecek kadar değil. Allah yardımcınız olsun

Herkese merhaba.

Hayata sizleri ne mutlu ediyor.
Kurulu bir oyuncak gibiyim..
Sabah işe gel çalış, akşam eve git yemek yap çocukla ilgilen, dağınıklığı toparla uyu tekrar uyan tekrar uyu tekrar işe gel.. Hafta sonu dip köşe temizlik, ütü, çamaşır derken 2gün ancak yetiyor çocuğa ayırdığım 3 4 saat onunla aktivite yaparken yorulsam da öyle kendime zaman ayırmış oluyorum..
Temizlik için yardımcı gelsin fikri için oraya harcanacak para ancak çocuğun masrafı için yetiyor çünkü çok borç var. Eşim 40yaşından sonra borç ödemek zor mantığıyla 400 milyar borç yaptık pandemi olunca da ucu ucuna yetiyor.
Bi sahilde karton bardakta kahve içmek bile lüks bana göre artık ama ona bile zamanı yok eşimin borç var diye çalışma aşkı. Bizim için çabalıyor ama gelecek garantisi olan bişey değil desem de değişen bir şey yok çocuğımuz rahat eder o zaman da diyor belki haklı ben abartıyorum kim bilir..
Kızlar 40dan sonra mutlu olmak için mi 9 yıl böyle sürmeli hayat 😟😟
Ruhum yok sanki son zamanlarda.
Heyecan mutluluk nasıl bir his unuttum.
Yorulmak tek yaşadığım duygu...
Bazen ağız dolusu çığlık atma duygusu, bazen ağlama duygusu yaşıyorum. Hiç arkadaşım yok olsa da böyle şeyler herkese anlatılmıyor biz kadınlar bazen mutlu bilsinler isteriz. Yada ben öyle düşünüyorum genel olarak değil belkide ama şu hayat çok yoruyor beni.
Ben neden evlendim diyorum anne olmak mükemmel bişey ama evlilik çok çok zor bişey. İçimi dökmek istedim bende buraya. Sağlıkla kalın. 👋🌼
40 indan sonra da baska borclar ve masraflar olacak ayrica 40 inda da herkes çalışıyor.
Mutlu olmak icin 9 sene bekleme yap kahveni koy termosa iç gidip deniz kenarinda mutluluk içimizde olur kendimiz yaratırız saglik varsa mutluluk kolay iş.

Herşey de orta yolu tutmak gerektigine inanıyorum ben. Mesela benim evim yok ve ev alabilmek için çabalıyorum. Çünkü eşiniz gibi düşünüyorum. Bazı şeyler gercekten gençken yapılıyor. Eğlenmek gezmek nasıl gençlikte güzelse, çalışmak birikim yapmak için de en verimli çağlar gençlik. 40 yaşından sonra borç altına girmek istemem.

Tabi ki her an ölebilirim bunun farkındayım ama ya 70 yaşıma kadar yaşarsam ? O yaşta en azından başımı sokacak bir evim bir emekli maaşım olsun isterim. Kimseye yük olmak istemem. Nasıl olca öleceğim deyip gençliğimi yaşayayım deyip devam edemem. Bilemiyorum yapı meselesi belki de.

Aylık ödemeniz çok fazlaymış bu şartlarda bu parayı ödemek çok zor gercekten. Taksidi düşürme imkanınız varsa iyi olur, en azından biraz daha rahat edersiniz. Son olarak yine orta yol iyidir diyorum :) çaba gösterilmeli bir şeyler icin ama, sahilde bir bardak çay lüks hale gelecek kadar değil. Allah yardımcınız olsun
Pardon da 40 yaşından sonra borca girilmez vs nedir? 40 yaş bu ya hayatın en güzel yılları. Sanki emekli el ayak çekilmiş gibi 40 yaşa bu kadar anlam yüklemek nedir?

