Rüyamda gördüğüm isim

İkra acaba yanına bir isim gerekir mi 🥰 çok teşekkür ederim
Benim iki adım var ve çok zorlanıyorum inanın. Resmi evraklarda falan uzun uzun yazıyorum. Hiç gerek yok İkra tek başına oldukça güzel bir isim. Tercih sizin elbette 🥰🥰 hayırla kucağınıza alın inşallah ❤️

Biliyorum bitanem belkide rabbimin işareti hiç beklenmedik anda gelen mucize bir bebek . İsmide şans getirir inşallah bahtı güzel olsun 🥰
Amin amin birtanem ve alak suresini oturup dinleyince net anladim.icinde Allah'ın insanı küçücük bir alaktan nutfeden nasıl yarattığı vs var 🥰 amin çok teşekkür ederim kardeşim

kız isimlerini bilemiyorum ancak erkek isimlerinde başa "abdül" konması gerekiyormuş. mesela esmalardan seçenler oluyor ya, samet gibi.. samet Allah'ın ismi olduğundan başına kulu manasında abdül eklemek doğruymuş.
eski isimlerin hepsinde görüyoruz ya adbülhamid, abdülkadir, vs vs
Aynen ben de böyle biliyorum

Merhaba kızlar daha öncede isim konusunda buraya önerilerinizi aldım ve yazanlara teşekkür ediyorum . Biz 28. Haftadayim hamileliğimde halen isim koyamadik daha doğrusu babamızla anlaşamıyoruz . Bir kaç gün önce rüyamda hiç gercekte birkez olsun aklıma gelmeyen bir ismi ,rüyamda kızımı doğurmuş ve ismini soran birine isminin ikranur olduğunu ilettim. Şimdi bu takıldı aklıma acaba rüyamda gördüğüm ismi koymalı mıyım, manasınıda telafuzunuda sevdim içime de belki rüyam dolayısıyla sindi gibi . Buarada rüyaları çoğunlukla çıkan biriyim . Sizce bu bana Allah tarafından önerilen bir isim midir, gerçekten bilenlerin cevabını bekliyorum . Hepinize şimdiden teşekkür ederim 😊🙏🏻
Bazı bebekler ismini seçerek gelirmiş. Bence koymalisiniz

Ennur da allah cc 99 isimlerinden biridir ve allahın hiçbir ismi çocuklara konulması tavsiye edilmez çünkü çocuklara ağır gelir misal samed allah cc ismidir eğer koyacaksanız başına kul eki koyup koyun der hangi hocaya giderseniz gidin arapçada da kul abdul demektir yani abdulsamet olur böylece allahın kulu samet manasına gelir fakat bu kız isimlerinde malesef başına ek gelmediği için konulamaz diye söylenir herkesin bilgisi farklı işte çokta dini konulara girmek istemiyorum sitede yasak çünkü
Yukarda yazdigim Allah 'ın has isimleri disindaki isimler insanlar icinde kullanilir çünkü, ayni manayi vermiyor.
Allah hakkinda el Samed yani yaratılmışlara muhtaç olmaktan münezzeh olan demektir, insanlar hakkında kullanıldığında gani olan, zengin olan demek. Yani birine samed diyebiliriz, abdulsamed'de kullanilabilir, manasi; yaratılmışlara muhtac olmaktan munezzeh olanin kulu. Ayni sekilde insan icin nur kelimesi kullanildiginda güzel demek ama Allah hakkinda en nur demek hidayet veren demek. Arapcayi az biliyorum ama, esim fusha konusur mâşâAllâh ve Allah 'ın sifatlari ve isimleri ilmini bircok kez aldim. InşâAllah anlaşılmıştır ❤

Merhaba kızlar daha öncede isim konusunda buraya önerilerinizi aldım ve yazanlara teşekkür ediyorum . Biz 28. Haftadayim hamileliğimde halen isim koyamadik daha doğrusu babamızla anlaşamıyoruz . Bir kaç gün önce rüyamda hiç gercekte birkez olsun aklıma gelmeyen bir ismi ,rüyamda kızımı doğurmuş ve ismini soran birine isminin ikranur olduğunu ilettim. Şimdi bu takıldı aklıma acaba rüyamda gördüğüm ismi koymalı mıyım, manasınıda telafuzunuda sevdim içime de belki rüyam dolayısıyla sindi gibi . Buarada rüyaları çoğunlukla çıkan biriyim . Sizce bu bana Allah tarafından önerilen bir isim midir, gerçekten bilenlerin cevabını bekliyorum . Hepinize şimdiden teşekkür ederim 😊🙏🏻
tamamen bilinç altı bence canım, bende daha isme karar vermeden eşimin baskısıyla hep o ismi duyuyordum rüyamda bebeğe o isimle sesleniyordum.

Aynı isimle mi ? Ama ben bu hiç düşünmedim ki veya başka birinden de duymadım canım
Evet aynı isimle o ismi koyucaz şimdi aa rüyamda gördüğüm için değil babası çok istediği için, siz düşünmemiş olabilirsiniz ama bir yerde duymuşsunuz yada okumuşsunuzdur bilinç altınıza yerleşmiştir

Rüyanız hayrolsun çok güzel bir rüya bence annem çok güzel rüya tabir eder bana da biraz geçmiştir o şeyi ikra oku demek nur da allah cc sıfatlarından allahın adını oku olarak yorumladım doğacak evladınız çok hayırlı bir evlat olucak allahın izniyle
Mrb bana da yorum yaparmisiniz ben hamileyim ve dun gece rüyamda 2 yasindaki çocuğum bide baska bir bebek vardi diyorum ne kadar zormuş ben nasil yapacam doğunca sonra diyorum a bu benim çocuğum zaten falan baya karışıktı ama bebeknkizmi erkekmi hatırlamıyorum

İkra ismini oldukça kaba buluyorum ben. 😐 Sizin başlıklarınızı hatırlıyorum, daha nahif isimleri beğeniyordunuz. 😊
Bu rüyaya fazla anlam yüklememek gerek bence. Gerçekten beğendiğiniz bir ismi koyun derim.

İkra ismini oldukça kaba buluyorum ben. 😐 Sizin başlıklarınızı hatırlıyorum, daha nahif isimleri beğeniyordunuz. 😊
Bu rüyaya fazla anlam yüklememek gerek bence. Gerçekten beğendiğiniz bir ismi koyun derim.
Evet doğru hatırlamışsınız hatta koymadık dahi ama İdil ya da nehir istiyordum ama bu rüyayı görünce 😊 etkisinde kaldım doğru söylemek gerekirse bilmiyorum yani yarı yarıya kaldı durum şaşırdık zaten kararsızdik

Mrb bana da yorum yaparmisiniz ben hamileyim ve dun gece rüyamda 2 yasindaki çocuğum bide baska bir bebek vardi diyorum ne kadar zormuş ben nasil yapacam doğunca sonra diyorum a bu benim çocuğum zaten falan baya karışıktı ama bebeknkizmi erkekmi hatırlamıyorum
Canım inan hiç bilmiyorum kelin merhemi olsa kendi başına surermis e geldik 🥲

X