Pardon da 40 yaşından sonra borca girilmez vs nedir? 40 yaş bu ya hayatın en güzel yılları. Sanki emekli el ayak çekilmiş gibi 40 yaşa bu kadar anlam yüklemek nedir?
Merhaba

Yanlış anlaşılma oldu sanırım. Ben 40 yaşından sonra borca girilmez diye genelleme yapmadım. Bu yaşın yaşlı olduğunu yazmadım. Kendi hayatım için konustum sadece. Ben girmek istemem dedim. O dönemi ben hayatın rahat dönemi olarak görüyorum sizin dediğiniz gibi. Bu yüzden 40 dan sonra borç vs uğraşmak yerine tadını çıkarmayı isterim

Herkese merhaba.

Hayata sizleri ne mutlu ediyor.
Kurulu bir oyuncak gibiyim..
Sabah işe gel çalış, akşam eve git yemek yap çocukla ilgilen, dağınıklığı toparla uyu tekrar uyan tekrar uyu tekrar işe gel.. Hafta sonu dip köşe temizlik, ütü, çamaşır derken 2gün ancak yetiyor çocuğa ayırdığım 3 4 saat onunla aktivite yaparken yorulsam da öyle kendime zaman ayırmış oluyorum..
Temizlik için yardımcı gelsin fikri için oraya harcanacak para ancak çocuğun masrafı için yetiyor çünkü çok borç var. Eşim 40yaşından sonra borç ödemek zor mantığıyla 400 milyar borç yaptık pandemi olunca da ucu ucuna yetiyor.
Bi sahilde karton bardakta kahve içmek bile lüks bana göre artık ama ona bile zamanı yok eşimin borç var diye çalışma aşkı. Bizim için çabalıyor ama gelecek garantisi olan bişey değil desem de değişen bir şey yok çocuğımuz rahat eder o zaman da diyor belki haklı ben abartıyorum kim bilir..
Kızlar 40dan sonra mutlu olmak için mi 9 yıl böyle sürmeli hayat 😟😟
Ruhum yok sanki son zamanlarda.
Heyecan mutluluk nasıl bir his unuttum.
Yorulmak tek yaşadığım duygu...
Bazen ağız dolusu çığlık atma duygusu, bazen ağlama duygusu yaşıyorum. Hiç arkadaşım yok olsa da böyle şeyler herkese anlatılmıyor biz kadınlar bazen mutlu bilsinler isteriz. Yada ben öyle düşünüyorum genel olarak değil belkide ama şu hayat çok yoruyor beni.
Ben neden evlendim diyorum anne olmak mükemmel bişey ama evlilik çok çok zor bişey. İçimi dökmek istedim bende buraya. Sağlıkla kalın. 👋🌼
Kendımıze zaman ayırmadıgınız ıcın boyle oluyor

en azından çalışıyorsunuz siz farkında olmadan kafanız dagiliyordur orda e para da kazanıyorsunuz...peki ya eve tikilip cocuklarin eşin kölesi olsanız daha mı mutlu olacaktiniz

Kotu bir ornek belki ama tanidigim bir kari koca yillarca calisti cababaladilar bir ev yaptirdilar. Kadin bir hevesle içini döşedi nasil mutluydu.
Ama eve yerlestikten asagi yukari 1 ay sonra vefat etti, kazada...
40 yaşini goreceginin garantisi yok kimsenin veya o yaştan sonra keyfini surecek psikoloji ve saglikta olacak misiniz yada?

Bir karton bardakta kahve lüksse o evi de almayiverirdim ben. Dunyanin bin turlu hali var ama kendinizi sikmadan kenara az az biseyler koysaniz da olurmuş nebileyim.

Güzel günler göreceğiz diye bu günlerdeki güzellikleri kaçırıyoruz.Her yaşın ayrı bir güzelliği var ve para gelir ama zaman gelmez.Ne olur böyle garanti şeyler için kendi hayatınızı mahvetmeyin.Yarının bile garantisi yokken,9 koca sene bir beton yıgını icin hayattan vazgecmek dogru değil.Birikim gerekir doğru ama birikim azami harcamalardan sonra kalanla yapılır diye dusunuyorum

X